Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nemethbalazs


nemethbalazs
tag

Na ezzel is elkészültem, elég lassan ment. Ha vannak hibák, kérlek jelezzétek, már annyiszor átnéztem, hogy nem látom meg a helytelen dolgokat.

Minden jellegű hozzászólást várok.

(#2) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nagyon jó és kimerítő tesztet kaptunk!

Egy dolgot hiányolok: az árát :)

Én is nagyon nézegettem ezt a laptopot, én két dolgot hiányolok belőle:
- dokkoló
- RollCage
Ezek hiánya miatt abszolút egyetértek az utolsó megállapításoddal, hogy ez nem igazi ThinkPad, hanem "csak" light. De még ez a "csak light" notebook is odaveri a piacon fellelhető laptopok elég jelentős részét minőségben, megbízhatóságban, no meg a supportban. Talán a supportról is ejthetnél pár szót, állítólag legendásan jó (nekem nem volt még dolgom a szervízzel).

(#3) nemethbalazs válasza ^Clown (#2) üzenetére


nemethbalazs
tag

A szervízzel hála isten még nekem sem volt dolgom, szintén csak hallomásból tudom hogy gyors, és nagyon jó a szervízhálózatuk.

(#4) nemethbalazs válasza ^Clown (#2) üzenetére


nemethbalazs
tag

Az árát beszorítottam a cikk végébe. Bár a forintunk instabil helyzetének köszönhetően csak körülbelüli 200 ezer Ft-os árat mertem írni.

(#5) P1eTr0 válasza nemethbalazs (#3) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Tetszett :)

Mi már korábban is beszéltünk a géppel kapcsolatban, és hát én is egy ilyen mellett döntöttem. Mondjuk nekem csak Vista Home járt hozzá, ami egy format áldozata lett, és most XP-vel használom, de nagyon korrekt támogatás van hozzá. Win7-el is próbálkoztam, az is szépen megy rajta, bár bizonyos alkatrészek driverei még nem 100-asok, így azt még nem tudnám ajánlani.

Viszont egy kérdés, mert minden plusz cuccot nem tettem rá. Ez a HDD megállítós dolog hogy is működik, mert ilyennel nem volt dolgom?
Illetve még egy, hogy a 4 gyorsgombból a felsőhöz melyik progi kell, és pontosan milyen menüt varázsol elő (mert ha számomra nem fontos, akkor nem feltétlen rakom fel)

Röviden én is csak egyetérteni tudok a szerzővel. Tényleg jó kis gép, én multimédiára használom, az 1080p-s filmeket szépen viszi, valamennyire hardware-esen is belesegít, csendes, halk, jól hűtött, de nem akarom még1x elismételni, amit a cikkben is leírtak :)

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#6) nemethbalazs válasza P1eTr0 (#5) üzenetére


nemethbalazs
tag

Köszönöm szépen!

A HDD megállítós dolog neve: ThinkVantage Active Protection System, ha jól tudom ennek futnia kell, hogy működjön a védelem.

A kék gyorsgombhoz a Lenovo Care program kell. Legalábbis nekem azt írja ki mikor elindul :)

Így néz ki:

[link]

(#7) Tomaaasz


Tomaaasz
aktív tag

Szia!

Jó írás! Mennyibe fájt a gép? :R

Oda mentem, ahol vagyok!

(#8) nemethbalazs válasza Tomaaasz (#7) üzenetére


nemethbalazs
tag

Köszi! :C

Én cserével jutottam hozzá, de amikor vettem kb. akkor kezdett bejönni hazánkba, akkor ha jól emlékszem 230e Ft volt. Most 190e-ért már láttam, ugyanezzel a hardverrel, bár ha jól tudom Windows nélkül.

(#9) Tim82 válasza P1eTr0 (#5) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mint a cikk szerzője előttem is írta, a HDD-védelem szoftveres, Active Protection System névre hallgat. Az IBM a T41 megjelenésétől (2004/2005) építi be a notijaiba, azóta más gyártók (HP, Dell pl.) is előrukkoltak hasonló megoldásokkal. Íme, egy kép a saját notimon futó Active Protection-ról. :)

A lényege a dolognak, hogy amint ez az alkalmazás hirtelen mozgást érzékel, leállítja a HDD-t, parkolópályára állítva a fejet, így minimálisra csökkentve egy esetleges, zuhanásból származó vinyósérülés esélyét.

Gratulálok, remek cikk, bár én valószínűleg használt T60/61-et vennék, árban kb. ugyanott van. :)

Ja igen, Thinkpad-ek és a játék: a saját T41p-men remekül elfut a Neverwinter Nights 2 és a Fable (1024*768-ban), mindkettő 2005-ös játék. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#10) Hebry


Hebry
senior tag

Nagyon jó gépek a ThinkPad-ek.
Én most is egy T43p-ről gépelem ezeket a sorokat. Imádom.
Tényleg csak a hangerővel van problémám.

Sokáig használd!

(#11) nemethbalazs válasza Tim82 (#9) üzenetére


nemethbalazs
tag

Fene tudja... az használt, ez pedig új. Amúgy én is T széria fan vagyok ;)
Ismerlek korábbról, csak akkor még pocika80 vagy valami hasonlóként voltam regelve itt a PH!-n, és T40-em volt:D Beszélgettünk jókat Priviben! Csak valamiért egy időre elhanyagoltam akkor a PH!-t, aztán meg nem tudtam bejelentkezni... no de ez rég volt, azóta 2 noti teszttel is gyarapodtam :D

(#12) nemethbalazs válasza Hebry (#10) üzenetére


nemethbalazs
tag

:R Köszönöm szépen!

És én is viszont hasonló jókat kívánok. Remélem legalább addig fogom használni ezt, mint ahány éves a laptopod :) Gratula a gépedhez, szép kis darab, főleg a p miatt ;)

(#13) Tim82 válasza nemethbalazs (#11) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem, ugyanezen a néven voltál (elég visszakeresni a privátok között), és még ajánlottam embert is, akitől én anno DVD-írót vettem T40-hez - én csak kicsit léptem tovább, T41p-m van, a DVD-író azóta is működik gond nélkül. :)

Emlékszem ám, és az egyik notitesztedhez írtam hozzászólást is. :)

Hogy on is legyek, szerintem használt gépben a T szériánál van a legkevesebb kockázat.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#14) PhilBrick


PhilBrick
őstag

Jó írás. Szépen körbejártad és tetszik a Thinkpad Light definíció. :R
Azért én is inkább használt T sorozatot választanék inkább.

(#15) nemethbalazs válasza Tim82 (#13) üzenetére


nemethbalazs
tag

Abban maximálisan egyetértek, hogy használt laptopok között a T sorozattal a legkisebb a kockázat. Öcsémnek egy T23-ja van 2001-ből ha jól emlékszem. A mai napig kifogástalan állapotban van, és megbízhatóan működik

(#16) nemethbalazs válasza PhilBrick (#14) üzenetére


nemethbalazs
tag

:R Köszönöm szépen!

(#17) xedos


xedos
addikt

Jó írás!

Én is néztem ezt a notit, de itthon nem forgalmazzák az nvidiás változatot -így kiesett a kosárból. A billentyűzet világítás jó ötlet volt régen! Most már kicsit elavult ez a felülről világítosdi... sokkal jobb a macbook pro alulról világított billentyűzete. Mondjuk egyre többen veszik is át... Dell stb...

(#18) viszta99


viszta99
tag

A zsanér borzasztóóóóóóó :O

(#19) #95561216 válasza P1eTr0 (#5) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ha a beépített gyorsulásérzékelő gyors mozgást érzékel, akkor beparkolja a vinyó fejét, így nem tudja megsérteni a lemezeket, ami a hibá nagy részét okozza.

Most látom nem csak annyi hsz van, ami a cikk után megjelent, mea culpa :D

Szemezek a masinával, leginkább mert hasonló méretű ThinkPad kétszer ennyinél kezdődik kb, és a 15-ös R51-et már unom cipelni, főleg hogy az 3 kiló. Leginkább a billentyűzetelrendezés és az ultrabay hiánya zavar, második aksit nem is lehet belerakni? A többi hiányosságon túltenném magam 180-ért :))

[ Szerkesztve ]

(#20) Brumi


Brumi
senior tag

A barátnőmnek vettünk ilyen gépet még tavaly novemberben, és maximálisan elégedettek vagyunk vele. Szerintem a garancia bővítése nem olyan drága, 13000 forintért vettünk hozzá még 2 évet.

Szóval a teszt eredményével abszolút egyetértek!

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#21) alien_


alien_
őstag

A ThinkPad-ek strapabírásáról: Nagynéném férjének van egy X61-e, ami leesett menet közben a gyorsasági motorjáról. A jobb felső sarkán, a hűtőborda mellett szétnyílt pár miliméternyit a burkolat, de egyébként 100%-osan működőképes maradt a gép.

Swarm is coming.

(#22) hemaka


hemaka
nagyúr

Jó részletes teszt volt gratu. :)
Egyébként a ThinkPad-design tipikusan olyan, amit nem csicsára terveztek, hanem a funkcionalitásra. Szóval ez amolyan ronda és finom. :)

(#23) sowi


sowi
őstag

sajnalom egy kicsit azt a billentyuzetkiosztast, a regi nekem jobban bejott, egyebkent talan a z60t volt az elso amiben volt webcam meg nagyon regen, most mar olcsoert aruljak azt is, amugy nem rossz ez az sl szeria...de latszik rajta, hogy nem veletlenul olcso (ezt most nem fikazaskepp mondom, ez csak teny)
ja es a thinkpad nem ronda es finom, a thinkpad gyonyoru...eleg ha megnez az ember egy acer brickshit vagy barmilyen vilagitos kekledes multimedia laptopot...na az a ronda es nem finom

[ Szerkesztve ]

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#24) Tim82 válasza sowi (#23) üzenetére


Tim82
nagyúr

Izé, hol árulnak olcsón Z60t-t? Ide egyet nekem is! :D

A Z egy tipikusan alulértékelt széria, utólag kezdenek rájönni, hogy mégis milyen jó gépek voltak azok - kb. olyan tartósak, mint az R (ami nem rossz), jó multimédiás fícsörökkel. ;)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#25) TheDragon007


TheDragon007
senior tag

jó teszt, jó laptop :R

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#26) sowi válasza Tim82 (#24) üzenetére


sowi
őstag

en 175 jo angol pound-ert vettem az enyemet az ebayen :)

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#27) N.GÁBOR


N.GÁBOR
aktív tag

Azt hiszem ez az a pillanat, amikor bátran mondhatom, hogy büszke vagyok a testvéremre! Ez csak egy szubjektív vélemény ugyan, de szerintem nagyszerű lett a teszt! Méghozza olyannyira, hogy képes volt meggyőzni arról, hogy ez a "Thinkpad light" is méltó utódja lehetne jelenlegi T23-mas gépemnek:)

Mondanám, hogy sokáig használd, de akkor mikor látnánk tőled újabb tesztet??-így nem mondom:)

Csak gratulálni tudok!

May the force be with you!

(#28) Tim82 válasza sowi (#26) üzenetére


Tim82
nagyúr

Jah, Ebay. Meg font. Plusz szállítási költség ide Magyarországra. :U

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#29) adalbert1 válasza ^Clown (#2) üzenetére


adalbert1
veterán

Érdekes, pár árusítóhelyen azt írják hogy az SL-ben is van Rollcage. Persze gondolom ez az a kategória mint mikor odaírják a sima lenovo 3000-hez hogy Thinkpad.

Amúgy a gari kiterjesztés mennyibe kerül?

(#30) Pompi válasza Tim82 (#28) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Azért az a UK-ból annyira nem vészes a szállítási költség.

Feel Good Inc.

(#31) Kurutomi


Kurutomi
csendes tag

Masszív gépezet, teccik :)
és patent írás :R

(#32) sowi válasza Pompi (#30) üzenetére


sowi
őstag

ugy is 200 font korul lehet maradni szerintem, az meg egy ilyen gepert nem sok

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#33) Brumi válasza adalbert1 (#29) üzenetére


Brumi
senior tag

13k a kiterjesztés ára.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#34) Napfénysüti

Jó írás.

A gép se rossz de én is inkább használt T61-re pályázom. :)

Més que un club!

(#35) nemethbalazs válasza viszta99 (#18) üzenetére


nemethbalazs
tag

Mit értesz a boszasztó zsanér alatt?

(#36) nemethbalazs válasza #95561216 (#19) üzenetére


nemethbalazs
tag

Nem, sajnos második akkut nem tudsz belerakni. De vehetsz bele 9 cellásat :)
180k körül nem feltétlen kapsz ennyire jól megtervezett, vagy összerakott gépet. Gyorsabbat viszont igen. :D

(#37) #95561216 válasza nemethbalazs (#36) üzenetére


#95561216
törölt tag

A gyorsaság nem olyan fontos. Ellenben kicsit félek a minőségtől, egy 3 éves, még ibm-ként eladott thinkpad r51 után. Plusz aksi nagy kár, késöbbiekben lehet szükség lenne egész éjszakás működésre a puszta közepén :(

(#38) nemethbalazs válasza sowi (#23) üzenetére


nemethbalazs
tag

Maximálisan egyetértek veled. Emlékeztem, hogy valamilyen ThinkPad-ben már mintha lett volna kamera, azért is írtam, hogy az SL300 talán az első...

(#39) nemethbalazs válasza N.GÁBOR (#27) üzenetére


nemethbalazs
tag

Köszönöm szépen drága Öcsém :D

(#40) 4d válasza nemethbalazs (#6) üzenetére


4d
aktív tag

Nagyon korret cikk lett, grat hozzá!! :C :R

(#41) nemethbalazs


nemethbalazs
tag

Mindenkinek köszönöm szépen a hozzászólásokat, gratulációkat, és a véleményeket.

(#42) nemethbalazs válasza #95561216 (#37) üzenetére


nemethbalazs
tag

Most lesz kb. 4 hónapos, ennyi idő után nem tudok nyilatkozni a tartósságról, egyenlőre nagyon jónak és strapabírónak tűnik. Igaz, öcsém 8 éves T23-ja majdnem ennyire egyben van. Csak remélni tudom, hogy 8 év múlva ez is hasonló lesz. Ha az árakat megnézed az R széria is jóval drágább, nem tudom, hogy rosszabb-e annyival, mint amennyivel olcsóbb az SL. Nem hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#43) trx001


trx001
csendes tag

Bár support dologra szerencsére nekem sem volt szükségem, de anno amikor kinéztem magamnak egy T60-ast nagyon pozitívan "csalódtam" a vevőszolgálatukkal kapcsolatban. Utánaolvastam rendesen a neten a T60-asnak, minden tökéletes volt, de egy valami nagyon zavart. Csak olyan képet találtam a gépről, amelyen "egysoros" volt az ENTER gomb. Felhívtam a vevőszolgálatot, gondoltam ilyen kérdést meg sem fognak érteni vagy hülyének fognak nézni. Ehhez képest megértette a hölgy, próbált meggyőzni, hogy a magyar billentyűzeteken csak nagy ENTER gomb van. Elég szkeptikus szoktam lenni az ilyenekben és az eladók azért szoktak túlozni a cél érdekében... :) Mondta a hölgy, hogy most is ilyen laptopon dolgozik, ezért is tudja biztosra mondani a dolgot. Érezhette, hogy nem nagyon tud meggyőzni, ezért végül mobillal készített egy képet a billentyűzetről és elküldte emailben! Nem is gondoltam volna, hogy tényleg küld majd levelet, de max. fél óra múlva megvolt a kép. :) Most is az akkor vett (2 éve) T60-at használom. :) Napi 10-12 órát megy a gép, de semmi baja. Egyedül az inteles videókártyával van gondom linux alatt, pedig Windowson még Guild Wars-ozni is tudok. :(

(#44) buherka


buherka
addikt

Jó kis írás...grat. hozzá. :R

Szervizbe nem fogod sűrűn hurcolni a gépet, mert én most voltam nemrég egy lenovo vinyóval gariban (leesett ;] )… ismeretlen fogalom náluk az SL széria.
Azt mondta a szervizes arc, hogy még egyet sem vittek be ebből a sorozatból, mert még eredetiben sem látott ilyent.
Szóval jó kis notit vettél…elleszel vele sokáig, abban biztos lehetsz.

Még annyi, hogy a tetejét fóliázd le valahogy, mert eszméletlen karcos lesz egy idő után :U

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#45) nemethbalazs válasza trx001 (#43) üzenetére


nemethbalazs
tag

Remélem ha bármilyen gondom lesz a laptoppal, pont ilyen segítőkész emberkével fogok találkozni, de adja isten, hogy ne kelljen kipróbálnom :D

(#46) nemethbalazs válasza buherka (#44) üzenetére


nemethbalazs
tag

Köszönöm szépen!

Örülök, hogy nem volt dolguk a szervizes skacoknak SL szériás gépekkel, maradjon is csak így.
Köszi a fóliás tippet is, lehet élni fogok vele, ugyanis kezd látszódni a használat a noti tetején. Vagy nem foglalkozok vele, hisz munkagép... de sajnálnám lestrapáltan látni :)

(#47) ngabor2


ngabor2
nagyúr

nekem is van egy ilyen okosságom, mint linux-felhasználó, nem vagyok tőle elájulva. a gyorsgombok nem működnek, az energiagazdálkodás félig működik, alapból a képernyő fényereje fordítva működik, 3d-támogatás csapnivaló, hdmi nem támogatott. ez részben az intel, részben a lenovo sara, és legutóbbi infóim szerint egyikük se töri magát a probléma elhárításán :( ráadásul arra, amire vettem, nem ideális (eee900 helyett, hurcolni), mert ahoz képest vastag és nehéz. van egy r61i is a háznál, azzal sokkal jobban meg vagyok elégedve.

hogy miért nem windows-zal használom, ha már egyszer azzal vettem? aki ismer, annak nem kell külön ecsetelnem, asszem :D remélhetőleg a linuxos bajokat hamarosan javítják.

fájó hiányosság még az ultrabay mellőzése, mivel plusz akkunak jobban hasznát venném hosszabb utakon, mint egy nem használt optikai egységnek.

(talán apróság, de a hátoldali felsorolásnál kihagytad a kensington-zár helyét. eddig én is hülyeségnek érzetem, de mióta használnom kell, már látom értelmét.)

(#48) atee válasza ngabor2 (#47) üzenetére


atee
őstag

Nem lenne ez rossz választás ha t500 as gépet nem lehetne már 230 ból venni. :)
Vagy egy használt t60 is lehet bölcsebb 100-140 körül felszereltségtől függően.
Bár én 150 ért sem adtam el a sajátomat januárban :)

[ Szerkesztve ]

D-day 2002-01-04 01:54

(#49) sowi válasza atee (#48) üzenetére


sowi
őstag

a t500 15.4es az sl300 meg 13.3 tehat a t500at nem neveznem a mobilitas csucsanak :)

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#50) nemethbalazs válasza ngabor2 (#47) üzenetére


nemethbalazs
tag

Mondjuk a Linux dolgokhoz nem tudok hozzászólni, eleve nem vagyok nagy Linux user és nem is próbáltam a notin egyetlen Linux disztribúciót sem. Igen kihagytam a kensington-zárat, de annyira, hogy eszembe sem jutott, hogy van rajta, még életemben nem használtam semmin sem :), ezért elnézést is kérek :D. eee PC-hez képest mondjuk tényleg vastag és nehéz ;), de a 14"-os R61-nél vagy fél kilóval könnyebb :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.