Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ASTON117


ASTON117
tag

Azt hiszem már értem hogy az oculus csapat miért nem tervez konzolra. Ha erre se képesek, hogy alkotnak két képet párhuzamosan hd-be....

(#2) mentoloshypo


mentoloshypo
senior tag

ÁLLÍTÓLAG a probléma oka ott van, hogy a M$ annyira siketve adta ki a csodagépét, hogy nem sikerült minden illesztő progival megsegíteni a vasat. Ha itt a hiba akkor feltételezem még idén rendeződik a helyzet és utána nem lesznek eltérések a két gép között.
A másik lehetőségre ugye nem is gondolunk.

(#3) JanR


JanR
addikt

Tudjuk, tudjuk, ezek még nem igazi "nextcurrent gen." játékok ;]

Lehet, hogy most kacarászok és 2 év múlva a szám tátom, de eddig ez semmi. Minden esetre, ha lesz Last of Us folytatás, egy PS4-t tuti beszerzek miatta, még akkor is ha 640x480 lesz a felbontása :D

(#4) wolfman


wolfman
veterán

Ezek szerint a PC-s kiadás is 30fps-lesz?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#5) adamssss válasza mentoloshypo (#2) üzenetére


adamssss
veterán

Allitolag kicsi a mem savszel a box-ban...? ;]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#6) tskó válasza ASTON117 (#1) üzenetére


tskó
tag

őő izé... egy xbox árából azért ki lehet hozni egy fulhd képes gépet, ami ezt tudja akár 3 monitoron is.

(#7) gianni85


gianni85
veterán

A francba, nem hiszem le, ez katasztrófa. Visszamondom az előrendelésemet is.... ja mégsem

(#8) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Na ezért fogok inkább ps4-et venni. ;]

(#9) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Már most látom, hogy az elkövetkező 3 év mivel fog telni: Ez még nem igazi next gen játék!!!! :U

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#10) satz18


satz18
őstag

"A játék rendezője, Nicolas Cantin elmondása szerint nagyon jó szemmel kell rendelkeznünk ahhoz, hogy észrevegyük a különbséget az XBOX One felskálázott 900p és a PS4 natív 1080p felbontása között."
És a 30 és a 60 fps között?

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#11) Def26


Def26
félisten

Pár napja még azt mondták hogy xbox one -on is 1080p lesz. :U

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#12) scham válasza satz18 (#10) üzenetére


scham
tag

"És a 30 és a 60 fps között?"

épp ez a lényeg! amióta multizom, beláttam én is, hogy nem elég a 30 fps és igenis van különbség. az X360 és PS3 elég sok játékot tudott 60 fps-en hozni, ehhez képest a "next-gen" visszalépés :(

default aláírás

(#13) RECSKA válasza Def26 (#11) üzenetére


RECSKA
veterán

A mostani jatekok meg nem igazan tamogatjak az effele hardverstrukturat . Gondoljatok Vissza a box360 es a ps3 esetere. Kellett vagy 3 ev, mire kiforrta magat. Nem kell ezt temetni, biztos hulyek fejlesztettek... :)

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#14) Def26 válasza RECSKA (#13) üzenetére


Def26
félisten

3 év múlva remélem már a ps5 -ről olvasok pletykákat. Nagyon nem lenne jó, ha 5 évnél tovább terveznének ezekkel a hardverekkel.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#15) gianni85 válasza Def26 (#14) üzenetére


gianni85
veterán

szokj hozzá a gondolathoz :K minimum 5évig kint lesznek ezek a konzolok

(#16) Def26 válasza gianni85 (#15) üzenetére


Def26
félisten

AMD... :O

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#17) JanR válasza RECSKA (#13) üzenetére


JanR
addikt

Persze, lehet ezzel takarózni, de anno, mikor az x360 és a ps3 megjelent, már akkor lehetett tudni, hogy erősebb hardver mint egy akkori PC. Jelenleg a konzolok inkább a PC-re hasonlítanak és így le tudja vonni a következtetést a jó polgár, hogy ez kevés lesz. Szépíthetjük tovább, hogy zárt rendszer, meg kiismerik.. rizsa az egész. Jelenleg a PC fényévekkel (na jó, azért annyival nem, de..) a konzol előtt van. Szerintem ez a generáció nem sokáig lesz piacon, legalább is 7-8 évig biztos nem. Nagyon, de nagyon várom már, hogy mi lesz akkor amikor végre a programozók "kiismerik" ezt a gépet (ami gyakorlatilag egy pc..). :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18) mattheus


mattheus
őstag

Azt már tudjuk egy jó ideje, hogy különbség van az XO és a PS4 között és az utóbbi inkább játékra tervezett. Ennek ellenére sok helyen még mindig vagdalkoznak ezzel, lehordják az XO-t, fórumokon (nem ebben)
sportot űznek a trollkodással, nem beszélve , hogy már a cikk címével elindítják a folyamatot tudatosan vagy nem folyamatosan.

Mikor növünk már fel? :F

Szerintem bőven elég lenne a cikkben a különbségekre felhívni a figyelmet, nem már rögtön az elején a címmel is .....

Jah és egyébként PS4-em van, ha esetleg valaki azt gondolná, hogy XBOX.

[ Szerkesztve ]

(#19) DummyBoy válasza tskó (#6) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Jöhet a konfig, linkekkel, és árakkal :)

Sajnos a PS4 nekem több szempontból kevésbé szimpatikus mint a XBONE, de pont az ilyenek miatt várok szépen, el kell telni még egy kis időnek, míg kiderül, hogy az efajta hírek csupán fizetett hirdetések, vagy valós HW jellegű gyengeségre utalnak.

Mondjuk a legjobb mindkettő lenne, de az meg mondjuk már luxus lenne :)

[ Szerkesztve ]

Life is shor...

(#20) Def26 válasza DummyBoy (#19) üzenetére


Def26
félisten

Néha nem értem azokat akik a hw kiismeréssel jönnek. Ha van pc -d és kicsit is konyítasz hozzá akkor tudod, hogy pl. a ddr3 vs gddr5 mekkora különbség, vagy a 768 vs 1152 (kb. hd7790 vs hd7870) stream proci a gpu -ban. Ezt a különbséget nem tudják legyűrni a programozók és emellett a ps4 ugyanúgy fejlődhet, nem?

Itt egy kép a neogafról. Hátha segít megérteni. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#21) RECSKA válasza JanR (#17) üzenetére


RECSKA
veterán

Csak annyira pc a mostani ps4, mint az atom procis telefonom... :)

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#22) khron78


khron78
őstag

Xbox one bukás lesz.
PS4-et vesz mindenki, aminek az oka is egyértelmű. Rosszabb vétel a jelenlegi helyzetben mint a wii u.

(#23) Televan74


Televan74
nagyúr

Az XboxONE nem teljesen játékra épült.Egyfajta közösségi rendszert láttak benne a Microsoft vezetői.
Nem tud annyit mint a PS4,amit viszont játékra lett kihegyezve.Ezért is terjed jobban a PS4, a játékosok nem látják azt a nagyszerű víziót amit a MS mögé gondolt.Ettől függetlenül még nem rossz,csak egy kicsit gyengébb.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#24) gianni85 válasza khron78 (#22) üzenetére


gianni85
veterán

(#23) Televan
Kb nem valósult meg az MS víziójából semmi, mert visszaléptek. Köszönhetően többek között a neten fröcsögő rengeteg embernek, akik java része amúgy se vett volna XO-t... :U

[ Szerkesztve ]

(#25) BeLucZ


BeLucZ
addikt

azért a ps4nél én azt hittem odapirít majd egy fix 60 fps natív 1080p-ben :) ebből sajnos csak az utóbbi valósul meg, kár érte.
sebaj, hardcore pc-n majd kompromisszumok nélkül lesz élvezhető

(#26) Steve1207 válasza Televan74 (#23) üzenetére


Steve1207
veterán

Jó dolog, amit mögé gondoltak, de több ponton is hibáztak a szemlélettel. Ezeket egyelőre csak bizonyos régiókban tudják használni, viszont az nagyobb baj, hogy ezt nem "plusz"-ként adják, hanem így elvágták magukat a célplatformtól részben, mivel a konzol alapvetően játékra van.

Ettől függetlenül a felhasználók 70%-át baromira nem érdekli, hogy 900p, inkább a műszaki trollokkal van a gond, akik akár egy 5%-kal csökkentett órajelet világvégének állítanak be. Persze az ábra jól mutatja Def-nél, ez ilyen lett és kész. Amíg kinézetre alig van különbség nincs vész, pár pixel már mit se számít a lényeg a szórakozáson van, csak ugyebár a tudat a kockáknál... :)

.

(#27) khron78 válasza Televan74 (#23) üzenetére


khron78
őstag

A vásárlók Wii U-nál sem látták a lényeget. Pedig az más elgondolás.
Egy boxtól meg azt várja a potenciális vásárló, hogy gyors legyen. Nem a Wii U-val fogja összehasonlítani, hanem a PS4-el. Utóbbi többet nyújt olcsóbban és jobb is, azt fogják venni.

Nem kell kockának lenni. Bemegy anyuka meg apuka a boltba, a kisfiának konzolt venni.
Megkérdezik, hogy melyiket vegyék.
A hány éves kérdés után a szülő választani fog a Wii U és a PS4 között, mert ezt fogják ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#28) DummyBoy válasza Def26 (#20) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Köszönöm a felvilágosító ábrát :C

Nem ezzel van gondom, hanem azzal, hogy túl régóta van PC-m, tudom, hogy a "HW limit" az esetek döntő többségében "optimalizációhiány"-t jelent.

Engem az exkluzív cuccok érdekelnek majd, mert az hogy egy "port" mint a CoD vagy Thief jobban fut PS4-en, mert erősebb a HW, kevesebbet kell foglalkozni az optimalizációval, az nem mérvadó.

Mire eljutok oda, hogy nextgen konzolt vegyek, addigra remélem kiderül, hogy az ÉN szempontomból mit jelent az hogy a XBONE gyengébb HW-el rendelkezik mint a PS4 - Mert ez ugyebár tény :)

BF4-et is 360-ra vettem meg PC helyett, pedig a PC-men kényelmesen elfutott, szebb is volt, de már kiöregedtem, elpunnyadok néha, elkazuárkodom a XBOX előtt a haverokkal.

Szóval a 900P vs 1080P-t kényelmesen lenyelem ... Viszont a jövöre nézve igenis fontos, hogy hogyan oldják meg a következő X évben a játékok fejlesztését a konzolokra, mert azért gondolkodom konzolban a PC helyett, mert beleuntam az állandó HW mizériába.

Life is shor...

(#29) gianni85 válasza khron78 (#27) üzenetére


gianni85
veterán

Utóbbi többet nyújt olcsóbban és jobb is, azt fogják venni.

Utóbbi nem nyújt többet, olcsóbbnak mondjuk olcsóbb, de nem jobb...csak erősebb. A te általad vázolt gondolkodás még most talán helytálló, hogy kicsi a játékkínálat. Ahogy jönnek az exkluzívok, ott már a játékkínálat dönt. Idővel meg, aki komolyan gondolja a a játékot, úgyis megveszi mindkét (három) gépet

(#30) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Azért nem mindenki kizárólag játékra használja a konzolját. UK-ban élő barátaimnál az XBOX a multimédiás központ a lakásban, Sky, Wuaki, Netflix, mindent az XBOX-on keresztül megy.

PS4-en ezek nem mennek, így egyszerűbb a képlet ... talán ha "okostv-t" is vennének, akkor jó lenne, de akkor mindjárt megugrana a PS4 ára az XBONE-al szemben.

Ők is kivárnak még, kíváncsiak mi fog történni a következő pár hónapban, de amíg mi sajnos kimaradunk (Bár Netflix lehet lesz pár év múlva nálunk is ...) a jóból, addig nem sok más marad ami alapján rangsorolni tudnánk a konzolokat.

Van az "erő" ugye, amiben a PS4 az egyértelmű nyertes, vannak az "exkluzív címek" amelyek szubjektívek, kinek mi tetszik, és vannak a szolgáltatások (Kinect, multimédia, stb) amiben pedig a XBONE a jobb.

Ezek után csak az kérdés, hogy a PS4 erőfölénye mennyire fogja lenyomni az XBONE szolgáltatásokban rejlő erejét. Nálunk nem nehéz jelenleg, de azért nyugaton kicsit más a helyzet.

Life is shor...

(#31) Raysen623 válasza JanR (#17) üzenetére


Raysen623
addikt

"Jelenleg a PC fényévekkel (na jó, azért annyival nem, de..) a konzol előtt van." - ezt azért gondold át mégegyszer ha kérhetem! Te hol voltál az elmúlt fél évben? Szinte napi szinten voltak viták arról milyen eltérések vannak az új konzolokban a jelen PC hardvertől...A PS4 és One egyértelműen nem PC, hanem lényegesen más architektúra. De ha ez nem lenne elegendő: szerinted miért jött létre a Mantle API a DX mellé AMD részéről? Pont az új konzolok miatt, így könnyítve meg a portolást.
A helyzet az, hogy szerintem mostmár a PC hardver sem fog tudni olyan gyorsan fejlődni mint eddig, főleg hogy csökkent a kereslet is (ezt nem én mondom).
Nyugodjál bele a PS4 ki fogja bírni kb 5 évig, a ONE szerintem nem (köszönhetően a DDR3-nak). Ha pedig mégsem lenne bennük elegendő kakaó, akkor AMD bácsi majd rak beléjük egy erősebb APU-t oszt jónapot. A GDDR5 szerintem még jó ideig kitart, főleg hogy a PC-kbe még mindig csak DDR3 memória van, GDDR5 meg lehet a videókártyán, de mivel nincs összeépítve a CPU-val ezért hosszabb műveletsort kell végrehajtani stb. Ezért kell PC-n erősebb hardver ugyanahhoz a játékhoz...(aki hozzáértőbb nyugodtan javítson ki ha tévedek). ;)

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#32) khron78 válasza DummyBoy (#30) üzenetére


khron78
őstag

A kinect egy lassú f.s.
A világnak ezen a részén nem tudunk sok mindent kihasználni a One lehetőségeiből.
Az USA-ban és az Egyesült Királyságban lehet ez egy baromi jó vétel, de a világnak a többi részén nem lesz az. Márpedig, aki a világ több részével nem törődik, az kevesebb eladással számolhat.
Nálunk és keleten biztos a PS4 lesz a nyerő.
Nincsenek extra exkluzív címek. Ennyi erővel a Wii U sem állna ott ahol áll, pedig annál exkluzívabb nincsen.
Az emberek többségének van, akinek meg nincs, annak továbbra sem kell multimédiás központ.
Mire jó az?
Ha Tv-t akarok nézni tv-zek. Ha filmet akarok nézni, az is megoldható egy oplay és társai segítségével.
Ha netezni akarok egy pc-t vagy egy tabletet szívesebben használok. Zenét se konzolon fogok hallgatni, van erre jó! minőségű céleszköz.
A sok felesleges és nálunk használhatatlan szolgáltatás meg nem érdekel. Amikor bekapcsolom játszani akarok és nem mást.

(#33) JanR válasza Raysen623 (#31) üzenetére


JanR
addikt

A konzol fix architektúra, könnyebb rá fejleszteni. A PC-nél meg millió változat lehet, ezért is nehezebb az optimalizálás rá. Emiatt kell erősebb hardver, szerintem. Nem állítom, hogy igazam van a PC illetve a konzol erősségét illentően, de nekem jelenleg ez jön le. Olvastam a specifikációkat, leginkább akkor is egy PC-re hasonlít, vagy inkább fogalmazzunk úgy, hogy nem egy CELL proci, amire annyira másképp kellene programozni. Sokkal közelebb áll egy PC-s rendszerhez mint sem.

(#34) khron78


khron78
őstag

[link]

Még az USA-ban is a PS4 áll jobban.

(#35) RECSKA válasza JanR (#33) üzenetére


RECSKA
veterán

A programozasrol ne is beszeljunk... Annak koszonheto, hogy egy 150w-os cucc lever egy 500w-ost...

Alacsony szintu hozzaferes ugye...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#36) DummyBoy válasza khron78 (#32) üzenetére


DummyBoy
senior tag

A 360-as Kinect talán, de kényelmesen használható :) Az One-os meg már nem az.
Ha a szomszéd gyerekeket kérdezném, akkor valószínűleg többre tartanák a lassú fos Kinectes 360-ast, mint a PS4 1080p-jét fix 60FPS-el. A szüleikről nem is beszélve :)

A világnak ezen része el van maradva ... nem kicsit ...

Nincsennek exkluzív címek??? Talán "Még nincs annyi ..." És a bejelentések alapján lehet következtetni azért ...

CélHW vs. AllInOne megoldás ... Megintcsak örök vita ... Neked a CélHW-ek jobban fekszenek, neked inkább a PS4 való.

Minden otthoni eszközömön tudok nezetni, zenét hallgatni, filmet nézni, Tv-t nézni, játszani, stb ... Akkor minek belőlük 5-6?

Life is shor...

(#37) WongFeiHong


WongFeiHong
senior tag

Tudtam, hogy egy ilyen hír tele lesz azzal, hogy a pc már 20 éve tud full hd-t stb rosszindulatú blődségek. Nem kötelező konzolon játszani senkinek se, főleg ha mellette "atom" pc-je van...

(#38) khron78 válasza DummyBoy (#36) üzenetére


khron78
őstag

Nem az a lényeg, hogy nekem mi fekszik jobban.
Mivel nyújt többet a One, mint a PS4?
Amit itt Európának ezen a felén ki is lehet használni.

(#39) DummyBoy válasza khron78 (#38) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Magas a labda ...

Lejátssza a filmeket, van hozzá mozgásérzékelős kontroller és nem CSAK játszani lehet rajta. :D

Life is shor...

(#40) JanR válasza DummyBoy (#39) üzenetére


JanR
addikt

Például kenyeret, hagymát, húst szelni rajta? ;]

Ha már magaslabda:DDD

(#41) khron78 válasza DummyBoy (#39) üzenetére


khron78
őstag

Ennyi, hogy lejátssza a filmeket?
Lemezről, vagy usb-ről is? Milyen formátumokat támogat?
Megosztásról esetleg lehet filmezni?
Mozgásérzékelős kontroller a PS4-nek is van, sőt a Wii-nek volt először kb 10 éve.

(#42) Mártógyurma válasza gianni85 (#29) üzenetére


Mártógyurma
tag

Persze, aki komolyan gondolja...
Nem tudom mit jelent nálad a "komolyan gondolja", de nem szeretnék olyan elmebeteg, vérkocka kreténnel találkozni, akire illik ez a kifejezés...

(#43) Rigormortiis válasza khron78 (#38) üzenetére


Rigormortiis
addikt

A Halo-val nyùjt többet, számomra is ez volt a döntő érv. A wiiu-t meg fölösleges említeni is.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#44) gianni85 válasza Mártógyurma (#42) üzenetére


gianni85
veterán

elmebeteg? vérkocka? kretén? Hát biztos nem egyre gondolunk. Én olyan emberre gondoltam, akit a játékok érdekelnek, nem a HW specifikációk, nem a képfrissítés, és nem a felbontás. Aki Halo/Forza miatt nem mond le az Xbox-ról, csak mert gyengébb a hardver. Aki a kevés de minőségi játékok miatt kiáll a WiiU mellett, annak ellenére, hogy temetik a konzolt...stbstbstb

(#45) Rigormortiis válasza khron78 (#38) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Játszottál már haverokkal/családdal partijátékokat kinecttel? Nna ez a különbség, hatalmas fun, one-on pedig ha kiismered, a hangvezérlés is megkönnyíti a dolgokat.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#46) Rigormortiis válasza khron78 (#41) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Megosztásról már 360al is lehetett filmezni.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#47) xtremez


xtremez
aktív tag

Az hogy 900p az xbox most hagyjuk.. Engem az zavar, hogy jön régi gépekre így semmi "next gen" nem lesz. Hiába szebb új gépeken, ha úgy lett tervezve a játék, hogy régi konzolon is fusson. Ettől még lehet jó és várom is, mert annak ígérkezik.

(#48) Mártógyurma válasza gianni85 (#44) üzenetére


Mártógyurma
tag

Én meg arra gondoltam, akinek mindhárom megvan... ...ahogy Te is írtad..

(#49) gianni85 válasza Mártógyurma (#48) üzenetére


gianni85
veterán

és akinek megvan mindhárom, vagy esetleg még régebbi gépek is, az automatikusan kretén vérkocka? Szerintem nem ettől függ, és ez nem is általánosítható. Mielőtt megkérdezed... jelenleg csak egy konzolom van, de 2015 karácsonyra már biztos 3 lesz.

(#50) DummyBoy válasza khron78 (#41) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Idézet a gamepodos PS4 rivjúból:

"A tartalom – média

A PlayStation 4 legkomolyabb problémájának érzem a médialejátszási képességek majdnem teljes hiányát. Az is „érdekes”, hogy IR vevő hiányában a PS4 mint Blu-ray lejátszó csak a kontrollerről vezérelhető, miközben már a PS2 óta mindig volt külön beszerezhető távirányító a mozizáshoz. Az viszont döbbenet, hogy amíg az elődön simán lehetett külső forrásból vagy akár az otthoni hálózaton elérhető DLNA szolgáltatóról filmet, zenét lejátszani és fényképet megjeleníteni, addig a szórakozás ezen formái nem kerültek fel a PS4-en elérhető szolgáltatások listájára."

Nos igen :) Ennyi, hogy lejátssza a filmeket :)

Mozgásérzékelős kontrollere van a PS4-nek is, igaz, Wii-nek is, tény, a probléma csak az, hogy ezek még az első kinecthez képest is gyengék ...

De mivel a kötözködésen van a hangsúly nálad, ezért szép halkan megemlíteném, hogy a Wiimote előtt 5-6 évvel már volt mozgásérzékelős kontroller PC-re, az első TrackIR akkor jelent meg ...

De mivel szerintem logikus volt, hogy a Kinectre gondolok, így azért megjegezném, hogy a Wii és a PS4 "mozgásérzékelése" különösebben még a 360-as Kinect mellett sem igen rúghat labdába, nemhogy a One-é mellett ...

Ha nem látod, hogy "többet" nyújt, akkor felesleges ez az egész, hiszen akkor az egész csak szemellenzős trollkodás. Az más kérdés, hogy mindneki maga dönti el, szüksége van-e ezekre. Ettől még többet nyújt. Ez ugyanolyan tény, mint a PS4 erősebb HW-e.

Life is shor...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.