Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) djsunny


djsunny
aktív tag

Amindenit, ez igen! :D Tetszik ez a kompresszoros megoldás. Vajon milyen hangja van a cuccnak?

[ Szerkesztve ]

(#2) dy_nmq válasza djsunny (#1) üzenetére


dy_nmq
aktív tag

nekem tömegén akadt meg a szemem.... érdekes megoldás az biztos, csak azt nem értem hogy miért nem kapásból a flexibilis verzióval jöttek ki.

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#3) xT4ken


xT4ken
tag

Nagyon komoly.

(#4) Armando_19 válasza dy_nmq (#2) üzenetére


Armando_19
őstag

Valszeg míg kísérleteznek vele, viszont a karácsonyi szezon előtt ki akartak jönni valami komoly megoldással. Nekem a thermaltake cuccokkal kapcsolatban nincs egészen jó tapasztalatom, de várjuk ki ennek a végét. házzal együtt 128k ez a rendszer.. Annyiért már vapochill-t kapsz.

(#5) Tch'oockah


Tch'oockah
csendes tag

Höhh, nekem tetszik!Bár őszintén szólva, nekem már volt egy ilyen ötletem, hogy házilag készítsek el egy ilyet... És ha mondjuk rá tudnám kötni a grafikuskártyát is, akkor nagyon faja lenne!

Vajon hol lehet ilyen oldalakt, fórumokat találni, ahol ezt tárgyalják?

[ Szerkesztve ]

Mindent a Győzelemért! Mindent... és még annál is többet...!

(#6) Peter13


Peter13
senior tag

Merevcsöves megoldás? Meg kompatibilis alaplapok?? :F
OK hogy "rétegtermék", na de ennyire? Én azért elvárnám a VGA hűtést is, alapból, ha már ennyi pénzt fizetek ki érte, és ha már ott terpeszkedik a kompresszor a házban (vajon ez mennyire csörög?)...kíváncsi leszek a flexicsöves megoldásra: ebben, így, nem sok fantáziát látok.

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#7) .mf válasza xT4ken (#3) üzenetére


.mf
veterán

"Nagyon komolytalan"

fixed

Merev csövek? Könyörgöm, miért?
Egyetlen 12cm-es venti, ami a gép hőjét is szívhatná? (Pöröghet majd rendesen, ami halknak nem éppen nevezhető, mégis Tt-et ismerve 16-18 dB-t fognak odahazudni)
Gyenge kompresszor (mielőtt valaki belekötne: nem, ezt nem csak kitalálom. xs-en már fél éve kitárgyaltuk, amikor valamelyik szakkiállításon bemutatták.)
15C, nem mehet fagypont közelébe?
128k? Annyiért már rendes kompresszort lehet szerezni (vagy készíttetni).

Gondolom ez is úgy fog viszonyulni a rendes kompresszoros hűtéshez, mint a Bigwhatever a rendes vízhűtéshez...

Indulok is a tűzbiztos azbesztruhámért...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8) Armando_19 válasza .mf (#7) üzenetére


Armando_19
őstag

egyezik a véleményünk teljesen. Én a Thermaltake-ből akkor szerettem ki, mikor a lanmoto házamhoz sehogy sem tudott rendes előlapi vezérlést küldeni a gyártó. 5x lett legariztatva, és semmi nem történt. Az lett a vége, hogy a ház vissza, helyette jöhetett is más. Van pár olyan terméke a TT-nek ami tetszetős, de azon felül... sokminden olyan, mintha valami 10ft-os kínai vacak lenne.

(#9) shteer válasza dy_nmq (#2) üzenetére


shteer
titán

van hangjuk, ez egy hátránya a kompresszoros hűtésnek

Tch'oockah: pl itt

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#10) glaci


glaci
őstag

Tuti van hangja, a hűtégépnek is van.
Engem az árra vágott mellbe legjobban.
Szerintem ha valaki ilyet akar barkácsolja össze, azzal olcsóbban kijön valószínűleg.

Sőt, ha tud szerezni egy jó kis asszorbciós hűtőt, akkor hasonlú hűtő - teljesétményt érhet el, teljesen hangtalanúl.

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#11) X@b3e


X@b3e
addikt

Tetszik a kezdeményezés, hogy házba szerelt kompresszort gyártanak, viszont a 0-15 fokra kalibrált működés édeskevés egy kompresszortól.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#12) mephi666


mephi666
nagyúr

elég betyárul néz ki... mint egy kisebb gyár :) ha továbbfejlesztik és stabil 5fokos belső hőmérsékletet érnek el, akkor veszek egy ilyet és az asztalomon tudom hűteni a söröm... ha megszomjazok, gyors kinyitom és kiveszek egy dobozzal :D mi komoly lenne...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#13) X@b3e válasza mephi666 (#12) üzenetére


X@b3e
addikt

Max akkor tudnád vele a sörödet hűteni, ha kivennéd a házból az alaplapot, és a cpu blokk mögé raknád. De erre már találtak megoldást "hűtőszekrény" néven. ;]

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#14) mephi666 válasza X@b3e (#13) üzenetére


mephi666
nagyúr

jah, csak ahhoz fel kell állni a gép elől és ha filmet nézek, akkor azt nem nagyon szeretem megszakítani :) vagy le kell cserélni a nyitható ajtót, hogy domború legyen és 6*0.5l sör elférjen rajta úgy, hogy a ház űrtartalmából ne vegyen el :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#15) Charlie válasza mephi666 (#12) üzenetére


Charlie
tag

Ennyi pénzből vehetsz egy jó nagy hűtőládát tele sörrel. (akár még fürödhetsz is a sörben benne :) )

(#16) lizakattila válasza mephi666 (#14) üzenetére


lizakattila
senior tag

Ha jól emlékszem már valahol olvastam, hogy vannak usb-s minihűtők, kifejezetten ilyen célra. :D

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#17) Charlie válasza lizakattila (#16) üzenetére


Charlie
tag

:DD Ez az : [link] :DD

(#18) mephi666 válasza Charlie (#17) üzenetére


mephi666
nagyúr

hát, ebbe csak 1db 0.33as fér sajnos... de a thermaltake ház oldalát viszont már jól meg lehetne pakolni :)
vagy még jobb ötlet: sörcsapot szerelni a házra meg beépíteni egy 5literes tartályt... aztán a sör lenne a hűtőfolyadék és keringene a rendszerben... időnként meg meglehetne csapolni... sőt kötelező is lenne :)
(asszem elmentek nálam itthonról... vagy moddernek kellene mennem? :D)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#19) szab.tam


szab.tam
nagyúr

nemrég már olvastam róla, de itt is csak azt tudom mondani, hogy gagyi.

ebből komolyabb megoldásokat csinál a VapoChill. olvastam már itt tesztet, és simán hozza pl. a -38 fokot. mármint nem 38-cal kevesebbet, hanem mínusz 38 fokot.... egy baja van, hogy a nagy hideg miatt komoly szigetelést igényel a cpu környékén a páralecsapódás kivédésére, ami annyit jelent, hogy tele kell nyomni az egész foglalatot,és cpu-t egy trutyival. alalplapot, procit utána el nem adod.

VapoChill_kompr_ph_teszt

és használtan már 100k házzal együtt. íme a ph apróból egy pl:

ph-s_vapochill_hirdetés

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#20) X@b3e válasza mephi666 (#18) üzenetére


X@b3e
addikt

Mondjuk ez vizes.
Az alapkoncepcióddal az a gond, hogy maga a ház nem "hűt" semmit, és itt nem folyadékhűtés van, hanem kompi, ami gyakorlatilag gázzal hűt.

szab.tam Még a Vapo sem nagy durranás ebben a tekintetben, jobb épített kompiknak a -100 fok is simán teljesíthető érték.

[ Szerkesztve ]

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#21) D.Orion


D.Orion
veterán

Ez szokásos Tt termék...

150K-ból 2db 2KW feletti kompresszort veszek csövekkel, szigeteléssel bilincsekkel, CPU-GPU blokkal együtt. Ez egyszerűen pofon a trágyának és vérpistike termék. A kompresszornak pont az a lényege, hogy nitro nélkül menjen nulla alá...

Gondolom nem én vagyok itt az egyedüli aki látott már kompresszort müködés közben. A kompresszor melegedéséből származó tetemes hőt milyen légáramlat fogja eltávolítani a gépből? Mellesleg tök jó, hogy az is a winyót fogja melegíteni... Arról nem is beszélve, hogy ha még teszek be egy 260 vagy 4850 kaliberű kártyát a házba(lehet azét van a merev cső, hogy ne olvadjon meg a hőtől amit a többi alkatrésztől kap? :((( )

[ Szerkesztve ]

(#22) HarryPotter válasza D.Orion (#21) üzenetére


HarryPotter
őstag

zseniális az aláírásod. :R

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#23) .mf válasza D.Orion (#21) üzenetére


.mf
veterán

"Ez egyszerűen pofon a trágyának és vérpistike termék."

Ezt már a neve is mutatta: expressz szar :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#24) FID


FID
őstag

Tt-ből soha semit! 3x vittem visza a Mistralba az aquarius 3 vizhütésemet utána meg ugydöntöttem h inkább levásárolom azt az 58k-t amit kiadtam érte.
Enyipénzt meg fölleg nemadnék ki ezért a cuccért mert 2xolyan jot csináltathat az ember.
És readásul nem jár ilyen +kötésekkel h. csak ilyen meg olyan alaplapokhoz jo.
Nem fikázom, majd meglátjuk. :DDD

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#25) Löaci


Löaci
csendes tag

"Gondolom ez is úgy fog viszonyulni a rendes kompresszoros hűtéshez, mint a Bigwhatever a rendes vízhűtéshez..."

Nekem is pont ez jutott eszembe.

Pár év, és majd árulják a pakolókban is "De hisz' ez kátonái koprésszoros kásztni ecsém!"

(#26) kavicssli


kavicssli
addikt

Nagyon durva a cucc! Sajnos nekem soha nem lesz ilyen cuccom! :( :D

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#27) mephi666 válasza FID (#24) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem lehet, hogy a gond nem a tt-el hanem a mistral-lal volt? sógoromnak számtekboltja volt és rengeteget szívott velük gari miatt... "nem voltak valami segítőkészek" át is ment máshova... meg pár haverom is megjárta velük... volt aki vidkártyát vett tőlük és amikor otthon kibontotta, látta, hogy levan törve róla valami kondi... ne is mondjam, h amikor visszament, elküldték a fenébe, hogy biztos ő törte le... 30-40k-t bukott...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#28) v.tom válasza Charlie (#17) üzenetére


v.tom
őstag

Nekem inkább ezek jönnek be. Nagyon szívesen elnézehetém a szobámban a gép mellett valamelyiket. Most már nem is olyan vészesen magas az áruk. Régebben horror volt.

(#29) Loretto


Loretto
veterán

Érdekes. Ha netán vmi hiba lenne, akkor lehet szétszedni, hogy a garancia érvényesíthető legyen? a zajszint szintén lutri, nameg ha egy bivaly rendszered van, akkor azért további 50-60w? Vagy majd teszünk a házra még egy tápegységet?

Soirée...

(#30) waterman_ válasza Tch'oockah (#5) üzenetére


waterman_
aktív tag

szerintem ilyen helyett csinálj egy rendes vízhűtést, szép nagy hőleadó blokkokkal. fele annyiból megvan, meg lehet csinálni passzívra is és még hangja sem lesz nagyon. az én rendszeremet egy 15 literes műanyagballon "hűtögeti". a tök sima felületén leadja a rendszer melegét. tök jól megy a gép (cpu 35°c, vga 40°c, sys 37°c ). jó mondjuk én nem tuningolok, nekem az számít, hogy ne halljam a gép zúgását egész nap. komolyabb blokkokkal oc, bármi menne.

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#31) KMT válasza Loretto (#29) üzenetére


KMT
addikt

Az a plusz 50-60 W nem igazán rendít meg egy tápot, ami amúgy is egy "bivaly rendszert" hajt...

Viszont jónak tűnik ez a teljesítmény. Kb 150 W hőt tud elvonni, ami azért sok mindenre elég. Mondjuk szerintem egy szénné húzott quad-hoz kevés lenne.

(#32) pentium4 válasza v.tom (#28) üzenetére


pentium4
senior tag

ezeket énis néztem de hűtésre szart se érnek!
1 nap alatt kilehené a belét egy ilyen kishűtő ha ráangesz egy 250-300W hőt termelő gépet!
TT jó irányba megy, de kéne egy olyan rendszert csinálni, ami cpu, alaplap, memó, vga délihid+, min 3-4vinyót, mert igy már egy nagyon jó rendzser lenne!
perzse ehez erősebb kompi, ez töblet áram +200W körül, és ennek ára is lenne, de ha ezt megcsinálnák és letesztelnék, perzse külön ehez gyártott kompikat is csinálnának akkor kurvba jó rendzser lenne és kelendő is lenne!
én is szeretnék nagyon kompis rendszert, de házilag összetákolni forrasztani, stb. horror!

P4

(#33) Ste


Ste
addikt

na persze, de milyen bivaly gép mellé?
mert max a procit tudod húzni. se 2., se sokadik vga nem fér el a kompi mellett, ráadásul a vinyóhűtést is lefogja rendesen

a márkáról beszélnek, ergó elérte célját a cég, és csak ez a fontos nekik

(#34) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Remélem lesz még olcsóbb is, mert überszuper a cucc! :D :R

...

(#35) waverider


waverider
senior tag

"A Thermaltake tervei szerint jövőre elkészül egy moduláris, flexibilis csövekkel felszerelt változat is, ami több processzor és videokártya hűtésére is alkalmas lesz."

akkor még várunk :DD

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#36) FID válasza mephi666 (#27) üzenetére


FID
őstag

Nem a Mistralba jo arcok voltak mert egyböl adtak másikat persze csak a szivatyuházas részt ugy h nagy up! nekik mert tök rendesek voltak 3x :D

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#37) shtml válasza glaci (#10) üzenetére


shtml
őstag

Az abszorpciós hűtő minimum kétszer annyit fogyaszt, mint a kompresszoros. Persze csendesebb.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#38) shtml válasza shtml (#37) üzenetére


shtml
őstag

Helyesbítek: Csendes!

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#39) X@b3e válasza FID (#24) üzenetére


X@b3e
addikt

"Tt-ből soha semit!" -
Inkább azt mondanám, hogy TT vizet soha nem, mert az tényleg nem ér semmit.
Mint a közmondás is mondja: a medve nem játék, az asszony nem enber, bigwater/aquarius nem vízhűtés ;]

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#40) Depression


Depression
veterán

WOW! Ezt már nevezem. És még a designt is eltalálták, igazán szép darab lett. Az 50-60W-os fogyasztás meg eltemetheti az összes Peltier-elemes prtóbálkozást. :C

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#41) marcee


marcee
addikt

Papíron nagyon jól hangzik, főleg a fogyasztása, csak sajna a Thermaltake-nek azt sem hiszem el amit kérdez.

\m/

(#42) FID válasza X@b3e (#39) üzenetére


FID
őstag

Nem bigwather volt annál jobb. Léghütéseikkel nincs gondom az szerintem okés.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#43) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

zabál, és tetves hangos... nem éri meg a víz helyett.

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#44) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Ez a ház a Silverstone Raven koppintása, csak a beltér más.....:W

(#45) tecsu


tecsu
addikt

Jó béna cikk. A hátrányokról nem is szól semmit, csak reklám, de annak is gyenge.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.