Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mmdms


mmdms
addikt

Az árához képest nem rossz házikó, bár még mindig sokallom. 10k -ért abszolút bestbuy lenne, és vinnék mint a cukrot.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#2) LackoMester


LackoMester
addikt

Jó írás. :C A cimborámnak van ilyen háza, én ajánlottam :DD neki ,h. ilyet vegyen. Jó kis szellős ház. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#3) ztoldy


ztoldy
senior tag

Én úgy láttam a weboldalán, hogy kimondottan lanpartykra, eSport-ra járóknak fejlesztették a házat.
Máris belefutottak egy emberbe, aki nem ajánlja annyira ezekhez. :)

Azt nem értettem sose, hogy mennyire lehet halk egy olyan ház, aminek lyukacsos az egész eleje. Pl. a CM 690-es modellek is tiszta lyukacsos elejűek, sőt annak a teteje is az, ha jól tudom. Azért ezek csak hangosabbak egy olyan háznál, ami zárt előlappal rendelkezik?!

Árához képest jó kis ház.

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#4) kelzsoca válasza ztoldy (#3) üzenetére


kelzsoca
félisten

Érdekes, nekem CM 690 van, és nagyon halk, pedig még az oldallapot sem tettem fel.

Tehát attól függ milyen hűtéssel rendelkezel :)

https://vertigostore.eu

(#5) agemate válasza ztoldy (#3) üzenetére


agemate
addikt

Halk ventillátorok kellenek bele és akkor halkak maradnak :K

Azért ajánlja a TT lanparty-ra járóknak, mert le lehet zárni az egeret meg a billenytűzetet. Na bumm! Szerintem nem ettől lanparty-ház egy ház ;)

Háromszor cipeltem lanparty-ra, egyszer gyalog 1km-en, hát nem volt könnyű :)

Kocsival nyilván egyszerűbb volt, bár én azért betuszkoltam dobozába, csökkentve a rázkódást.

[ Szerkesztve ]

(#6) pincehely válasza ztoldy (#3) üzenetére


pincehely
addikt

Nem feltétlenül igaz a tézised. Ha egy ház jól szellőzik, akkor a ventilátorok jóval alacsonyabb fordulaton is elérhetik ugyanazt a teljesítményt. Így lesz a hangosabb mégis halkabb!

[ Szerkesztve ]

http://kefetemap.deviantart.com/

(#7) D1Rect válasza ztoldy (#3) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha sok venti elfér a házban, akkor azok lehetnek nagyon alacsony fordulatúak, amik szinte hangtalanok.

[ Szerkesztve ]

(#8) agemate válasza D1Rect (#7) üzenetére


agemate
addikt

Így van, jó minőségi 12cm-es ventillátorok 600-1000rpm-el is képesek ugyanazt a légáramot biztosítani egy jól szellőző házban, mint egy rosszul szellőzőben 1600-2000rpm-en. Tapasztalat.

Pillanatnyilag a merevlemez rekesz zúgása a leghangosabb a házban, valami ötlet a megoldására? 1db régi, 250gb-os Samu vinyóm van.

[ Szerkesztve ]

(#9) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Egy táblázatba beletetted volna az eredményeket egész jól átlátható lenne. :R

[ Szerkesztve ]

(#10) D1Rect válasza agemate (#8) üzenetére


D1Rect
félisten

A HDD-hez:
Vagy veszel gyári rezgéscsillapító cuccot, vagy gumiszalaggal rögzíted.
Az utóbbihoz próbáltam képet keresni, kevés sikerrel. :B

(#11) Probber válasza agemate (#8) üzenetére


Probber
őstag

Na most akkor a táp, vagy a "merevlemez rekesz zúgása" a leghangosabb a házban? :D

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#12) agemate válasza D1Rect (#10) üzenetére


agemate
addikt

Köszi. "A megdöbbentő képek, gyányolás,..." topikban láttam gumiszalagos megoldást, elég bizarr, hanyagolnám.
Ezzel a módszerrel megpróbálkozom.

Probber: Jogos :) Tegnap vettem egy Corsair CX400-at az iPonban, így most már a táp halk.
Most előjött a merevlemez hangja :)

[ Szerkesztve ]

(#13) D1Rect válasza agemate (#12) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha nem fehér szalagot használsz, akkor nem is vészes. :)

(#14) pincehely válasza agemate (#12) üzenetére


pincehely
addikt

Itt egy általam kiötlött megoldás.(logout cikk)
Természetesen ennek is vannak hátrányai, de olcsó, és tutita abszolut semmi hangja nem lesz a vinyónak.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#15) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Nekem is ilyen van, abszolút meg vagyok elégedve vele... Nekem jelenleg a procihűtő a leghangosabb az egész szettben. Viszont a deszkát nembírtam beletenni törés lehetősége, és deformáció nélkül... szóval be kellett reszelni fémreszelővel a standup csavarokat (paraszt de 100% tökéletes megoldás)

Viszont előlapot hátulról teljesen befedtem h1n1-es 30 ft-os maszkból kiszedett (rétegekre szedett zsebkendő vastagságú) porszűrővel. A teljes táplélegző nyílást alul, plusz hátul a 2 szellőzőnyílást. Oldalát is, mert ott van a legnagyobb felület, ahol a poros levegőt szívja a hátsó venti. Igaz kicsit kétértelmű, mert a proci fúj is kifelé...

Corsasir CX400 így is abszolút halk, simán tud beszívni a filteren keresztül. Amíg nemvoltak fent a szűrők, 1 hét alatt vastagon megszedte magát dzsuvával... De így már sokkal lassabb a porosodás. (Én inkább kevesebb porra szavazok, mint szellőzésre)

Proci 28-35 fok idle-ben, és netezés alatt, HDD 27-28, porszűrőzés előtt is ennyi volt, szóval egyáltalán nem gátolják a szellőzést! Szerintem sokkal olcsóbb és jobb megoldás mint bármilyen bolti drága dust filter... Amin keresztül még rosszabb is az légáramlat...

Mellesleg a ház rácsos eleje is egy porszűrő gyakorlarilag. Az elv szerint, hiába kisebbek a porszemek, akkoris felfogja a rács.. Ez így is van, amíg nemvolt rajta a filter, egyszerűen összegyűjtött egy csomó port a rács

[ Szerkesztve ]

(#16) pincehely válasza Ren Hoek (#15) üzenetére


pincehely
addikt

Az én CM690 házam elejét is rendszeresen törölgethetem, mert minden por fennakad már a rácson.

Azért nálam 2-3 nap alatt nem áll a por, ahhoz kell fél év is.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#17) Probber válasza agemate (#12) üzenetére


Probber
őstag

Így már tiszta! :K

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#18) Ren Hoek válasza pincehely (#16) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Hát ja, de ez sokmindentől függ... nekem 25 nm-es a szobám, teli szekrénnyel meg polccal.. Porszívózás meg nem a szívem csücske :D

Szóval örüljön az akinek pormentes a szobája :) Nekem 1 hét alatt pormacskás lesz a gép alatt... Ha nem fogná a szűrő, akkor ez mind belül lenne a tápban...

(#19) agemate válasza Ren Hoek (#15) üzenetére


agemate
addikt

Amikor megvettem, én is szórakoztam vele elég sokat, mire az alaplapot vízszintesen, hajlítás nélkül be tudtam szerelni, de sikerült, mindenféle csiszolás nélkül.
Olvastam már máshol is, hogy a beszereléssel voltak gondok.

A hétvégén, amikor majd kitakarítom a gépet, kiszedem a lapot és készítek egy fotót a standup csavarok helyes elrendezéséről.

Pincehely: köszi, áttanulmányozom a cikket.

Update

Érdemes nem közvetlenül a földre helyezni a házat.

[ Szerkesztve ]

(#20) pincehely válasza Ren Hoek (#18) üzenetére


pincehely
addikt

Az én szobám 20nm, szinten tele szekrénnyel+padlószőnyeg.
Mondjuk én hetente takarítom még a szekrények tetejét is, és mindig porszívózok.
A szöveg az így is úgyis tolja a port, akármennyit porszívózom.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21) 7600 GS


7600 GS
addikt

Jó teszt, jó ház! :R
Nekem is ilyen van úgy fél éve, teljesen megvagyok elégedve, nagyon nagy, van bennne hely szereléshez, jól szellőzik, bár én látványnak beraktam előre 2 db 12-es piros ledes ventit. ;] És az elején a porszűrő rács nagyon jól megfogja a port! :K És olcsón is vettem (11k)

(#22) Ren Hoek válasza agemate (#19) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nekem 1 napom ráment a csavarozásra. Mindenféle kombinációt kipróbáltam, egyszerűen akkor volt stabil csak, ha a szélsőket, közepét nem csavaroztam be. De akkormeg rakjon be valaki is úgy egy kártyát, hogy nem törik el középen a lap...

Szóval ott jutott eszembe, hogy mekkora hülye vagyok, miért nem reszelek...2 mm kellett a középsőből, és tökéletes volt utána. Stabilan fekszik...

(#23) agemate válasza Ren Hoek (#22) üzenetére


agemate
addikt

Szétkaptam a gépet, tényleg nem volt egyenes a lap.
A két alsó szélső (tápnál) alacsonyabban van, mint a másik négy.
A középsőket kiszedtem, helyükre betettem 2mm-el kisebb stand up csavarokat a régi Codegen házból. Így már stabil.

Köszi az észrevételt!

(#24) caizzz


caizzz
aktív tag

A Thermaltake-nél vannak mérnökök? Azt hittem, csak marketingeseik vannak. :DDD

Viccet félretéve jó kis házikó, kár, hogy nem feka a belseje.

marakujás kőbányai

(#25) agemate válasza caizzz (#24) üzenetére


agemate
addikt

Azt én is sajnálom, de ha jó idő lesz, lefújom feketére!

(#26) madarasz92 válasza agemate (#25) üzenetére


madarasz92
őstag

Jó kis házikó..
Lehet hogy én is veszek egyett ugy meg tetszett..

(#27) iMaverick válasza Ren Hoek (#15) üzenetére


iMaverick
addikt

Tavaly november környékén cseréltem én is a házamat egy ilyen Element T-re és nálam rögtön kicsapta a biztit ez a tápegység porszűrő hiány. Azzal is kezdtem, hogy egy SCSI kártyához kapott ilyen puha "takarót" (?), ami ráadásul pont passzos volt a táp alá, begyömöszöltem a táp és a ház alja közé... Na nem is kellett azóta sem porolni a tápot!

Mondjuk először még aggódtam, hogy át tudja-e rántani a táp 12cm-s ventije a levegőt ezzel a vackon, de utólag bebizonyosodott, hogy alaptalanul aggódtam.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#28) gerus1981


gerus1981
csendes tag

Köszi a cikket. :C Amikor megjelent, én is szemezgettem vele. Azért nem vettem meg (lehet,h szőrszálhasogatásnak tűnik, de allergiás vagyok a részletekre), mert az előlap színe nem teljesen fekete és elüt a ház többi részétől.
Ettől függetlenül ezért az árért szvsz elég jó háznak tűnik.

(#29) 7600 GS


7600 GS
addikt

A táp hűtéséről annyit, hogy 2 óra játék után jéghideg levegőt fúj ki, és ez nagyon jó a kondiknak. Viszont akkor lehet hogy kéne egy porszűrő a táp elé? :F

(#30) Ren Hoek válasza iMaverick (#27) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Jah tudom mire gondolsz takaró alatt... Nem vastag egy kicsit? Ki kell próbálni hogy ha szívod szájjal, akkor mennyire kell erőlködni (maszkos verziónál simán lehet levegőt venni, mégsem megy rajta át a por semennyire)

Azért azt is figyelembe kell venni, hogy a ház alja, és a táp között van 1 cm rés kb, így előfordulhat hogy a házbúl' veszi ki a zokszigént...Ha túl vastag a porszűrés. Mivel a házból könnyebb szívni ekkor. Egyszerű letesztelni, fogj alá a háznak, és nézd meg mennyire szív. Enyémen érezhető a szívóerő.

[ Szerkesztve ]

(#31) iMaverick válasza Ren Hoek (#30) üzenetére


iMaverick
addikt

Akkor OK a dolog, mert nálam is érezhető. :D

7600 GS: hát nem ártana... Kivéve ha szereted havonta szétszedni a gépedet egy kis portalanításra. ;]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#32) 7600 GS


7600 GS
addikt

Ez a jelenség, hogy az alaplap nem egyenes, másnál is jelentkezett?

(#33) Ren Hoek válasza 7600 GS (#32) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Hát ha kettőnknél jelentkezett... Egyszerűen a középső standup, meg a szélsők nem egyforma magasak. Szerintem 14-ért bőven megéri a ház, meg egy 10 perces reszelgetés ha nem M ATX lap, mert ott nincs ilyen gond.

(#34) 7600 GS válasza Ren Hoek (#33) üzenetére


7600 GS
addikt

Értem. Csak azért kérdem, mert lehet hogy akkor a hétvégén szétszedném a gépet és lecsekkolnám. Kicsit parázok... :U

(#35) agemate válasza 7600 GS (#34) üzenetére


agemate
addikt

A hajlítás, amelyet a gyári standup csavarok okoznak, minimális, kb 3-4mm, ennyi bírni kell egy alaplapnak.
Gondoljunk csak bele: Az Intel gyári hűtői is iszonyatosan feszítik a lapot, mégse hallottunk még törésről.

(#36) iMaverick válasza agemate (#35) üzenetére


iMaverick
addikt

Az egyik gépemben egy P4-es alaplap 478-as foglalatát egy Scynthe Ninja eltörte... Cserélni is kellett az alaplapot! :N

(Viszont egészen jó kis csere volt: egy Abit IS7E-t egy IS7E2-re.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#37) agemate válasza iMaverick (#36) üzenetére


agemate
addikt

Huh, az igen! Mondjuk az a hűtő nem éppen 478-as procikra lett kitalálva :)

(#38) Ren Hoek válasza agemate (#35) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Hát én nem mertem kockáztatni... Sok helyen olvastam, hogy a feszülés eléggé káros a lapnak hosszútávon. A középső standup egyszerűen felnyomta nekem.. csak úgy volt stabil ha az oldalsókat nem raktam be... akkor meg minimum 5 mm-et torzult volna a szélén, ha bepróbálok egy VGA kártyát mondjuk... Éreztem hogy törés lenne a vége.

Ezért döntöttem úgy, hogy reszelek. Az anyagtorzulás és feszültség biztosan nem tesz jót az IC-knek. Ha nem is okoz semmi problémát, az amúgyis kényes forrasztásokon jelentkező feszültség, hosszabb távon biztosan csökkenti a lap élettartamát.

Mérges is voltam a Thermaltake-re, hogy egy ilyen amúgy igényes házba ekkora fatális hibát véteni... Nembírják vízszintesre megcsinálni... (Előző házaimban mindenhol tükörvízszint volt, nulla csavarodással)

[ Szerkesztve ]

(#39) 7600 GS


7600 GS
addikt

Valaki használ ebben a házban SLI vagy CF rendszert? Gondolkodok egy ilyen kiépítésen, mert még nagyon sok hely van a házban, tudna is szellőzni.

(#40) iMaverick válasza agemate (#37) üzenetére


iMaverick
addikt

A passzív hűtés miatt volt lényeges. Ilyen letöltős-filmnézős gépet csináltam...

Azóta persze le lett az is cserélve egy Abit IB9-re és egy Core2D 6320-ra, és azt is elviszi passzívan. Szóval jó beruházás volt a Scynthe Ninja. :K

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#41) agemate válasza iMaverick (#40) üzenetére


agemate
addikt

Nekem sajna nagyon drága. :N
Hűtőre kiadható pénz szerintem max 7k, mondjuk egy CM Hyper 212 Plus.

Én letöltőgépnek be fogom izzítani nagyapám gépet, amiben egy 64MHz-es DX2-es proci és 32mb memória van, valamint egy 3.1-es Windows.

[ Szerkesztve ]

(#42) agemate válasza Ren Hoek (#38) üzenetére


agemate
addikt

Még szerencse, hogy nekem volt pont 2mm-el kisebb standup-ból kettő :C
De jó hogy szóltál, mert lehet, hogy megmentettél egy lapcserétől :R

Lehet, hogy rá kéne küldeni a fogyasztóvédelmet a TT-re? :(((

7600GS: Szerintem teljesen jó ez a ház CF-re vagy SLI-re, csak akkor a táp mellé nem árt beszerelni egy 12cm-es ventit.
Én gondolkozom 5750CF-ben.

[ Szerkesztve ]

(#43) Osynho


Osynho
addikt

Annyit azért hozzátennék, hogy a felső venti az 16cm-es, és előre még ez se fér el, nemhogy egy 20as... Szóval max 14-es mehet az előlapra. Egyébként jó kis ház, én is most alakítgatom, mielőtt beleköltözznék

(#44) zola0601


zola0601
tag

Szép házikó! :C

Üdv: Zoli

(#45) eclipse006


eclipse006
őstag

Gratula a bemutatóhoz.tetszik a ház,az ára sem rossz. lehet beruházok egyre!

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#46) iMaverick válasza agemate (#41) üzenetére


iMaverick
addikt

Drágának tényleg drága (főleg az első, mert azt még boltban vettem valami 15e-rt).

A passzív hűtéses gépbe amikor vettem, pont találtam a neten egy srácot, aki meg akart egytől szabadulni... Mivel ő is passzívban nyomatta, így sok kár nem érhette alapon, megkínáltam egy 12e-s vételárral.

Az ilyen kütyőknél szerintem nem érdemes spórolni: egyszer megveszed, és amíg van hozzá felfogó, addig bármelyik procira felrakod. Ezek is itt mosolyognak már x éve.

Ezt a 486-os gépet most csak viccből írtad? Megnézném milyen torrent program van Win 3.1-re? :DD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#47) agemate válasza Osynho (#43) üzenetére


agemate
addikt

Fel lehet szerelni a felső ventit, ami egyébként tényleg 20cm-es előre, a hosszú csavarokkal.
Előre vagy két 12cm-es, vagy két 14cm-es megy, kipróbáltam.

iMaverick: Csak vicceltem a 486-os géppel. :)

(#48) agemate


agemate
addikt

Köszönöm a visszajelzéseket mindenkinek a cikkel kapcsolatban! :R

(#49) Osynho válasza agemate (#47) üzenetére


Osynho
addikt

Hát most itt van előttem a venti és 16 cm-es... Most vagy a centim nemjó, vagy nem is Element T házat vettem :D Nem a lyuktávolásgot kell mérni.
Az elejére ez hogy fér be? Mert nálam nincs hozzá megfelelő lyuk + az előlap se menne rá, mivel kitakarja a venti a tartó pöcköket :U

(#50) agemate válasza Osynho (#49) üzenetére


agemate
addikt

Itt le van írva minden.

Lyuktávolságtól kell mérni a ventillátorok méretét, van 3 12cm-es ventim, mind a 3-nál úgy jön ki a 12cm, ha a két lyuk (csúcs) közötti oldalt mérem.

A 20cm-es-nél valóban 16cm-es a lapát átmérője. Ha szemből nézzük a ventillátort (fektetve, hogy a TT felirat szembe legyen), a csavarhelyek négyzetet alkotnak és ha a négyzet oldalát nézzük, az 14cm, de ha átlót, az 20cm.
Lehet, hogy a 20cm-es ventillátorokat így mérik, utána kéne kérdezni a ház ventillátoros topikban.

Érdekes, hogy a 12cm-es ventillátorokon a lapátok átmérője is 12cm.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.