Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nemlehet


nemlehet
őstag

Nem igazán látom értelmét ennek a koncepciónak. Mac-en sincs így. Illetve nézőpont kérdése, bár az erősebb Mac-ek egyre inkább jók ár-érték arányosan ahogy mész fel a palettán.

Plusz tulajdonképpen milyen alapon is kérne az MS több pénzt? Melyik komponens alapján menne az árazás? Proci? VGA? Memória mennyisége? Utólagos upgrade-el hogyan kellene elszámolni?

Vagy ez csak egybegépekre menne OEM-eknek? Vagy tabletekre ahol 8 col alatt ingyen volt, de most már hardverhez is lesz kötve?

Amúgy nem fognak az emberek tömegesen átmenni Linuxra. A gépek nagy része főképp játékra van használva és amíg az nem megy normálisan linuxon (tehát a fő multis címeknek nincs teljes támogatottsága) addig nem lesz vándorlás.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#2) Domonkos


Domonkos
Ármester

>akarom mondani, átcsábít a Linuxra. Nem hiába mondják, hogy a szegények operációs rendszere.
Azert ajanlom, hogy valtas elott kerdezz korbe a Linux disztrokat hasznalo ismeroseid kozott, hogy ok miert epp valami Linux varianst hasznalnak. Szerintem meg fogsz lepodni, de nem elsokent az ingyenesseget fogjak emlegetni. De persze ez sem elhanyagolhato.
Mondjuk az a koncepcio, hogy en fizessek azert, hogy mas kodjat futtassam a sajat gepemen... haaaat.. :U

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#3) Silεncε válasza Domonkos (#2) üzenetére


Silεncε
őstag

"Mondjuk az a koncepcio, hogy en fizessek azert, hogy mas kodjat futtassam a sajat gepemen... haaaat.."
Ez azért elég érdekes megközelítés... Egy újabb openszósz élharcos?

(#4) Domonkos válasza Silεncε (#3) üzenetére


Domonkos
Ármester

Harcos? Nem. Teljesen nem erdekel hogy ki mit futtat a sajat gepen - sajatomra viszont odafigyelek.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#5) ncc1701


ncc1701
veterán

Szervernél régebben magok/szálak számára szokták adni a liszenszet.

(#7) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

A windows 10 automatikus, letilthatatlan frissítése volt az utolsó durva kib*szás a microsofttól, amit elviseltem.
Teljes menedzselt hálózati szinten készül a linuxra való áttérés terve.
Az office365 és windows 10 előfizetések évente ~1 millió forintba kerülnek most.
Ennyiből tudok foglalkoztatni egy linux szakembert durván másfél hónapig.
Utána havidíjas rendszergazdai szolgáltatással (~nettó 90 000 ft, 15 munkaóráig és 3 kiszállásig fedezi a költséget) már karban is lehet tartani, durván... nettó 1080 ezer forintból..

Ugyanott vagyunk :D

(#8) Gibo válasza Krugszvele (#7) üzenetére


Gibo
senior tag

Milyen letilthatatlan frissítés? :DDD

Olyat még nem láttam, hogyha kilötted a folyamatokból a windows updatet, és az indulását manuálisra állítottad akkor az magától elindult volna....

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#9) blade zte válasza Gibo (#8) üzenetére


blade zte
őstag

Valószínűleg absztrahált értelemben értette ezt. Feltételezte hogy a (te jó ég már a nevét sem tudom) "futó folyamatok" program használata nem lesz egy mindennapi eszköz hogy kordában tartsa magának az operációs rendszernek a tolakodó szoftvereit.

Engem beleértve rengetegen vannak akik köszönik, de nem fogják konfigurálás helyett hackelgetni és felépítés helyett lefaragni a felesleget egy-egy telepítés után a fő operációs rendszerükről.

Oppo find 7 astro black

(#10) Ribi válasza Gibo (#8) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nyilván nem akarja senki kilőni a teljes frissítési metódust, de magától telepít mindent ha be van kapcsolva. De plusz programokat is, amire rohadtul nincs szükséged. Hiába törlöd le őket, később megint visszarakja. Rohadt idegesítő.

Amúgy az egész cikk vicces. 1 oldal lehoz valami conspiracy dolgot amire persze írni kell, hogy mekkora szemetek. A "hír" forrás meg nyilván sincs megemlítve... :(

(#11) dabadab


dabadab
titán

"Az egyik internetes oldalon lehozták azt a hírt"

Hát ha az internet megírta, akkor úgy is lesz.

DRM is theft

(#12) Hieronymus válasza dabadab (#11) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nagyot nem lehet tévedni.
Garantáltan emelkedni fog a Windows ára a következő 100 éveb belül. :DD

A viccet félre téve. Eddig is volt teljesítmény függő Windows ár.
Első körben 8"-ig kapták ingyen a Windowst, az OEM gyártók, az ingyen Atom processzor mellé.
Később 10"-ra emelték a határt.
Home és Pro változatok most sem támogatják a többprocesszoros rendszereket.
A Home 128GB memóriát támogat a Pro 512GB
Nyilván ezek a korlátok az átlagfelhasználók számára érdektelen.

A vársárlók többsége (tudom Magyarország kivétel) Olyan OEM terméket vásárol, amin elő van telepítve a Windows. Benne van a gép árában. De nem is akarnak külön Windowst vásárolni, mert nem szakemberek. Ha csak egyszer kell szakember segítségét igénybe venni, kb. kifizetik a Windows árát. Lopott Windowszal még a szakember hívása is körülményes.

Vér Istvánkát sem érinti a dolog, már csukott szemmel tudja újratelepíteni az értéktöbblettel szerzett példányát.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#13) blade zte válasza Hieronymus (#12) üzenetére


blade zte
őstag

Szerintem meg csökkenni fog az ára, sőt, teljesen ingyenes lesz.

A Microsoftnak nem (helyesbítek, egyre kevésbé) bevétel már egy-egy Windows értékesítése. Neki az a bevétel ha minnél jobban behálózza a usereket a platformjába.

Ez pont annyira magától értetőtdő, mint hogy a facebook sem kerül pénzbe mert abban az esetben rég vesztett volna a közösségi oldalak piacán. Az internetes szolgáltatások piacán ez a gondolkodás+értékesítési módszer az évtizedek alatt teljesen berögzült az emberek elméjébe, a játékokéban mostanra érett meg, az egyéb szoftverek esetében meg pár éve vetették még csak el a magját.

Lehet, hogy kissebb teljesítményű gépeken ingyenes a Windows, de ennek inkább az az oka hogy arra a versenyszférára akarták limitálni ezt az engedményt, ahol a kezdetektől fogva abszurdum fizetni érte, és ezek a tabletek.

[ Szerkesztve ]

Oppo find 7 astro black

(#14) Pécsi gyerek válasza Gibo (#8) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Peddig van ilyen :W Nekem 2 hónapig nem frissített,aztán gondolt eggyet és mind a kettő gépemre felrakta a legújabb build-et. :W Minden lehetséges módon levolt tiltva.Undorító. :((

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#15) Lacc válasza Krugszvele (#7) üzenetére


Lacc
aktív tag

Azért jól gondoljátok meg :).
Ez volt az egyik kedvence sorozatom: Linux Sucks, kár hogy vége.
A kedvenc részem benne: "accidentally uninstalling sudo". :C Jó dolgok vannak benne, amelyek igazak (voltak, vagyok azok még mindig)

(#16) blade zte válasza Lacc (#15) üzenetére


blade zte
őstag

Nem annyira nagy probléma hogy vége szerintem, szó volt róla hogy túl redundánssá vált az egész. Lunduke nemrég állt át teljesen közönség által finanszírozott formába és "gyárt" számos érdekes tartalmat, mint hogy pl. 30 napig kizárólag a terminál használatával végzi a munkát.

Oppo find 7 astro black

(#17) Gibo válasza Pécsi gyerek (#14) üzenetére


Gibo
senior tag

Én azt rühellem inkább bennük, hogy egyre több mindent igyekeznek kivenni a kezedből...ha csak simán a beállítások menüpontot választod (vagy hogy is hívják magyarul) akkor ott egy herélt menübe érsz. Ha nem tudod hogy van a vezérlőpult menüpont akkor máris nem találsz egy csomó mindent... ráadásul állítólag a vezérlőpultot is el akarják tüntetni...überszopás lesz mindent parancssorból konfigolni adminként... :o

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#18) SteveK88


SteveK88
tag

És melyik az az "egyik internetes oldal" ? Ez így elég hoax szagú. :F

(#19) janeszgol válasza Domonkos (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

Ha valaki csak siman leszarozza, oke. De ez a "miert fizessek, hogy mas kodjat futtassam" szoveg, hm erdekes. Elegge kimozdit a komfortombol. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#20) Cucuska2 válasza Hieronymus (#12) üzenetére


Cucuska2
őstag

Számomra az a világvége, amikor w10 Home-ot adnak 1500 eurós ultrabookra, és MO-n nincs lehetőség próval venni.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.