Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#113) XCube


XCube
tag

Több mint húsz éves játékos pályafutásom során volt szerencsém elég sok egérhez, megéltem a WASD + mouselook felemelkedését (de fura is volt eleinte :DDD ) és sok elbaltázott egérválasztást is. Az őskorban ugye nem volt sok alternatíva, előbb kettő, majd háromgombos sztenderd golyós egérrel nyomult mindenki (kivéve a szakadár trackball huszárokat, illetve néhány elvetemült bill + joystick felhasználót). Ezt leváltandó kaptam egy még golyós, de már PS2 -es dupla görgős "ergonomikus" (nagy pasla jobbra döntött) A4 Tech WWW-11 rágcsálót, amivel elég jól teljesítettem Quake 3 -ban. Pár évvel később miután kihevertem a gépfejlesztés financiális kereteimre gyakorolt hatását úgy döntöttem eljött az ideje egy optikai egyednek, azok mégis csak pontosabbak egy görgős egérnél. Így esett a választásom egy Samsung SMOP5000WX -re, ami -mint utólag kiderült - alapjaiban befolyásolta az egerezési szokásaimat. Mondanom sem kell egy nagy tenyérbe simuló egér után elég fura volt, de mégis könnyebben szoktam meg, mint bármi mást előtte. Körülbelül hét évig nyúztam és nagyon nem akartam megválni tőle, sajnos ő vált meg tőlem, az optika beadta a kulcsot. Innentől vált a helyzet kisebb rémálommá, évekig próbálkoztam többféle olcsóbb / drágább egérrel sikertelenül. Volt MX Revolution -öm (rajzolásra kiváló volt, játékra katasztrófa) MX518 -am (nem volt rossz, de sosem tudtam vele igazán pontosan célozni) és bepróbálkoztam egy A4Tech X7 710BK -val, ami már élhetőbbnek bizonyult, az oldala viszont túl meredeken volt leszögelve, így lépten-nyomon megakasztotta a kisujjam. A sok kínlódás okán el kezdtem gondolkodni rajta, hogy vajon mi lehet a probléma, kiváló egereket próbáltam, mindenki dicséri őket, én mégsem boldogulok rendesen. Visszagondolva a régi egérre újra elővettem és elkezdtem összehasonlítani a többivel. Az első ami feltűnt, hogy a Samsung sokkal laposabb és teljesen szimmetrikus. A második a felismerés, hogy a különböző egereket formájuk és méretük miatt egytől egyig máshogy fogtam meg. Miután realizáltam, hogy én a palm és a claw fogás keverékével dolgozom és utálom ha az egér felfekszik a tenyeremben elkezdtem effektívebben kutatni, egész pontosan egy olyan egeret kerestem, ami a lehető leginkább hasonlít a régi Samsungra. A keresés eredménye egy Razer Taipan lett, hosszú évek után végre újra sikerül úgy osztani a fejeseket, mint régen. Nagyon elégedett vagyok az egérrel (lassan öt éve használom) és őszintén remélem, hogy ez a modell még nagyon sokáig piacon lesz

Samsung
Razer

"A lótrágya jól tüzelt, ám a ló népének még volt mit tanulnia a szellőztetésről, kezdve a szó jelentésével."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.