Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Findzs


Findzs
addikt

`Kifejezetten félrevezető az ergonomikus egér kifejezés. Ezt általában a nagyobb, jobb kézre szabott, zömmel jobbra döntött, aszimmetrikus, hüvelykujjnál gombbal ellátott egerekre értik, és egyáltalán nem jelenti azt, hogy általánosságban kényelmesebb vagy kíméli az ízületeket.`

A szerzo nincs tisztaban az emberi kez anatomiajaval.

`Egerek kapcsán az egyik fő probléma, hogy ha vízszintesen ráfektetjük tenyerünket, akkor alkarcsontjaink keresztezik egymást, ami folyamatos feszültséget jelent, hosszútávon pedig fárasztó, egészségtelen. A másik gond, hogy csuklóra támaszkodó kezünk extra nyomást fejt ki az ott haladó inakra, melyek az egér mozgatásán dolgoznak. `

[link]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#52) Vanir válasza Findzs (#51) üzenetére


Vanir
veterán

Te miről beszélsz? Hogy jön össze a kettő? :DDD Pont, hogy tisztában van vele, és ezt írta le ebbe a pár sorba, amit kiemeltél. Azért az van odaírva, hogy félrevezető ez a kifejezés, mert nem a vertikális egereket hívják ergonomikusnak, hanem simán a jobb/balkezes kialakításúakat. Nem kötekedni kéne, hanem értően olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#53) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Lassan tizedik éve van meg az A4tech X7-em, és nem cserélném le semmire sem! A görgőjét már vagy százszor javítottam (ezek nem pontos adatok :DDD ) , és lám, még mindig tökéletes! :)

plus ça change, plus c'est la même chose

(#54) Redneck válasza noPublicFG (#53) üzenetére


Redneck
veterán

Az az easy makrós "csalós" egér amit a Battlefield 3 idején úgy utált a makró nélküli játékosok többsége? :DD

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#55) Melorin válasza noPublicFG (#53) üzenetére


Melorin
addikt

Jé, nekem is olyan egerem volt a jelenlegi G400s előtt évekig, tényleg jóféle. Csak meguntam az állandó görgőjavítást és lecseréltem. Ha az nem lett volna, ma is azt taperolnám :D (nem jobb mint a mostani de nem vettem volna helyette mást ha nem lett volna muszáj)

(#56) Findzs válasza Vanir (#52) üzenetére


Findzs
addikt

Úgy látszik szöveget értelmezni te sem tudsz.
"nem jelenti azt, hogy általánosságban kényelmesebb vagy kíméli az ízületeket"

Ezért kárt volt erőltetned magad.
Értően kellene olvasni jól mondtad, csak nem nekem hanem neked.

Én egy normális észrevételt írtam a cikkel kapcsolatban.
Nem kötekedtem. Azt te csinálod most velem.
Gondoltam, hogy jön majd egy ilyen nagyokos mint te és kötekedni fog.

Semmi gond. Én nem állok le veled vitatkozni mert a rutinoddal lenyomsz úgyis, mivel ezért jársz ide, kötekedni.

Hiába is fogsz válaszolni én törlöm a listámból ezt a topikot.
A veled folytatott beszélgetés több billentyű leütést nem ér meg.

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#57) Vanir válasza Findzs (#56) üzenetére


Vanir
veterán

A szerzo nincs tisztaban az emberi kez anatomiajaval.
Ez nekem erősen kötekedésnek tűnt, és nem normális észrevételnek. Kár tagadni, hogy nem annak szántad. :))

Amúgy elbeszélsz mellettem, és továbbra sem veszed észre, hogy rohadtul semmi köze nincs a cikkből kiemelt részlethez annak, amit írtál. De biztosan én járok ide kötekedni. :DDD Mindegy is, prémium funkció előnye az ignore, amit ki is használok a hozzád hasonló emberek miatt.

(#58) kolopele


kolopele
nagyúr

Nekem jelenleg egy Logitech MX Master van, teljesen oké, de én nem használom játékra, sőt semmilyen egeret vagy billentyűzetet sem használnék soha játékra. Ha beszüntetnék egyszer a kontrollereket nem is játszanék többet soha :) Hosszú konzolos múltam miatt képtelen lennék mást használni.

(#59) Amantius


Amantius
senior tag

Engem ez az egér kérdés nagyon emlékeztet arra, amikor a HIFI szakértők feszülnek egymásnak és harmadik feleknek, aminek a végén kiderül, hogy az elmélet, néha messze van a gyakorlattól, mert ahány ember annyi fül (hallás). 6 éve olvastam utoljára az egeres topikot, de akkor nagyon nem tetszett a légkör. A baj ott is az volt, hogy csak a száraz adatok és a laboratóriumi mérések alapján emeltek ki, vagy tiportak sárba egereket, ahelyett, hogy ezeket alapnak, kiindulási pontnak tekintették volna. Ha valaki ezzel nem értett egyet, azt trollnak, máglyára való eretneknek kiáltották ki, meg sem fordult a fejekben, hogy nem minden fehér, vagy fekete. Ha akkor leírtam volna, hogy (persze azóta) a G700-as egeremmel 6 év alatt, ezer órá(kat)t öltem multi FPS-be, szerintem simán rámolvasnak valami durva betegséget, persze azzal a bélyeggel együtt, hogy nyilván amatőr, fakezű béna vagyok, akinek a közelébe sem kellene menni semmilyen lövöldének. A Totalcaros cikkel is az a bajom, hogy rossz a címe. Nem, nem hülye a magyar használtautó- vásárló, attól végképp nem lesz az, mert valaki írt egy cikket a tényleg hülyékről (mondjuk a végén pár példáról beszél, tehát Ő sem gondolta teljesen komolyan, de ez a szavazásból amúgy is kiderül). Ugyanezt az egérrel kapcsolatban is fenntartom.
Szerintem egy ilyen cikksorozat nagyon jó tud lenni, ha nem meggyőzni vagy lebeszélni akar bizonyos termékekről, hanem tájékoztatni, hogy mi micsoda, hogy működik, mik az előnyei, hátrányai, a többit eldöntik a vásárlók.

Megjegyzem, a TV-s topik sem volt különb 4 éve.

Nagy gáz, kis szerencse!

(#60) dobragab válasza Amantius (#59) üzenetére


dobragab
addikt

ahány ember annyi fül (hallás)

A szenzorok objektíven, preferenciától függetlenül értékelhetők. A forma, kényelem viszont tényleg egyénenként változó, és nem is próbáljuk egymásra ráerőltetni :N

6 éve olvastam utoljára az egeres topikot, de akkor nagyon nem tetszett a légkör.

Szvsz nem csodálom. Maradjunk annyiban, azóta sokat változott a légkör. ;)

nyilván amatőr, fakezű béna vagyok, akinek a közelébe sem kellene menni semmilyen lövöldének

Senki nem mondta, hogy rossz egérrel csak szarul lehet játszani. Viszont fogadni mernék, hogy egy általunk is ajánlott egérrel jobban tudnál játszani. G700 helyett vaktában SS Rival 300-at ajánlanék, de azért ne vedd szentírásnak :D

Nem, nem hülye a magyar használtautó- vásárló, attól végképp nem lesz az, mert valaki írt egy cikket a tényleg hülyékről

Ha a Totalcar-os cikksorozatot elolvasod, annak kell lejönnie belőle, hogy a magyarnak szándékosan a hazugság kell, mert az igazság már nem makulátlan. A kevés kilométer kell, akkor is, ha nyilvánvalóan tekert, ahelyett, hogy több, de valós kilométerrel és szervizkönyvvel venné. Az óraterkerés is csak emiatt létezik.

Ebből az egerekkel kapcsolatban annyi a párhuzam, hogy 10-20k-t költenek, költötök a lehetőségekhez képest szar egérre, mert annyiból már bőven lehetne jobbat is venni.

Szerintem egy ilyen cikksorozat nagyon jó tud lenni, ha nem meggyőzni vagy lebeszélni akar bizonyos termékekről, hanem tájékoztatni...

Az az alapvető célja, hogy tájékoztasson. És ennek része az is, hogy bizonyos termékek rosszak, mások nem.

tájékoztatni, hogy mi micsoda, hogy működik, mik az előnyei, hátrányai, a többit eldöntik a vásárlók

Ez már kb. 2 éve megtörtént, az egeres összefoglaló pontosan ezt csinálja. Mégse olvassák elegen, azért kezdtem egyáltalán bele a cikksorozatba. :)

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#61) noPublicFG válasza Redneck (#54) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Igen, Ő az! :C

#55 Melorin
Az a nagy szerencséje, hogy tíz perc alatt javítható. :D
Viccet félre: Tényleg nem cserélném le, csak, ha már teljesen kipurcan.

[ Szerkesztve ]

plus ça change, plus c'est la même chose

(#62) BlackPriest


BlackPriest
őstag

no offense. kevesebb felesleges kép sokat dobna a sorozaton. remélem egérpadokról is lesz szó!

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#63) movax


movax
őstag

Igazi gamer csuklóból kompenzálja bármilyen egér pontatlanságát, tárgytalan a cikk. :) Egyetlen szempont: jó nagy legyen.

[ Szerkesztve ]

(#64) Melorin válasza movax (#63) üzenetére


Melorin
addikt

Kivéve ha nem kiszámítható a pontatlanság iránya és mértéke.

(#65) movax válasza Melorin (#64) üzenetére


movax
őstag

Igazi gémer ÉRZI a nem operacionalizálható pontatlanságot is. :D

(#66) DigitXT válasza BlackPriest (#62) üzenetére


DigitXT
félisten

+1: megnéztem az első oldalt, a kedvem is elment az elolvasásától.
(Lehet, hogy borzasztóan humoros ez a mémeskedés, de valahogy
negatív hatást vált ki, mert komolytalanná teszi az egész cikket.:K)

(#67) Egon válasza Amantius (#59) üzenetére


Egon
nagyúr

Na ja. Az egeres topicból kb. mindenkit elüldöztek, akinek kicsit is más volt a preferenciája, mint amit a fősodor (egyszem nagypofájú fórumnáci + a bégető birkák serege) meghatározott.
Én is tök jól elvagyok a Performance MX-emmel (általában azok írják le a wireless egereket, akik max.. 5K-s, egypálcás vezetéknélküli kivitellel találkoztak korábban: nekem pl. sosem ugrált a kurzor...).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#68) Melorin válasza Egon (#67) üzenetére


Melorin
addikt

Valakinek a BT füles is kielégítő hangminőséget produkál... :U

(#69) DeFranco válasza Egon (#67) üzenetére


DeFranco
nagyúr

az egeres topicot nem ismerve és úgy, hogy azt sem tudom milyen hangadókat említettél meg, általában véve sajnos ez egyre több szaktopicra igaz a PH!-n belül, nagyon kevés (és általában ezek kihalt alvótopicok egyben) ahol nem ez a jellemző.

már a veterán tagok is inkább egymás között, lokál és közösségi topicokban beszélik meg a szaktopicokra tartozó kérdéseket, jellemzően fel sem merül, hogy valós kérdéssel oda forduljanak. mert minek.

(#70) Egon válasza Melorin (#68) üzenetére


Egon
nagyúr

Gyenge és pontatlan párhuzam, de az eddig hozzászólásaid alapján nem is vártam mást... :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#71) Egon válasza DeFranco (#69) üzenetére


Egon
nagyúr

Így van. Évek óta ez megy, az okát nem tudom, de nem gondolom hogy a közeljövőben érdemben változna a helyzet.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#72) DeFranco válasza Egon (#71) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szerintem ez organikusan alakult így, gyakorlatilag senki nem tehet róla, a moderátorgárda se tudna ebbe értelmesen belenyúlni.

a közösség kellene kitermeljen értelmes ellensúlyként szolgáló tagokat, de - mint az IRL valóságban is - az viszi a kasszát aki hangosabb és agresszívebb.

ha, mondom HA lenne arra szándék és erőforrás, hogy a moderáció valamilyen módon facilitáljon ilyen fajsúlyos, és kiegyenlített szakértést szolgáló usereket a neccesebb helyekre, akkor ezt lehetne szépen csiszolgatni.

vannak erre módszerek más, szakmai oldalakon, akár kiemelt szakértői titulusokkal (nyilván tudatosan választva ezeket) akár valamilyen értékelési rendszerrel, előbbire itt is voltak próbálkozások, de mindnek az a kulcsa, hogy ezzel valaki érdemben és egységes elképzelés szerint felülről foglalkozzon, azt gondozza.

nem tudom egyáltalán megközelítőleg van-e ennyi (minőségi) kapacitás a PH! csapatában de szerintem nincs, aki aktív az le van kötve az eddigi feladatokkal.

(#73) Melorin válasza Egon (#70) üzenetére


Melorin
addikt

Szoktál értelmes hozzászólásokat is szülni, vagy csak arcoskodni tudsz?

(#74) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nagyon hasonló kapcsolók vannak az egerekben, legtöbb csereszabatos. Tehát nem 2-3000-ből, hanem ha tudsz forrasztani, akkor 2-300-ból javítható... ha nem tudsz forrasztani akkor 600, mert a havernak, aki tud, veszel egy sört is.

Amúgy a fene tudja. Nekem így 25 évnyi mindenféle egérhasználat után már mindegy. Ha valahogy csúszik, nem rángat a szenzora, nem döglődik a kapcsoló (nem kattint magától) akkor rendben.
Volt a kezemben gamer egér is, szép jó, de igazából nem számított annyit.

A rádiós egereket (most nem az van) meg a rádiós billentyűzetekkel együtt nagyon szeressem : kell a hely -> odébb dobom!

Amúgy a cikk tartalmazott pár jó megállapítást, csak nem én vagyok a célcsoport.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#75) Melorin válasza DeFranco (#69) üzenetére


Melorin
addikt

Sajnos már találkoztam olyan topikgazdával is, aki bevallotta, hogy nem sok tapasztalata van olyan eszközökkel amiről a topik szól. De azért terjeszti az igét, vezetve a népet a neten fellelhető review-et eredményével összhangban.
Éppen ezért némi fenntartással kezelem a szakmai topikokban kapott tanácsokat, a saját logikámmal összegyúrva, de tájékozódásnak, kiindulópontnak azért nagyon jók ezek a helyek, sokkal jobb mint besétálni egy boltba és az ott éppen kaphatók közül leakasztani egy jónak tűnőt.

De úgy veszem észre, hogy sokaknak nagyon nem tetszik már az sem, hogy vannak ajánlatok, segítő szándékú cikket, mert mi az hogy vannak jobbak és rosszabbak, csak megszokás kérdése az egész, nem kell túlmisztifikálni a dolgokat...

(#76) Cathfaern válasza DeFranco (#72) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ez a szakértős dolog elvileg jól hangzik, gyakorlatban egy nagy probléma van: aki nem szakértő, az nem tudja eldönteni, hogy ki a jó szakértő. Ezért mi marad? Megkérdezni a topicban ki legyen a szakértő. Gondolom nem kell túlragoznom, hogy mi ezzel a gond :)

(#77) Egon válasza Melorin (#73) üzenetére


Egon
nagyúr

Ezt a kérdést először magadnak tedd fel... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#78) Melorin válasza Egon (#77) üzenetére


Melorin
addikt

Látom továbbra sem tudtál építő gondoloatokat összeszedni, inkább maradtál volna csendben.

(#79) Egon válasza Melorin (#78) üzenetére


Egon
nagyúr

Még szerencse, hogy te tudtál... :C Hol is? :U
Mostantól a jó öreg aquila non captat muscas mondás igazságát követném veled kapcsolatban... :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#80) Egon válasza DeFranco (#72) üzenetére


Egon
nagyúr

a közösség kellene kitermeljen értelmes ellensúlyként szolgáló tagokat, de - mint az IRL valóságban is - az viszi a kasszát aki hangosabb és agresszívebb.

Ezzel csak egyetérteni tudok.

ha, mondom HA lenne arra szándék és erőforrás, hogy a moderáció valamilyen módon facilitáljon ilyen fajsúlyos, és kiegyenlített szakértést szolgáló usereket a neccesebb helyekre, akkor ezt lehetne szépen csiszolgatni.

Nehéz dolog lenne a szakmai színvonalat moderációval javítani.
Esetleg a láthatóan és durván fórumnáci megnyilvánulások megnyirbálásával el lehetne érni, hogy az értelmes ellenvéleményeknek is legyen tere.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#81) DeFranco válasza Egon (#80) üzenetére


DeFranco
nagyúr

attól még hogy a moderáció sokszor a törlés/tiltás vonalon mozog a PH-n vannak ennél szofisztikáltabb módszerek is, amiről beszélek az tudatos kiválasztás és a fórum alapos gondozása, ami nyilván szakmai hozzáértést és folyamatos teljes idős jelenlétet igényel mindamellett hogy az adott felelős személyesen is képben van a viszonyokkal.

ezek nincsenek meg a PH!-n, tudtommal van egy darab önkéntes főszerkesztő házigazda aki most éppen valamiért megint besztondult és emelett elment tibetbe is, meg vannak önkéntes szabadidő terhére valahogyan dolgozó moderátorok.

ebben a felállásban ez nem működik, amit el tudok fogadni, ennyi pénz ennyi foci, de ez ezzel a jelenséggel jár.

már amennyiben feltételezzük hogy igazam van a megoldásban és a részletekben, mert ez koránt sem biztos.

(#82) Vanir válasza Egon (#67) üzenetére


Vanir
veterán

Azóta elég sokat változott a helyzet, sokkal szélesebb körben mozgunk és tesztelünk, és pl. pont egy Performance MX-et nem fogunk lehúzni, mert tudjuk, hogy sok igényt ki tud elégíteni. Aki csak irodai használatra / böngészésre venne egyszerű, tartós egeret, annak nem fogunk egyből a 15+ ezres ársávból ajánlgatni, hacsak nem nyitott rá, hogy kipróbálja azokat is.

Ettől függetlenül ha betéved a tizenöt hsz-es RandomPisti2002, és veri a billentyűzetet, hogy márpedig az ő 3000 Forintos világítttós Ajula géymer egerével 20 felett lő Silverekre és annál jobb nem kell senkinek, azt el fogjuk küldeni a bús francba. ;)

Értelmes, átgondolt, észérvekkel alátámasztott ellenvélemény pedig baromi ritkán szokott jönni, a fentebb említettből annál több.

(#83) Frawly válasza hcl (#74) üzenetére


Frawly
veterán

Na, majd mit kapsz ezért. Te is jól igénytelenné leszel nyilvánítva, és elkárhozásra leszel ítéltetve :DDD

(#84) hcl válasza Frawly (#83) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jaja, de igazából, ha valaki igénytelen, akkor hol nem ejti le... :D
Meg ez olyan, hogy elmész dolgozni, és olyan helyek vannak (gyár), hogy egy atom mocskos, félig szétvert mini billentyűzeten, akadozó hanyattegérrel rakd rendbe azt a PC-t, ami egy tesztert/szerelőrobotot/emencét működtet :D Ott nincs finnyáskodás.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#85) DeFranco válasza hcl (#84) üzenetére


DeFranco
nagyúr

és ha a kemencemester kihív egy csére mit csinálsz? lehet hogy pont ezen múlna a döntő noszkóp360 'eccsát és aztán az egész üzem rajtad fog röhögni.

belegondoltál te ebbe, mondd?

(#86) hcl válasza DeFranco (#85) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor előveszed a sűrített levegős pisztolyt :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#87) kuyarashi válasza noPublicFG (#53) üzenetére


kuyarashi
őstag

Osztom. A4Tech X7 XL-747H egeret használok jó pár éve. Kb. még az első generációs, aminek fekete a görgője. Folyton be is hal, ami baromira zavaró, de ilyenkor szétszedem, megtisztítom és újrazsírzom'. Ilyenkor jó ideig megint bírja. Épp a napokban kezdett el megint téveszteni.
A lényeg, hogy ennek ellenére az eddigi legjobb egerem (hozzáteszem, nem próbáltam előtte "ajánlott" egereket, de volt/van pár Logitech itthon 2-3-szoros áron, stb.). Csalódva láttam, hogy az X7 szenzora a nem ajánlottak közt szerepel (poz. accel és gyenge PCS), szóval lehetne jobb, ráadásul még lézeres is. Persze ezt vételkor is tudtam. Egy barátom ajánlására reagálva vettem, aki szerint, olyan pontos, mint egy sebészkés. Kényelemre, formára nálam totál bevált. Azóta bármi mellé ülök, szenvedek, pedig vannak ennél jobb egerek.
Szerintem az, hogy az egérnek saját memóriája van, nagy segítség, nem ez alapján választanék, de extraként nagyon kényelmes tud lenni, pedig már nem is játszok. Ezt is szeretem a 747H-ban.
A kis-, középső- és hüvelykujjamnak le kell érnie a padra, ezért a hüvelykujjtámaszos egerek nálam kilőve. Szereztem olcsón, külsőre szinte gyári állapotú R.A.T. 5-öt, amin kapcsolót cseréltünk (Omron-ra). Nos, elraktam a fiókba az X7-et (1, vagy 2 hónapra -nem emlékszem) és elég jól meg is szoktam a R.A.T.-et, de sejtettem, hogy mikor visszatérek az olcsó (4.700.-ért vettem) X7-hez elsírom magam. Szóval újra ezt használva..., mintha az addigi pár hétben valaki fogta volna a karomat, hogy megnehezítse a dolgomat. Itt már nem a megszokásról volt szó; a Mad Catz-t sehogy nem bírtam -számomra- igazán jól használhatóvá tenni. El is passzoltam.
Az újabb X7 egerek -oldalt fém színű- görgője arra utal, hogy javították? Jó lenne tudni.

Mindenkinek:
Annyit a cikkről, hogy nekem egyáltalán nem tűnt úgy egy másodpercig sem, hogy a szerző azt sugallná, hogy a drága egér a jó egér. Fura, hogy többen ezt szűrtétek le, holott még konkrétan el is hangzik az ellenkezője. Azon mondjuk lehetne vitatkozni, hogy kinek mi a drága.
Az írás tényleg elősző ízű, de szerencsére a topik összefoglalóban ott a lényeg és ugye lesz folytatás.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#88) kuyarashi válasza kolopele (#58) üzenetére


kuyarashi
őstag

Mindig fura volt, hogy hogy lehet kontrollerrel játszani FPS-t. Autót vezetni jobb, lehet verekedni is, de lövöldözni...? Nyilván ott a "kill assist", ami akkor is fejbe lövi az ellenséget, ha 20 cm-el mellé célozna az ember, de enélkül csak szökőévente lennének headshot-ok. :D Na jó, túlzok (nem túzok). Lehet nem minden játékban, nem vágom, de konzolon volt már rá példa.
Ezen lehetne vitatkozni. Egérrel a kurzor oda kerül, ahová teszem, kontroller esetében pedig megdöntöm a kart és ha úgy érzem', hogy lassan a célra ér, akkor elengedem. Kicsit ez kontrollálatlanabb. Persze, aki profi, az profi. Ami jó benne, hogy nem csak 0 és 1 van, hanem vannak átmenetek, éppen emiatt sokkal jobb egy kontroller kanyarodásra, gázadásra egy autós játékban.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#89) dugo_ válasza kuyarashi (#88) üzenetére


dugo_
veterán

(#90) kuyarashi válasza dugo_ (#89) üzenetére


kuyarashi
őstag

Ja, tudom. :D

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#91) KRi2


KRi2
aktív tag

Pejvajó, egyszerű, közérthető, esszenciális cikksorozatnak tűnik az írásod!
Erről kéne szólnia a pH-nak (nem marketing bullshit).
Kitűzném a főoldalra az örökkévalóságnak.

||| | || ||||| | ||| ||

(#93) dugo_ válasza #02979840 (#92) üzenetére


dugo_
veterán

Speciel az kifejezetten gyenge szenzor, de sebaj. :D

(#94) Vanir válasza #02979840 (#92) üzenetére


Vanir
veterán

Az a 3050 kifejezetten nem jó, de létezik olyan implementációja, amitől nem hányja el magát instant az ember (Roccat Lua/Kiro, SteelSeries Rival 100 - utóbbiban már módosított variáns van). A többi hanyagolható.

(#95) pomorski


pomorski
őstag

Köszi az írást, érdekes volt számomra.

(#96) ribizly


ribizly
veterán

Ez egy rendkívül hasznos írás! :C
Sajnálattal látom, hogy vannak akik még ebben is csak a rosszat látják. :(

No mindegy. Jöhet a következő!

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#97) Vesa


Vesa
veterán

Sok igazság IS van a cikkben, de kicsit a szakbarbárságot véltem felfedezni már az egeres topikban is. Értem én a méréseket és az elvet is, ennek ellenére ami a grafikonon jól mutat, az a gyakorlatban sokszor nem olyan sarkallatos pont. Engem pl. lebeszéltek anno a Roccat Tyon-ról, mondván az lézeres és a "szakma" szerint az nem jó. Ennek ellenére nekem soha, semmi bajom nem volt vele, csodálatosan teszi a dolgát még munka közben is (Grafika, 3D). Egyetlen percig nem éreztem, hogy lassú lenne, akadna, nem követné le a kézmozgásomat. A grafikonokat én is láttam és valóban jobban teljesít egy optikai bizonyos helyzetekben _papíron_, de ez annyira parányi eltérés ma már, amit a gyakorlatban szinte nem lehet érzékelni.

A másik amit talán kicsit túlzásnak éreztem, az a Logitech G100s indokolatlan fényezése. Most attól tekintsünk el, hogy ilyen ronda egeret régen láttam, hiszen nem ez a legfontosabb paraméter. De annak ellenére, hogy a jobbak közé tartozik az olcsó szegmensben, messze nem volt indokolt szinte mindenek fölé helyezni...

A tudomány a valóság költészete!

(#98) Rico83


Rico83
tag

Régi Dell egerem van, már a kopásnyom is látszódik a bal gombon az ujjamtól,a gumiborítás is rég lekopott az aljáról, kb 1500 Ft-ért vettem vagy 4-5 éve a piacon, mégis osztom vele a "hedsatokat" bármilyen online, vagy sima játékban.

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#99) kuyarashi válasza Vesa (#97) üzenetére


kuyarashi
őstag

Szerintem itt arról van szó, hogy nem hardcore játékosok vagyunk, ezért megfelel akár egy közepes szintű egér is. Az, hogy magasabb szinteken melyik egér jobb, leginkább játékban dől el.

Én X7-et használok hosszú évek óta, mert nagyon pontos. A próbált egerek közül eddig messzemenően ez volt a legjobb számomra, annak ellenére, hogy lézer, ráadásul az érzékelője sem az ajánlott kategória egy darabja. Sok FPS-t is játszottam és "nem volt vele gond" -ahogy mindenki fogalmaz. Na de lehet, hogy jobb eredményeket értem volna el egy jobb egérrel, csak nem tudtam róla.

Grafikai munka során pedig nem fog kiderülni, hogy tényleg bírja-e a gyorsulást, pontos-e minden körülmények között, mivel meló alatt nem igazán rángatja az ember (sokan játék közben sem), ráadásul visszavonható a dolog, nincs úgy "tétje".

Ebből az következik, hogy nincs mindenkinek szüksége a legcsúcsabb érzékelővel ellátott, makrós, memóriás egérre, mert nem használja ki. A cikk egy iránymutató, ami szakít az ár központúsággal és megismerteti az olvasóval a jó egerek titkát (részben). Hozzáteszi, hogy egy minőségibb egér, azért munka alatt is jól jön. Sokan kiadnak nagyobb összegeket, pedig olcsóbban jobbat vehetett volna.
Szerintem ehhez viszont elég mondjuk egy X7, mert általános felhasználás alatt is bőven érzem a különbséget az X7 és R.A.T. 5, vagy Logitech M705, Logitech VX, Logitech V550 Nano, vagy akár egy olcsóbb egér között. Bár már az X7 is rég átlépte az 5.000 Ft-os határt, de az említett egerek 2-3-szoros áron voltak kaphatók.

Joggal mondhatjuk egy közepes egérre, hogy számunkra van olyan jó, mint egy tényleg jó érzékelővel szerelt, jó paraméterekkel rendelkező egér, de ez olyan kicsit, mintha azt állítanánk, hogy jó nekünk a Skoda, minek a BMW. Ugyanúgy elvisz a Penny-be, van 2-zónás klímája, röhögve viszi a 150-et (úgyis 130-nál a limit), stb. Ez igaz is mind, de ezek nem versenykörülmények.

Magyarul, aki versenyezni akar (azaz multiban játszani), annak szükségszerű a BMW, Ferrari, stb. (azaz egy profi egér), aki pedig közúton járkál, annak jó az Astra és teljesen felesleges a luxusautó. Persze, ha megteheti, akkor vesz BMW-t. (A példa meg nem a legjobb, mert a BMW-t általában státuszszimbólumnak veszik, de a lényeg szerintem érthető.)

Rico83:
Azok a Dell egerek is tényleg jók általános célra. Nekem is van egy; hibátlan.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#100) Vanir válasza Vesa (#97) üzenetére


Vanir
veterán

lebeszéltek anno a Roccat Tyon-ról, mondván az lézeres és a "szakma" szerint az nem jó
Attól függ mire. FPS játékra pl. felejtős az SRAV miatt. Soha nem mondtunk olyat, hogy pontatlan lenne, azt meg főleg nem, hogy lassú.
A G100s pedig csak ár/értékben volt magasra helyezve, de már kifutó cucc, G102 van helyette alig drágábban, és sokkal többet tud. Aki meg a kinézetet nézi egy egérnél, annak a gondolatmenetét hadd ne minősítsem.

(#101) Lokids


Lokids
addikt

Anno mindig a legolcsóbb egeret használtam, mert "jó lesz az is". Majd volt sulinetes program, aminek keretében tudtam venni egy MX518-at. (UT2K4-es korszakom). Nem tudom leírni a különbséget. Ég és föld volt. Pedig az akkori 12000Ft-s ár nagyon drágának számított.
De minden egyes forintot megért.
Sokkal kényelmesebb volt, mint bármi amit addig láttam (pár görgős, meg 1-2 optikai). Utána a suliban a hagyományos görgős egeret fogni szinte kínzás volt. 1.5 év után tönkrement a mikrokapcsolója, de a logitech szó nélkül küldött egy másik egeret. Bemondásra. Na attól lehidaltam. Akkoriban ilyent nem sűrűn csináltak errefelé...
Az egér azóta is használatban van egy barátomnál. Én vettem jó pár éve egy g400-ast.
Fogalmam sincs mit vennék helyette, ha tönkremenne. Nem tudom melyik a jelenlegi utód (G402/403?).

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#102) Vesa válasza kuyarashi (#99) üzenetére


Vesa
veterán

"Joggal mondhatjuk egy közepes egérre, hogy számunkra van olyan jó, mint egy tényleg jó érzékelővel szerelt, jó paraméterekkel rendelkező egér, de ez olyan kicsit, mintha azt állítanánk, hogy jó nekünk a Skoda, minek a BMW."

Persze, de egy 30k-s Roccat Tyon-t én nem neveznék közepes egérnek, ez bőven BMW kategória (és nem csak az ára miatt). Lézeres ide vagy oda, nekem senki ne mondja, hogy egy G100s elveri a gyakorlatban. Nem a terméket védem, nem vagyok sem Roccat fan, se semmilyen fan, csak sokszor érzem, hogy bizonyos esetekben kicsit már túlzottan a grafikonokon van a hangsúly.
pl. a PC Case topikban is méregetik a házakat, ami nagyon hasznos, csak ha elhangzik, hogy valami a mezőny közepén végez, akkor érdemes ránézni a grafikonra és meg fogunk lepődni. Valóban akár 15-20 ház is megelőzi, de 0,1 tized fokokkal! Az első (legjobb) és a tizenötödik (állítólagos középszint) között mindössze 0,7C fok eltérés volt, ami persze papíron előny, de olyan minimális, hogy gyakorlatilag érzékelhetetlen.

Természetesen nem arról beszélek, amikor tényleg silány minőségű, pontatlan egerekről van szó, vagy olyanokról, melyekben gyenge szenzor van. Ezekre fel kell hívni a figyelmet, de a grafikonokat is a helyén kellene kezelni!

A tudomány a valóság költészete!

(#103) Vesa válasza Vanir (#100) üzenetére


Vesa
veterán

Direkt kiemeltem, hogy a kinézet nem a legfontosabb paraméter, de ettől még lehet véleményezni azt is,elvégre elég sokat látja az ember. Másrészt, a G100s számomra kényelmetlen volt, a Tyon-t nem a kinézete miatt vettem meg, hanem az ergonómia miatt és a kiváló szoftveres támogatás miatt, mivel a sok programozható gomb igen jól jön pl. Photoshop-ban, mert így sokkal kevesebbet kell a billentyűzet után nyúlnom adott funkciók eléréséhez. Ezt a G100s mind nem tudta...hiába mutatott picivel jobban papíron a szenzor képessége (amit egyébként eddig sem vontam kétségbe, esetleg csak a neki tulajdonított gyakorlati hatást).

A tudomány a valóság költészete!

(#104) dobragab válasza Rico83 (#98) üzenetére


dobragab
addikt

A cikk arra is próbál rávilágítani, hogy jó egérrel több hedsatot osztanál, mint a Dell fossal. :D

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#105) dobragab válasza kuyarashi (#99) üzenetére


dobragab
addikt

Az A4Tech X7 optikai egereket egykoron - emlékeim szerint 5-10 évvel ezelőtt - tényleg jó szenzorral, A3070 / A3080-nal szerelték, azok voltak olyan pontosak, amit te leírtál. Persze ettől még nem biztos, hogy nálad tényleg olyan példány van. :) Aztán egyszer a számozás megváltoztatása nélkül, kussban kicserélték az összesben trágya módon implementált 3305DK-ra.

Joggal mondhatjuk egy közepes egérre, hogy számunkra van olyan jó, mint egy tényleg jó érzékelővel szerelt, jó paraméterekkel rendelkező egér

Fogalomzavar, bár részben az én hibám, hogy (még) nem fejtettem ki. A mi fogalmaink szerinti jó egér kategóriába beletartozik a te A4Tech-ed is, de mondjuk a G600 nem.

de ez olyan kicsit, mintha azt állítanánk, hogy jó nekünk a Skoda, minek a BMW

Utálom az autós hasonlatokat, mert az egerek piacára abszolút torz lenne levetíteni. Ami itt zajlik, az kb. olyan, mintha az autók jelentős része valamilyen technikai paraméter alapján jelentősen alulmarad a többivel szemben. Mondjuk az elöl-hátul multi-link futómű annyival jobb, hogy csak na, a többi pedig kuka, ártól, márkától, lökettérfogattól zömmel függetlenül. Azaz ha mondjuk új árral számolva rá tudsz költeni 5-10M-t, annyi pénzért már vehetsz rendes futóművel ellátottat is. Azt persze nem állítjuk, hogy az ülés kényelme nem érdekes, vagy minek klíma bele, ki-ki pénztárcájának és igényeinek, de leginkább a kényelem függvényében válogathatja.

Ugyanúgy elvisz a Penny-be, van 2-zónás klímája, röhögve viszi a 150-et (úgyis 130-nál a limit), stb. Ez igaz is mind, de ezek nem versenykörülmények.

Persze, de élményautózásra alkalmatlan a merev hátsó híd, és nem nehéz belátni, hogy a Zalaszűzmáriai húgyrázókon csak kellemesebb volna, 40 felett is lehet vele közlekedni. Mármint 40 km/h ;]

Mi azt mondjuk, hogy hasra ütöttem, 3-as BMW helyett Lexus IS 200, vagy H Astra-ból a 3. felszereltségi szinttől felfelé, mert alatta nem jár hozzá rendes futómű. Egy szóval sem említettem, hogy melyiknek a navija ismeri a Kelet-Vas-megyei tájszólást, vagy nagyobb a csomagtartója.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#106) dobragab válasza Vesa (#102) üzenetére


dobragab
addikt

Jaj. A linkelt review-tól elment a maradék kedvem is, hogy erre többet válaszoljak. :U Sebaj, a következő részben ezekről lesz hosszabban szó (már nem miattad, eredetileg is így terveztük).

Legyen elég a fenti, annyi kiegészítéssel, hogy nálad a szubjektív előnyök határozottan többet nyomnak a latban, mint pusztán a szenzorok közti különbség. Csúnyán fogalmazva, te igényeled az ötzónás automata légkondit, de nem zavar, hogy a szerpentinen 40-nél lecsiszolja a szalagkorlátot.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#107) Vesa válasza dobragab (#106) üzenetére


Vesa
veterán

"Csúnyán fogalmazva, te igényeled az ötzónás automata légkondit, de nem zavar, hogy a szerpentinen 40-nél lecsiszolja a szalagkorlátot."

Sajnos ez megint egy olyan erős ferdítés, mint a BMW vs. Skoda párhuzam volt! Egyrészt, az említett két szenzor között nincs akkora szakadék, mint a BMW és a Skoda között, sem minőségben, sem működésben. Helyes hasonlat pl. egy BMW vs Audi lenne, ahol bizonyos tekintetben az egyik autó a jobb, bizonyosban a másik, de ettől még mindkettő prémium kategória marad!
Másrészt, egy egér nem csak a szenzorból áll! Erről mondjuk néhányan rendszeresen megfeledkeznek. Számos terület van, ahol fontosabb a gombok száma, az ergonómia és a melllékelt szoftver minősége. Hiába van egy általad kiválónak minősített szenzor egy egérben, ha a hozzá csomagolt szoftver ócska, az egér kényelmetlen, vagy a gombok száma adott feladathoz kevés, vagy rossz minőségű (mert olyan is előfordul, hogy a szenzor ugyan kiváló, de a gombok vagy a görgő egy hulladék).
Grafikusként eleve nem rajzolok köröket egérrel, mert erre a célra sokkal profibb eszköz áll rendelkezésre (Wacom Intuos), tehát a jó egér nem csak a szenzortól jó, hanem attól lesz az, hogy adott felhasználási területhez a legoptimálisabb. A Roccat szoftvere pedig messze felülmúl mindent amit eddig láttam, beleértve a Logitech megoldásait is!

A tudomány a valóság költészete!

(#108) kuyarashi válasza Vesa (#102) üzenetére


kuyarashi
őstag

Akkor meg pláne, de amúgy nem konkrétan a Tyon-ra akartam ezt a mondatomat kivetíteni. Általában véve, a "nem profi" egerekre gondoltam. Ráadásul minden alól van kivétel. Talán a Tyon-nak van annyi plusz funkciója, ami kiváltja a pozitív gyorsulását és input lag-ját (de tuti, hogy nem mindenkinél). Viszont én még csak nem is próbáltam, úgyhogy találgatni nem akarok, maximum a saját koponyámon belül.
A R.A.T. 5 sem a filléres kategória, a promója is nagyon jó, számomra mégis sokkal-sokkal jobb az X7.

A cikk azt mondja, hogy vannak egerek, amelyekben -mérések szerint- nem túl fejlett az érzékelő, közben tök drágák (lásd Roccat Tyon). Erre még jönnek az egyéni igények (kényelem, makrók, stb.). Szerinted pedig nem minden az érzékelővel kezdődik.
Szerintem meg mindenkinek igaza van.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#109) kuyarashi válasza dobragab (#105) üzenetére


kuyarashi
őstag

Az enyém újabb, lézeres (A6010 -pozitív gyorsulás, PCS).

A többire a reakcióm: :D. És egyébként igazad van. Az autókat ezen a szinten azért hagyjuk ki, mert ez egy nyamvadt egeres topik! :D

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#110) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Öcsém... Kár volt bevonni az autókat. :D
Nem az a lényeg, hogy mekkora a különbség, hanem az, hogy van és hogy milyen jellegű. Kinek mi a fontos.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#111) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Logitech RX-250, a legjobb, mindent kibír, és nagyon kényelmes! (nekem).
Cod 2 multiban is hiába volt, akinek 30 ezres egere meg szintén 30 ezres egéralátéte volt.
Nem is kellene más egér.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#112) Vanir válasza Fr@nkieWilde (#111) üzenetére


Vanir
veterán

Van egyáltalán 30 rongyért egérpad a Razer csillivilli rgb ökörségén kívül? :DDD Amúgy nem kell 30 ezerért egeret venni, pont erre fog majd fókuszálni tudtommal valamelyik rész. 5k-ért ki lehet fogni használtan nagyon jó cuccokat. Aki meg ódzkodik a használttól és nem akar rá költeni az így járt.
Akinek meg jó az ami most van, az ne vegyen mást.

(#113) XCube


XCube
tag

Több mint húsz éves játékos pályafutásom során volt szerencsém elég sok egérhez, megéltem a WASD + mouselook felemelkedését (de fura is volt eleinte :DDD ) és sok elbaltázott egérválasztást is. Az őskorban ugye nem volt sok alternatíva, előbb kettő, majd háromgombos sztenderd golyós egérrel nyomult mindenki (kivéve a szakadár trackball huszárokat, illetve néhány elvetemült bill + joystick felhasználót). Ezt leváltandó kaptam egy még golyós, de már PS2 -es dupla görgős "ergonomikus" (nagy pasla jobbra döntött) A4 Tech WWW-11 rágcsálót, amivel elég jól teljesítettem Quake 3 -ban. Pár évvel később miután kihevertem a gépfejlesztés financiális kereteimre gyakorolt hatását úgy döntöttem eljött az ideje egy optikai egyednek, azok mégis csak pontosabbak egy görgős egérnél. Így esett a választásom egy Samsung SMOP5000WX -re, ami -mint utólag kiderült - alapjaiban befolyásolta az egerezési szokásaimat. Mondanom sem kell egy nagy tenyérbe simuló egér után elég fura volt, de mégis könnyebben szoktam meg, mint bármi mást előtte. Körülbelül hét évig nyúztam és nagyon nem akartam megválni tőle, sajnos ő vált meg tőlem, az optika beadta a kulcsot. Innentől vált a helyzet kisebb rémálommá, évekig próbálkoztam többféle olcsóbb / drágább egérrel sikertelenül. Volt MX Revolution -öm (rajzolásra kiváló volt, játékra katasztrófa) MX518 -am (nem volt rossz, de sosem tudtam vele igazán pontosan célozni) és bepróbálkoztam egy A4Tech X7 710BK -val, ami már élhetőbbnek bizonyult, az oldala viszont túl meredeken volt leszögelve, így lépten-nyomon megakasztotta a kisujjam. A sok kínlódás okán el kezdtem gondolkodni rajta, hogy vajon mi lehet a probléma, kiváló egereket próbáltam, mindenki dicséri őket, én mégsem boldogulok rendesen. Visszagondolva a régi egérre újra elővettem és elkezdtem összehasonlítani a többivel. Az első ami feltűnt, hogy a Samsung sokkal laposabb és teljesen szimmetrikus. A második a felismerés, hogy a különböző egereket formájuk és méretük miatt egytől egyig máshogy fogtam meg. Miután realizáltam, hogy én a palm és a claw fogás keverékével dolgozom és utálom ha az egér felfekszik a tenyeremben elkezdtem effektívebben kutatni, egész pontosan egy olyan egeret kerestem, ami a lehető leginkább hasonlít a régi Samsungra. A keresés eredménye egy Razer Taipan lett, hosszú évek után végre újra sikerül úgy osztani a fejeseket, mint régen. Nagyon elégedett vagyok az egérrel (lassan öt éve használom) és őszintén remélem, hogy ez a modell még nagyon sokáig piacon lesz

Samsung
Razer

"A lótrágya jól tüzelt, ám a ló népének még volt mit tanulnia a szellőztetésről, kezdve a szó jelentésével."

(#114) Fr@nkieWilde válasza Vanir (#112) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Nekem azt mondta a srác, hogy annyiért vette. Én csak azt tudom mondani, amit ő mondott.
Mindenesetre sokszor felhelyezhette magának a drága egér és alátét kombóját.

Én szeretek használt holmikat venni, de tényleg csak ezt venném legközelebb is. Nagyon jó egér. És mit kapott sokszor játék közben, te jó ég... :DDD

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#115) kuyarashi válasza Fr@nkieWilde (#114) üzenetére


kuyarashi
őstag

Sajtot.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#116) Teréz Atya válasza kuyarashi (#108) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hamár előkerültek a Madcatz egerek. Van egy R.A.T. 3-mam, ami ha minden igaz A3090 érzékelőt használ. Azt mondom, hogy elég pontos, a dizájnja is jó, meg claw gripes fogáshoz kényelmes. Minden más szar ezen az a vackon. :D
No, de mivel kedvelem, ideje újból helyre kalapálni. A jobb egérgomb elállt, ezt javítottam. A görgő meg a racsnimenet mintha nem lenne szinkronban, néha nem érezni, hogy kattant, miközben az görgő mozdult és fordítva. A középső gomb duplán kattint.
Akkor a kérdéseim:
1. Honnan a rákból lehet hozzá új görgő-érzékelőt szerezni?
2. Milyen középső kapcsoló lenne tűrhető? Valami srác a neten YD-001-et ajánlott.

Jahogy Aug 2-án volt az utolsó hsz, na akkor bedobom az egér topicba.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#117) kuyarashi válasza Teréz Atya (#116) üzenetére


kuyarashi
őstag

Hirtelen nem tudok a görgő érzékelő kérdésben sokat segíteni. Esetleg ezt próbáltad már. Vagy tisztítani és újrazsírozni szokták. Az X7-emnél utóbbi be szokott válni. Ha ezek egyike sem működik, akkor indokolt lehet a teljes szenzorcsere, de ahhoz tudni kellene a típusát és akkor rá tudnál keresni.

R.A.T. 5 egerem is "duplakattintásos" volt, cseréltük hát Omron-ra a kapcsolókat. Talán előtte is ez volt benne, már nem emlékszem. Az Omron-t favorizálják, de kétféle van abból is, ha minden igaz. Japán és kínai. Gondolom kitalálod melyik a jobb választás.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#118) Teréz Atya válasza kuyarashi (#117) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Köszi, mostmár tudom, hogy "mechanical encoder"-nek hívják a mozgásérzékelő kütyüt a görgőnél.

Omronból van kínnyai, ha duplaklikkes lesz valamelyik, kap olyat, ha nem válik be, kap Jappppánt. :)

De ebből a középsőből mi lenne ami minőségi???

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#119) Teréz Atya válasza Teréz Atya (#118) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Közben találtam egy ilyen "mouse wheel" problémát is. :D

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#120) dobragab válasza Teréz Atya (#118) üzenetére


dobragab
addikt

Van rá topik, összefoglalóstul.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#121) kuyarashi válasza Teréz Atya (#119) üzenetére


kuyarashi
őstag

Szerintem ez szoftveres probléma lesz. Persze kihat a hardverre, utána már totál K.O. az egész.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#122) Frawly


Frawly
veterán

A várva várt 2. rész mikor érkezik?

(#123) dobragab válasza Frawly (#122) üzenetére


dobragab
addikt

csgo.hu-n már megjelent, itt még korrektúrára vár... de szerintem ezen a héten kinn lesz.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#124) Synthwave válasza movax (#63) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

: '

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.