Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#102) Vesa válasza kuyarashi (#99) üzenetére


Vesa
veterán

"Joggal mondhatjuk egy közepes egérre, hogy számunkra van olyan jó, mint egy tényleg jó érzékelővel szerelt, jó paraméterekkel rendelkező egér, de ez olyan kicsit, mintha azt állítanánk, hogy jó nekünk a Skoda, minek a BMW."

Persze, de egy 30k-s Roccat Tyon-t én nem neveznék közepes egérnek, ez bőven BMW kategória (és nem csak az ára miatt). Lézeres ide vagy oda, nekem senki ne mondja, hogy egy G100s elveri a gyakorlatban. Nem a terméket védem, nem vagyok sem Roccat fan, se semmilyen fan, csak sokszor érzem, hogy bizonyos esetekben kicsit már túlzottan a grafikonokon van a hangsúly.
pl. a PC Case topikban is méregetik a házakat, ami nagyon hasznos, csak ha elhangzik, hogy valami a mezőny közepén végez, akkor érdemes ránézni a grafikonra és meg fogunk lepődni. Valóban akár 15-20 ház is megelőzi, de 0,1 tized fokokkal! Az első (legjobb) és a tizenötödik (állítólagos középszint) között mindössze 0,7C fok eltérés volt, ami persze papíron előny, de olyan minimális, hogy gyakorlatilag érzékelhetetlen.

Természetesen nem arról beszélek, amikor tényleg silány minőségű, pontatlan egerekről van szó, vagy olyanokról, melyekben gyenge szenzor van. Ezekre fel kell hívni a figyelmet, de a grafikonokat is a helyén kellene kezelni!

A tudomány a valóság költészete!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.