Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) energy4ever


energy4ever
addikt

42,5 colos, 4K-s, rengeteg usb-vel, 5db kepi bemenettel 145ezer ft??? :Y
Ez eliras lesz, nem? :F

(#2) Zsírkrétamen


Zsírkrétamen
senior tag

Ha tudtam volna, hogy ennyit fog esni az ára... Egy hónapja még a 200-hoz közelebb állt.
Egy ekkora méretü monitornál jobban kiemeltem volna a falra szerelhetőség lehetöségeit. Mindenképp L alakú csatlakozók szükségesek hozzá, és talán még úgy sem férnek el a csatlakozók egy teljesen sík fali tartónál. Úgy hogy ide mindenképp dönthető tartó kell. Pl ezért lehet érdemes megvárni a Momentum 436M6VBPAB-t, abban van már hdr, normális helyen lévő csatlakozók és ambiglow, persze árban drágább is.
Egyébként örülök a tesztnek, bár azelőtt született volna meg, mielőtt megvettem a monitort :DDD

(#3) Crytek


Crytek
veterán

A Philips Momentumot is fogjátok majd tesztelni? Az kifejezetten gamer célra van állítólag...

Philips Momentum 436M6VBPAB/00

Játékkonzolhoz tökéletes választás lehet a Philips Momentum monitor

Zsírkrétamen: Ez a momentum nem olyan drága azért "csak" 226k

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#4) t72killer válasza energy4ever (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A 4k önmagában már nemigazán feláras, a filléres csatik sem, amitől viszont dobtam egy hátast, a "10 bites IPS panel" :Y!
Tudom persze, ez biztos "nem úgy ips, meg nem amúgy 10bit", azaz a 10k$-os stúdiómonitorok tulajai nyugodtan lemondhatják a délutánra rendelt kukáskocsit, de ez akkor se a csupán 2-3 éve egyeduralkodó TN-prolipanel...

Az árat valszleg ez indokolja leginkább:(:

"A kép minőségével is akadnak gondok, ilyen például az egyenetlen megvilágítás, a magas input lag és az alacsony kontrasztarány."

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) Zsírkrétamen válasza Crytek (#3) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Azért ennek is még változhat az ára, és elég régóta csak érkező monitor. Egyértelműen ezt vettem volna, ha itt lenne. Ez még is csak egy idei modell, ráncfelvarrása a tesztben említett monitornak :K

(#6) AxBattler


AxBattler
félisten

Ez kb. az LG 43UD79-B (alig) olcsósított változata harmankardon, távirányító, Freesync, és KWM switch nélkül... Ambiglow ide, vagy oda (ami egyébként marha jó lehet), akkor már 100x inkább az LG.

(#3) Crytek
Philips Momentum 436M6VBPAB/00 már nem rossz, tetszik a VA panel, és tesztek alapján nagyon szépen tudja a HDR-effektet, de a 48-60Hz-es Freesync range szinte csak a Xbox One tulajokat érinti, és a fényes felület is inkább meh.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#7) atike


atike
nagyúr

Ez miben jobb attól, hogy egy tévét használjon az ember monitornak kb fele ennyiért...? :U

Amikor megláttam a cikkben, hogy olcsó simán arra gondoltam, hogy 50-60-70 lesz az ára, na de ennyiért...? :F

(#8) MASSlag


MASSlag
tag

Ettől nem estem hanyadt, ezt már egyszer sikerült nekik jobban megoldani.
BDM4065UC/75-m van (előd, az első ilyen kijelzőjük), VA panel létére kaliblárva jobb a színlefedettsége, kisebb az input lag (21ms) és lényegesen jobb az uniformitása, a 4000:1-hez kontrasztról nem is beszélve.
Az egyetlen igazán fájó hátránya, hogy egy olyan bemenet van rajta, ami tudja a 4k 60Hz-et (Display Port), így konzolt már nem tudok rákötni. A háttérvilágítás PWM-es, de nem zavar mert elég magas a frekvenciája.

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#9) #72042496


#72042496
törölt tag

Ennek (jó)pár éve, amikor minden a PC-ről ment egy 32, majd 40 colos FHD tévére, de örültem volna. :) Már nem vagyok közönség, de tetszik, hogy ilyen monitorok is léteznek.

[ Szerkesztve ]

(#10) Daffni2 válasza atike (#7) üzenetére


Daffni2
addikt

Fele ennyiért nem kapsz megfelelő minőségű TV-t ekkora méretben.

Kb ugyanennyi volt az ára Pld Samsung UE40KU6400 ezt használom monitornak.

"Aki ad,az nyer"

(#11) atike válasza Daffni2 (#10) üzenetére


atike
nagyúr

Elfogadom. Arra gondoltam, hogy kb 80 körül kezdődnek a 4K-sak ebben a méretben, én azt hittem, hogy a Sharp / Thomson / JVC-k amik vannak 100 körül azok már jók (a "noname" gyártókat nem is említve...) :U

(#12) Csapoati válasza atike (#11) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Az én 43" 4K-s belépő kategóriás Philipsem volt tavasszal 130e, most olyan 120 körül van (legalacsonyabb ára valami 100-105 ezer Ft volt). Szóval ennek azért nincs olyan rossz ára, csak nem is igazán jó.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#13) Daffni2 válasza atike (#11) üzenetére


Daffni2
addikt

Azok alkalmatlanok monitornak,de még TV-nek is igen gyatrák.

"Aki ad,az nyer"

(#14) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Megbarátkoznék a gyengéivel,ha tudnám hova tenni.....

Wasabi...

(#15) Kristof93


Kristof93
senior tag

Freesync van?

(#16) azbest válasza AxBattler (#6) üzenetére


azbest
félisten

Az lg 4k készülékek nagyon lomhán ébrednek fel, ami miatt például rossz felbontásra állbe a gép, vagy hdcp 2 helyett fallbackel 1re és nem megy a 4k előfizetéses tartalom full áramtalanítás nélkül...

(#17) Chosen


Chosen
addikt

Köszi, hogy a PWM-ről szót ejtettetek, ezt így tovább pls! :R

(#18) plömplöm


plömplöm
őstag

"a fényerő beállítását nem PWM-mel oldották meg"

hanem mivel?

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#19) Zsírkrétamen válasza AxBattler (#6) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Az az LG nem sokkal jobb mint amennyivel drágább.
A hangszórói talán kicsivel basszusosabbak, de annyival nem jobbak, hangerőben is hasonlóak.
Távirányítón kívül semmi plusz nincs benne ami indokolná a +40-50k felárat. Még egy g-sync-ért megérné annyi plussz, de freesync-ért... :U
Egyedül azoknak lehet jó alternatíva, akit zavar, hogy nem teljesen matt a Philips kijelzője, csak részben tükröződés mentes, az LG viszont teljesen matt.

(#20) jbcs


jbcs
tag

Nem igazán értem mire lehet ezeket a nagy monitorokat használni?! Ha asztalra teszed, 1-1,5 méterről nézve, nem hiszem, hogy kellemes lenne, ami pedig alapvetően a monitorok fő felhasználása. Vagy mindenki ilyenen az ágyból játszik 3-4 méterről? Arra viszont fölösleges monitor, jó egy TV is...
Nekem egy 27 collos van, ami közel ülve sem bántó, de 3-4 méterről filmet nézve sincs hiányérzetem. Amit még el tudok képzelni asztalon monitorként az 32 coll, de efölött...

(#21) bakgab válasza jbcs (#20) üzenetére


bakgab
csendes tag

Talán, ha kevés a hely és nem akar két cuccot a szobába. Lehet vele dolgozni és mehet rá egy lejátszóról film is.

(#22) jbcs válasza bakgab (#21) üzenetére


jbcs
tag

Ja, ezt értem. De a probléma az, hogy ha a filmezés és a játék van túlsúlyban, csak ritkán munkára használva, akkor arra alkalmasabb szerintem egy TV és olcsóbb is. Ha pedig a munka a lényeg, 1 vagy 1,5 méterről nézve, oda alkalmasabb egy jó minőségű 27, 32 collos. A legnagyobb, amit láttam eddig munkára használt monitorként, az 32 coll.

[ Szerkesztve ]

(#23) prolad


prolad
őstag

De most akkor ez egy TV nem? Nincs távirányító, tuner, meg kicsit több a csatlakozó, de attól még ugyanezt kapom mintha egy 42-es 4K-s TV-t használnék monitornak nem? Persze ennyiért nagyon is megfontolandó, ha ekkora képernyő kell.

(#24) #72042496 válasza jbcs (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egy méterről teljesen használhatóak ezek. Csak eleinte tűnnek szürreálisnak, ha az ember a jóval kisebb kijelzőkhöz szokott. Illetve az esetlegesen gyenge betekintési szögek még problémásak közelről. (Ezt általánosságban írom.)

Rövid ideig egy 55"-os tévét is beállítottam egy méterre monitornak, és csak a magassága miatt találtam túlzónak/kényelmetlennek. Falitartón, leengedve egy 49"-os volt a határeset, illetve a számomra éppen megfelelő magasságú.

3-4 méterre pedig nem hiszem, hogy lehet manapság túl nagy kijelzőt venni. Most egy 65"-os tévét nézek három méterről, de ha tehetem, a következő nagyobb lesz. A hátránya ezeknek, hogy egy kisebb helyiséget eléggé uralnak a megjelenésükkel.

[ Szerkesztve ]

(#25) azbest válasza jbcs (#22) üzenetére


azbest
félisten

Tévén nem szokott lenni displayport bemenet, ami pc esetén előny lehet (pl a réginek számító notim meghajtja a 4k felbontást dp- vel de hdmi mellett nem.

A tévén előfordul, hogy csak 422 vagy 420 színkezelés van, ami gyakorlatilag felezett, negyedelt szín felbontást jelent, s ezért szöveg olvashatòsággal baj lehet.

Nekem van lehetőségem 2x fhd, 3x fhd és 1x 4k monitor megoldás előtt is dolgozni és a 4k jobban bejön a függőleges hely miatt.

Igaz, 27 és 32"-os 4k kijelző előtt szoktam ülni, natív módban (14es fontmérettel). A 42 esetén már kb ugyanakkora betűk lennének, mint az elterjedt 21" körüli fhd monitorokon. A nagy méretnél persze messzebbről kell nézni, kivéve ha görbületes lenne.

[ Szerkesztve ]

(#26) AxBattler válasza azbest (#16) üzenetére


AxBattler
félisten

Lehet, hogy sok LG TV-re igaz, de a konkrét készülékről ilyet nem említ a PRAD teszt.
Továbbá nem tudom feltűnt-e, de ez nem webOS-es UHD okostévé, hanem monitor, így SMART rendszeres gyengélkedést felróni neki erősen WTF, nem gondolod? :F

(#19) Zsírkrétamen
Olvastad is, amit írtam? KWM switch valaki? :U
Freesync meg elég jól jön konzolokhoz...
De nyilván van, akinek a Philips funkciói hasznosabbak, ezt nem vitatom.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27) jbcs válasza #72042496 (#24) üzenetére


jbcs
tag

Én 23 collról váltottam 27-re és elsőre ez is túl nagynak tűnt:) Ez a 27 collos, elforgatható, pivot és azért vettem ezt, hogy álló helyzetben, majd olvasok rajta, de ha elforgatom, olyan magasra kerül a felső része, hogy kényelmetlen rajta olvasni, így mindig fekvő módban használom:)

[ Szerkesztve ]

(#28) azbest válasza AxBattler (#26) üzenetére


azbest
félisten

Nem is okos rendszerről beszéltem. Némelyik külső eszközzel külön varázsolni kell, hogy lg tévével vagy monitorral működjön a hdcp 2.2 mód, s akkor is lehet, hogy a kijelző és a lejátszó teljes áramtalanítása kell, hogy ideiglenesen helyrerázódjon. A készülékek közti kézfogásnál nem áll még készen a kijelző és ezért a türelmetlenebb külső eszköz elkezdi próbálgatni a korábbi verziókat, s így sokszor hdcp 1.1 módra váltanak vissza, amivel csak fullhd-ban hajlandó menni a netflix és amazon video.

Konkrét példa, hogy a mibox 3 esetén elég szívás LG kijelzőt használni, mert rendszeresen rosszul sikerül a kézfogás. A xiaomi fejelsztői pedig az LG-re mutogatnak, mert nem akarnak miattuk valami kerülőutas megoldást implementálni. Persze lehet, hogy a mibox a hibás, de más gyártókkal meg menni szokott. A vásárló meg megszívja, mert egyik gyártó sem tesz semmit a kompatibilitás érdekében. Legfeljebb csak egy hdmi 2.0 és hcp2.2 kompatibilis hdmi splitterben reménykedhet, ami közbülső szereplőként lekezeli a kézfogást mindkét fél számára megnyugtató módon, plusz kiadásként.

A lassúságra másik példa, hogy linux alól rendszeresen rossz felbontásra állnak be, mert nem reagálnak időben a gpu kéréseire. Lg 27UD58, 32UD59, LG 27UD88 esetén van közvetlen saját tapasztalat.

(#29) paperboy válasza jbcs (#20) üzenetére


paperboy
senior tag

27" 3-4 méterről?? :U Én filmezni 2 méterről nézem az 55 colos tévét, és ezt is marhára meg lehet szokni, simen jöhetne a nagyobb is...

(#30) AxBattler válasza azbest (#28) üzenetére


AxBattler
félisten

Így már értem.

Lg 27UD58, 32UD59, LG 27UD88 esetén van közvetlen saját tapasztalat.
Hát, ezek pont az olcsóbb modelljei a márkának (32UD59 ~ 125k HUF), talán a 230k HUF-os jószággal nincs ilyen probléma... remélem.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#31) #72042496 válasza AxBattler (#30) üzenetére


#72042496
törölt tag

Sajnos árkategóriától függetlenül, mindenféle eszközzel bele lehet futni egy handshake-problémába, ez bennvan a pakliban. :(

[ Szerkesztve ]

(#32) jbcs válasza paperboy (#29) üzenetére


jbcs
tag

Valszeg rosszat írtam, nincs az annyi, szerintem olyan 2,5-3 meter az csak...:) Én is meg tudnám szokni a 100 colosat is, csak a pénztárcám nem:)

(#33) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Én ezt a típust használom itthon már több mint egy éve, itt vettem bontatlanul az aprón. Sajnos gyári hibás volt (egy 10cm-es csík van a kijelzőben ami nem pixelhiba, hanem valami dzsuva beékelődött a kijelző borítása és a panel közé). Egyáltalán nem zavaró mivel csak totál feketénél látszik akkor is halványan.
Beégésre sajnos hajlamos, de nem vészes. Idővel törlődik az árnyékhatás.
Összességében elégedett vagyok vele, ára is jó volt mivel végül 100k-t kellett fizetnem a hibája miatt.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#34) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Sokan írják (máskor is),hogy túl nagy. Most kimértem és 1.5méterrōl nézem a 49es tv (gaming alatt) és kicsinek érzem a tv-t. Van még bōven hely a látoteremben. Velem van a baj? :F

Life, Uh, Finds A Way

(#35) Zsírkrétamen válasza jbcs (#22) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Megszokás kérdése. 22 colról váltottam erre, persze az első hétben furcsa volt, de egyáltalán nem bántam meg.
A felhasználási terület meg elég rugalmas. Jó akkor is, ha 2-3 méterről konzollal játszom rajta, és jo akkor is, ha 0.5-1 méterröl kell rajta dolgozni. Nem muszáj mindig minden programnak teljes képernyőn futnia, viszont az nagy előny, hogy akár 4 részre osztva annyi munkalap elfér rajta.
Arról nem is beszélve, hogy egy hasonló kategóriás tv-nek nincs ilyen szép képe, csomónál panel lutri van, típushibák, és fényes kijelző(!).

Más: Van még valakinek ilyen monitorja? Érdekelne hogy az alsó visszajelző led kikapcsolható-e, mert sötétben zavaró tud lenni.

(#36) Cathulhu válasza AxBattler (#6) üzenetére


Cathulhu
addikt

*Freesync: 56-61Hz

Akar mintha nem is lenne....

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#37) AxBattler válasza Cathulhu (#36) üzenetére


AxBattler
félisten

Tényleg nem túl acélos... 40-60Hz-re emlékeztem, de akkor az a 32UD59-nél volt.

Mea culpa. :R

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#38) Plasticbomb válasza Zsírkrétamen (#35) üzenetére


Plasticbomb
addikt

En most azt varom, hogy visszajojjon a valasz a szzervizbol, hogy javitjak-e a regi 43" Philips TVmet, amitmonitorkent hasznaltam, ha igen, akkor meg marad az egy ideig, ha nem, akkor penz jon vissza, es veszek egy 436-osat.
Az Abiglow biztos kikapcsolhato, viszont en kifejezetten aharagszom rajuk, hogy nem 2side vagy 3side ambilightot kapott, hanem egy also ledcsikot.... Az ambilight baromi jo, imadom, de a 436oson lehet ki fogom kapcsolni es kap egy keruloutas megoldast.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#39) bteebi


bteebi
veterán

Ez sokkal inkább egy TV, mint monitor. Ráadásul egy megdöbbentően inhomogén TV... Tegyük hozzá, legalább olcsó és nagy. Ár/értékben pont emiatt azért alapvetően rendben lehet.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#40) MeszesKPT válasza jbcs (#22) üzenetére


MeszesKPT
őstag

32"-on Windows alatt küzdhetsz a felskálázással, én 40"-on használom nélküle, de 43" lenne az ideális 1 méterről nézve.

Ennek a "monitornak" a 2160p a lényege, ami munkához egy áldás. Egy méretes adattáblánál vagy akár videó szerkesztésénél nincs olyan, hogy túl sok sor.

A cikkben szereplő kijelző fő hátránya az Edge-Lit LED, a PWM mentesség viszont üdvözlendő. Köszönöm a tesztet.

(#41) #72042496 válasza bteebi (#39) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez a méretében emlékeztet a tévékre, egyébként semmi köze hozzájuk. Se tuner, se távirányító, de már az elektronika és csatlakozók miatt is monitor ez.

[ Szerkesztve ]

(#42) CzGöbe


CzGöbe
tag

Nem mondom, hogy nem vártam erre a tesztre 2 évet! :DDD
Az első szériát elvetettük a VA miatt, ennek a képminősége sajnos nem annyira acélos, az új HDR-es Momentum pedig megint VA paneles, pedig az már nagyon izgatta a fantáziám. (Nyilván, amire kínálják, játékra jó, de én tervezésre szeretném használni, közelről betűk és vonalak...)
Ha szabad kérni az LG 43UD79-B-ről is kérünk szépen tesztet! :)) Sajnos (érthető okokból) nincs nagy választék 40+"-os monitorokból, szűkíti még a lehetőségeket az IPS panel is... Most talán az LG tűnik a legjobb választásnak nekem.

[ Szerkesztve ]

#Amíg a föld kerek, mindig lesznek rockerek, de mivel a föld ovális, éljenek a techno partyk tovább is!

(#43) bteebi válasza #72042496 (#41) üzenetére


bteebi
veterán

Jó, nyilván. Leginkább azt mondanám rá, hogy egy tuner nélküli TV, amibe Displayportot meg USB-t is. Minőségre mindenképp TV. :) Vagyis egy bénább TV. De valamit valamiért, kifejezetten olcsó. Amúgy szerintem elég sok TV lenne jobb monitor, mint ez, bár többnyire ennél jóval többért, aminek azért van némi jelentősége... Az input lagja meg ennek is szar. De mint ahogy írtam is, legalább olcsó. Olyan helyekre viszont konkrétan tökéletes, ahova csak a nagy méret kell meg a nagy felbontás, jó áron.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#44) -=RelakS=- válasza AxBattler (#6) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Illetve az LG tud olyan trükköt, hogy több bemenetet mutat egyszerre.

azbest
Az lg 4k készülékek nagyon lomhán ébrednek fel, ami miatt például rossz felbontásra állbe a gép,
Nem tapasztaltam ilyet.
Viszont lehet, meg kéne csinálni a szoftverfrissítést, mert időnként kikapcsol a monitor olyan 2-3 másodpercre :F

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#45) -=RelakS=- válasza Zsírkrétamen (#35) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Én meg nem tudom a főnököket meggyőzni, hogy a több monitor helyett inkább egy ilyen óriás kéne :D
Mondjuk a laptoposoknál gond lehet, hogy azok szerintem nem HDMI2.0 kimenettel rendelkeznek.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#46) Mamuska


Mamuska
őstag

Azért látszik miért ilyen olcsó. :)

(#47) AxBattler válasza -=RelakS=- (#44) üzenetére


AxBattler
félisten

Persze. KMS switch, ezt írtam. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#48) -=RelakS=- válasza AxBattler (#47) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Amire te gondolsz, az szerintem az, hogy az USB portokon keresztül több gépet is ráköthetsz, és váltogathatsz közülük.
Mivel egyszerre csak egy gépem van otthon, ezért ezt a részét annyira nem próbáltam, a szoftvereit meg vagy egy éve nézegettem utoljára, de valami ilyen dereng :DDD

Amiről viszont én írok az az, hogy több képet megjelenít egyszerre, de ettől még minden gépnek meg kell legyenek a saját vezérlőszervei (egér/bill). Sajnos az így kialakuló fura felbontásokat nem minden számítógép komálja.
Egy ideig használtam arra, hogy a UPC BOX képét kiraktam egy sarokba, ha vártam valamit (PiP-et is tud), de aztán leszoktam róla.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#49) ttt válasza -=RelakS=- (#48) üzenetére


ttt
senior tag

Ha esetleg Windows-t használsz és nem ismernéd: [Microsoft Garage Mouse without Borders ] Ezzel négy gépet is tudsz vezérelni egyetlen bill+egér-el.

[ Szerkesztve ]

(#50) -=RelakS=- válasza ttt (#49) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nagyon komoly :DD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.