Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Laci.M válasza =Mentor= (#50) üzenetére


Laci.M
senior tag

Samsung tulajként mondom, hogy a Samsung nem jobb gyártó, mint az LG, csak komolyabb a marketingje. (a Samu 32C650-emmel teljesen meg vok elégedve, 102K-ért ez a best buy jelenleg, nem az idei modellek!)

A Sony, Sharp tényleg más kategória.

Aláírás

(#52) BloodRay válasza =Mentor= (#50) üzenetére


BloodRay
veterán

"Az LG sosem volt egy drága gyártó, de szerintem nem is ér fel pl a Samsunghoz, vagy Sonyhoz..." -> Ezen jót kacagtam. :))

(#51) Laci.M -> Egyetértek ami a marketinget illeti. A Sharp meg egyre jobban lejáratja magát, szóval nem nagyon példáloznék vele. Új idei felső közép kategóriás modelljük egy az egyben egy Philips pl...(de annyira, hogy Philips távirányítóval működik, ugyan az a menüje...) és ez még a jobbik eset a lenco, gabba szoftveres tévéikhez képest...

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#53) menpee


menpee
aktív tag

A hétvégén sikerült megvennem egy Samsung LE32C530-at. 80k boltból 3 év garanciával. Nem cserélném el arra a Sencorra :) Sőt ledes biszbasz csimbummcirkusz csodákra se dupla áron.
A nekem kellemes beállításokkal 39W-ot eszik, engem meggyőzött.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#54) diablo666 válasza t-real (#22) üzenetére


diablo666
tag

100k -bol szerintem a bestbuy panasonic 42'' C3 es samu 43'' D450

(#55) DEJVID válasza =Mentor= (#50) üzenetére


DEJVID
őstag

Úgy van, évekig azt fogja nézni az ember, akkor ne valami szar legyen.

(#56) Füleske válasza kpal (#45) üzenetére


Füleske
addikt

És nem épen ? ;]

(#57) Füleske válasza Laci.M (#51) üzenetére


Füleske
addikt

Szerintem meg tök mindegy milyen márka van ráírva a kép a lényeg. Ami meg a paneltől + elektronikától függ. És kb. így is skálázódik az ár.

(#58) kpal válasza Füleske (#56) üzenetére


kpal
veterán

nem má :D

(#59) BloodRay válasza Füleske (#57) üzenetére


BloodRay
veterán

Nagyon nem így alakul az ár. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#60) Füleske válasza BloodRay (#59) üzenetére


Füleske
addikt

Hanem ? :)
Az olcsó tv - be teszik a jó panelt és elektronikát ? :)

[ Szerkesztve ]

(#61) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Szimpatikusak ezek az olcsó tv-k, de amikor valamit vásárolok, nálam általában hosszabb rövidebb utánaolvasás előzi meg, tesztek, fórumok és mindig fentebb megyek :)
Amúgy meg én nem a specifikációban bízok, hanem a szememben :)

(#62) kerelo válasza 8nemesis8 (#61) üzenetére


kerelo
senior tag

Mind specifikációk,mind tapasztalatok szerint,ebben az ár kategóriában,40 col méretben,a LG 42LK530,vagy a Samu C630 a legjobb vétel

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#63) Balage76 válasza Apollyon (#7) üzenetére


Balage76
senior tag

Ezek az utángyártott kártyák kb azok, amiket tesztelés nélkül lehet megvenni a gyártóktól.

Tekintettel arra, hogy a gyártóknál a sikeres gyártás aránya kb 80% (ez azt jelenti hogy ennyi százalékban készül el pontosan az amit gyártani terveztek), alapvetően 4 csoportba lehet sorolni a memóriakártyákat:

1, Teszteletlen. Lejön a gyártósorról, azt mondja rá a gyártó, hogy mondjuk 4 GB-os, mert annak gyártotta. Jön a vevő, megveszi. A gyártó még azt sem nézi meg, hogy a kártya egyáltalán működik-e... lutri...
2, OEM 1. Lejön a gyártósorról, a gyártó teszteli, hogy működik-e és olyan kapacitású aminek el szeretné adni. Vevő megveszi és ráír valami márkanevet. Ezek a jellemzően olcsó, ritkán hallott márkanevek. Általában Class 4-et írnak minden kártyára, ennyit manapság már mindegyik tud, amelyik működik.
3, OEM 2. Gyártás után teszt, de itt már a sebességet is nézik és osztályozzák, így készülnek a "márkásabb" nevek, mint például Transcend, Adata. Ezek jellemzően éppen teljesítik az adott Class besorolás értékeit. A válogatás során kihullók értelemszerűen mennek az OEM 1 kategóriába.
4, Branded kártyák. A memóriagyártók "saját márkás" (nem Tesco :) ) termékei. Alaposan tesztelt darabok, amelyek az adott Class besorolás értékeit jellemzően felülről teljesítik, tehát mondjuk inkább Class 10-es kártya, mégis Class 6-osként értékesítve. Például a Samsung kártyák. :))

Remélem segítettem.

[ Szerkesztve ]

(#64) H.Ezredes


H.Ezredes
őstag

Geil Evo Cyclone rohadt jól néz ki szerintem.... :)

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#65) BloodRay válasza Füleske (#60) üzenetére


BloodRay
veterán

Arra céloztam, hogy igen sokszor a márkanevet kell megfizetni.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#66) Füleske válasza BloodRay (#65) üzenetére


Füleske
addikt

Mondj pár olcsó (noname) de jó panellal és elektronikával ellátott tv - t.

(#67) BloodRay válasza Füleske (#66) üzenetére


BloodRay
veterán

A normális márkák között van ilyen inkább...
De ha ennyiböl nem érted a dolgot, akkor magyarázhatom.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#68) Füleske válasza BloodRay (#67) üzenetére


Füleske
addikt

Igazad van , sajnos nem értem. Egyszer azt írod hogy a márkanevet kell megfizetni. Aztán meg azt hogy a normális márkák a jók. Akkor szerinted vannak olyan márkás tv - k ahol nem kell megfizetni a márkanevet ? :F Másra már nem tudok gondolni , hogy mire gondolhatsz...
Ha viszont tényleg ezt gondolod akkor szerinted ezeket a tv - ket a gyártó saját maga ellen készíti ? Tehát kvázi ugyanazt veheted meg olcsón mint a gyártó drágább terméke , szerinted ? Pár konkrét példát tudnál hozni erre ? Tehát ugyanaz a panel + elektronika más néven egy márkás gyártó kínálatában olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

(#69) azbest válasza Füleske (#68) üzenetére


azbest
félisten

Ez nem csak tévék esetében lehetséges. Jobb esetben a drágább márka jobb terméktámogatást is jelent. Nameg a termékre rakott szoftvereken is sok tud múlni.

(#70) BloodRay válasza Füleske (#68) üzenetére


BloodRay
veterán

Nagyon kötekedni szeretnél látom. :)
A lényeg, hogy értsd ha nem is akarod. Adott x gyártó aki adja a középkategóriás jó tv-jét mondjuk 140k-ért, míg van y gyártó aki a gyengébb(konkrét tudásra, képre is) modelljét is jóval drágábban adja. A vásárló meg azt hiszi y menö márka azonos árú modellje legalább olyan jó(ha nem jobb) mint x-é, holott nagyon nem így van.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#71) Füleske válasza BloodRay (#70) üzenetére


Füleske
addikt

Ez nem kötekedés , ha annak vetted sajnálom. :(
Kíváncsi vagyok az érveidre.
Amit írsz az csak ideig-óráig áll meg , mivel ha ez így lenne akkor y gyártó hamar csődbe menne. Az új , piacra dobási ár persze lehet ilyen különböző is , csak ez nagyon hamar kiegyenlítődik , mivel y gyártó ha nem viszik a termékét gyorsan árat csökkent. A vásárlók nagy része pedig nem hülye ,- még ha néha annak tűnik is - hanem nyilván a legjobb ár/érték arányt keresi.

(#72) BloodRay válasza Füleske (#71) üzenetére


BloodRay
veterán

A vásárlók nagy része pedig sajnos hülye, hülyíthető.
A márketing és a márkanév hatását pedig erősen lebecsülöd.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#73) eisento


eisento
addikt

aki meg szeretne venni 42lk530-at az a pcdreamshopban 2 ev gyari garival 130090ft-ert megveheti 2500ft a hazhozszallitas de beuzemelik ha kered van a sofornel pixelteszt progi le is futtatja ha kell. en a heten meg is veszem :) majd irok az lg topikba :)

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#74) BloodRay válasza eisento (#73) üzenetére


BloodRay
veterán

Várjuk. :K

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#75) eisento válasza BloodRay (#74) üzenetére


eisento
addikt

en meg a tesztet varnam toled :U :DD :DDD bloodray lg tvknel milyen input lag szokott lenni? bar mondjuk sok lehetosegem nincs mert samsungbol mar nincs sehol ilyen arkategoriaban sharp az mas kategoria sony sincs mar de amit en neztem 40ex500-at annak vmi 60ms philips kizarva szoval marad lg :D

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#76) BloodRay válasza eisento (#75) üzenetére


BloodRay
veterán

Sharp valóban nem egy kategória, mert a csúcskategória alatt egy kalap sz@rok. De most komolyan.
LK530-at még nem tudtam tesztelni, még mindig nem jutottam hozzá, de az input lagja a többi jobb 100Hz-es lcd-hez hasonló lehet, kb 30-60ms.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.