Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) rainman72 válasza nexplo (#48) üzenetére


rainman72
nagyúr

Ha a mini ledeket nem vesszük számításba akkor a PUS9206 ami gamer tvnek nevezhető! [link]

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#52) sub71 válasza #72042496 (#50) üzenetére


sub71
aktív tag

Azért kérdeztem úgy is, az emberek 90 százalékát nem érinti egyelőre a HDMI 2.1 megléte, viszont itt úgy beszélnek róla, mint a "Szent Grálról", ami egy új világot hoz az emberiségnek...

(#53) #72042496 válasza sub71 (#52) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szerintem itt sokan vannak a 10%-ból. :)

(#54) sub71 válasza #72042496 (#53) üzenetére


sub71
aktív tag

Igen, tudom! Csak érdekes dolog ez a marketing! Amikor megjelentek a "lapostévék" az első 10 évben szarabbak voltak, mint a régi katódsugaras tévék, pl nem tudták a 100Hz sem, míg a régiek igen, a hangjuk is sokkal szarabb lett, stb.... akkor ez nem számított, mert erről a gyártók nem beszéltek....

[ Szerkesztve ]

(#55) Danex válasza sub71 (#52) üzenetére


Danex
addikt

Jövőtállóság miatt azért nem elhanyagolható. Konzolok egyre elterjedtebbek, ahogy a soundbarok is. Dolby vision ,atmos hang (még ha rendes atmos hangrednszere nincs is az embereknek) azért nem árt, ha le tudja kezelni azt és nem csak teker a rendszer.

Alapjába véve szinte csak emiatt van egy 80ezres Shieldem, hogy a plex ne kínlódjon, mert a TV nem tudja kezelni magától az atmos hangot vagy éppen hiába eArc a tv csak éppen DTS license-t nem fizetnek.

Az a baj, hogy amúgy ki van találva 70 szabvány de mindenki a maga értelmezése alapján használja őket.

Samsung is a Dolby vision-t nem támogatja, LG a hdr10plusz-t, earcon egyik se viszi a dts-t, a hisense hdmi2.1, de earcról semmit nem tudunk, 120hz jelet pedig nem kezel.

És egyszerűen kész vicc, hogy amúgy nem laikusként napokat utánanézve a neten se tudnék magabiztosan dönteni mit vegyek, mert kb az rtings egyedül ahol olvasni ilyenekről részletesen, ők viszont amerikai termékeket néznek...

Pl ott is kinéztem, hogy samsung qn90 miniled tv, tök jó eredmények, jó videó review-ok, aztán az egyik videóban 5 másodpercre volt egy táblázat, hogy az europai QN90 nem VA hanem IPS paneles, tehát nem 7000:1 kontrasztja van, hanem 1800:1.

(#56) #72042496 válasza Danex (#55) üzenetére


#72042496
törölt tag

Kéne egy táblázat, amiben bennvannak a modellek és funciók, aztán támogatja-e vagy nem, illetve milyen megkötéssel/hibával működik.

(#57) sub71 válasza Danex (#55) üzenetére


sub71
aktív tag

+1

(#58) rainman72 válasza Danex (#55) üzenetére


rainman72
nagyúr

:C :C :R :R
"És egyszerűen kész vicc, hogy amúgy nem laikusként napokat utánanézve a neten se tudnék magabiztosan dönteni mit vegyek"
Ez nagyon megállja a helyét manapság sajnos :DDD :DDD
Nagyon lutri lett hogy mit kapsz a pénzedért :F :F

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#59) Neurotoxin válasza Danex (#55) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Teljesen egyetértek a leírtakkal. Rengeteg Bluray/4K lemezem van, amin DTS hangsáv van, de az még egy dolog, hogy a licenszproblémák miatt nem kezeli a TV, de passthrough sincs. :W
Ezt a licensz kérdést sem értem igazán, ekkora 'sápja' lenne egy ilyen megállapodásnak? Helyette be kell érni a DD 5.1-el (újabb lemezeken van már viszont Atmos sáv is)....vagy venni kell egy komoly erősítőt, amiből utána visszaküldöm a képet a TV-be. Senki ne mondja, hogy ez nem direkt lett így kitalálva.Jövőre szeretnék egy komoly TV-t vásárolni, de igencsak elbizonytalanodtam, hogy mi lenne jó egy Series X mellé. :((( Nyílván, ezek nem égető problémák, de azért nem kevés pénzt hagy ott az ember a kasszánál úgy, hogy egyáltalán nem biztos, hogy jól döntött.

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#60) #72042496 válasza Neurotoxin (#59) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hasonló cipőben járok, nekem Sony vagy Philips a kiszemelt. Bízom benne, ha bevetik az új Mediatek chipet, akkor összejön bennük a DTS és korrekt HDMI 2.1 funkcionalitás együtt.

Filmekhez, DTS miatt vehetsz soundbart is. Arra mehet a médialejátszó, tévére pedig az XBOX.

[ Szerkesztve ]

(#61) rainman72 válasza Neurotoxin (#59) üzenetére


rainman72
nagyúr

Ez itt leirva teljesen jogos.
Passthrough??
Viszont ez azt jelenti h tvn keresztül küldöd a hangot az erősitőnek és ez a gond?
Nekem ez fura,bocsi nem értetlenkedni akarok :R :R
Miért is kell igy?

Balika912
2.1 hdmi amugy nem jó akkor például ha 50/60hz tvd van viszont a hdmi csati gyorsabb átjárhatóságott tesz lehetővé pl 4K filmeknél??

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#62) #72042496 válasza rainman72 (#61) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ebben a kontextusban a passthrough kifejezés a HDMI-vel jött és azt jelenti, hogy a tévé a HDMI-n érkező hangot változatlanul továbbküldi (e)ARC-on egy erősítőnek (processzornak), igen.

Nem kell így, erősítőre is lehet kötni a lejátszót, ha valakinek van erősítője. Lehet, hogy végül nálam is így lesz, bár úgy a CEC parancsok eddig meg-meghülyülnek néha, ami kellemetlen. Ez azt jelenti, hogy a tévé távjával vezérlem az erősítőt és azon keresztül a médialejátszót is. A meghülyülés alatt pedig olyat értek, hogy a lejátszót bekapcsolja akkor is, amikor nem akarom, bementetet vált amikor nem kéne (bekapcsolás után szokta), vagy épp nem vált, amikor váltani akarom. Ezzel pedig sérül a szórakoztatóelektronika legfontosabb paramétere, a WAF.

4K filmekhez a HDMI 2.0 sávszélessége is többszörösen elég. A HDMI 2.1 a játékoknál releváns (HDR + 120 Hz leginkább), vagy ha valaki PC-t köt a kijelzőre és 2160p@120-ban megy nála a desktop is. Ezzel csak érzékeltetni akartam, nem részletekbe menni, hogy melyik felbontás-frekvencia-színmélység-chroma kombó mekkora sávszélességet igényel. :)

[ Szerkesztve ]

(#63) rainman72 válasza #72042496 (#62) üzenetére


rainman72
nagyúr

Éljen a Hisense mivel ez a topik erről szól,szóval hajrá,holnap kiderül,te pedig egy korrekt és mindenhez értő,és mindent a helyén kezelő fórumtárs vagy,köszi :R

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#64) repvez válasza Danex (#55) üzenetére


repvez
addikt

pont ez a bajom az összes ilyen tesztelős cikkel itt. Bármilyen TV tesztet olvasok, az kb csak copy/paste.
Sztem 10 perc alatt megirja a cikket, mert csak a neveket és a képeket kell kicserélni a sablon szövegben.
Az összes adat amiket lei a táblázatba a felhasználo szempontjából lényegtelen, mert nem tudja ellenörizni otthon , hogy tényleg annyi e vagy nem tudja összehasonlítania más készülékekkel. Legalább lenne egy támpont, hogy melyek azok a tipusok amik alternativaként választható.

Viszont olyan dolgokat ami tipus specifikus és a manuálban is csak aprobetösen szerepel vagy ép a kivételek között olyan nagyok kevés van megemlitve bármelyik cikkben.

Mindig csak az álltalánosságokrol van szo amit amugy is el tud olvasi az adatlapokon.

Még sose olvastam olyat egyik TV-nél sem, hogy tudna PIP-et két adatforrással vagy, hoyg hogy kezeli a képeket hangokat, ha külön erősítőt vagy PC-t PS-t kötünk rá.
Hiába vannak HDMI portok ha van amelyik meg van jelölve, hogy csak bizonyos dolgot lehet rákötni.

MEg amugy is lehetne egy kicsit gyakorlatiasabb és átlag felhasználós a teszt vagy legalább egy külön cikk foglalkozhatna magával a tesztekkel és a beállításuk jelentésével. elmagyarázásával.
például, ha a kontraszt végtelen az oledeknél, akkor miért veszi vissza 80%ra a beálitásba ?
Ez nekem ugy hangzik, hogy a maximum a végtelen ,de a 80% az már nem végtelen kontraszt tehát van értéke.
ÉS, hogy tud valami végtelen lenni, ha csak a fekete rész az ami pontosan 0 , de a fehéret nem határozták meg, hogy mennyire fehér. föleg ha kék vagy fehér háttérvilágitás van ami idövel besárgul, akkor ugye a kontraszt is romlik.
Meg minél erősebb a fény annál nagyobb kontrasztnak érezzük.
Tehát, hogy lehet egyforma két tv ha a fényerősségük is eltér?
MEg ha már fényerősség, ha mindegyikket 100nitre visszavéve tesztelik és kalibrálják, akkor mi értelme van a magasabb fényerőnek ha ott már nem lesz kalibrált pontos értékü a kép?
Meg amugy is minek a nagy fényerő ha vissza kell venni a fényerőt több mint a felére ,mert anélkül kiég a szeme az embernek egy esti film alatt.

(#65) rainman72 válasza repvez (#64) üzenetére


rainman72
nagyúr

"Meg amugy is minek a nagy fényerő ha vissza kell venni a fényerőt több mint a felére ,mert anélkül kiég a szeme az embernek egy esti film alatt."

Adja már nekem melyik az a fény,mert mindig csak ezt olvasom :F :F :F

Sztem a fényt :D :D

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#66) #72042496 válasza repvez (#64) üzenetére


#72042496
törölt tag

A tesztek tényleg hiányosak, annyira, hogy szerintem használhatatlanok így. Sokszor leírtam, hogy még az sincs bennük, milyen képmód, egyáltalán SDR vagy HDR-e, amit kalibrálnak. (Szinte biztosan az előbbi.) Lentebb a nekem érdekesebb pontokra egy-egy bekezdésben:

"például, ha a kontraszt végtelen az oledeknél, akkor miért veszi vissza 80%ra a beálitásba ?"

Kalibrálni nem tudok, de egy korábbi tévémnél jött elő, hogy a kontraszt növelése eltolta a színeket is. Vissza kellett venni sajnos, hogy pontos maradjon a kép. Itt is hasonló oka lehet.

"ÉS, hogy tud valami végtelen lenni, ha csak a fekete rész az ami pontosan 0"

Határérték-számítás? :) Ha végtelenül kicsi (nullához közelítő) számmal osztasz, akkor végtelen nagy lesz a hányados. De ez a nulla egy elméleti szám. A Samsung oldalán láttam egy 0,0005 nites, vagy hasonló értéket, nem emlékszem a nagyságrendre. Tippre az lehetett a legkisebb érték, ahol a pixelek még nem kapcsoltak le. Bárhogy is, nekem az jobban tetszett.

"Meg minél erősebb a fény annál nagyobb kontrasztnak érezzük.
Tehát, hogy lehet egyforma két tv ha a fényerősségük is eltér?"

Nem egyforma a két tévé. Az elméleti, papíros kontrasztja mindkettőnek végtelen, de két végtelen szám hányadosa is kb. bármi lehet (jó pongyolán). :) OLED-nél érdemes a fényerőt megnézni, hogy mekkora lefedettségű ablakban mennyit tud. A hatás attól is igencsak függ amúgy, hogy mekkora a tévé, és milyen messziről nézed.

"MEg ha már fényerősség, ha mindegyikket 100nitre visszavéve tesztelik és kalibrálják, akkor mi értelme van a magasabb fényerőnek ha ott már nem lesz kalibrált pontos értékü a kép?"

HDR. A HDR abszolút fényerővel működik, és ha a metaadatok szerint adott jelenetben az ablak 5%-a 1000 nit, akkor annyit próbál kipréselni magából a tévé. Lehet, hogy a kép többi része meg 30 nites, és a kettő együtt egy jó tévén bizony ütős.

Vagy, ha SDR-t néz valaki világos helyiségben, ahhoz is jól jön a nagy fényerő, az nem 100 nit lesz. De a fényerő növelésével elvileg pontos marad a kép, mert az csak a lumát módosítja, a chromát (színeket) nem. A gyakorlatban lehet, hogy ez nem mindig vagy nem teljesen igaz, ld. ahogy a kontraszt elvitte a tévémben a színeket, annak sem szabadott volna úgy működnie.

[ Szerkesztve ]

(#67) sub71 válasza #72042496 (#60) üzenetére


sub71
aktív tag

Van róla már konkrét infó, hogy Sony, Philips a jövő évi szériánál már ezt az új Mediatek chipet fogja használni? Nagyon ígéretesnek tűnik!

(#68) #72042496 válasza sub71 (#67) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem tudok róla, leghamarabb szerintem a CES körül derülhet ki januárban. A négy HDMI 2.1 már árulkodó lehet.

(#69) repvez válasza #72042496 (#66) üzenetére


repvez
addikt

"Kalibrálni nem tudok, de egy korábbi tévémnél jött elő, hogy a kontraszt növelése eltolta a színeket is. Vissza kellett venni sajnos, hogy pontos maradjon a kép. Itt is hasonló oka lehet."

DE ha visszaveszed a fehér oldalrol a kontraszt akkor az már lesz inkább szurkés, mint fehér. mert ugye a feketét ha elmozditod akkor az is szurke lesz és elveszti az oled az elönyét a LEDDEl szemben, de a lényeg, hogy egyiknél sem lesz már végtelen a kontrasztod.

"Határérték-számítás? :) Ha végtelenül kicsi (nullához közelítő) számmal osztasz, akkor végtelen nagy lesz a hányados. De ez a nulla egy elméleti szám. A Samsung oldalán láttam egy 0,0005 nites, vagy hasonló értéket, nem emlékszem a nagyságrendre. Tippre az lehetett a legkisebb érték, ahol a pixelek még nem kapcsoltak le. Bárhogy is, nekem az jobban tetszett."

DE ez igy a meghatározás értelmetlen, mert ha a fekete értékével osztasz akkor mindenképp nullához közeli értéket kapsz és mindegy, hoyg az osztando menynire magas érték.

"HDR. A HDR abszolút fényerővel működik, és ha a metaadatok szerint adott jelenetben az ablak 5%-a 1000 nit, akkor annyit próbál kipréselni magából a tévé. Lehet, hogy a kép többi része meg 30 nites, és a kettő együtt egy jó tévén bizony ütős."

A HDR-t értem, hogy ez bizonyos területen megnöveli a fényerőt. DE a mai TV-k nél ez nem ilyen egyszerü, hogy a kép egy kis részletén megemelem a fényerőt. Mert föleg az LCD-knél, sávosan vannak a ledvezérklések, igy ha a példádnál maradjunk, egy ablakon besut a nap és meg kellen emelni a fényt akkor a kép egy jo 10 cm-es teljes hosszban meg emelkedik a fényerő, igy az ablak alatt ahol árnyéknak kellene lennie ott is kiszurkul a kép .
ÉS mivel a legtöbb TV-nél csak háttérvilágitásként vannak a LEDEk amik keresztül világitanak a kristályokon, igy minél erösebben világitasz át rajtuk annál inkább fakulnak a szinek .

igy ha 100 nitre kalibrál és annál nagyobb fényerőt állitasz akkor a szinhelyesség is torzul. ÉS ha a folyamatosan változo fényviszonyoknak utánna kell állitani a fényerőt akkor annak inkább automatikusnak kellene lennie mint egyszer fixen beálitva. Mert akkor mi értelme a kalibrálási adatoknak amiket a tesztben mindig megadnak

(#70) #72042496 válasza repvez (#69) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez a végtelen kontraszt egy egyszerűsítés. A gyakorlatban szerintem az a lényeges egy OLED-nél, hogy miként kezeli a sötét árnyalatokat. Mennyire töri feketébe a sötét részleteket, vagy épp túlvilágosítja-e őket.

"A HDR-t értem, hogy ez bizonyos területen megnöveli a fényerőt. DE a mai TV-k nél ez nem ilyen egyszerü, hogy a kép egy kis részletén megemelem a fényerőt."

Az OLED-nél igen. :D
LCD-nél pedig kell hozzá egy durva FALD rendszer, ami nem olcsó, és lesz valamennyi blooming, vagy épp a részletek vesznek el. Viszont ezek sokkal fényesebbek. Ilyen tévéken messze látványosabb lesz a HDR, mint a "hagyományos", jó esetben 6-7000:1-es LCD-ken.

[ Szerkesztve ]

(#71) repvez válasza #72042496 (#70) üzenetére


repvez
addikt

"Az OLED-nél igen. :D
LCD-nél pedig kell hozzá egy durva FALD rendszer, ami nem olcsó, és lesz valamennyi blooming, vagy épp a részletek vesznek el. Viszont ezek sokkal fényesebbek. Ilyen tévéken messze látványosabb lesz a HDR, mint a "hagyományos", jó esetben 6-7000:1-es LCD-ken."

DE olednél is, a gyakorlatban , hogy müködik ha én a kalibrácio miatt visszaveszem a felére a fényerőt, akkor a maximális elérhető fényerőt veszem vissza amit csak GDR nél használna vagy az alapfényerőt és a hdr hatáskor a maximum fénynel villágit?
Vagy ha épp maxiumumra állitom a fényerőt, akkor hogy fog nekem azon felül még extra fényt adni a HDR hatáshoz?
Az ilyen dolgokra lennék kiváncsi egy teszben nem arra, hogy 3 tizeddel többet mért a jobb 3as cellába mint a bal közepén.

(#72) #72042496 válasza repvez (#71) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az SDR és HDR (vagy ha már itt tartunk, akkor a Dolby Vision is) egymástól független üzemmódok, külön profilokat is állíthatsz be mindegyikhez. HDR anyagnál magától HDR módba vált a tévé, és maximumra ugrik a fényerő csúszkája. HDR-ben ez azt jelenti, hogy követi a kép a metaadatokban meghatározott fényerőszinteket (az EOTF-görbét), mert abból derül ki, hogy ez 30 nit az ott meg 300, és akkor annyi is lesz.

Na itt van az, hogy a fényes/világos részeket egy frankó LCD jobban tudja, mint az OLED, amúgy a HDR ugyanolyan fényes lesz minden készüléken, átlag 120 nit körül lehet. Ezt feljebb vinni nem tudod, max. valami dinamikus bizével, ha van ilyen a tévében. Lejjebb veheted, de akkor a tévé belenyúl az EOTF görbébe, amitől HDR-ben tényleg elmászik a kép, ezért nem szokták ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#73) Flashback


Flashback
addikt

Az utóbbi 2-3 hónapban amikor volt szabad időm tévéket néztem online, élőben.
HiSense erősen benne volt a pakliban (egy másik modeljük). Csakhát nincs rajta HBO GO, de azt ígérték hamarosan. Mondom OKé akkor írok nekik. Írtam a FB-ra meg emailben is a magyar gyártónak/forgalmazónak. Semmi rekció válasz.
Végül a német BF alatt vettünk egy 55 LG C1-et kb pont annyiért amibe ez a TV kerül. LG-nél van valós Support, 120HZ, VRR, MR...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#74) nexplo válasza Flashback (#73) üzenetére


nexplo
őstag

Pont ez a bajom az ilyen Európában ismeretlen gyártókkal. Az itt lévő "nagyok" jobbat kínálnak és pont.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#75) arabus válasza nexplo (#74) üzenetére


arabus
addikt

Igen az itt lévő nagyok konkrétan 2 db,Samsung illetve Lg.
A világ harmadik legnagyobb tv gyártója pedig fej-fej melett Hisense és Tcl.
Gondolom a Goldstar sem volt mindig a legnagyobb gyártó egyike.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#76) nexplo válasza arabus (#75) üzenetére


nexplo
őstag

Nálam egy Sony Philips vagy Panasonic is ide tartozik. Ami csak hirtelen eszembe jut.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#77) arabus válasza nexplo (#76) üzenetére


arabus
addikt

Hát a Sony legalább még Sony,nagyon lecsúsztak már.
Philips,Panasonic meg csak márkanév az elsőt talán török Westel a másikat meg kinai Foxconn csinálja.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#78) Bugarov válasza arabus (#77) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Panasonicot rosszul tudod, egészen eddig saját gyára is volt Csehországban pl.
Most zárják be :O

[ Szerkesztve ]

(#79) Neurotoxin válasza #72042496 (#60) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Köszönöm a WAF-ot, ezt még nem ismertem, de a jelenséget tapasztaltam többször is. :)

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#80) rainman72 válasza arabus (#75) üzenetére


rainman72
nagyúr

A Philips egyáltalán nincs lecsuszva.
Használod a márkát,hogy ilyen biztos vagy benne??
TP Vision és nem török Vestel :PAz tényleg màs liga
Oledje jó Lcd szintén jobb sokkal mint az Lg belépő nanocellje.Mini ledje is van.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#81) arabus válasza rainman72 (#80) üzenetére


arabus
addikt

Ha megy a szövegértelmezés akkor majd idővel rájössz hogy a Sanyo-ra irtam. :R

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#82) rainman72 válasza arabus (#81) üzenetére


rainman72
nagyúr

Megy,de vissza olvasva se tudom mikor mire gondolsz :F :F :F
Ezt se nagyon értem,most akkor jó a Sony vagy nem :F
"Hát a Sony legalább még Sony,nagyon lecsúsztak már"
Meg Sanyo?

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#83) arabus válasza rainman72 (#82) üzenetére


arabus
addikt

Mindegy na.
Szóval a Philips képed néztem szép az,nekem kicsit tultolja a szineket de nem mindet mint a Tcl de mindkettőnek szép képe van.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#84) rainman72 válasza arabus (#83) üzenetére


rainman72
nagyúr

Ok :R

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#85) Donki Hóte válasza arabus (#81) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Melyik hsz-ed melyik részéből kellene rájönni, hogy a Sanyo-ról írtál :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#86) nexplo válasza arabus (#81) üzenetére


nexplo
őstag

Kicsit én is elvesztettem a fonalat. Ettől függetlenül egy Philips-re azt mondani hogy csak márkanév... Azt nem vitatom hogy volt átalakulás a cégnél, de profi készülékgyártó szerintem. Az EISA díjakat tömegével nyeri, ez nem a véletlen műve ;)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#87) rainman72 válasza nexplo (#86) üzenetére


rainman72
nagyúr

Attol sokkal több,elég megnézni az idei model palettát :D
PUS9206 Led,PUS9506-9636 MLed
Oled706-806-936.Ez csak a teteje.
Az ambilight meg annak aki szereti nehéz utána más márkát nézni/választania.
A 400ezres 65Oled705 meg szintén jó deal volt mostanában.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#88) arabus válasza nexplo (#86) üzenetére


arabus
addikt

Igen átalakult Kinába semmi köze a valódi Holland Philips-hez.
Tehát csak márkanév maradt.Akár hivhatnák Aoc-nak vagy Envison-nak is.
Annyi hogy a cég cime Tp vision néven hollandiában van de azért a székhely az meg itt [link]
:R

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#89) nexplo válasza arabus (#88) üzenetére


nexplo
őstag

Ami nem kínai az nem is igazi. Ezt sajnos már rég tudjuk. Ettől függetlenül prémium gyártó. Nekem 6 Philips-em van, tehát sajnos én ambilight függő vagyok, de ez már más tészta :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#90) nexplo válasza rainman72 (#87) üzenetére


nexplo
őstag

Tudom. Van jó pár amit szívesen birtokolnék :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#91) rainman72 válasza nexplo (#90) üzenetére


rainman72
nagyúr

[link] :D :DD :D

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#92) nexplo válasza rainman72 (#91) üzenetére


nexplo
őstag

Egy bajom van vele. Az ára és hogy nem az enyém :DDD ;] ;]

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#93) Dester31 válasza sub71 (#49) üzenetére


Dester31
tag

Ahogy írták is utánad: játszom 4K@120Hz-en, HDR-rel, de a sima desktophoz is. Ehhez kell a HDMI 2.1.

[ Szerkesztve ]

Des

(#94) wasd.hu válasza Dester31 (#93) üzenetére

Hibahatáron belül vannak azok a felhasználók, akik ilyen értékben állítanak hardvert a tv alá. Tágabb értelemben vett piacon legfeljebb a PS5 lenne érzékelhető... de ugye abból sincs ellátás normálisan. :U

7o-233-9OO1⭐Nincs törékeny küldemény max gondatlan csomagolás!

(#95) Gabesz84 válasza arabus (#77) üzenetére


Gabesz84
őstag

tudtommal a panasonic egyelore meg sajat maga gyart, jovore akarjak kiszervezni az LCD gyartast a TCL-nek. OLED gyartas (az LG panelt, mediatek procit.. stb leszamitva ;] ) marad hazon belul.

(#96) #72042496 válasza Gabesz84 (#95) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az OLED-et is kiszervezik. A termékfejlesztés marad Japánban és talán Németországban. Ez elsősorban a szoftvert (vezérlést) jelenti, ill. eddig egyedi, hűtőbordás OLED panelt is kapott a 2000-es sorozat. (Lehet, hogy az utóbbi jövőre általános opció lesz az LGD-nél, majd az kiderül.)

[ Szerkesztve ]

(#97) nexplo válasza Gabesz84 (#95) üzenetére


nexplo
őstag

Ember legyen a talpán hogy ki mit hova szervez ki. Az autóipar dettó ugyanez lassan :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#98) Ermac válasza nexplo (#35) üzenetére


Ermac
tag

Egyetértek hisense olcsóságáról volt híres ezen az áron sokkal jobb minőséget lehet vásárolni, nekem hisense tvm van (nem ez) jó áron volt megvagyok elégedve vele.

We are Many You are but One

(#99) nexplo válasza Ermac (#98) üzenetére


nexplo
őstag

Mindig a mit és mennyiért számít. Nem vagyok márka fan de ott általában ki lehet fogni az arany középutat ebben a tekintetben :)
A kis márkák pedig szupereket szoktak villantani ahol extra jó áron tudsz jó paraméterekkel vásárolni. Ki kell fogni na :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#100) Dester31 válasza wasd.hu (#94) üzenetére


Dester31
tag

Igen, épp ebben early adopter voltam. Szívtam is vele eleget.

Des

(#101) junkpod válasza Neurotoxin (#59) üzenetére


junkpod
nagyúr

Erősítő és rendes hangszóró nélkül mi értelme van a dd, DTS, atmos 5.1 hangsavoknak? TV-vel hallgatva pont jó lehet akármilyen hangsav is szerintem.

Box's don't touch!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.