Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fecke78


fecke78
senior tag

350ért már van Lg oled 400 ért meg még jobb

(#2) Duree


Duree
veterán

Ez olyan nem tudom hova teszem tévé, lehetne jó és megfelelő árú, de van ennél jobb olcsóbban. Nem hinném ha választani kellene egy Lg vagy ez között a kínait választanám.

duree54

(#3) Dester31


Dester31
tag

Nem tudom elfogadni a "tetszett" plecsnit. A HDMI 2.1 megléte, viszont a 120 Hz átvitelének a hiánya szerintem a vásárló szándékos megtévesztése, emiatt elvből nem adnék neki semmilyen plecsnit a 48-60 Hz variable refresh rate meg így fölösleges parasztvakítás.

Des

(#4) snecy20


snecy20
veterán

Még mindig oly sokan fáznak a Hisense márkanévtől? :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#5) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Ja van olcsóbban LG, de ez is csak akciózva olcsóbb + majdnem fél évvel korábban jelent meg, így persze hogy jóval többet esett az ára! Ez meg kb. 1,5hónapja kapható és már most csak 350e.
Szerintem filmre, tévéadásra elég korrekt ajánlat, a hangrendszer meg plusz pont.

(#6) fecke78 válasza Pro Koryak (#5) üzenetére


fecke78
senior tag

De egy 300-320 ár lenne korrect

(#7) Neurotoxin válasza snecy20 (#4) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Pont TV vásárlás előtt állok, nem fázok a "márkanévtől", de azért mégis csak kínai, amit maximum egy robotporszívónak nézek el. Tudom, hogy mindjárt megkapom, hogy miért gondolok egy LG-t jobbnak, de ott legalább tudom, hogy jönnek a frissítések és legalább tudja a 120 Hz-et a HDMI 2.1 és én igen, ki szeretném használni.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#8) HaKo válasza fecke78 (#6) üzenetére


HaKo
aktív tag

Most 325 :)

(#9) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

displayspecifications.com
oldalon hdmi 2.0-t írnak , és más helyen is irják , hogy "not support 4k 120 Hz" , míg a Hisense
oldalukon pedig hdmi 2.1-t "hazudnak" :((
Nálam már itt elbukott a termék! Pedig nagyon csábító alternatíva lett volna egy LG/Philips OLED tévének.

(#10) paperboy válasza WhiteWalker (#9) üzenetére


paperboy
senior tag

Sajnos ez alap hozzáállás részükről a specifikációkat tekintve, ez megfigyelhető más termékeknél is...

(#11) HaKo


HaKo
aktív tag

Mostanában elkezdtem OLED-eket nézegetni. Igazából van egy gyengébb Hisense OLED A8g (60Hz VRR) ami kb az LG A1 (60Hz no VRR-nem tudom mennyit számít) ellenfele, az BF-kor 260 volt, úgy gondolom ha ezt az A9g-t 300 körül el lehetne csípni akkor megérné. Én szerintem kivárok jövőre a 120Hz-et tudók is olcsóbbak lesznek már. :)
Igazából Hiányolom a Hisense-től az információkat a honlapjukról. Használati utasítás részletes adatlappal, garanciális feltételek. Egy feltörekvő márkának erre figyelnie kellene.

(#12) siposz válasza snecy20 (#4) üzenetére


siposz
aktív tag

Én pl. ha tehetem kerülöm a kínai márkákat.

(#13) #72042496 válasza WhiteWalker (#9) üzenetére


#72042496
törölt tag

Lassan tényleg bármire ráírják a HDMI 2.1-et, amiben TMDS signaling (tudom, ez olyan, mint a CD lemez) helyett Fixed Rate Link (FRL) van, amivel a vevő persze nem sokra megy. Vagy nem tudom, a specifikáció szerinti sávszélesség és új funkciók után esetleg ez se kitétel már? :)

[ Szerkesztve ]

(#14) Xero válasza Pro Koryak (#5) üzenetére


Xero
nagyúr

Cserebe valodi HDMI 2.1 van rendes frissitessel es a WebOS meg mindig a legjobb TV OS imho.
Na mi is pont ezert vettunk most egy C1-t.

(#15) WhiteWalker válasza #72042496 (#13) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Kínaiak ...
Bár marketingbe nagyon nyomulnak , pl: Bajnokok ligájában reklám tábla kihelyezés a pálya körül) , szóval annyira mégsem lehetnének ennyire megtévesztőek. De ennek ellenére mégis...

(#16) #56573440 válasza WhiteWalker (#9) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ohh... kínai partnerek nem egyszer válaszolták hogy speciel ezt a paramétert nem tudják, de minden további nélkül beleírják az adatlapba és akár a készüléken is kijelzik hogy ja aktív meg minden...És nem ilyen himihumi bt dzsunkisztánból, hanem nagyok gyártanak mindenkinek is orvostechnikai vonalon, meg van saját lineup mellette...

Megköszöntük és elengedtük a tendert...

(#17) #72042496 válasza WhiteWalker (#15) üzenetére


#72042496
törölt tag

Don't get me started on that. :D
Emellett ez sajnos általában is jellemző, elég a PS5-öt megnézni - 30 Gbps, VRR és ALLM nélkül, utóbbiak talán jönnek majd szoftverrel.

[ Szerkesztve ]

(#18) Pro Koryak válasza Xero (#14) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"a WebOS meg mindig a legjobb TV OS imho."
Ja, ezért jön ki szinte havonta frissítés LG oledre. Mint pl. most is, amivel megint elcsesztek valamit. Szóval jön majd nemsokára egy újabb. :B

"Szerintem filmre, tévéadásra elég korrekt ajánlat, a hangrendszer meg plusz pont."

#6 fecke78
Miért? Az LG fél éve megkezdte az idei oledek forgalmazását, a Hisense meg nyár vége óta!
"De egy 300-320 ár lenne korrect"
Akkor ezt mond a többi oled gyártónak is! :U

(#19) Donki Hóte válasza Xero (#14) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Persze, csak egy 55 collos C1 OLED TV pont 100 eFt-al kerül többe, mint ez a Hisense.

Akinek fontos a valódi HDMI 2.1 képesség, annak zsebbe kell nyúlni rendesen :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#20) WhiteWalker válasza #72042496 (#17) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Mondhatnám a nagyokat is , pont az LG C1 HDR bugját , de majd erre is jön egy frissítés ... Valamikor egy messzi messzi galaxisban :W

(#21) Dester31 válasza WhiteWalker (#20) üzenetére


Dester31
tag

A B9-es tévémen először a HDMI 2.1 sem ment ("ledobálta" a képet pár másodpercenként), amikor kijöttek a 3000-es sorozatú RTX kártyák. Kellett NVidia driver update és firmware frissítés is a tévéhez. Anno nyitottam rá ticketet az LG-nél, 3-4 nap múlva jött az update.

Des

(#22) #72042496 válasza WhiteWalker (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezt egy hardveres változás okozta a tévékben (chiphiány miatt), múlt pénteken jött ki rá a fix. 03.20.80-as FW verzió, akinél automatikusan nem szedi le.

Ez minden HDMI-s forrást érintett, és nagyon gáz, hogy nem tesztelték le. Ill. lehet, hogy letesztelték, csak ezt ítélték a kisebbik rossznak.

[ Szerkesztve ]

(#23) Tschubi válasza Pro Koryak (#5) üzenetére


Tschubi
tag

A "termékkutató" oldal szerint júliustól kapható, és akkor kb. 500-ról indult, most 325. Vélhetően sokkal már nem megy lejjebb. Az LG 55-ös B1 meg most 360. Én az utóbbit venném.
De meg kell nézni, hogy pár év alatt hova fut ki ez Hisense márka, most nagyon nyomulnak.

(#24) arabus válasza WhiteWalker (#9) üzenetére


arabus
addikt

Biztos az az oldal ami amugy olyan mint a Blikk jobban tudja mint a gyártó.
Jah a cseh oldal már a friss spect tartalmazza tehát hdmi 2.1,120 hz,Vidaa U5.2. :R

Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asus Z790 E,14900KF,96GB Corsair ddr5,64GB Kingston Fury ddr5,64GB Micron ddr5,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#25) #52931072


#52931072
törölt tag

Hirtelen nem tudom miért vennék lg oled helyett egy lg panellel szerelt kínai tévét, amikor még csak nem is olcsóbb. Most már beugrott, mert szimplán értelmetlen, mint renault helyett dácsiát venni ugyanannyiért. Vagy itt van a norbi féle méz helyettesítő.

[ Szerkesztve ]

(#26) arabus válasza #52931072 (#25) üzenetére


arabus
addikt

-------

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asus Z790 E,14900KF,96GB Corsair ddr5,64GB Kingston Fury ddr5,64GB Micron ddr5,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#27) nexplo


nexplo
őstag

Ez a tudás ezen az áron nem éri meg. :(

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#28) pecccccccca


pecccccccca
senior tag

”Bár a televízió hivatalos specifikációjában HDMI 2.1 csatlakozók szerepelnek, azonban ez csak "korlátozott HDMI 2.1", mert nálunk nem működött a 4K/120p jelek átvitele, és a bár a termék támogatja a dinamikusan változó képfrissítési ráta funkciót, azonban ennek tartománya csak 48-60 Hz közé esett, e terén tehát elmarad a jobb OLED televízióktól. Tehát a képfrissítési ráta hiába 120 Hz, ezt nem lehet maximálisan kihasználni.”

Eddig olvastam…
Miért kell mindent elbaszni a spórolással? Ráadásul kurva drágán…

Humorban nincs helye tréfának!

(#29) Bugarov válasza #52931072 (#25) üzenetére


Bugarov
aktív tag

:K

(#30) mildwood


mildwood
tag

Én megrendeltem 250ért az A8G-t Euronicsból...vettem rá +3 év gart ami kiderült, hogy semmit nem ér, mert a vásárlástól indul, EU szabályozás szerint meg alapból 3 év jár rá...aztán elkezdtem külföldi oldalakat ásni hátha van valami róla, de csak az A9Gről írt mindenki, az pedig nem tudta a 120hzet, nem volt hdmi 2.1 stb...inkább elálltam tőle meg a kedves Euronicstól is. A hivatalos oldalon 120hz, vrr, dolby vision, hdmi 2.1...Vett még akcióba egy 48as C1et 330ért...drága de tudja amit tudnia kell...

P

(#31) Xero válasza Donki Hóte (#19) üzenetére


Xero
nagyúr

360 korul vettuk az 55-os C1-t es jelenleg a legjobb A9G ajanlat 325. Nyilvan az LG ara visszamaszott 400 kornyekere, de ki lehet varni.

(#32) themaestro


themaestro
újonc

A Hisense mint márka szerintem sz.r, semmi újatt nem tudnak csak a többi gyártót utánozni, de azt is rosszul. Én soha nem vennék hisense tv, sőt semmilyen hisense terméket.

(#33) Pro Koryak válasza Tschubi (#23) üzenetére


Pro Koryak
addikt

MM, Edigi + valamire való boltban aug. közepe felé volt kapható/rendelhető. ;)
2 hónap és 300e körül vagy alatta lesz akciózva. :U

#25 catlaca
Annyira szarok a kínai pl. tévék, hogy már az EU-ban gyártják/szerelik össze. :U
Mi lettünk a távol-kelet "kínája". :O

[ Szerkesztve ]

(#34) #52931072 válasza Pro Koryak (#33) üzenetére


#52931072
törölt tag

Itt nem a kínaiság a lényeg, szerintem nem jött le mire akartam utalni.

(#35) nexplo válasza themaestro (#32) üzenetére


nexplo
őstag

Nem lenne gond az "utánzással" de akkor Hisense áron is adják a terméket. Ameddig nem olcsóbb sokkal egy ilyen TV mint egy ismertebb márkatárs addig szerintem labdába sem tudnak rúgni :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#36) rainman72 válasza Pro Koryak (#18) üzenetére


rainman72
nagyúr

Xero

Lg nanocell webOS 6.0
Kb 10másodperc mire betölt a beállitások a yt app.-ban :Y :W
Utána se jobb a helyzet.
Tényleg a legjobb :D :D
Imádom ezt a köpködést,de még senki se használta otthon huzamosabb ideig.
Az Lg meg az isten :D

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#37) Pro Koryak válasza #52931072 (#34) üzenetére


Pro Koryak
addikt

De értem mit írtál!
Mondjuk hajdanán a Saomit is elég sokan fikázták, deszarkínai, aztán jó pár éve az egyik, ha nem a legjobb/legkorrektebb ár/érték arányú telókat gyártó cég lett.

#35 nexplo
Ennyiből az összes oled tv gyártó az LG-t utánozza.

[ Szerkesztve ]

(#38) #52931072 válasza Pro Koryak (#37) üzenetére


#52931072
törölt tag

Igen, hiszenzék lg panellal szerelik a vackaikat, gondolom amíg nem tudnak sajátot gyártani. A fejlesztés költségét meg a nem túl tudatos vásárlók perkálják ki, akik megveszik annak ellenére, hogy se nem olcsó se nem jó.
Akkora ostobaság, mint amikor egy német helyben gyártott golf helyett seatot vagy skodát vesz golf motorral. Hosszú távú következményekkel járó kreténség.
Jó nyílván sántít a párhuzam, mert nem helyben készül az lg sem, de a lényeg hasonló. Van egy gyártó aki kifejlesztette a technológiát és adott egy másik aki arra a technológiára építve elektronikai hulladékot sóz rád ugyanannyiért. A cél pedig az eredeti gyártó kiszorítása a piacról, hitvány minőségű, viszont alacsony előállítási költségű készülékekkel.
Mondjuk elég nagy marhaság nekik oled paneleket eladni, de mindent fölülír az azonnali profit.

[ Szerkesztve ]

(#39) #72042496 válasza rainman72 (#36) üzenetére


#72042496
törölt tag

Vagy más tévéje van. Megnéztem ezt a C8-on, instant betölti a beállításokat is a YT appban. De általában is pörgősen működik rajta minden amit használtam, szokásos kivétel a Plex. Más kérdés, hogy nekem a webOS dizájnja nem jön be.

A NANO75 kategóriája rendszertől függetlenül nyögvenyelős tud lenni sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#40) Pro Koryak válasza #52931072 (#38) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Nem tudom feltűnt-e, de az összes oled tévé gyártó LG panelt használ, nem csak a Hisense! Philips meg a török Vestel cégcsoporthoz tartozik már évek óta! Akkor ők is szart gyártanak, nekik is jóval olcsóbban kellene adni a szarjukat, mint az LG-nek?
Ja, nem, nálad csak a Hisense a szar. :R
De ők legalább olcsóbban adják a tévéiket, igen ezt is.
Mivel az induló ára 500e ft-on nyitott.
Pl. egy LG 55B1 580e Ft-on nyitott.
;)

[ Szerkesztve ]

(#41) nexplo válasza Pro Koryak (#37) üzenetére


nexplo
őstag

Nem én hoztam be ezt a szót a témába, csak idéztem. Ettől függetlenül az alap a legtöbb tv-ben LG, mármint OLED-nél persze :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#42) rainman72 válasza #72042496 (#39) üzenetére


rainman72
nagyúr

"A NANO75 kategóriája rendszertől függetlenül nyögvenyelős tud lenni sajnos"

Látom sajna :D :DDD

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#43) rainman72 válasza Pro Koryak (#40) üzenetére


rainman72
nagyúr

TP Vision egy tulaj a lenne a török Vestellel??
Egy világ omlott most össze bennem :D :D
Én azért szivesen megnézném otthon ezt a nagyon lesajnált brand oledjét.
Holnap lehet elkezdem egy U8QF-el bemelegitésnek :F :F
Aki tud németül bele hallgatna? [link]
Köszi :R

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#44) Pro Koryak válasza rainman72 (#43) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Lehet a tpvision, valamiért a vestel rémlett korábbról.

(#45) sub71 válasza rainman72 (#43) üzenetére


sub71
aktív tag

Belehallgattam. Alapvetően pozitív volt a pasi véleménye a tévéről, a hangrendszernél kiemeli, hogy átlag felhasználónak elég, nem kell külső soundbar..... A cikkhez is hozzászólnék.
"Bár a televízió hivatalos specifikációjában HDMI 2.1 csatlakozók szerepelnek, azonban ez csak "korlátozott HDMI 2.1", mert nálunk nem működött a 4K/120p jelek átvitele"
Nem hazudik a gyártó (csak azért írom, mert itt a fórumban sokan erre célozgattak) a HDMI csatlakozóknál ott a felirat, hogy 4k@60Hz!...Nem vennék én sem Hisensee-t, de olyan dolgokat számonkérni a tévén, amit a megjelenésükkor jóval többe kerülő tavalyi Sony, Philips oled tévék sem tudtak, szerintem felesleges :R ......A Samsung és LG (Goldstar) tévék is elég mélyről indultak a vetélytársakhoz képest, most pedig övék a piac 95%-a, és hol vannak most az akkori menő márkák....

[ Szerkesztve ]

(#46) Dester31 válasza sub71 (#45) üzenetére


Dester31
tag

A HDMI 2.1-et sokan (jogosan) a 4K@120Hz vagy 8K@60Hz-cel azonosítják. Ha HDMI 2.1 van megadva és 4K@60Hz, az minimum nem szép dolog. Így nem sok értelme van (lenne) a HDMI 2.1-nek.
Más: a 2019-es B9 tévém is tudja már a HDMI 2.1-et.

Des

(#47) rainman72 válasza Dester31 (#46) üzenetére


rainman72
nagyúr

Philips idei modele PUS8506 ott is irják a 2.1 hdmi-t holott 50/60hz a tv :DDD
Szóval ha szép ha nem más gyártó is susmusol :DDD
Nem egyedi a Hisense esete.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#48) nexplo válasza rainman72 (#47) üzenetére


nexplo
őstag

A normál Philips modellekben is ez a helyzet vagy csak az adott típusban? :Y

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#49) sub71 válasza Dester31 (#46) üzenetére


sub71
aktív tag

"a 2019-es B9 tévém is tudja már a HDMI 2.1-et."
És mire használtad az elmúlt 2 évben? Vagy mire használja az, akinek nincs PS5? Külső forrásból milyen legális 4K@120Hz tartalmat nézel Te, személy szerint, amitre a tévén nincs aplikáció? Tényleg érdekelne...

[ Szerkesztve ]

(#50) #72042496 válasza nexplo (#48) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem feltétlenül, a 936-oson gyakorlatilag teljesértékű a két HDMI 2.1 port (HDTVTest).
A low-latency Dolby Vision ment csak 60 Hz-en, nem tudom, azóta új szoftverrel megy-e a 120 is.

#49 sub71
Játék miatt érdekes csak. Ha nincs és nem is lesz XSX, PS5 vagy PC, akkor nem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.