Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Syrano


Syrano
tag

Nemrég (kb 2 hete) vettem én is egy fehér-zöld Kingston DataTravelert. Sokszor nem volt rá szükségem, kb 8-10 alkalommal, le nem ejtettem, de a kupak már sajnos megrepedt. Ettől eltekintve nincs más baja.

(#2) Rover623


Rover623
félisten

A Sisoft megvette az Everest-et...?;]

Mi is kipróbáltuk versenyzőinket a két sebességtesztben. Ehhez a SiSoft Sandra mérőjét használtuk, melyről azt kell tudni, hogy a két kérdéses esetben meglehetősen ingadozó teljesítményt mér, ezért az átlagos tempó mellett a minimumot is megadtuk.

Aztán a kép:

[link]

[Szerkesztve]

primus inter pares

(#3) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Kár hogy sem most, sem az előző pendrive tesztben nem szerepelt a Toshiba U3-as. 4 GB-os, kb. fél éve vettem 10.000 Ft-ért és 5 év garancia van rá. :DDD Nagyon jól működik! :C

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#4) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Vajon ki szerint éri meg a durván 19 ropi egy 4GB-os pendrive-ért, amikor 80 gigás kisméretű hordozható winchestert már 26e-ért kapni?...

[Szerkesztve]

(#5) orbano válasza Johnny Cage (#4) üzenetére


orbano
félisten

annak, akinek elég a 4GB, szereti, hogy a zsebében kényelmesen elfér, és nem akar 26 ezret költeni rá, csak 19 ezret. Pofony egyszerű, csak nem kocka fejjel kéne gondolkodni ;)

A vér nem válik VAZZE!™

(#6) rudi válasza Rover623 (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Ejj bakker :DDD javítom.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#7) Johnny Cage válasza orbano (#5) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Aha, tehát akkor logikus ésszerűtlenül sokat költeni, ez a nemkockaság? A kockás megjegyzésedre meg csak annyit, hogy édesanyádat üdvözlöm.

[Szerkesztve]

(#8) Kriza válasza Johnny Cage (#7) üzenetére


Kriza
őstag

Ejjj, relax!

Nekem van 2,5-ös USB vinyóm is meg pendriveom is. Mondjuk nem 19-ért 4GB-s (hanem 1,5éves 1GB-s), de egészen egyértelműen előnyös, amikor bevágod mondjuk a zsebbe és nem aggódsz miatta, ha leesik, stb. (Gumírozott A-DATA) kis helyen elfér. Kissebb adatokat, prezentációkat hurcolászni tökéletes. Az is igaz, hogy lassabb meg kissebb kapacitású, mint a kis HDD.

Egyébként 26k feléért is lehet kis 80-as vinyót venni USB kerettel. :P

[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#9) Petya88


Petya88
tag

Vajon a PD14es 4GBos hogy teljesíthet ready boosttal? :F
Nem sokkal lassabb a pd7esnél, viszont jónak tűnik nagyon az ár-érték aránya.

(#10) Rover623 válasza Johnny Cage (#7) üzenetére


Rover623
félisten

Kocka vagy, vagy nem vagy kocka...de az ingerküszöböd igen alacsony...:(
Kulturáltan nem megy a társalgás? Csak anyázva? Második menet mi leszen? Megütöd...?:W

P.S.:
Kinek éri meg?
Nem mindegy ám hogy ha elejtem a táskámat, akkor 80GB adatom ugrik, vagy 4GB marad meg...:P


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#11) sTERNI


sTERNI
senior tag

Azt azért még megnézném, hogy folyamatos használat mellett mennyi ideig bírná egyik-másik pendrive a megpróbáltatásokat. :U

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#12) Yaye válasza rudi (#6) üzenetére


Yaye
őstag

A PD4 fémburkolata nem épp ''vékony''. Ha belenézel a kupakba, látszik hogy egy kellőképp vaskos falú, zárt aluprofilról van szó, nem műanyag vázon nyugszik a konstrukció.

szerk: Az alap fehér Kingston-ok kupakja tipikusan elég hamar szétreped. Ezt csak sietteti ha a drive végére erőltetjük, ahová csak úgy tessék-lássék lehet fölpattintani. Konstrukciós bénaság.

[Szerkesztve]

(#13) rudi


rudi
nagyúr

Személyeskedést NAGYON gyorsan befejezni! :(((

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#14) direwolf


direwolf
őstag

4 éve hurcolok minden nap egy 40gigás 2,5''os hdd-t alumínium usb keretben home-work viszonylatban. Mai új áron megvan kb. 12kHUF-ból ;) Perfekt műxik... nem látom a realitását az ütésvédelemnek. Ennek ellenére nekem is van pendriveom, alig használom :P

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#15) Zotya84


Zotya84
őstag

Volt PD4esem is, jó volt de lassú.

Jelenleg egy 2G PD7es BÜSZKE tulajdonosa vagyok. Az egy szépséghibája tényleg az, hogy a kis állományokat kicsit lassan tolja fel, de kárpótol érte a nagy állományok sebessége. Amikor közel 30Mval olvas, meg 20al ír... Ez az a pendrive, amit pillanatok alatt meg lehet tölteni.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#16) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Azt írjátoka 2GB-os Data Travelernél, hogy ha rárakod a kupakot, eltakarja az akasztófület. Nekem ilyen van, és részben igazatok van, de ha megnézitek a kupak kialakítását, látni, hogy középen mélyítve van, és kifér az akasztó zsinórja. Tapasztalatból tudom, hogy működik.
Illik megjegyeznem, hogy én sem jöttem rá, és leidiótáztam a Kingstont, mire egy kollégám mutatta meg, mi a trükkje.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#17) Jim Tonic válasza Yaye (#12) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ezek szerint Te sem jól használtad. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#18) PrinczA válasza direwolf (#14) üzenetére


PrinczA
őstag

''Mai új áron megvan kb. 12kHUF-ból''
Hol is pontosan?

(#19) BlacKSouL válasza rudi (#6) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Már bocs ha tévednék, de nem az volt a jó a Voyager GT-nél, hogy pl a 2gigás modell abszolút nem drága a teljesítményéhez képest, van nála drágább de lassúbb típus is a 2GB-os oszlopban? Aztán megnézve a korábbi táblázatot, a 2gigás Voyager GT 7300Ft, míg pl a Data Traveler II Plus 8200 HUF. De ha kell belinkelem a számlámat, ami június 15-én kelt, és egy bruttó 7440 Ft-os Flash Voyager GT 2GB van megnevezve termékként, ami most itt ül előttem.
Most akkor hogy van ez a PD7-re vonatkozó mondat?:

''A nálunk járt 2 GB-os modell ára jelenleg 11 000 forint környékén mozog, ami majdnem duplája a többi versenyzőjének. Ez az ár csak hozzájuk képest tűnik magasnak, mert a hasonlóan gyors Corsair Flash Voyager GT jóval drágább, igaz, az ütés- és cseppálló is.''

;]

mod: ja, és versenyzőének, j nélkül ;)

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#20) _voodoo_


_voodoo_
tag

Vki megmondaná hogy hol lehet venni 2GB-os A-Data PD15-öt 4 650 Ft-ért?

(#21) direwolf válasza PrinczA (#18) üzenetére


direwolf
őstag

[link] pl.

Egyébként nem akarok kötözködni, meg nagyon OFF, de az aláírásodban a linken a zajszintek marhára túlzó értékek. 30dB éjjel hálószoba? :Y

[Szerkesztve]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#22) Szabesz válasza BlacKSouL (#19) üzenetére


Szabesz
őstag

Igen persze, egy versenyző éneke. Kell oda a j ;) Bár nemrégiben én is egy ilyesmi helyesírási korrekcióval próbálkoztam, aztán be kellett vallanom hogy tévedtem :B

¯\_(ツ)_/¯

(#23) PrinczA válasza direwolf (#21) üzenetére


PrinczA
őstag

Sajna ott nem találtam :(

''meg nagyon OFF''
Akkor tedd OFF-ba ''off topic'' az OK mellett.
Netán privátban.

Az oldal még szerkesztés alatt van, sőt a szerver is szenved alatta :(


[Szerkesztve]

(#24) rudi válasza BlacKSouL (#19) üzenetére


rudi
nagyúr

Aktuális Voyager GT árak nagykereskedelmi partnerünktől (Expert), a szokásos, általuk ajánlott kisker haszonnal számolva:
2 GB - 18 000 Ft
4 GB - 20 100 Ft
8 GB - 38 800 Ft

Így van ez a kérdéses mondattal.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) demagóg válasza sTERNI (#11) üzenetére


demagóg
aktív tag

Kb. ugyanannyi ideig bírja mindegyik. Túlnyomó többségében minden gyártó ugyanannak a három gyártónak a memória IC-jét használja. A topológia szintén egyforma, a kontrollerek igen hasonló módon kezelik a FLASH memóriát. Az egyes eszközök élettartama sem különbözik számottevően.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#26) direwolf válasza PrinczA (#23) üzenetére


direwolf
őstag

Mit nem találtál?

2.5 40 GB SAMSUNG 5400 8MB HDD 3 ÉV GAR. 8 600 Ft 10 320 Ft
KÜLSŐ 2.5 USB 2.0 1 700 Ft 2 040 Ft

Affranc, ez már 12360 ;)

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#27) Shadows


Shadows
senior tag

A második helyet egyenletes teljesítménnyel foglalta el a három A-Data PD7, majd a károm DataTraveler 100 következett, szintén egyformának mondható tempót diktálva.

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#28) erdoke válasza Johnny Cage (#4) üzenetére


erdoke
titán

Nem tudom, milyen árak ezek, de én múlt héten vettem egy 4 GB-os Corsair-t 12e bruttó körül, tavasszal pedig bruttó 5,5e körüli áron kaptam (ajándékba) egy 2 GB-os PD7-et.

A legjobb aláírás a héten

(#29) Rover623 válasza Shadows (#27) üzenetére


Rover623
félisten

Nem kell fennakadni az ilyesmin...erre való az emberi agy!
Én röptében lefordítottam magamban és mivel majdnem értelmes volt úgy is a mondat (károm=f*szom), tovább is léptem rajta...:C

Rudi! Az agykurkászok milyen jót csámcsognának az ilyen elírásokon...csak nem untad már a banánt tesztelés közben...?:DDD


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#30) Dracula válasza rudi (#24) üzenetére


Dracula
senior tag

Öh LOL

[link]

2 GB 4 GB

Corsair Flash Voyager GT - - 7300 Ft 13 300 Ft

Ez akkor most mi???

PD7 meg 8e körül van, mi ez a 11e-res ár??? ;] :F

Üdv!

(#31) BlacKSouL válasza rudi (#24) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Rendben, legyen az Expertnél 18k HUF, azaz tizennyolcezer forint a 2GB Voyager GT.
Akkor kérdésem a következő. Nem gondoltatok még arra, hogy nagykert váltsatok? ;] Vagy ez direkt van hogy nektek majdnem az általános kiskerár másfélszereséért adnák? Csak mert:
[link] Jó, rendben, tegyük fel nőtt az infláció, felértékelődött az áru értéke, a jegybank alapkamatot csökkentett, mondjuk hogy drágult a termék a korábbihoz képest. Speciel ezt itt még mindig megkapnám olcsóbban: [link] de rendben, ez beragadt készlet, a nem tarjáni boltok már 2k-val drágábban nyomják. De akkoris. 9 200 Ft, nem 18 000. :F És itt is: [link] 9 600, itt meg: [link] 10 340. Rendben, mondom, drágult, egye fene. De ha ezek kiskerárak, akkor honnan az Expert-féle 18ezres nagykerár. Vagy a linkelt árak mind mind beragadt készletek?? :U Mondjuk az is döbbenetes lenne, hogy a múltkori 7 300 Ft-ról hirtelen 18 000-re nőtt az ára ugyanannak a terméknek, hisz itt még mindig a 2GB-os GT-ről van szó.
Esetleg a Corsair amellett, hogy a sima Voyagert butította, a GT-t meg majd' háromszorosára emelte?

Távol álljon tőlem hogy kötözködjek, de ez azért józan logikával szembenáll.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#32) neduddki válasza BlacKSouL (#31) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Van egy pojjen az expetval: ami ugy hangzk: GARANCIA! ;- )
Inkabb megveszm naluk rendess garral mint barhol es utana szivjak de rendesen mod: mint arra van oleg tapasztlat itthon:- (

udv

neduddki

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#33) vagamo


vagamo
őstag

Létezik olyan prg. pendriver-ra, mikor csatlakoztatom a géphez, jelszót kérjen a hozzáféréséhez? Olyasmire gondolok mint a pin kód a telefonban.

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#34) erdoke válasza BlacKSouL (#31) üzenetére


erdoke
titán

A GT valóban messzebb került árban a simától, de asebességek is távolodtak (az én első generációs Flash Voyagerem még 17 megával olvas, az újak a felével, míg a GT 30 körül).
Emellett hivatalos disztribútor talán állja a gyártó 10 éves garanciáját, míg az egyéb módon bekerült cuccokra 1 évet adnak. Elég nehezen árazható be a tízszeres garancia, főleg egy olyan terméknél, ami a maga kategóriájában talán a legstrapabíróbb.

A legjobb aláírás a héten

(#35) erdoke válasza vagamo (#33) üzenetére


erdoke
titán

Igen, létezik. Némelyikhez ad is a gyártó. (;])

A legjobb aláírás a héten

(#36) neduddki válasza erdoke (#34) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

99ho a beiras, /mivel annyi a max beirhato/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#37) rudi válasza Rover623 (#29) üzenetére


rudi
nagyúr

Hidd el, 25 pendrive végighajtása után mindenki unja a banánt. Persze van ennél sokkal szórakoztatóbb is, pl. 50 DVD-t áthajtani. Egész héten azt csinálom :DDD

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#38) rudi válasza BlacKSouL (#31) üzenetére


rudi
nagyúr

Én nem akarok elméleteket gyártani a Voyager GT áráról. Esetleg hívd fel a boltokat, hogy mennyiért tudnak most nagykerből hozni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#39) vagamo válasza erdoke (#35) üzenetére


vagamo
őstag

Köszi! És mi a neve? Más pen-eken is működik?

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#40) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

A jog-r-hez /itt rb19 vagy mi/, elege partoltam oket kifejezetten sok megforsult a kezem alatt meg az .5-1-2M vonalon tejjen megelegedesre /tizen sokbol 1 doglott meg, ami egen jo arany:- )/. Majd tavajj beleigattam magam egy 4G-sbe elsonapokban nem is volt vel gondom, de utanna torpent vmi?! maig nem tom, de biznytalanan valt sebessegebna dog:- ( olvasas altalaban nagy fileknel 16M kornyeken meg oke, de iranal veletlenszeru gepeknel mint az nyugdijjas csiga 600k:- ( sajnos rendszerre azota sem tudtam ragyunni, de meg jo napjain sem maszik fel 6M fole, azota volt szerencsem masnal is meglatni es Ok is panaszkodtak ra:- (
at is trtem dt-re, nem kis okbol az ara miatt:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#41) erdoke válasza vagamo (#39) üzenetére


erdoke
titán

A Corsair-hez a TrueCrypt nevűt kaptam. Minden bizonnyal működik más pendrive-on is, merthogy külön is beszerezhető, ráadásul ingyenes, sőt nyílt forráskódú: [link]

A legjobb aláírás a héten

(#42) neduddki válasza vagamo (#39) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

dt migo-n mar rajt as va ha nem csal az emlekezetem, a tobit nem tom, mert hozzaadott lemezt eneg soha nem nesztem egyetlen pen-nel sem:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#43) BlacKSouL válasza rudi (#38) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Most(azaz hétfőn) már kíváncsiságból is felhívok pár boltot, de asszem nagykert is. Utánajárok ha törik ha szakad. :D

erdoke #34: hát én elvileg 5 év garival kaptam, legalábbis a garancialevélen(hagy ne linkeljem) 2012-ig szerepel, de a számlán is 5 év van. Ok, nyilván ez nem 10 év, de nem is 1. Na mindegy, értem én, csak fel nem foghatom :)

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#44) Male


Male
nagyúr

Azért ez a ReadyBoost továbbra is elég gyengén teljesít... szép-szép amit kimértetek játék alatt 512MB memóriával, csakhogy +512MB memória is kijön annak a 2GB-os pendrivenak az árából, márpedig az láthatólag többet gyorsít... és szinte mindig hat. (meg nem döglik ki, nem áll ki a gépből, stb.)

(#45) rudi válasza Male (#44) üzenetére


rudi
nagyúr

Alapvetően nem játék gyorsítására tervezték a ReadyBoostot, alkalmazásindításban és hasonlókban tényleg jó.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#46) ANT válasza BlacKSouL (#31) üzenetére


ANT
őstag

A Flash Voyager GT 2GB ára vmiért a közelmúltban iszonyúan megugrott. Pl. az argep.hu-n a legolcsóbb(nak mondott) RedTowerben 9600 Ft-ért szerepel. Felhívtam ma a boltot, hogy rendelek belőle egyet, erre az eladó közölte, hogy az ára 16000+áfa (párszáz Ft eltéréssel, teljesen pontos árat nem jegyeztem meg.) Persze emellett drágult pl. a 4GB-os is, bár nem ilyen mértékben. És ő sem tudta ennek az okát. A nagyker vele is csak annyit közölt, hogy most ennyi az ára, kész.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#47) ANT válasza ANT (#46) üzenetére


ANT
őstag

Ja, a lényeget meg kifelejtettem. Ezek után vettem egy A-DATA PD7-et. Annak (még) nem szaladt el az ára. :DD
Szerk: olvasás 23-25MB/s, írás 16-18MB/s TC-ben.

[Szerkesztve]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#48) kvp777


kvp777
tag

Ha jol latom van aki szerint egy flash hattertar nem eri meg. Annak javaslom, hogy tegyen be egy kis hdd-t a tarcajaba, mondjuk a hitelkartyaja es a szemelyije melle es hordja allandoan maganal. Akinek kibir tobb mint egy honapot kabat vagy nadragzsebben, az irjon a prohardverre egy cikket mert olyan merevlemezt en meg nem lattam. :D

(#49) rudi válasza kvp777 (#48) üzenetére


rudi
nagyúr

Itt minden abszolút igény kérdése. Akinek 10 GB vagy annál több kell és nem érdekli különösebben a dolog súlya, annak tökéletesen megfelel a külső HDD. Aki viszont egy prezentációval vagy egyéb aprósággal a zsebében sétál valahova annak a pendrive jön be.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#50) neduddki válasza kvp777 (#48) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Nalam kabatzsebben es taska aljanhanyosik tobb mitn 1 eve a 120-as scorpio es cikket meg nem irok:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.