Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Syrano


Syrano
tag

Nemrég (kb 2 hete) vettem én is egy fehér-zöld Kingston DataTravelert. Sokszor nem volt rá szükségem, kb 8-10 alkalommal, le nem ejtettem, de a kupak már sajnos megrepedt. Ettől eltekintve nincs más baja.

(#2) Rover623


Rover623
félisten

A Sisoft megvette az Everest-et...?;]

Mi is kipróbáltuk versenyzőinket a két sebességtesztben. Ehhez a SiSoft Sandra mérőjét használtuk, melyről azt kell tudni, hogy a két kérdéses esetben meglehetősen ingadozó teljesítményt mér, ezért az átlagos tempó mellett a minimumot is megadtuk.

Aztán a kép:

[link]

[Szerkesztve]

primus inter pares

(#3) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Kár hogy sem most, sem az előző pendrive tesztben nem szerepelt a Toshiba U3-as. 4 GB-os, kb. fél éve vettem 10.000 Ft-ért és 5 év garancia van rá. :DDD Nagyon jól működik! :C

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#4) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Vajon ki szerint éri meg a durván 19 ropi egy 4GB-os pendrive-ért, amikor 80 gigás kisméretű hordozható winchestert már 26e-ért kapni?...

[Szerkesztve]

(#5) orbano válasza Johnny Cage (#4) üzenetére


orbano
félisten

annak, akinek elég a 4GB, szereti, hogy a zsebében kényelmesen elfér, és nem akar 26 ezret költeni rá, csak 19 ezret. Pofony egyszerű, csak nem kocka fejjel kéne gondolkodni ;)

A vér nem válik VAZZE!™

(#6) rudi válasza Rover623 (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Ejj bakker :DDD javítom.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#7) Johnny Cage válasza orbano (#5) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Aha, tehát akkor logikus ésszerűtlenül sokat költeni, ez a nemkockaság? A kockás megjegyzésedre meg csak annyit, hogy édesanyádat üdvözlöm.

[Szerkesztve]

(#8) Kriza válasza Johnny Cage (#7) üzenetére


Kriza
őstag

Ejjj, relax!

Nekem van 2,5-ös USB vinyóm is meg pendriveom is. Mondjuk nem 19-ért 4GB-s (hanem 1,5éves 1GB-s), de egészen egyértelműen előnyös, amikor bevágod mondjuk a zsebbe és nem aggódsz miatta, ha leesik, stb. (Gumírozott A-DATA) kis helyen elfér. Kissebb adatokat, prezentációkat hurcolászni tökéletes. Az is igaz, hogy lassabb meg kissebb kapacitású, mint a kis HDD.

Egyébként 26k feléért is lehet kis 80-as vinyót venni USB kerettel. :P

[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#9) Petya88


Petya88
tag

Vajon a PD14es 4GBos hogy teljesíthet ready boosttal? :F
Nem sokkal lassabb a pd7esnél, viszont jónak tűnik nagyon az ár-érték aránya.

(#10) Rover623 válasza Johnny Cage (#7) üzenetére


Rover623
félisten

Kocka vagy, vagy nem vagy kocka...de az ingerküszöböd igen alacsony...:(
Kulturáltan nem megy a társalgás? Csak anyázva? Második menet mi leszen? Megütöd...?:W

P.S.:
Kinek éri meg?
Nem mindegy ám hogy ha elejtem a táskámat, akkor 80GB adatom ugrik, vagy 4GB marad meg...:P


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#11) sTERNI


sTERNI
senior tag

Azt azért még megnézném, hogy folyamatos használat mellett mennyi ideig bírná egyik-másik pendrive a megpróbáltatásokat. :U

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#12) Yaye válasza rudi (#6) üzenetére


Yaye
őstag

A PD4 fémburkolata nem épp ''vékony''. Ha belenézel a kupakba, látszik hogy egy kellőképp vaskos falú, zárt aluprofilról van szó, nem műanyag vázon nyugszik a konstrukció.

szerk: Az alap fehér Kingston-ok kupakja tipikusan elég hamar szétreped. Ezt csak sietteti ha a drive végére erőltetjük, ahová csak úgy tessék-lássék lehet fölpattintani. Konstrukciós bénaság.

[Szerkesztve]

(#13) rudi


rudi
nagyúr

Személyeskedést NAGYON gyorsan befejezni! :(((

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#14) direwolf


direwolf
őstag

4 éve hurcolok minden nap egy 40gigás 2,5''os hdd-t alumínium usb keretben home-work viszonylatban. Mai új áron megvan kb. 12kHUF-ból ;) Perfekt műxik... nem látom a realitását az ütésvédelemnek. Ennek ellenére nekem is van pendriveom, alig használom :P

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#15) Zotya84


Zotya84
őstag

Volt PD4esem is, jó volt de lassú.

Jelenleg egy 2G PD7es BÜSZKE tulajdonosa vagyok. Az egy szépséghibája tényleg az, hogy a kis állományokat kicsit lassan tolja fel, de kárpótol érte a nagy állományok sebessége. Amikor közel 30Mval olvas, meg 20al ír... Ez az a pendrive, amit pillanatok alatt meg lehet tölteni.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#16) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Azt írjátoka 2GB-os Data Travelernél, hogy ha rárakod a kupakot, eltakarja az akasztófület. Nekem ilyen van, és részben igazatok van, de ha megnézitek a kupak kialakítását, látni, hogy középen mélyítve van, és kifér az akasztó zsinórja. Tapasztalatból tudom, hogy működik.
Illik megjegyeznem, hogy én sem jöttem rá, és leidiótáztam a Kingstont, mire egy kollégám mutatta meg, mi a trükkje.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#17) Jim Tonic válasza Yaye (#12) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ezek szerint Te sem jól használtad. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#18) PrinczA válasza direwolf (#14) üzenetére


PrinczA
őstag

''Mai új áron megvan kb. 12kHUF-ból''
Hol is pontosan?

(#19) BlacKSouL válasza rudi (#6) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Már bocs ha tévednék, de nem az volt a jó a Voyager GT-nél, hogy pl a 2gigás modell abszolút nem drága a teljesítményéhez képest, van nála drágább de lassúbb típus is a 2GB-os oszlopban? Aztán megnézve a korábbi táblázatot, a 2gigás Voyager GT 7300Ft, míg pl a Data Traveler II Plus 8200 HUF. De ha kell belinkelem a számlámat, ami június 15-én kelt, és egy bruttó 7440 Ft-os Flash Voyager GT 2GB van megnevezve termékként, ami most itt ül előttem.
Most akkor hogy van ez a PD7-re vonatkozó mondat?:

''A nálunk járt 2 GB-os modell ára jelenleg 11 000 forint környékén mozog, ami majdnem duplája a többi versenyzőjének. Ez az ár csak hozzájuk képest tűnik magasnak, mert a hasonlóan gyors Corsair Flash Voyager GT jóval drágább, igaz, az ütés- és cseppálló is.''

;]

mod: ja, és versenyzőének, j nélkül ;)

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#20) _voodoo_


_voodoo_
tag

Vki megmondaná hogy hol lehet venni 2GB-os A-Data PD15-öt 4 650 Ft-ért?

(#21) direwolf válasza PrinczA (#18) üzenetére


direwolf
őstag

[link] pl.

Egyébként nem akarok kötözködni, meg nagyon OFF, de az aláírásodban a linken a zajszintek marhára túlzó értékek. 30dB éjjel hálószoba? :Y

[Szerkesztve]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#22) Szabesz válasza BlacKSouL (#19) üzenetére


Szabesz
őstag

Igen persze, egy versenyző éneke. Kell oda a j ;) Bár nemrégiben én is egy ilyesmi helyesírási korrekcióval próbálkoztam, aztán be kellett vallanom hogy tévedtem :B

¯\_(ツ)_/¯

(#23) PrinczA válasza direwolf (#21) üzenetére


PrinczA
őstag

Sajna ott nem találtam :(

''meg nagyon OFF''
Akkor tedd OFF-ba ''off topic'' az OK mellett.
Netán privátban.

Az oldal még szerkesztés alatt van, sőt a szerver is szenved alatta :(


[Szerkesztve]

(#24) rudi válasza BlacKSouL (#19) üzenetére


rudi
nagyúr

Aktuális Voyager GT árak nagykereskedelmi partnerünktől (Expert), a szokásos, általuk ajánlott kisker haszonnal számolva:
2 GB - 18 000 Ft
4 GB - 20 100 Ft
8 GB - 38 800 Ft

Így van ez a kérdéses mondattal.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) demagóg válasza sTERNI (#11) üzenetére


demagóg
aktív tag

Kb. ugyanannyi ideig bírja mindegyik. Túlnyomó többségében minden gyártó ugyanannak a három gyártónak a memória IC-jét használja. A topológia szintén egyforma, a kontrollerek igen hasonló módon kezelik a FLASH memóriát. Az egyes eszközök élettartama sem különbözik számottevően.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#26) direwolf válasza PrinczA (#23) üzenetére


direwolf
őstag

Mit nem találtál?

2.5 40 GB SAMSUNG 5400 8MB HDD 3 ÉV GAR. 8 600 Ft 10 320 Ft
KÜLSŐ 2.5 USB 2.0 1 700 Ft 2 040 Ft

Affranc, ez már 12360 ;)

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#27) Shadows


Shadows
senior tag

A második helyet egyenletes teljesítménnyel foglalta el a három A-Data PD7, majd a károm DataTraveler 100 következett, szintén egyformának mondható tempót diktálva.

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#28) erdoke válasza Johnny Cage (#4) üzenetére


erdoke
titán

Nem tudom, milyen árak ezek, de én múlt héten vettem egy 4 GB-os Corsair-t 12e bruttó körül, tavasszal pedig bruttó 5,5e körüli áron kaptam (ajándékba) egy 2 GB-os PD7-et.

A legjobb aláírás a héten

(#29) Rover623 válasza Shadows (#27) üzenetére


Rover623
félisten

Nem kell fennakadni az ilyesmin...erre való az emberi agy!
Én röptében lefordítottam magamban és mivel majdnem értelmes volt úgy is a mondat (károm=f*szom), tovább is léptem rajta...:C

Rudi! Az agykurkászok milyen jót csámcsognának az ilyen elírásokon...csak nem untad már a banánt tesztelés közben...?:DDD


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#30) Dracula válasza rudi (#24) üzenetére


Dracula
senior tag

Öh LOL

[link]

2 GB 4 GB

Corsair Flash Voyager GT - - 7300 Ft 13 300 Ft

Ez akkor most mi???

PD7 meg 8e körül van, mi ez a 11e-res ár??? ;] :F

Üdv!

(#31) BlacKSouL válasza rudi (#24) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Rendben, legyen az Expertnél 18k HUF, azaz tizennyolcezer forint a 2GB Voyager GT.
Akkor kérdésem a következő. Nem gondoltatok még arra, hogy nagykert váltsatok? ;] Vagy ez direkt van hogy nektek majdnem az általános kiskerár másfélszereséért adnák? Csak mert:
[link] Jó, rendben, tegyük fel nőtt az infláció, felértékelődött az áru értéke, a jegybank alapkamatot csökkentett, mondjuk hogy drágult a termék a korábbihoz képest. Speciel ezt itt még mindig megkapnám olcsóbban: [link] de rendben, ez beragadt készlet, a nem tarjáni boltok már 2k-val drágábban nyomják. De akkoris. 9 200 Ft, nem 18 000. :F És itt is: [link] 9 600, itt meg: [link] 10 340. Rendben, mondom, drágult, egye fene. De ha ezek kiskerárak, akkor honnan az Expert-féle 18ezres nagykerár. Vagy a linkelt árak mind mind beragadt készletek?? :U Mondjuk az is döbbenetes lenne, hogy a múltkori 7 300 Ft-ról hirtelen 18 000-re nőtt az ára ugyanannak a terméknek, hisz itt még mindig a 2GB-os GT-ről van szó.
Esetleg a Corsair amellett, hogy a sima Voyagert butította, a GT-t meg majd' háromszorosára emelte?

Távol álljon tőlem hogy kötözködjek, de ez azért józan logikával szembenáll.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#32) neduddki válasza BlacKSouL (#31) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Van egy pojjen az expetval: ami ugy hangzk: GARANCIA! ;- )
Inkabb megveszm naluk rendess garral mint barhol es utana szivjak de rendesen mod: mint arra van oleg tapasztlat itthon:- (

udv

neduddki

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#33) vagamo


vagamo
őstag

Létezik olyan prg. pendriver-ra, mikor csatlakoztatom a géphez, jelszót kérjen a hozzáféréséhez? Olyasmire gondolok mint a pin kód a telefonban.

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#34) erdoke válasza BlacKSouL (#31) üzenetére


erdoke
titán

A GT valóban messzebb került árban a simától, de asebességek is távolodtak (az én első generációs Flash Voyagerem még 17 megával olvas, az újak a felével, míg a GT 30 körül).
Emellett hivatalos disztribútor talán állja a gyártó 10 éves garanciáját, míg az egyéb módon bekerült cuccokra 1 évet adnak. Elég nehezen árazható be a tízszeres garancia, főleg egy olyan terméknél, ami a maga kategóriájában talán a legstrapabíróbb.

A legjobb aláírás a héten

(#35) erdoke válasza vagamo (#33) üzenetére


erdoke
titán

Igen, létezik. Némelyikhez ad is a gyártó. (;])

A legjobb aláírás a héten

(#36) neduddki válasza erdoke (#34) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

99ho a beiras, /mivel annyi a max beirhato/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#37) rudi válasza Rover623 (#29) üzenetére


rudi
nagyúr

Hidd el, 25 pendrive végighajtása után mindenki unja a banánt. Persze van ennél sokkal szórakoztatóbb is, pl. 50 DVD-t áthajtani. Egész héten azt csinálom :DDD

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#38) rudi válasza BlacKSouL (#31) üzenetére


rudi
nagyúr

Én nem akarok elméleteket gyártani a Voyager GT áráról. Esetleg hívd fel a boltokat, hogy mennyiért tudnak most nagykerből hozni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#39) vagamo válasza erdoke (#35) üzenetére


vagamo
őstag

Köszi! És mi a neve? Más pen-eken is működik?

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#40) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

A jog-r-hez /itt rb19 vagy mi/, elege partoltam oket kifejezetten sok megforsult a kezem alatt meg az .5-1-2M vonalon tejjen megelegedesre /tizen sokbol 1 doglott meg, ami egen jo arany:- )/. Majd tavajj beleigattam magam egy 4G-sbe elsonapokban nem is volt vel gondom, de utanna torpent vmi?! maig nem tom, de biznytalanan valt sebessegebna dog:- ( olvasas altalaban nagy fileknel 16M kornyeken meg oke, de iranal veletlenszeru gepeknel mint az nyugdijjas csiga 600k:- ( sajnos rendszerre azota sem tudtam ragyunni, de meg jo napjain sem maszik fel 6M fole, azota volt szerencsem masnal is meglatni es Ok is panaszkodtak ra:- (
at is trtem dt-re, nem kis okbol az ara miatt:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#41) erdoke válasza vagamo (#39) üzenetére


erdoke
titán

A Corsair-hez a TrueCrypt nevűt kaptam. Minden bizonnyal működik más pendrive-on is, merthogy külön is beszerezhető, ráadásul ingyenes, sőt nyílt forráskódú: [link]

A legjobb aláírás a héten

(#42) neduddki válasza vagamo (#39) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

dt migo-n mar rajt as va ha nem csal az emlekezetem, a tobit nem tom, mert hozzaadott lemezt eneg soha nem nesztem egyetlen pen-nel sem:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#43) BlacKSouL válasza rudi (#38) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Most(azaz hétfőn) már kíváncsiságból is felhívok pár boltot, de asszem nagykert is. Utánajárok ha törik ha szakad. :D

erdoke #34: hát én elvileg 5 év garival kaptam, legalábbis a garancialevélen(hagy ne linkeljem) 2012-ig szerepel, de a számlán is 5 év van. Ok, nyilván ez nem 10 év, de nem is 1. Na mindegy, értem én, csak fel nem foghatom :)

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#44) Male


Male
nagyúr

Azért ez a ReadyBoost továbbra is elég gyengén teljesít... szép-szép amit kimértetek játék alatt 512MB memóriával, csakhogy +512MB memória is kijön annak a 2GB-os pendrivenak az árából, márpedig az láthatólag többet gyorsít... és szinte mindig hat. (meg nem döglik ki, nem áll ki a gépből, stb.)

(#45) rudi válasza Male (#44) üzenetére


rudi
nagyúr

Alapvetően nem játék gyorsítására tervezték a ReadyBoostot, alkalmazásindításban és hasonlókban tényleg jó.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#46) ANT válasza BlacKSouL (#31) üzenetére


ANT
őstag

A Flash Voyager GT 2GB ára vmiért a közelmúltban iszonyúan megugrott. Pl. az argep.hu-n a legolcsóbb(nak mondott) RedTowerben 9600 Ft-ért szerepel. Felhívtam ma a boltot, hogy rendelek belőle egyet, erre az eladó közölte, hogy az ára 16000+áfa (párszáz Ft eltéréssel, teljesen pontos árat nem jegyeztem meg.) Persze emellett drágult pl. a 4GB-os is, bár nem ilyen mértékben. És ő sem tudta ennek az okát. A nagyker vele is csak annyit közölt, hogy most ennyi az ára, kész.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#47) ANT válasza ANT (#46) üzenetére


ANT
őstag

Ja, a lényeget meg kifelejtettem. Ezek után vettem egy A-DATA PD7-et. Annak (még) nem szaladt el az ára. :DD
Szerk: olvasás 23-25MB/s, írás 16-18MB/s TC-ben.

[Szerkesztve]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#48) kvp777


kvp777
tag

Ha jol latom van aki szerint egy flash hattertar nem eri meg. Annak javaslom, hogy tegyen be egy kis hdd-t a tarcajaba, mondjuk a hitelkartyaja es a szemelyije melle es hordja allandoan maganal. Akinek kibir tobb mint egy honapot kabat vagy nadragzsebben, az irjon a prohardverre egy cikket mert olyan merevlemezt en meg nem lattam. :D

(#49) rudi válasza kvp777 (#48) üzenetére


rudi
nagyúr

Itt minden abszolút igény kérdése. Akinek 10 GB vagy annál több kell és nem érdekli különösebben a dolog súlya, annak tökéletesen megfelel a külső HDD. Aki viszont egy prezentációval vagy egyéb aprósággal a zsebében sétál valahova annak a pendrive jön be.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#50) neduddki válasza kvp777 (#48) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Nalam kabatzsebben es taska aljanhanyosik tobb mitn 1 eve a 120-as scorpio es cikket meg nem irok:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#51) Male válasza rudi (#45) üzenetére


Male
nagyúr

Csakhogy másban sem jött ki, hogy olyan nagyon megérné... 512MB + ReadyBoost néha tudja minimálisan megelőzni a második körben az 1024MB ReadyBoost nélkül eredményt, többnyire inkább lassabb.

(#52) Mauzes


Mauzes
őstag

Egy 2,5"-ös merevlemezről/re külső keretben milyen gyorsan lehet másolni USB 2.0-án keresztül? És egy 3,5"-ös esetén?

(#53) Male válasza Mauzes (#52) üzenetére


Male
nagyúr

Ez hogy jön ide? :F

Amúgy leginkább az USB fogja vissza, nálam 22-25MB/s 2.5"-osra, de 3.5"-ossal is pontosan ugyan ez volt. Ennyit tud az USB-m.

(#54) rudi válasza Male (#51) üzenetére


rudi
nagyúr

És? Ott van a cikkben, hogy milyen esetekben jó, olvasd csak el.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#55) Mauzes válasza Male (#53) üzenetére


Mauzes
őstag

Volt itt egy kisebb vita róla, hogy mi miért nem éri meg (hogy a vinyó jobb, mert nagyobb, és gyorsabb, stb.), és most gondolkozom valamilyen adathordozó vételén, ezért kérdeztem...

(#56) direwolf válasza kvp777 (#48) üzenetére


direwolf
őstag

Ha kicsit visszaolvasol, írtam, hogy 4 éve hordom naponta hátizsákban :U
Hogy a WC-re vagy ebédelni elvigyem, megmondom őszintén még nem jutott eszembe :D

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#57) rudi válasza direwolf (#56) üzenetére


rudi
nagyúr

Vajon a zsebedben is kibírna 4 évet?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#58) Male válasza rudi (#54) üzenetére


Male
nagyúr

Akár hogy nézem a teszteredményeiteket, én nem látom úgy, hogy ez jobban megérné, mint +512MB memória.

Második körös eredményeitekből kiemelve azt amiről beszélek (512+RB / 1024)
PS: 49/51 (minimálisan nyer)
WinRAR: 82/95 (rendesen kikap)
GordianKnot: 37/36 (minimálisan kikap)
Fear: 44/24 (csúnyán kikap)

Tehát egyszer tudott gyorsabb lenni minimálisan az 512MB + RB, és háromszor kapott ki, ráadásul elég rendesen.
Mindez úgy, hogy a ReadyBoostosnál nem egy típust néztem, hanem mindegyik tesztben a legjobban szereplőt (tehát rettentően joindulatú voltam).

(#59) rudi válasza Male (#58) üzenetére


rudi
nagyúr

Gyere már ki a vrájt onliból! Ez egy HDD gyorsító eljárás és nem RAM-gyorsító. RAM turbózására, ahogyan a cikkben is írtam, akkor jó ha körülményes azt bővíteni és a pendrive meg amúgyis kéznél van.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#60) direwolf válasza rudi (#57) üzenetére


direwolf
őstag

Erre írtam, hogy nem szokásom budira is adattárolóval szaladgálni, de ha valakinek ez fontos... ;)

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#61) V!ck


V!ck
aktív tag

Azt leszűrtem a tesztekből hogy legtöbb esetben a 32kb-os clusterméret a nyerő, de azt nem, hogy FAT vagy FAT32 a jobb választás? :B
Erre tud valaki valamit mondani? :) Épp most kaptam főnökömtől egy A-Data JogR drive-ot és szeretném normálisan belőni az elején.

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#62) ANT válasza V!ck (#61) üzenetére


ANT
őstag

FAT-nál. FAT32 esetén hibát dob a lemezkezelő: "A szektorcsoport mérete túl nagy a kiválasztott fájlrendszerhez."

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#63) V!ck válasza ANT (#62) üzenetére


V!ck
aktív tag

Köszi :)
A válaszodig megpróbáltam formázni FAT32-ben, de a vége felé kiírta hogy nem tudja megformázni...
Megnézem majd everesttel hogy mit tud, mert amióta Vista van a gépemen, "darabosan" másol a commanderem :s
úgyértem hogy pl megszalad 30%-ig, ott megáll a folyamatjelző, majd megint megugrik 50%-ra. Így nem igazán tudom mit tol olvasásban és írásban. Az látszik hogy nem lassú, a Vista fel is ajánlotta a readyboostot. Már csak ebből is gondolom.
Lehet hogy van ennél gyorsabb, sőt biztos, de nekem fontosabb az, hogy gumírozott, így lóghat a kocsikulcsomon és nem fog karcolódni, max koszolódni. Esetleg foszladozni :DD
Üdv!

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#64) Mauzes válasza Male (#58) üzenetére


Mauzes
őstag

Miért gondolod, hogy valaki pusztán a ReadyBoost miatt vesz pendrive-ot?
Annak a funkciója az, hogy adatokat szállítasz egyik helyről a másikra egyszerűen, és egy plusz feature, hogy gyorsíthatja a rendszered, ha épp nincs rá szükséged, és van lehetőséged bennhagyni a gépben. Míg ha memóriát veszel, akkor azzal nem tudsz semmit szállítani, szóval nincs is miért összehasonlítani a kettőt...

(#65) V!ck


V!ck
aktív tag

Az egyébként miért van, hogy ugye bejön az automatikus lejátszás, becsukom, de párpercenként megint előjön, mintha akkor dugtam volna be? :F
Másikkal is csinálta... ez is valami új Vista ficsőr? :(((
Közben még annyi, hogy másoltam rá, meg is szakadt a másolás, szüntessem meg az írásvédettséget dumával :(
persze automatikus lejátszás szintén zenész...

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#66) Male válasza rudi (#59) üzenetére


Male
nagyúr

Olvasom én amit írsz, csak... "Alapvetően nem játék gyorsítására tervezték a ReadyBoostot, alkalmazásindításban és hasonlókban tényleg jó." Az ok, hogy ezt mondod, de kimérve erre semmi bizonyítékot nem látok a tesztben. A ReadyBoosttal végzett méréseitek eredményéből meg levontam egy következtetést, amire semiféle cáfolatot nem látok az eredményekben.

(#67) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
Nem találtam a corsair-nek külön topicot, szal ide írom.
Tudja valaki, h miért kerül mostanság majd kétszer többe, mint pár hete??
Gyártanak a GT-ből 16 gigásat? Néztem pár helyen és +40k volt a 8-as gt és a 16-os sima voyager. Majdnem lementem hídba! Napjainkban tud vki ennél olcsóbban GT-t? 8-as érdekelne, vagy várjak a 16-osra?

(#68) ANT válasza Teasüti (#67) üzenetére


ANT
őstag

Talán a nagykerek tudják az áremelkedés okát, de veled akkor se fogják közölni. (Lásd #46)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#69) rudi válasza Male (#66) üzenetére


rudi
nagyúr

Cikket olvasrad? Idézek belőle: Nagyon nehéz feladat bemutatni ezt, ugyanis elsősorban programindításnál érezni az előnyét, azoknál az alkalmazásoknál, amelyeket rendszeresen használunk, ezért a Vista a pendrive-ra előkészíti őket. Az operációs rendszer elindulási és leállási ideje a felére is csökkenhet, gyorsul a kedvelt böngésző, levelezőkliens és egyéb gyakran használatos eszközök indulása. Hatása legjobban olyan komolyabb alkalmazásoknál vehető észre, melyek rengeteg plugint és egyéb apróságot töltenek be, mint például az Adobe Photoshop, Premier vagy összetettebb fejlesztőkörnyezetek, 3D modellezők.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#70) Teasüti válasza ANT (#68) üzenetére


Teasüti
nagyúr

...hát hatásosan ügyel rá a corsair, h elvegye a vásárlók kedvét a terméktől (de persze ez csak nekünk magyaroknak érvágás :W )

(#71) ANT válasza Teasüti (#70) üzenetére


ANT
őstag

Vegyél helyette ilyet

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#72) Teasüti válasza ANT (#71) üzenetére


Teasüti
nagyúr

igen, ezen is elábrándoztam pár percet, de aztán hamar elvetettem az ötletet:
-jól jönne a corsair ütés- és vízálló borítása
-corsair névvel jobban lehet villogni a haverok előtt :DDD
persze ez nem elsődleges fontosságú, inkább a karc- és ütésállóság a mérvadó -> gumi borítás rulez. na meg, hogy qrva gyors leygen.

szek: igen, a gyártó ott van a szeren, tudja, hogy a fanatikusok bár fanyalogva, de megveszik drágábban is... fanatikusnak nem nevezném magam, inkább csak maximalistának :DDD Azért ez az új ár tényleg odabasz a pénztárcának, de ne nyavalyogjak, igaz? ;]

(#73) ANT válasza Teasüti (#72) üzenetére


ANT
őstag

Ha nincs ez az áremelkedés, én is a Corsair-t vettem volna. De így maradtam a PD7-nél. Nem olyan rossz az se! :D

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#74) Teasüti


Teasüti
nagyúr

[link]

ez nem semmi :DDD
a gyorsasága nem kérdéses, a biztonsága meg még kevésbé ;]

[ Szerkesztve ]

(#75) MC Pite


MC Pite
veterán

Látom más is nézelődött gyors driveokat...
Vidéken 12,8at mondtak a GT-re (2gigás) PD7est meg nem tudnak sehol.
Ha nem urban legend hanem van is valahol 7,5K-ért GT akkor mondjátok hol, szaladok érte.
Ill PD7ből 1 gigás is elég lenne nekem, de az megint ritka.(edigitalt nézte mén is ahol látom hogy van és nem drágáért...)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#76) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Huh, de sok a hozzászólás nem akartam végigolvasni má! :)

Valaki tudna mondani olyan pendrive-ot, ami minőségi, vékony, 4GB-os, gyors és még jó árban is van? Vagy a lehetetlent kergetem? ;)

A-Data-n az a szar "My Flash" felirat nem tetszik!

[ Szerkesztve ]

(#77) bigboss


bigboss
csendes tag

Sziasztok!

A DataTraveler 100 érdekessége, hogy az 1Gb model fele olyan lassú kb, mint a 2Gb-os!!
Mindegyikbôl van egy-egy nekem. A visszahúzható csatlakozó valóban praktikus csak könnyen víz kerülhet a csatiba, ugyanis lyukas a háza.

Vagy úgy mint a sör: Asztalon, hidegen, felbontva!...

(#78) dchard


dchard
veterán

Rudi!

Kérlek, hogyha módotokban áll, teszteljétek újra a Datatraveller 100-as szériát. Én most vettem egy hónapja, és a tesztben nagy fájlok (2MB - 64MB) olvasására vonatkozó képessége pontosan a fele annak, amit ti mértetek. Több gépen ellenőriztem Sandrával és sima másolásokkal is: az olvasási sebesség sosem ment 11MB/s fölé, holott ti majd 20MB/s-ot mértetek.

Megjegyzem: ha a gyártók menet közben össze-vissza változtatják a készülékek tudását, azzal értelmetlenné teszik az ilyesfajta teszteket. Pedig látom több készülékkel is teszteltetek.

Addig is mindenkit óva intek a datatraveller 100-tól: annyit ér amennyi az ára. Senki ne számítson 20 megás olvasásra ettől a szutyoktól akármit is olvas a tesztben.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#79) DuplaZso válasza dchard (#78) üzenetére


DuplaZso
aktív tag

Pedig az enyém tudja. 21 körül olvas, és 10 fölött ír. Jó szériát fogtam ki, ez speciel nincs butítva. Zsákbamacska sajnos ez a típus, úgy tűnik.

(#80) kjany válasza dchard (#78) üzenetére


kjany
tag

DT100 nállam 18 -al olvas, 9 -el ir

(#81) sparks


sparks
senior tag

Tegnap vettem egy 8 gigás Kingston Datatraveler 100 pendrive-ot. Az otthoni gépemben 12 MByte/sec az írás és 18 MB/s az olvasás. Egy régebbi gépben, amiben USB2-höz csak külön kártya van, ott 7-8MB/s az írás és 8-9 MB/s az olvasás. Szóval kicsit sem szutyok, ha hozzáveszem, hogy 6300 Ft volt 5 év garanciával..... :D

(#82) ANT válasza dchard (#78) üzenetére


ANT
őstag

Véletlenül nem USB hosszabbítóra volt csatlakozva, amikor ennyit mértél? Mert az be tudja lassítani, mint Malackát a szembeszél. Tapasztalatból mondom: FlashVoyagerem hosszabbítón 22MB/s-el olvas, közvetlenül aljzaton 30-31-el. (Előlapi-hátsó USB-n egyaránt.)

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#83) totyax


totyax
aktív tag

Nem értem én ezeket az árakat.... itt ha átszámolom egy adata 8GB PD7 mindössze 5eft, a 4GB 3eft... lehet hogy a mindenféle jogdíjak többszörözik meg az árat?

(#84) totyax


totyax
aktív tag

Meg is van a PD7, és bizony ötödannyi áron ahogyan itt a táblázatban szerepel, méghozzá boltból, számlával.

A sebességnél megfigyeltem egy érdekes dolgot, ha az alapértelmezettől eltérőre állítottam a cluster méretet, pl 32, 64KB, az írási sebesség csökkent, kb 11MB/s lett. Ha alapértelmezettel formáztam, akkor helyreállt a rend, kb 16MB/s lett az írási sebesség.

(#85) Thrawn válasza totyax (#84) üzenetére


Thrawn
félisten

Tavaly szeptemberi a teszt :U :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#86) totyax válasza Thrawn (#85) üzenetére


totyax
aktív tag

Akkor nem lehet már hozzászólni? :) Megzavart az utolsó hozzászólások dátuma. De ha rákeresek még mindig 18-20e ft-os találatok jönnek ki, és az még mindig magas.

(#87) Thrawn válasza totyax (#86) üzenetére


Thrawn
félisten

De, hozzá lehet, csak arra szerettem volna felhívni a figyelmed, hogy egy év alatt azért sokat változnak az árak :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#88) totyax válasza Thrawn (#87) üzenetére


totyax
aktív tag

Az előbb válaszoltam erre :)

(#89) apatyas


apatyas
Korrektor

Hali!
Ugyan a teszt régi, de hátra ráfut még vki a hozzászólásokra...
Tegnap vettem A-data PD7 8GB cuccost, ötezer hétért. Ezt tudja:
PD7 8GB

Ugye ez nem elfogadható? Bárhol néztem, t3eszteken megvolt a 15-20 MB/s írás.
(i875P, E6300ESB délivel -mielőtt kérdezné vki)

Szerk. a jobb széle kilóg -sebaj, 27-29-es olvasást tudott produkálni, az jó volt.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#90) totyax válasza apatyas (#89) üzenetére


totyax
aktív tag

Fájlmásolás 7-8MB/s, ez van. Ennyiért... :)

(#91) feeble frail


feeble frail
csendes tag

Hello!
Ma vettem egy Kingston DataTraveler100-ast 16gigást és az a bajom van vele hogy mikor formáznám, akkor csak fat32-be engedi. Hogy hogy nem lehet ntfs-be? Ez valami hibás termék lehet, vagy ezeknél csak így működik? :F

Igazság és őrültség között a hajszál töredéke fekszik.

(#92) totyax válasza feeble frail (#91) üzenetére


totyax
aktív tag

Mire kell neked annyira NTFS? Megnyugodhatsz nekem is csak fat32-őt ajánl fel, pedig más márka. Lehet Vista alatt engedi másra is, de én értelmét nem látom.

(#93) feeble frail válasza totyax (#92) üzenetére


feeble frail
csendes tag

Azért szeretném NTFS-be formázni, mert így nem enged 4 gigásnál nagyobb fájlokat tárolni rajta és úgy gondolom, hogy emiatt a hatalmas tárkapacitás értelmét veszti!

Igazság és őrültség között a hajszál töredéke fekszik.

(#94) totyax válasza feeble frail (#93) üzenetére


totyax
aktív tag

Ha nem szakadna ez a @ net... na szóval belegondolni se akarok hogy mi szükséged lehet 4GB-nál nagyobb fájlokra :) Az előbb említettem a Vistát, az se engedi? Emlékeim szerint az több lehetőséget ajánlott fel. A pendrive-nak nincs saját formázó segédprogija?

(#95) DarkDeer válasza feeble frail (#93) üzenetére


DarkDeer
senior tag

XP alatt egy módszer: a hardver tulajdonságok/házirendek alatt optimalizáld teljesítményre a drive-ot, ezután sajátgépben a helyi menüből formázva fel kell ajánlania az NTFS-t.
Vista alatt alapból a sajátgépben felajánlja az NTFS-re formázást.

(#96) totyax válasza DarkDeer (#95) üzenetére


totyax
aktív tag

Kipróbáltam, és tényleg. :)

(#97) feeble frail


feeble frail
csendes tag

Köszönöm a segítséget! :) Filmekre kellett amúgy a nagy kapacitása.

Igazság és őrültség között a hajszál töredéke fekszik.

(#98) shiftac


shiftac
aktív tag

Nincs sok értelme így 2014-ben, de a polcon heverő pendrivenak legalább haszna lesz, ha Readyboost-ra használjuk (nekem is megy egy 1gb-s).

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.