Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) _cirmos_


_cirmos_
őstag

a fekete színnel nem volt problémája? mert az hiányzott, és tudtommal azért használnak a nyomdákban CMYK-t, mert a feketét nem lehet rendesen kikeverni a másik háromból.

(#2) s8109csa


s8109csa
tag

Nekem HiTi 630PS fotónyomtatóm van, ennek a márkának is nagyon jó neve van. Tökéletesen üzemel már lassan egy éve, és ''csak'' 100HUF egy kép. FYI

(#3) erdoke


erdoke
titán

Már egy éve töröm a fejem egy ilyen kis hőszublimációs ketyerén. Korábban csak a Kodak ilyen nyomtatója volt itthon elérhető, furcsának tartom, hogy a végén nem került megemlítésre.
Egy képre eső árkalkulációt csak én nem találtam a cikkben, vagy nem is készült ilyen?

Szerk: Ja, látom a táblázatban. Egy ilyen csomagot ellőhettetek volna, hogy kiderüljön, valóban annyit bír-e a festékanyag, amennyit mondanak.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#4) fasyrt válasza erdoke (#3) üzenetére


fasyrt
őstag

A festékanyag pontosan annyit bír, amennyi papírt adnak mellé. ;)
Nem dinamikus a festék-felhasználás, asszem valami fóliára van felhordva.

(#5) Yaye válasza fasyrt (#4) üzenetére


Yaye
őstag

Ez azt jelenti, hogy ha egy nagyrészt fehér képet nyomtatok, akkor a festék nagy része megy a kukába? Szimpatikus megoldás :(

(#6) erdoke válasza fasyrt (#4) üzenetére


erdoke
titán

Nekem is úgy rémlik, hogy a papíron lévő fólia tartalmaz mindent, tehát képenként egyedileg van megoldva mint anno a Polaroidnál. Ez a cikkből nem egyértelmű, legalábbis nekem.

A legjobb aláírás a héten

(#7) s8109csa válasza erdoke (#6) üzenetére


s8109csa
tag

Az úgy működik, hogy van egy finom mechanika (egyébként ez az, ami drága), valamint van egy hőfej, ami olyan széles, mint a papír. Az egyes pontjainak különböző a hőmérséklete, ezzel arányos festék válik le az adott színű fóliáról. A HiTi-nél először hátratekeri a papírt, majd egyszerre tekerve a festékfóliát és a papírt felviszi a sárga komponenst. Ezután visszatekeri a papírt, majd jön a magenta. Ekkor a kép bíbor színű. Ezután ismét visszateker, és jön a kék. Ekkor már színhű a kép, de jön a védőréteg. Egyébként a védőréteggel lehet vízjelet is rakni a képre. A nagyon pontos mechanika ahhoz kell, hogy a megfelelő képpontok pontosan fedjék egymást.

Ha még esetleg kérdés az, hogy mi az a 300dpi amikor a mostani tintasugarason 4800dpi-t tudnak, akkor először jó tudni, hogy a tintasugarasok egymás mellé tesznek különféle színű pöttyöket, és a szem tehetetlensége miatt lesz olyan színű amilyen, itt pedig egymásra rakunk három különféle színű pöttyöt, és ez ad ki egy színt. Ez a 300dpi pontosan megfelel a 4800dpi-s tintasugarasok minőségének, csak talán jobb, mert ez tényleg fénykép.

(#8) s8109csa válasza Yaye (#5) üzenetére


s8109csa
tag

Sajnos a technológiából adódik ez. Egyébként a tintasugaras sem olcsóbb sokkal, viszont nem nyújtja ezt a minőséget. Ez egy céleszköz.

(#9) Loha válasza s8109csa (#8) üzenetére


Loha
veterán

Jó drága fényes fotópapírra a 15k-s tintasugarasom is utántöltött patronnal, olyan képet nyomtat ami az átlagos fénykép iránti elvárásokat kielégíti, tehát pl. nekem tökéletesen megfelel. Sztem egy komolyabb 40-50k-s nyomtató minden otthoni igényt kielégít jelentősen olcsóbban. Ennek a cuccnak az előnye abban van, hogy egyszerű kezelni berakom a papírt kijön a kép, még a papírt sem kell vágdosni, kicsi stb... Szóval tényleg egy céleszköz, de nagyon drága az üzemeltetése... :(

(#10) Degeczi válasza s8109csa (#8) üzenetére


Degeczi
nagyúr

''Egyébként a tintasugaras sem olcsóbb sokkal, viszont nem nyújtja ezt a minőséget''

hát a Samsung valós költségénél még csak nem is igazán olcsóbb egy tintás...

ebben a cikkben uis pont dupla áron szerepel a 120-as Samsung csomag: valójában alig több, mint 60 Ft egy kép! (bőven 8e alatt kapható a 120-as csomag, tessék guglival IPP46120G-ra kerestetni magyar oldalakon)

nem kis különbség, illene javítani a cikket, teljesen más a dolog megítélése így

(#11) MLaca válasza Degeczi (#10) üzenetére


MLaca
őstag

Amikor a nyomtató nálam volt a táblázatban szereplő árakon lehetett hozzá beszerezni az adott papírcsomagokat festékkazettával együttesen. Nyilván folyamatosan változnak az árak, ezért érdemes vásárlás előtt MINDIG megkérdezni a forgalmazót, hogy mi mennyibe kerül az adott készülékhez. Maga a nyomtató is olcsóbb lett..

http://mlzphoto.hu/

(#12) Degeczi válasza MLaca (#11) üzenetére


Degeczi
nagyúr

csakis vmi tévedés lehet...

az árak változnak, igen - de nem hirtelen föl kétszeresére, majd ismét a felére: most uis 7-8e között lehet kapni a 120 papíros készletet, ami akár 60 Ft-os darabárat jelent, de már a tavalyi tesztekben (asszem PC-World-ben is jelent meg) is 70 Ft alatti összeget lehetett olvasni
ez az ismertető pedig a fejléce szerint egy hete jelent meg

ugyanakkor előfordulhat, h valahol két csomagot hirdetnek, pl itt egy pixmania-s link: [link]
amit esetleg be lehet nézni egyetlen árának

azért tartom fontosnak a cikk javítását, mert ha vki csak ezt olvassa, az ilyen magas összeget látva (pláne, h a végítélet is az: ''jó, jó - csak kicsit drága az üzemeltetése'' - és féláron?) már nem fog utánanézni hol lehet esetleg kicsit olcsóbb! Magamat ismerve: ha csak ezt olvastam volna, legyintenék és nem keresném hol lehet esetleg 135 helyett netán 110-ért is hozzájutni - az még mindig veszett drága, 2x annyi, mint egy automatánál
arra pedig reálisan senki sem számít, h egy cikkben szereplő ár felénél is kevesebb a tényleges

egy ilyen ismertető feladata a felhasználóknak döntési, választási segítség, a gyártónak a reklám lenne - de így mindkettő melléfut...

(#13) Degeczi válasza Degeczi (#12) üzenetére


Degeczi
nagyúr

(ami azért is kár, mert különben eddig talán a legjobb hazai bemutató cikk erről a nyomtatóról)

(#14) MLaca válasza Degeczi (#12) üzenetére


MLaca
őstag

Utána néztem, javítottam az árakat. Hogy egy cikk mikor kerül ki a főoldalra és az árak mikor lettek meghatározva, az nem esik minden esetben egybe!

http://mlzphoto.hu/

(#15) Degeczi válasza MLaca (#14) üzenetére


Degeczi
nagyúr

köszi!

(#16) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Nem tud valaki olcsón 2020-ashoz Bluetooth adaptert?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#17) henesa


henesa
aktív tag

:F

Gamertag: CoverlessAtol72 By xbox one

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.