Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ploteus


ploteus
aktív tag

Ár-érték arányban drága, de úgy hallottam a következő modelbe már benne lessz az atka szűrés és levegő tisztítás is... :DDD

˘˘°°UP°°˘˘Szeresd az embereket...Hisz ők sem szeretnek téged...Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!!

(#2) Loretto


Loretto
veterán

Szép, hogy miden kivezetés a tetején van, de hosszú távon elég neki a sűrített levegős tisztítás?

Soirée...

(#3) erdoke


erdoke
titán

Ennyi pénzért belefért volna egy szilikongumis HDD-keret felfüggesztés. Azzal együtt már egész jó vétel lehetne ez a házikó. A nagyker helyében kitalálnék rá valamit, párszáz Ft-ért megoldhatják, és sokkal többet hozhatna egy ''hangos'' akció keretében bevételi oldalon.

A legjobb aláírás a héten

(#4) ovw


ovw
tag

Vagy ha valami jó minőségű táppal együtt lenne ennyi... :D

''Jog és fegyver az állam tartópillérei'' - Justinianus

(#5) kircipeti


kircipeti
senior tag

''A meghajtókat közös rögzítőpánt fogta a ház hátuljához.''
azaz a bovitokartyakartyakat...

(#6) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Az én DTK WT-MR05B-U2A ATX midi házamnak szinte tök ugyanilyen az oldala.
[link]

"Csak úgy mondom"

(#7) várnarancs


várnarancs
addikt

Szé darab, de drága. nekem jó ez a mostani Kob01

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#8) ovw válasza várnarancs (#7) üzenetére


ovw
tag

Én is maradok a szépen világítós kodegányomnál (persze a táp nem az benne :D )

''Jog és fegyver az állam tartópillérei'' - Justinianus

(#9) Gergo_pet


Gergo_pet
aktív tag

Baró, hogy elő van készitve vizhuteshez, csak valaki sugja mar meg nekem, hova akénköves ... szaba rakjam a pumpát? Vagy dobjam ki az audigimet meg a tv tuneremet??? Egyébként nagyon jól néz ki a házikó, bár szerintem az ellentétes hullámokkal nem tettek túl jót, jobb lett volna ha minden hullám egyfelé néz, az összhatás kecsegtetőbb lenne. Ja egyébként meg szerintem egyáltalán nem drága lévén az egész aluminium, najó kiveve az első keret, de más minden.

[Szerkesztve]

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#10) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

A teszt jó lett, a ház is szép. Az ára szerintem pont annyi, amennyibe ma egy felső-középkategóriás ház kerül. Ha új gépet éptenék egy ilyenbe ruháznék be az elegenciája miatt, most azonban mac minit veszek.

(#11) ploteus válasza (Kolombusz) (#10) üzenetére


ploteus
aktív tag

Ha ez egy felső-középkategóriás lenne, de nem az...

˘˘°°UP°°˘˘Szeresd az embereket...Hisz ők sem szeretnek téged...Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!!

(#12) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

nekem annyira nem tetszik, de az ára kb reális

Resistencia eterna

(#13) Face8814


Face8814
őstag

Igazából egy dolog zavar csak a házzal kapcsolatban, méghozzá a vinyókeretből hiányzó kis gumibakok. :( Ezt Erdőke is írta korábban.
Ha ezt leszámítjuk, egy nagyon tetszetős kis házat kapunk, de ebben az árkategóriában én nem ezt venném. :(
Ha valamivel olcsóbb lenne, már egy nagyon jó vételnek minősülne! :C

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#14) Hun'reeth válasza erdoke (#3) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Pont az a szilikongumis HDD keret felfüggesztés hiányzik nekem is + ha cirka 18 körül lenne vennék is ilyet. :(

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#15) Muton


Muton
addikt

szerintem az árával nincs különösebb problééma, a külső meg egyén függő, nekem nem igazán jön be. viszont ezzel a keresztbe fordított hdd kerettel nem tudok megbékélni. jelentősen csökkenti a légáramlást, így tuti, h sokkal melegebbek a vinyók, mint a normál esetben. aki meg gyakran ki-be szereli, annak egy kivehető hdd keret meg sokkal jobb választás

szerk: ja, az meg h egy 25k+ os házban külön kell a vibrációs problémát megoldani az szánalmas (értem itt a legtöbb neves gyártót. pl én is küzdöttem rendesen lian li-vel)

[Szerkesztve]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#16) venember83


venember83
nagyúr

Elnezest, de 25k nagyon sok 1 hazert, foleg ilyen sporolosert... nem kerult volna olyan sokba par szilikongyuru, taprol meg ne is beszeljunk... :((( :((( :((( 25 k-bol kijon 1 slk3000b+valami rendes tap :))

[Szerkesztve]

(#17) twollah


twollah
nagyúr

Tetszetos a haz, a cikk sem rossz, de a kepeket nem lehet nagyban megnezni.

Kar ezert...

(#18) kiszu


kiszu
senior tag

Azért hihetetlen pofátlanság,hogy a Coolermaster ennyire kompletten ellopta a Gigabyte aurora 3d belsejét. Csak annyiban különbözik,hogy ott 2 venti van hátul. Minden más komplett másolás. De,hogy ennyire szembetűnően,az röhely

(#19) orbano válasza Loretto (#2) üzenetére


orbano
félisten

én levágnám annak a kezét, aki a ház tetejére tervezi a csatalkozókat. ez olyan, mint amikor az okos emberek a htpc ház olőlapjának oldalára tervezik. ez ugye főleg akkor jó, amikor hifi állványba pakolja az ember a házat. ugyanez a helyzet itt is, előfordul, hogy számgépes asztalba kerül a kicsike és nincs felette hely... de a lényeg, hogy van két luk a hátulján csöveknek... éljen.

A vér nem válik VAZZE!™

(#20) venember83 válasza orbano (#19) üzenetére


venember83
nagyúr

szepseg uber alles! :((( :((( :(((

(#21) fLeSs válasza twollah (#17) üzenetére


fLeSs
nagyúr

másold ki a kép url-jét, és a végén az s-t írt át b-re.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#22) Frenky89 válasza kircipeti (#5) üzenetére


Frenky89
őstag

Jólvan akkor nem csak én vettem észre :)) már kezdtem azthinni hogy már nem tudok olvasni ilyenkor :)

(#23) CriticalHit


CriticalHit
őstag

A teszt jó lett, a ház viszont drága. Nem sokkal többért inkább az Antec P150 SOLO.
A Centurion 534 18K-ért vihető és tudja ugyanezt. Persze nem hullámos.
6K-val nem ért többet ez Mistique.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#24) twollah válasza fLeSs (#21) üzenetére


twollah
nagyúr

Kicsit maceras ez a megoldas, nem lehetne kijavitani, hogy bal klikkre meg lehet bambulni a kepeket nagy meretben is?

(#25) ploteus válasza CriticalHit (#23) üzenetére


ploteus
aktív tag

Vagy megemlíteném ebben az árban egy sokkal nagyobb felszereltséggel bíró Casetek házakat is :DDD
Az ára körülbelül itt mozod, és sokkal nívósabb. Ilyen felszereltségű, sőt közel jobb házat, igaz nem ilyen előlappal, vásároltam 13k összegért.

˘˘°°UP°°˘˘Szeresd az embereket...Hisz ők sem szeretnek téged...Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!!

(#26) 3P


3P
tag

Sziasztok!
A segítségetek kérném házvásrlás ügyében, olyan bruttó 30-35e Ft-ig vennék házat táppal eggyüt.
Mivel a Prohardveren nincs sajnos túl sok ház teszt (reklamáció! :) ), ezért feltétlen számítanék segítőkész hozzáállásotokra.

Én két vesenyző között gondolkodok, de nyitott vagyok minen irányban:

1-es versenyző: Az ára táppal együtt: 23e Ft, de kell hozzá venni ventiket, mert az opconális, ventiknél, talán GlacialTech Silent Blade cvsaládra sztavazok asszem., tehát venmtikkel együtt és 410W-os táppal úgy 28eFt+áfa körül lenne.
Chieftec DX-01B-DU410 Dragon Midi torony, Fekete, 410W tápegységgel
Bővítőhelyek: 4 x 5,25, 2 x 3,5, 4 x HDD
Hűtés: 2 x 8cm, 2 x 9cm, 1 x 12cm
Méret: 473 x 205 x 522 mm
[link]
[kép]



2-es versenyző: Az ára táp nélkül 12 800 Ft + Táp (pl 410W-os Chieftec + 1 db 12 cme-es venti, kb 24e Ft + áfa.
Thermaltake VB6000BNS Swing, Midi torony, Blac
Meghajtó helyek: 4x 5.25' , 6x 3.5' (4x 3.5' rejtett), USB-, firewire- és audio-csatlakozó
Hűtés: Front: 120x120x25 mm, 1300rpm, 17dBA (optional), Back: 120x120x25 mm, 1300rpm, 17dBA
Méret: 430 x 190 x 500 mm
[link]
[kép]

Tehát eddig ezek a jelöltjeim, de tényleg várnám a segítségetek.
A kritériumok.
Magasság: max 490 mm (50 cm-es a hely ahova be akarom tenni és azért ne feszüljön)
Ár: Max bruttó 35e Ft hallk táppal és hallk ventikkel együtt.
Szín: lehetőleg fekete, esetleg ezüst, de nem szivesen, más nem illik a dizájnba.
Egyéb:
- jó szellőztethetőség
- ne rezonáljon
- ha ajtós, akkor előny ha variálható, hogy merre nyíljon (tőlem jobbra van a gép, tehát jobbra is nyíljon akkor az ajtó)

Most hirtelen más nem jut eszembe. :)

Ja igen, ami a hőt fogja termelni:
Proci: AMD 3800+ AM2 (nem dual)
VGA: ATi Radeon X1900XT
Alaplap: Gigabyte, AM2-NF570 SLI, S.AM2, DDR II,PCIE, GLAN, ATX (még változhat)
Wincsi: Western Digital (WD3200KS), 320 gb, 7200rpm, 16MB, Sata II (meggyőzött a PH-s teszt)
RAM: 2 x 1 GB DDR2 667 MHz (bár ez hőtermelés szempontjából nem lényeges szvsz.)

A két jelöltemről kérdeznék esetleges tapasztalatokat, s véleményetek szerint mejik jobban szellőztethető. most talán egy hajszálnyival a Thermaltake a nyerő, nekem esztétikusabbnak tűnik, s nincs ajtaja, illetve remélem elég a 2 db 12 cm-es venti bele.

Tényleg jó volna ha picit több ház teszt lenne itt a Prohardveren.


[Szerkesztve]

(#27) ploteus válasza 3P (#26) üzenetére


ploteus
aktív tag

Ha az ár nem számít, chieftec, nagon brutál... :R

˘˘°°UP°°˘˘Szeresd az embereket...Hisz ők sem szeretnek téged...Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!!

(#28) rudi válasza twollah (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

Rövidesen berakom a linkeket a nagyobb képekre.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#29) rudi válasza 3P (#26) üzenetére


rudi
nagyúr

Ház [link] - 18 000 Ft körül mérik
Táp [link] - 17 000 Ft körül. Ma raktam egy ilyet Bog gépébe, gyári hibás volt, a hangot kifelejtették belőle :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#30) 3P válasza rudi (#29) üzenetére


3P
tag

Köszi. A táp az kifejezetten érdekes. A ház meg bekerült 3. lehetséges jelöltként. Csak egy apró zavaró motivum van a Thermaltake-kel szemben, hogy ebben elöl ''csak'' 80-as venti van. Nem tudom, hogy ez mekkora hátrány a 120-ashoz képest. Egyébként nagyon is szimpatikus.

(#31) rudi válasza 3P (#30) üzenetére


rudi
nagyúr

A merevlemezeknek általában nem kell orkánszerű szél, hogy rendesen szellőzzenek (nincs is extra hőleadó felületük, ami az extra légáramlattal együttműködne). Ezt a nem orkánszerűséget egy 8 cm-es venti is tudja. Én egy 1200-1500-at játó 8-as Papsttal (ellehet képzelni a hangját :) ) szellőztettem a két merevlemezemet egy Cavalierhez hasonló méretű házban (Casetek CK-1016) és nem voltak melegedési gondjaim. Korábban én is azt vallottam, hogy előre kell a 12-es (rendes CPU-cooler esetén, hátran nem is kell házventi), de ha tényleg halk konfig kell, akkor elöl egy szép lassú, 8-as is megteszi, annál halkabb megoldás úgysincs, ereje meg elegendő.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#32) 3P válasza rudi (#31) üzenetére


3P
tag

Köszönöm. Megynugtattál. :).

Hogy milyen lesz a CPU cooler nem igazán tudom. AM2-es BOX változathoz elvileg jár egy gyári hőcsöves, s azt nem igazán ismerem, hogy milyen, illetve nem igazán látok nagy választékot AM2-es procikhoz.
Mondjuk fura, hogy netto 24e Ft körül egy egymagos 3800+ -t adnak hőcsöves hűtővel együtt...

(#33) rudi válasza 3P (#32) üzenetére


rudi
nagyúr

Biztos, hogy hőcsöves jár már az egymagosokhoz is? Mindenesetre most éppen nem sok AM2-es coolert kapni, de a 10 000 Ft körüli Coolink U8 92 olyan 800-1200-as fordulaton is 50 fok körül tart egy ilyen procit.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#34) 3P válasza rudi (#33) üzenetére


3P
tag

Azt írják, hogy BOX változat, s eddig az az infom volt, hogy az AM2-eshez box változat esetén hőcsöves AMD hűtő jár. Látni élőben még nem láttam, s az árát nézve vagyok szkeptikus.

(#35) twollah válasza rudi (#28) üzenetére


twollah
nagyúr

Koszi igy mar jobb, szebb a teszt.

(#36) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Csak úgy brahiból megcsinálnám, hogy az előlapi hullámokat egyesével, kedvem szerint lehessen variálni... Hörcsög-mászófalnak jó lenne... :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#37) LKW


LKW
tag

Semmi különös nincs ebben a házban. :F Ráadásul drága. :Y

Minden hepe után jön egy hupa

(#38) Loretto válasza orbano (#19) üzenetére


Loretto
veterán

Ne is mondd, még jó hogy nincs pl Asus asztal. :DDD

Soirée...

(#39) quby


quby
őstag

Hááát....!!!!A belseje 1 az 1ben a gigabite aurora 3d kopp amit már használok 1 ideje!Nagyon jól szerelhető és az elrendezése is kényelmes!Az egyetlen bibi az a kártyarögzitőőő!Naonszép, naonjóó, naonpraktikus, csak a kártyákat nem rögziti :O :O Legalábbis az utolsó slotban lévők már mozognak mint álllat! :( :( Legalábbis az Aurórában, de ez teljesen u.a.

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#40) Thommyboj


Thommyboj
aktív tag

nekem az új Mystique 632 es sokkal jobban tetszik, tök disajnos ahogy ketté nyilik ki az előlap, csak majd az ára is lehet elég ''disajnos'' lesz-e, mert itthon még nem láttam árlistán hogy lenne-e.

(#41) csokolade


csokolade
tag

Pont ma szereltem 1 ilyen házat, néhány mínusz ;) :
1. nagyon kong/zeng a két oldallap, sőt az egész ház eléggé átveszi a hdd meg a ventig rezgését, úgyhogy zajcsillapító lapokat teszek majd bele, Dynamat-ot vagy Be-Quiet-et.
2. beszereltem az alaplapot procival és hűtővel (Arctic C. Freezer7 PRO), és utána akartam berakni a tápot, de sajna a merevítő rúdtól nem fért be. Hűtő le, táp be, pasztázás, hűtő fel. Ez lehet hogy csak az én figyelmetlenségem, de ha pl. a táp behal, akkor lehet megint hűtőt szerelni és pasztázni. Jobb lett volna ha a merevítőt úgy rakják be, hogy a tető és e közé még befér a táp.
3. magam részéről nem bírom ha világít a venti, úgyhogy az volt az első ami kiugrott. alószínű, hogy a power és hdd ledek is cserélődnek vmi gyengébb fényerősségűre.
4. a kábeleket (gombok, ledek, usb-k, hang, fw) át kellett fűzni, mert elég ostoba módon rakták be gyárilag (vszínű h. rossz kedve volt a melósnak), de szépen megoldható, hogy szinte rejtett kábelezés legyen és jó szellős is lett a belső rész.

Persze ezek a kukacoskodások és hisztik - egyébként nagyon szuper ház, könnyű súlya ellenére nagyon masszív, és szvsz a desing is egyszerű és gyönyörű. :C

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.