Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cicero


Cicero
őstag

iPodoknak kicsit borsos az áruk sajnos Magyarországon :(

(#2) kisfurko


kisfurko
senior tag

Az XBox 360-nak is. 60 EUR büntetés a magyaroknak? Mind a Core, mind a Premium változaton rajta van a 60 EUR. Rohadjanak meg.

(#3) rudi válasza Cicero (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Gondolom, sejted, kinek/minek köszönhető ez, de inkább ne kezdjünk ezredszer is flamet a ''szerzői jogvédők'' kapcsán... külföldi nyaralás közben kell venni iPod-ot, ez van...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4) _Blank_


_Blank_
aktív tag

Galaxy 7300GT 128MB 1,2ns memokkal szerelt Zalmanos változat hol kapható ennyiért?

(#5) Szlovi


Szlovi
aktív tag

28000-ért jó minőségű komplett vízhűtés? Több,mint olcsó:Y!

(#6) cousin333 válasza _Blank_ (#4) üzenetére


cousin333
addikt

Itt: [link]
Bár most éppen nem látok ilyet :U.

"We spared no expense"

(#7) REDeath


REDeath
őstag

Szánalmas az iPod. +10% azé me más a színe? Magukon nem röhögnek?
Meg 67 000 Ft-os iPod iM7... 50 000-ből egy ennél 3-szor ütősebb hordozható hangcuccot lehet venni, csak annyi hogy sima bementre kell rátenni bármilyen mp3 lejátszót... és még így is 17 ezerel olcsóbb...

Viszont annál tetszetősebb áruk lett az Asetek cuccoknak :Y

De a hűtőknél 12 centis venti? :D nem túlzásaz? :D kisebb házba elég fura lehet:DDD

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#9) opr válasza Enszuke (#8) üzenetére


opr
veterán

Azért azt ugye te is érzed h ezzel a hsz-eddel nincs minden rendben? :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#12) _Lacos_ válasza Enszuke (#10) üzenetére


_Lacos_
tag

ha szedtél volna már szét életedben egeret, akkor nem írnál ekkora hülyeséget.
ugyanis a görgőknél ugyanazt a technikát alkalmazzák, mint a régi golyós egereknél.
a kattanás amit hallasz nem egy nyomógomb hangja, hanem egy kis pöcök kattanása, ami a görgőben van. ha kiszed belőle nem fog kattogni, viszont bukod az egységnyi görgetést.


[Szerkesztve]

N36L, X61, X200.P8700/4G/830SSD/AFFS, L520/830, Pug306RG1.6, SONY50W829

(#13) opr válasza _Lacos_ (#12) üzenetére


opr
veterán

így igaz.

#10-re:
1. a görgőnél te állítod, hogy milyen gyorsan forogjon, a gombot pedig megnyomod, és megy ahogy be volt állítva... Nem úgy, ahogy azt te akkor perpill szeretnéd ( feltételezem nem állítgattad minden egyes görgetés előtt az egértulajdonságokat, mert ebben az esetben tényleg nincs különbség :U)
2. a görgő ugyan úgy kattog, a kéznek is jobb, ha csak rántasz egyet és forog, mint ha folyamatosan nyomni kéne a gombot és közben még navigálni is...

Egyszóval szerintem közel sem volt igaz amit írtál :B

Volt benne egy kis igazság, csak valahogy mégsem :D olyna mintha nem gondoltad volna végig amit leírsz :P

mod: a genius cuccok minőségről pedig ne is beszéljünk ;)

[Szerkesztve]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#14) rudi válasza Enszuke (#10) üzenetére


rudi
nagyúr

Idézek Neked a cikkből:
Az új technológia hasznossága megkérdőjelezhető, de próba nélkül nem szabad ítélkezni fölötte.

Nos, nekem is IntelliMouse Explorer 4-em van. Bár több éve használom már (másodikat koptatom) még mindig esélyem sincs pontosan 3-at vagy 4-et léptetni mondjuk egy játékban, fegyvárváltáskor. A hazai pályához használok egy 3000+ soros DN oszlopig nyúló excel táblázatot (meg tesztek eredményeihez és nagyker listákat is hasonló kaliberben), amiben hol egy-egy sornyi pontossággal, hol százas (vagy nagyobb) lépésekben lenne jó halandom. Erre az Explorer 4 görgője (meg a normál görgők) csak trükközéssel képes. Talán ez az új Logitech izé jobban csinálja majd, meglátjuk, ki kell próbálni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) Akheron


Akheron
senior tag

Ez az Altec Lansing MX5020 mitől kerül 20 000 forintba a cikk szerint? :F Találomra megnéztem egy árlistát, és ott 14 000 forint bruttó: [link]

(Ami a Creative Gigaworks T20 17 ezres árát tekintve sokkal ésszerűbben is hangzik. :) )

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#16) gorlin


gorlin
őstag

Az Xbox 360-at nem igazán értem :W Eddig a premium 99e Ft volt,a sima 69.Most bejött magyarországra a magyarított és máris akciós árú lett.
Nem nagyon értem ezt a 60 Eurot :F amit az előbb említett valaki.

[Szerkesztve]

(#17) tehen válasza opr (#13) üzenetére


tehen
csendes tag

Miert kell neked mindenkibe belekotni? Jah es hetfon megyek csak vissza kolba, es kapcsold mar vissza a gepemet, hianyzik a debianom :O

En egyebkent Rudi velemenyen vagyok :DDD

Hinnye...

(#18) opr válasza tehen (#17) üzenetére


opr
veterán

Ne cigányoljál szőke geci, ne cigányoljál :DDD
Jó, majd vasárnap este benyomom a gépet, feltéve h eszembe jut, de ne offoljunk mert szétrúgják a khm...

[Szerkesztve]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#19) Akheron válasza rudi (#14) üzenetére


Akheron
senior tag

Kérdés, hogy megér-e annyit az új funkció és néhány plusz gomb, hogy memóriazabáló, háttérben futó alkalmazásokkal és szolgáltatásokkal pakold tele a géped. Nekem BT-s Logitech-termékeim vannak, és ezek indulnak rendszerindításkor (annak ellenére, hogy a Microsoft BT-szoftverének használatát választottam telepítéskor):

BluetoothAuthenticationAgent
Logitech BT Wizard
Logitech Hardware Abstraction Layer
MediaLifeService
Logitech SetPoint

Logitech Bluetooth Service

(Illetve indulnának, mert egy részüket nyomban ki is lőttem.)

[Szerkesztve]

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#20) Akheron válasza Akheron (#19) üzenetére


Akheron
senior tag

Annyit még hozzátennék, hogy az eszközök a csatlakoztatást követően szoftverek garmadájának telepítése nélkül is TÖKÉLETESEN működtek legacy módban. Tehát a billentyűzeten és az egéren lévő kábé három-három plusz kezelőszerv működtetéséhez a tisztelt Logitech vállalatnak ilyen szoftveres háttérre van szüksége. Fogadják őszinte gratulációmat. :) (Persze tudom, hogy más azért a legacy (lásd lentebb), de akkor is...)

The new feature is available with the Broadcom® Blutonium® BCM2035 and BCM2040 single-chip Bluetooth transceiver platforms, integrating software and hardware components into a peripheral that presents itself to a target host computer as a USB device, enabling the keyboard or mouse to emulate a wired connection. The user can utilize the Bluetooth keyboard and mouse during PC boot up time and even in Windows® Safe mode. This new technology was under joint development by WIDCOMM and Broadcom for a year prior to the recent acquisition and is enabled by tight integration of the WIDCOMM® software with Broadcom's Bluetooth integrated circuit products and embedded software.

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#21) thaler2


thaler2
senior tag

A miniteszthez ti már digitálisam fogadtátok a jelet? Nem is tudtam, hogy van már digitális műsorszórás itthon, ami igy állandó lenne. A kép valóban gyönyörű, mely területek vannak lefedve eddig digitálisan? És milyen csatornákat lehet fogni?

(#22) gorlin


gorlin
őstag

Az említett vízhűtéshez lehet Pci-e -es Vga hoz kapni blokkot?Mintha azt olvastam volna hogy csak Agp-hez lehet :F

(#23) REDeath válasza rudi (#14) üzenetére


REDeath
őstag

ha esélyed sincs 3-4 et pontosan akkor mér használsz másodjára is IE4-et? :)

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#24) rudi válasza thaler2 (#21) üzenetére


rudi
nagyúr

A cikkben írtuk, hogy hol vannak digitális adótornyok, és az Antenna Hungáriát is megemlítettük, szóval innen már csak egy kis találékonyság (segítek: google) kell, hogy megkapd a kérdéseidre a választ.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) rudi válasza REDeath (#23) üzenetére


rudi
nagyúr

Mert kényelmes és jó és egyre kevesebbet játszom, pláne fegyverváltós dolgokat, ahol 3-4-et kellene léptetni pontosan, 1-2-t meg már kiérzem így is.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#26) Daweee


Daweee
őstag

Amikor nézem ezeket a hiper-szuper egereket, ilyenkor kezd fájni a szívem hogy balkezesnek születtem :( :((( :(( :O :W

(#27) Akheron válasza Daweee (#26) üzenetére


Akheron
senior tag

Régen én is bal kézzel használtam az egeret (és balkezes vagyok), de átszoktam. Nem olyan nagy dolog; nem kell hozzá semmilyen különleges tehetség :)

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#28) Johnny Cage válasza Akheron (#27) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Én jobb kezes vagyok, de évekig bal kézzel egereztem. Az utóbbi időkben visszatértem jobb kézre (bár csak a hely hiánya kényszeritett rá), nekem momentán könnyen megy az átállás.

(#29) rudi válasza Daweee (#26) üzenetére


rudi
nagyúr

Idehaza is kapható (12-14 000 forint körüli ár rémlik) a labkezes MX610 Laser Cordless [link], szerintem az egy elég korrekt jószág. Alkalom adtán megnézzük majd közelebbről.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#30) szab.tam válasza rudi (#24) üzenetére


szab.tam
nagyúr

Zuglóban lakom, arccal a Szab. hegy felé. 300m-re szemben én és az adó közt egy panel sor takarja az adóra a rálátást. Szerinted van esélyem digit vételre tetőantenna nélkül? Az Ant.H. lefedettségi térképében nem bízom, szerintem nem mérésen alapul.
Más: van a gépemben egy belső analóg tuner. Elvileg a két tv össze tud-e akadni valahogy? DScaler-t használok.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#31) SLYM


SLYM
veterán

a Galaxy nem akar nagyobb kártyákat is ilyen kedvező hűtésel meg ramokkal árulni?

(#32) Franticfox


Franticfox
tag

És gondolom, még mindig nem létezik DDR3-as AGP-s verzió se a 7300-ból, se a 7600GS-ből...:(

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#33) _Blank_ válasza SLYM (#31) üzenetére


_Blank_
aktív tag

ott a 7900GS Zalmi hűtéssel teee.. :D
[link]

[Szerkesztve]

(#36) opr válasza Enszuke (#35) üzenetére


opr
veterán

Én is, de te nem a nyomásérzékeny gombot írtad először, hanem ezt:
''A logitech egerek lassan eljutnak ugyan oda, ahol a genius kb 10 eve tartott.''
szerintem ez volt hülyeség, de nagyon. Így, ahogy most leírtad teljesen korrekt, sőt a nyomásérzékeny gomb talán még jobb is lenne, mint a görgő... Csak sok idő lenne megszokni, viszont fegyverváltásnál nagyon lehtne vele büntetni :D

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#37) JamesHolden


JamesHolden
aktív tag

hol lehet nálunk kapni ezt a Conceptronic TV tunert? :F

(#38) rudi válasza JamesHolden (#37) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem kérdezd meg a guglitól, ő szokott tudni ilyeneket (meg másokat is) ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#39) JamesHolden válasza rudi (#38) üzenetére


JamesHolden
aktív tag

első dolgom volt hogy rákeressek...
se a ''Conceptronic CTVDIGU2'' se a ''CTVDIGU2'' szavakra nem dobott ''érdemleges'' találatot (a magyar lapokon legalábbis)
www.conceptronic.hu-t néztem de az árlistájukon csak a ''CTVDIGU'' változat van, ugyanúgy mint a nagyobb online áruházakén is...
ezért is kérdeztem meg itt, hátha valaki már találkozott vele

(#40) rudi válasza JamesHolden (#39) üzenetére


rudi
nagyúr

Hmm... [link]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#41) szab.tam válasza rudi (#40) üzenetére


szab.tam
nagyúr

#30 ???

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#43) pubwart válasza szab.tam (#41) üzenetére


pubwart
aktív tag

A két tuner nem fog összeakadni, az teljesen biztos. Nekem van egy Régi Pinnacle PCTV stereom, ami analóg és van mellé egy Pinnacle HDTV USB stickem, ami HDre jó. Sosem akadtak össze, még egyszerre használva sem.

Ahol én vagyok, ott el kell mondanom, hogy nagyon erős a digitális műsorszórás. Én kb 50-65kmre vagyok a toronytól és vannak előttem nagy panelok (illetve felhőkarcolók) de nekem mindig 100% volt a jelminőség, igaz csak tetőantennával. Ezzel a kis picivel nem próbáltam sosem, de ha már van egy tetőantenna akkor nem baj, mert ugyanazon jön a figitál és analóg jel is, független. Szóval elvileg kellene jönnie a jelnek mellékesen megjegyzem ez a tapasztalat az ausztrál digitális műsor során alakult ki bennem, otthon nem tudom mi van

ha valami érdekel, csak keress meg

Where you go how is up to you

(#44) jalos válasza Enszuke (#42) üzenetére


jalos
csendes tag

Aki nem tudta eddig:

Minden olyan egéren ahol a görgető gombot ''Le is tudod nyomni'' lenyomod a gombot, és voala:
az egér le vagy fel mozgatásával szabályozod a folyamatos görgetést és annak sebességét. Ha úgyhagyom, folyamatosan görget, ráadásul a gombhoz képest én szabom meg a sebességet. Ha nyomva tartás mellett mozgatotd akkor elengedéskor visszavált. Ha csak lenyomod és elengeded, akkor átvált görgető módban, majd újabb click.re vált vissza.

Ez nem Egérgyártó specifikus szoftvertől függ, MS Windows-ban van benne a feature.
Ennyit erről.

Jalos

(#45) Cicero válasza REDeath (#7) üzenetére


Cicero
őstag

Igen. 2001-ben, amikor megjelent az iPod, kevesebb volt a tudása a társainál, mégis a második napon már egy sem volt az üzletek polcain. Hogy miért? Mert Apple. Szerencsére a gravírozásért nem számolnak fel semmit, szerencsétlenségünkre Magyarországon nem gravíroztatnak :( Ajánlom figyelmedbe ezt a cikket: [link]

(#46) rudi válasza Cicero (#45) üzenetére


rudi
nagyúr

Áh, október 20-án olyat írni az iPod kapcsán, hogy van-e ennél még feljebb vagy hamarosan megjelenik az új trónkövetelő?; hát nem olvasnak ezek PH-t [link] (vagy külföldi lapokat)? :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#47) rudi válasza szab.tam (#41) üzenetére


rudi
nagyúr

Most még csak kísérleti adás megy digitálon elég gyenge sugárzással. Veszprémben, tán 30 kilométerre a Kab-hegytől semmit nem fog be a kis antenna és szobaantennával is trükközni kellett. Tetőantennával olyan 40-50 kilométerről (Siófok mellől) tökéletes az adás.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#48) Cicero válasza rudi (#46) üzenetére


Cicero
őstag

Egyenlőre túl messze van az, hogy ilyenről beszéljünk. Nekem ez a hír nagyon kacsának tűnik, már a képeket nézve is. Miért csinálna az apple telefont? Mind1, majd meglátjuk karácsonykor ;]

(#49) szab.tam válasza pubwart (#43) üzenetére


szab.tam
nagyúr

Köszi.

Egy enyhén offos: Itthon jő az ősz... Nálatok fogadjunk, hogy meleg van :O

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#50) szab.tam válasza rudi (#47) üzenetére


szab.tam
nagyúr

Magyarul: ki kell próbálni, aztán meglátom...
Érdekel a dolog, mert itt vanak a gépemen 100-ával üresen a gigák, a merevlemezes dvd-íróra meg sajnálom a pénzt. És hát a digitális azért csak digitális...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#51) rudi válasza szab.tam (#50) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem kell még a mókának 1-2 év, mert egyelőre csak Duna TV, MTV és M2 van. Majd ha jönnek a kereskedelmi és külföldi adók, az lesz a móka: sportközvetítések akár több kameraállásból és egyéb nyalánkságok :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#52) sharKBITE


sharKBITE
aktív tag

Valaki nem tudja hogy hol lehet megvásárolni azt a 26400ft-os Asetek vízhűtőkitet?

(#53) mozso válasza sharKBITE (#52) üzenetére


mozso
senior tag

www.demand.hu
www.edigital.hu
www.hardwareoc.hu

Rendelesre hoznak, hazai raktarkeszlet van, szoval 1-2 nap.

(#54) sharKBITE válasza mozso (#53) üzenetére


sharKBITE
aktív tag

Sajna demandban meg edigitalban híre sincs az asetek cuccoknak, a harwareoc boltjában meg dupla olyan drága mint ahogy itt a PH!-n árazták. :O Pedig már kezdtem örülni, hogy látok egy jó kis vételt.

(#55) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

A tuner jónak tűnik. Majd. :D
Az Mx rev. meg szép. :)

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#56) #54715584


#54715584
törölt tag

ezt az usb-s digitalis dolgot nem nagyon ertem...
most lehet nagy hulyeseget fogok kerdezni: ez ugyanolyan, mint most a upc vagy digi-tv altal nyujtott szolgaltatas?
ha jol ertelmezem a cikket, akkor szabadon foghato digitalis adas vetelere jo ez a cucc, olyan, meg nem hinnem, hogy sok lesz...
vki adjon infot :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.