Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PPeter


PPeter
addikt

Egy icipicit több lemezzel azért nem ártott volna megvizsgálni :).

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2) StaMiNa


StaMiNa
aktív tag

De most komolyan, minek 20x íras? Én még mindig max 4x vagy 8x írok.. a 16 is bővel elég szerintem

(#3) Zoz válasza StaMiNa (#2) üzenetére


Zoz
őstag

Nekem is ez volt az első gondolatom!

(#4) Csyppa válasza StaMiNa (#2) üzenetére


Csyppa
senior tag

Azért hogy a gyártó elmondhassa: az író tud 20x-osan írni. Kb ennyi.

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#5) StaMiNa válasza Csyppa (#4) üzenetére


StaMiNa
aktív tag

Igen, én is erre kovetkeztettem :(((

[Szerkesztve]

(#6) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

A CMC alapanyagú korongok közül a Philips jobb lett, mint a kerülendő TDK

Jujj... igaz nem Samuval, de a 2 lemezt már én is hasonlítottam össze, nálam és még sokan másoknál a fényes ''metálzöld'' TDK -16x nagyon jól teljesít, jobban, mint a Philips. A híresztelésekkel ellentétben.

Valószínűleg a nem Samuval-on van a hangsúly.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#7) TeeJay válasza StaMiNa (#2) üzenetére


TeeJay
félisten

pláne filmet nem írunk 20x sebességgel :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#8) g@bo válasza TeeJay (#7) üzenetére


g@bo
nagyúr

filmet nem írunk, vesszük... :P

(#9) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Szerintem is teljesen fölösleges ekkora sebességgel dvd t írni, mivel az adathoz és a filmhez is bőven elég a 8x os tempó, legalábbis én ennyivel szoktam írni a lemezeket.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#10) Necc


Necc
addikt

Azokról a karctűrő korongokról kapunk majd egy külön kis tesztet? Érdekel, hogy vajon hogy bírják az acél drótkefét :DDD

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#11) waverider válasza PPeter (#1) üzenetére


waverider
senior tag

igen-igen! :R

amúgy ezekből a karctűrő lemezekből van már itthon forgalomban más gyártó terméke is is? Verba, Plextor, stb.

anno itt a PH!-n lehetett olvasni aranyozott bevonatú korongokról, amik 100 évet is bírnak.
ezekből végül is jött ki az átlagfelhasználó számára is illetve tömeggyártásba kerültek egyáltalán? köszi! :R

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#12) jerry311


jerry311
nagyúr

Biztos én maradtam le pár éve, de hogy is van az, hogy gyorsabban ír mint olvas?

(#13) PPeter válasza jerry311 (#12) üzenetére


PPeter
addikt

Ezt minden teszt után megkérdezi valaki.
Azért, mert az olvasás nem lehet lemezre szabott, az írás viszont gyártókódonként optimalizált.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#14) caprine


caprine
aktív tag

Ezt akkor sem értem még így sem de magyarázatnak jó :R

Egyébként én 4-6x sebességgel írók szinte mindig. Talán 8x-el 1 alkalommal írtam amikor elfelejtettem átállítani. Számomra egy 20x író olyan mintha az asszonynak vennék egy 500lóerős M5-öt bevásárlóautónak. Tök értelmetlen, sose használná ki de legalább jól hangzik.

[Szerkesztve]

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#15) Crytek


Crytek
veterán

Ezeket a teszteket mivel csináljátok mi a program neve érdekelne!
Megnéznék 1-2 lemezemet csak poénból!

Next PC Upgrade: 2022

(#16) Integra


Integra
titán

félelmetesen ronda és gagyi az előlapja:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17) erdoke válasza Crytek (#15) üzenetére


erdoke
titán

Ha lenne olyan íród, kaptál volna hozzá ilyen programot. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#18) erdoke válasza jerry311 (#12) üzenetére


erdoke
titán

Józan paraszti ésszel kisakkozható.
Kis segítség: Nem minden lemezt ír gyorsabban, mint ahogy néhány lemezt képes olvasni. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#19) jerry311 válasza PPeter (#13) üzenetére


jerry311
nagyúr

Akkor máshogy kérdezem: amit meg tud írni 20x sebességen azt miért nem tudja ugyanolyan gyorsan olvasni?

(#20) TeeJay válasza waverider (#11) üzenetére


TeeJay
félisten

és te el is hiszed azt a 100 évet?
én még abban se nagyon hiszek hogy kevésbé lenne karcolható az a fajta lemez
egyedül a Panasonic 5x DVD-RAM-om az ami megvan már lassan 2 éve és nemlátok rajta karcolást pedig már ejtettem is le a földre.
na az lehet valami jó anyaggal van bevonba mert azon tényleg nemlátni semmit(csak ugye egy DVD-RAM vagy 10-15x drágább mint egy DVD+-R)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#21) TeeJay válasza jerry311 (#19) üzenetére


TeeJay
félisten

inkább örülj annak hogyha megírtad 20x sebességgel lesz ami visszaolvassa
nemhogy még 20x sebességgel fogja
látszik a tesztben is hogy elég randa grafikonok jöttek ki pláne a lemez legvégén ahol már bőven 16x sebesség fölött ment az írás.

ilyen esetben össze kell tenni a kezed és örülni ha írás után vissza tudod olvasni majd hiba nélkül.
inkább azt mondanád hogyha ez az író valami penge jó lemezt megír 4-6-8x sebességgel azt miért nem tudja 16x sebességgel olvasni. :D (arra már van esély persze 16x CAV sebesség)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#22) zsiga667


zsiga667
addikt

''Az újdonság lényege, hogy az adatrétegen egy speciális, karcálló bevonat van.''
Az adatréteg a lemez közepében van... :)

Illetve a -R táblázatban mindkét Verba írásnál 16x szerepel.

(#23) erdoke válasza jerry311 (#19) üzenetére


erdoke
titán

Akkor én is kérdezek: Honnan tudja az író, hogy a lemezt, amit beteszel, milyen író írta és hányszorosan?

A legjobb aláírás a héten

(#24) jerry311 válasza erdoke (#23) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nyilvánvalóan nem kell tudnia (miért is kellene?), hogy milyen sebességgel és milyen íróval lett megírva. Az is nyilvánvaló, hogy elkezdi olvasni a max. sebességgel amit tud, ha nem megy akkor visszalassít. Legalábbis a tapasztalatok alapján így megy az olvasás. Miért ne kezdhetné 20x sebességen a próbálkozást? Írásnál is ugyanúgy követni kell a sávot, meg rezeg a lemez meg minden...

(#25) rudi válasza zsiga667 (#22) üzenetére


rudi
nagyúr

javítva

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#26) rudi válasza PPeter (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Áh, most belenyúltam ezekbe a szerencsétlen TDK-kba, de amúgy is fogytán a készletem ezért javaslatokat kérek 5-5 DVD-R és +R alapanyagra. Itt részletesebben kifejtettem [link] a kérést. Írtam egy másik potenciális tesztről is.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#27) erdoke válasza jerry311 (#24) üzenetére


erdoke
titán

Ha van tapasztalatod többféle íróval akkor tudod, hogy azok, amik 10-12X sebességgel olvasnak, lényegesen kevesebb eséllyel döglenek bele az olvasásba, mint a 16X tempóval pörgők. A Plextor, a Pioneer és az LG tipikusan nem tartoznak a leggyorsabb olvasók közé, viszont általában mindenféle lemezzel elboldogulnak, ami nem katasztrofális minőségű. Ezzel szemben pl. az NEC írók olvasáskor 16X sebességgel esnek neki minden lemeznek, és a kiváló minőségben megírtak kivételével gyakori az a jelenség, hogy egyszercsak megállnak, és feladják. Ha a gyártó szemszögéből nézzük, akinek töménytelen féle lemezre és írási sebességre kell felkészítenie az írót, logikus választás az a kompromisszum, ami nem csigalassúsággal, de az átlagos felhasználó meghajtójába kerülő mindenféle minőségű és eredetű lemez sikeres beolvasását próbálja meg célul kitűzni.
A rengeteg féle írási stratégiával szemben egy író firmware-ében általában lemezfajtánként egyetlen olvasási stratégiának van hely, azzal kell boldogulnia. Tapasztalataim szerint az általad vázolt elmélet a gyakorlatban nem egészen így működik, vagy nagyon durván lelassít egy gyenge-átlagos minőségű lemeznél (és akkor a végeredmény lassabb lesz, mintha eleve 12X tempónak futott volna neki), vagy teljesen bele is hal az olvasásba. Ugyanis a minőség már a lemez elején is lehet nagyon rossz, vagy akár az egész lemezen a legrosszabb.

A legjobb aláírás a héten

(#28) eXodus válasza erdoke (#23) üzenetére


eXodus
őstag

Csak ilyen finoman??!!! :F

(#29) erdoke válasza eXodus (#28) üzenetére


erdoke
titán

:F
Csúnyán beszéltem volna? Nem állt szándékomban.

A legjobb aláírás a héten

(#30) eXodus válasza erdoke (#29) üzenetére


eXodus
őstag

Csak hirtelen bevillant fél/1 éve hasonló kérdésemre adott válaszod.

(#31) Ste


Ste
addikt

jó, hogy sok esetben ugyanannyi idő alatt írta meg 8x a lemezt mint 16x
kis korongoknál dettó

(#32) waverider válasza TeeJay (#20) üzenetére


waverider
senior tag

nekem a fele is elég lenne! :D

ráadásul ez félreduma, és nem kérdés a válaszomra! valaki szaki esetleg (#11)? :R

ja, amúgy vannak 11 éves Pioneer CD lemezkéim Japanból, amiket még anno, a 2X -es Plextor SCSI íróval írtunk, de se karcolás, se egyéb, pedig nem kevésszer voltak hallgatva, használva.
az is igaz, hogy ezek még vagy másfélszer vastagabbak a mostaniaknál. :C

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#33) balintka


balintka
addikt

Jó író, lehet, de én nem cserélném le rá a NEC 7173-amat.

(#34) balintka válasza wwenigma (#6) üzenetére


balintka
addikt

A Philipseknél mindig jobb volt a Verba/TDK, nem is veszek mást, csak ezt a kettőt.

(#35) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

Megintcsak a gyártók egymás közti versenyének vagyunk csak a tanúi. A vezérlőchipek vándorolnak egyik márkából a másikba. Én személyszerint értelmetlennek találom a 20x-os írást. Én a mai napig 8x-osan írok. Rámehetnének inkább az írásminőség fejlesztésére (pl a DL lemezek esetén).

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#36) balintka válasza Kicsirics77 (#35) üzenetére


balintka
addikt

Én is csak 8x-osan írok. a samsungok nem a legjobbak írás minőség terén.

(#37) MaSzKa válasza waverider (#11) üzenetére


MaSzKa
senior tag

az a régi kodak gold lemez volt de szerintem nem birt ki 100 évet csak max 10évet

(#38) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

nekem ez a 2. samsung iróm 90%-ban meg vagyok vele elégedve
sh-183A (182D)

162c irom is volt az nagyon birta a használatot

most akarok venni ilyen 20x-ost mert tök jo az elölepja végre ott virit a samsung felirat

(#39) balintka válasza MaSzKa (#38) üzenetére


balintka
addikt

az sh-d162c az csak DVD-ROM, nem író.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.