Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) X@b3e


X@b3e
addikt

Kifejezetten pofásra sikerült, és az ára is elég jó... Ha külön beszerezhető lenne a cpu hűtője, azonnal felkeltené az érdeklődésemet.

Mod: na itt a srác külön :[link] elég pofás kis darab...

[Szerkesztve]

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#2) beencee


beencee
senior tag

Végre egy egész jó kis HTPC... (mennyire rossz név is ez, tejóég :Y )

- Végre 430mm-es modulméret, non-pc kinézet, jó méretarányok (a legtöbb HTPC ház baromira mély...), stb. A műanyag előlap nagy mínusz, a masszív, merev fém szerkezet és előlap nemcsak divatból kellene az ilyen készülékekre sem. Kicsit nagy az MSI logo, de ez legyen a legnagyobb baja...
- A távirányító hasonósága nem véletlen, ez tulajdonképpen egy MS Remote [link] (majd' 2 év használat biztos működésű, elnyűhetetlen darab). A vevőjéről nem írtatok semmit, valószínűleg az előlapba épített (az MS Remotehoz adott standard) vevőről van szó, ekkor visziont gond nélkül működik vele az MS Remote Keyboard MCE [link] (ezt meg kb egy éve nyúzom nagy megelégedettséggel).
- Hűtő és a táp kifejezetten tetszetős, remek darabnak tűnnek a számomra.
- ''Megpróbáltuk a VFD-t is életre kelteni, de sem a melléklet szoftvert telepítve...'' Nem részleteztétek, hogy ez milyen szoftver is, sztem vmi drivert érthettetek alatta, így aztán nem is csoda, hogy nem ment a VFD, ennek kezelése általában a HTPC front-end szoftver feladata, az adott driverrel, vagy pluginnel karöltve.
- A bővíthetőség sztem bőven elég, bele egy gumis felfüggesztésű, halk notivinyó, egy hardveres TV kari, rá egy op-rendszer+front-end szoftver és már dughatjuk is a TV-re és az erősítőre.

Egyszóval nekem tetszett...

(#3) Male


Male
nagyúr

Az első oldalon: ''a táp mellől indulva sorakozik a komponens videobemenet'' az inkább kimenet lesz, nem?

A noti vinyó és normál DVD talán jobb lett volna (éppen hogy, de szeritnem elfért volna egy ilyen csere... bár mostanában tényleg nem akkora gond notebookba való DVD-t beszerezni)

(#4) Ste


Ste
addikt

nekem tetszik
kultúráltan van összerakva
hdmi mellé egy Dvi kimenetet jobban el tudtam volna képzelni :U

(#5) lapa


lapa
veterán

igen ez az első az általam ismertek közül amin látszik, hogy tényleg nekiestek a dolognak.

btw: először megijedtem, de ahogy nézem kis moddolással kitolható az rgb jel a scarton is, még jó, hogy a közelben van a d-sub csati az alaplapon. bár nem is tudom nvidiával műxene-e...

(#6) lapa válasza lapa (#5) üzenetére


lapa
veterán

bocs lejárt az idő... mondjuk egy ''rendes'', beépített pci riseres alaplappal megoldható lett volna a második pci is...

(#7) rudi válasza Male (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

de-de kimenet, javítm

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) fasyrt


fasyrt
őstag

Csinos, bár sztem a HTPC-nél fontos az előlap anyaga is, egy szépen szálcsiszolt alumíniumot el tudnél képzelni helyette...

A microATX alaplapot néhány helyen átalakították. Az elforgatott PCI bővítősín kiüti a mellette sorakozó 16-szoros PCI Expresset, így komoly dilemma elé állítja a felhasználókat: tunert rakjunk bele vagy igényes hangkártyát.

PCI express risert is adnak hozzá, vagy a x16-os slot nem is használható egyáltalán? Az világos, hogy 1 PCI van, ami vagy-vagy alapon hangkari vagy tuner mehet bele... de videózsugát egyáltalán nem lehet beletenni? (Mellesleg az teljesen véletlen, hogy előtte teszteltetek egy usb-s tv tunert? :) )

Ami még nagyon baxxa a csőröm ez az integrált hang. Miért nem lehet egy értelmes hangkártya szintű hw-s cuccost rátenni a lapra (vagy spéci külön nyákra, ami pont jó a ház vmi eldugott helyére) a sok szutyok kodek helyett? Nem ilyen Abit Audiomax-ra gondolok, ahol a kodeket kitették külön nyákra, hanem valós hangkárolyra.

(#9) BosXx válasza fasyrt (#8) üzenetére


BosXx
aktív tag

szerintem arra játszanak h erősítővel lesz használva.

Sikeresnek érzed magad? Nézted már a magánnyugdíjpénztári egyenlegedet?

(#10) Utopista


Utopista
tag

Pofás darab, de az ára nagyon kiábrándító. Ha 100.000-ért beszerzek egy ilyet, akkor még mindig be kell szerezni hozzá processzort, memóriát, winyót és egy DVD meghajtót. Ez legalább 160-170 ezer forintba biztos benne lesz, ha jobb cuccokat akar bele az ember, akkor még többe. Ezen az áron én inkább vennék egy házi-mozi erősítőt és egy hasonló képességekkel rendelkező gépet. Példaként: egy Onkyo TX-SR503E kb. 80.000, ami azért már elég fasza. A maradék pénzen már egy szerény képességű gépet össze lehet dobni, ami lesz olyan szinten, mint a HTPC, azzal a különbséggel, hogy HDMI és Scart csatlakozónk valószínűleg nem lesz.

üdv.

(#11) fasyrt válasza BosXx (#9) üzenetére


fasyrt
őstag

Sz.rból akkor sem lehet várat építeni...

(#12) rudi válasza fasyrt (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

Sajnos csak az egyetlen PCI van, nem adnak expresses rishert, bár látszik, hogy ott a foglalat az alaplapon. Az USB-s tuner teljesen véletlenül volt éppen mostanában. A hanggal kapcsolatban igazad van, jó lett volna valami rendesebb chip.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#13) dabadab válasza fasyrt (#8) üzenetére


dabadab
titán

''Ami még nagyon baxxa a csőröm ez az integrált hang.''

Miert? Aki ennyiert vesz HTPC-t, az szinte teljesen biztosan hazimozi erositore fogja kotni SPDIF-fel, ugy meg egyaltalan semmi hatranya nincs az integralt cuccnak.

''de videózsugát egyáltalán nem lehet beletenni?''

Ez nem jatekgep, egy normalis videokartya vagy hangos lenne, vagy megfone, vagy mindketto, semmi keresnivaloja egy ilyen gepben. (Valamint visszautalnek az elobbire, vagyis aki ilyen cuccot vesz, az valoszinuleg tenyleg HTPC-nek veszi: a PC nem konzol)

DRM is theft

(#14) waverider


waverider
senior tag

be szép...!
az ára is! :DDD

a készülék ;] HDMI-s kimenetről LCD-n való tévé/video nézési tapasztalatotokra is kivi lennék...elképzelhető egy ilyen jelleggel bővítsétek a tesztet? :R

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#15) rudi válasza waverider (#14) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem lesz HDMI-s bővítés, hacsak nem vesztek nekem a szerkesztőségbe egy megfelelő TV-t, vagy nem hordjátok le a tesztcuccokat ide Veszprémbe, ahol van megfelelő TV. Amúgy 720p-s LCD-TV-t D-Subról hajtva is brutális a képminőség :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) beencee válasza dabadab (#13) üzenetére


beencee
senior tag

Abszolút egyetértek :R

Utopista
HTPC vagy erősítő, hogy lehet a kettőt összehasonlítani, alternatívaként szembeállítani? HTPC és erősítő...

(#17) Utopista válasza beencee (#16) üzenetére


Utopista
tag

Nem összehasonlítani szerettem volna senem szembeállítani, de nyilván aki ilyet vesz, az egy külső erősítőre fogja kötni. Legalábbis én ezt tenném. Márpedig az ár amennyiért kínálják azért cserébe nem kapsz mellé erősítőt. Viszont azon a pénzen, amennyiből a komplett összeállítás kijönne, azon már lehet külön egy erőlködőt és egy PC-t venni. És ez az ami számomra nem mindegy, mert a kettőt többre becsülöm és amiből már elég jó ''Home-Theater-t'' csinálok. A különbség kb. annyi, hogy nem lesz HDMI kimenetem nameg távirányítóm a PC vezérléséhez.

(#18) waverider válasza rudi (#15) üzenetére


waverider
senior tag

ha nem Veszprémről volna szó, mint távolság... :DDD
igazából nem a képminőség érdekel, hanem, hogy a hangátvitel milyen a képi anyag mellett... azt lehet tudni az integrált vezérlő alapján (vagy netán a specifikációból), hogy 1.3 -e a HDMI? :R

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#19) dabadab válasza Utopista (#17) üzenetére


dabadab
titán

Nezd, a HTPC azert tobbe-kevesbe a jomodu hulyegyerekek jateka :)
Egy jobb TV 300-400k-tol kezdodik, hangrendszer detto, akkor mar az ember nem azon a nehany tizezren fog sporolni a vegen (es egy ilyen helyen a taviranyito hianya egyszeruen elfogadhatatlan).

Persze, tok mas a szituacio, ha egy 19-es wide monitort meg egy Genius 5.1-et kell meghajtani, de ez a cucc nem is nekik keszult.

DRM is theft

(#20) hétalvó válasza dabadab (#19) üzenetére


hétalvó
addikt

Szórakozása:) ;]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#21) Ba.G


Ba.G
aktív tag

Hát nem tudom... Szerintem a két évvel ezelőtti, még HDMI nélküli, de még alalplapi TV-kimenetet is nélkülöző Albacomp Spectra (Elonex Artisan) [link] itt-ott ügyesebb, ''szebb''. (Kinek a p.né, na! :) ) Ebbe legalább belemegy két elforgatott teljes és két félmagas PCI melkett egy félmagas PCI-E kártya. (Nem írtátok annak idején az általam megvalósított ötletben (ezúton is kösz :R, többit lentebb), hogy a passzív chipsethűtő - venti csak a tápban van - mellé nehézkes lesz az Aopen Aeolus PCX6600-ast [link] begyömöszölni, de némi bordahajlítgatással :) sikerült.)

Apropó, erre tudna esetleg valaki válaszolni?: [link] Nagyon köszönném!
Ebben a Spectrában egy 250Wos Delta táp van.


Na, ez nem lett túl összeszedett... :B

(#22) Ba.G válasza Ba.G (#21) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Ja, és az a Spectra - erről írok :) - alig volt drágább (XP MCE-vel, igaz, akciósan...), mint ez a MiSI a bele- és körévalók nélkül.

[Szerkesztve]

(#23) Ba.G válasza Ba.G (#21) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Bocs, persze fekete az erősítő, ez pedig talán árnyalhatta az MSI összképét részemről... ;]

(#24) fasyrt válasza dabadab (#13) üzenetére


fasyrt
őstag

Dehogyisnem, ha spdif-re, ha analógra kötöd, a procidat fogja használni. :)

Ez nem játékgép, de miért ne lehetne az? Csak azért mert játszana az ember vegyen egy konzolt vagy állítson fel egy másik gépet?

rudi:
Thx, így már világos. :B

(#25) rudi válasza fasyrt (#24) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem egy géppel sehogy sem lehet normálisan megúszni, túl nagy kompromisszumok kellenek. Ha gémer erejű gépet akarsz a nappaliba, akkor az ronda és hangos (és baromi drága) lesz. Ha szépet akarsz, akkor le kell modanod a bővíthetőségről vagy ismét nagyon drágában jösz csak ki. Lehet, hogy van ráció egy 3. generációs konzol + HTPC + desktop gép/notebook felállásban, főleg ha nem csak egyetlen felhasználóból indulsz ki, hanem mondjuk többtagú családból.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#26) Alchemist


Alchemist
addikt

Ezek a slot-in, tálca nélküli DVD meghajtók mostanság már rendesen eszik-kiköpik a mini DVD-RW lemezeket is? Merthogy a kamerám ilyeneket használ és szeretném a saját video felvételeimet is megnézni egy ilyen gépen - vagy esetleg egy ilyen meghajtójú notin...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#27) Sianis


Sianis
addikt

Mik azok a netebookok? Szóval sajtóhiba.


Sianis

(#28) qanic


qanic
tag

Szerszám szerszám, de kalapáccsal ne akarjunk csavart húzni.

Marco Pantani - Momenti Di Gloria

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.