Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26) janpotocki válasza Vallon (#21) üzenetére


janpotocki
senior tag

persze nagyon sok olyan dolog van, ami megnehezíti, hogy ott éljen egy európai. említed a közlekedési morált, ami tényleg jó példa, már amennyiben nyomát sem tapasztaltam. a lámpák még csak-csak hatnak a sofőrökre (jobbra pirosnál is mindenütt lehet kanyarodni!), de a táblák és záróvonalak csak afféle ajánlásokat fogalmaznak meg. amúgy a biciklisektől és mopedesektől én jobban tartottam, egy autós mégiscsak próbál kikerülni vagy megállni, ha már az úton vagy (gondolom, senki nem akar szélvédőre meg fényezésre költeni), de ha lámpától elindul vagy ötven kétkerekű, az isten irgalmazzon azoknak, akik az útjukba kerülnek. az autópályán is láttam vicces dolgokat, egy buszsofőr például nem tudta eldönteni, a belső vagy a külső sáv a szimpatikusabb neki, ezért egy kilométernyit úgy ment előttünk, hogy mind a kettőből elfoglalt akkora helyet, hogy ne lehessen megelőzni. a kuplungot nagyon kevesen tudják kezelni, egyébként is állandóan nyomkodják meg csúsztatják, az egyik taxiban ettől már annyira ki volt készülve a hajtáslánc, hogy egészen teherhajós hangot és remegést adott az autónak. ugyanez a taxis egyébként nem tudta megállni, hogy ne tekergesse egyfolytában a kormányt, ezért az elméleti egyenest is kacsázó mozgással sikerült leírni. kunsanban megtekintettünk egy oldalára borult teherautót is - ezek többnyire még a mély 20. század remekei, borzasztó állapotban vannak, és állandóan túlterhelve vannak úton...

a ''kelet párizsát'' amúgy nem én találtam ki, ez a név még talán a gyarmati időkből ragadt a városon, de hívják ''kelet királynőjének'', ''kelet gyöngyének'' és, khm, ''kelet kurvájának'' is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.