Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Integra


Integra
titán

nekem a 624+ routerem gyári hibás volt, persze a dlinknél se tudak segíteni, 3 hónapot teszteltem szoptam vele, aztán csak elvittem vissza, mikor már kb tudtam mi a hibája, amiért persze majdnem kiröhögtek, de aztán 30 nap elteltével telefonáltak, hogy egy zsírújat átvehetek... lol
na mindegy, azt már nem is kértem, vettem inkább egy linksys-t, igaz jóval drágább, de ez tud is:)
amúgy biztos jó lehet a dlink is de én többet nem kérek belőle

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2) rudi válasza Integra (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Mi volt (vagy mit sejtettél) a Te routered hibája?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#3) orbano


orbano
félisten

A központi szerep ismét egy Texeas Instruments áramköré,

Amit nagyon sajnálok, hogy a tesztből kimaradt az, hogy a gaming verzió játékokban mennyivel jobb pinget ér el, mint a többi... így egy kicsit felületesnek tartom a tesztet, bár a külső leírás szemtelenül részletesre sikeredett :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#4) rudi válasza orbano (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

Öreg vagyok már a gémeléshez, meg most nyárra szétszéledt éppen a játékos banda, de majd idővel megnézem, mit tud ez az Ubicon dolog. Valószínmű, hogy mostanában több routerben is feltünik majd. Ősszel minden bizonnyal úgyis nagy IEEE 802.11n tesztekre lehet számítani :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#5) Integra válasza rudi (#2) üzenetére


Integra
titán

nekem használhatatlan volt a wifije (magyarul szar volt), egyszerűen képtelenvolt stabil kapcsolatot fenntartani, folyamatosan ingadozott a jelerősség, csak úgy ugrált a sávszélesség is, már ha volt kapcsolat, 1 és 48mbit között, az 54-et képtelen volt alapból egyszer is bevillantani. teljesen random dobálgatott mindent le.
nem kevés verejtékem volt benne, mire beszereztem másik routert, meg wifi adaptert, usb stick-et, pci kártyát etc, hogy kizárásos alapon megtaláljam a hibát.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6) Integra válasza orbano (#3) üzenetére


Integra
titán

szerintem nem sokat.
nekem semmi bajom a sima 54mbites wifin kersztül a cs sourc-szal. átlag 25-29 pingem van wifin és lan-on keresztül is.
egyébként pedig azt gondolom, hogy ahol csak lehet, ott kábellel kell összekötni a gépet és a routert minden esetben

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7) TomiFiu


TomiFiu
tag

Nekem DI-604 -es routerem van és 3éve napi 24órában folyamatosan tökéletesen megy!
Szóval én komázom a D-Link -et!!!

(#8) CsendesMark


CsendesMark
aktív tag

tartalom: DGL-43000 játékos router --> az egyik ''0'' fölösleges ;)

Egyébként csinálhattatok volna egy letöltés melletti játék tesztet is
ott elég durván kiemelkedett volna a DGL-4300as (vagy inkább épphogy nem emelkedett volna ki :DDD )
Letöltés mellett, legyen az torrent vagy sima böngészővel való letöltés max 10~15ms-el nagyobb a ping mint egyébként

Nekem ilyen van itthon, és nagyon elégedett vagyok vele!
Mivel sokat dícsértétek a kialakítását, meg kell említenem hogy a beső webes ''beállító'' oldal is pompásra sikeredett: szép flash animok, könnyen kezelhető és átlátható menük

Ennek a routernek csak 1 rossz tulajdonsága van: az ÁRA :D

[Szerkesztve]

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#9) Male


Male
nagyúr

A LAN->LAN sebességtesztnél hogyhogy csak 9MB/s van a DGL-4300-nál? Az elvileg gigabites... vagy 100Mbit-es kártyára volt kötve?

Nincs olcsóbb gigabites router? Egy ideje gondolkodom rajta, mert kéne a nagyobb sávszél, viszont a vezeték nélküli részre nincs szükségem... (meg olcsóbban akarom megúszni... úgy a fele amit nekem megérne)

(#10) shabbarulez


shabbarulez
őstag

Az Annex A és B azért nem úgy működik hogy majd a felhasználó eldönti ő melyiket veszi, ilyet ne írjatok a cikkbe. A szerver oldalon használt eszközhöz kell alkalmazkodni mert különben nem fog működni. A Tíkom pedig Annex B-t használ, épp ezért Tíkom területen Annex B-s modemeket kell használni.

(#11) Integra válasza Male (#9) üzenetére


Integra
titán

na a gigabites lan része az fasza lehet, azt én is elfogadnám..
majd a következő routerben lesz:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12) Integra válasza CsendesMark (#8) üzenetére


Integra
titán

nálam nem volt gond, pedig adsl-em van, aminél köztudott hogy a letöltés és a feltöltés az adsl technológiája miatt összeakadhat....
netlimiter kell ilyenkor, ha online játszol letöltés mellett. bekorlátozod a fel és letöltést benne a letöltő programra tekintve és ennyi. hogy mennyi ez a sávszél? ezt ki kell tapasztalni.
nálam 1mbit/128kbit adsl van, 5kbyte/sec felfelé korlátozás a letöltőnél és a maradék 11kbyte/sec elég a source-hoz vagy diablo 2-höz jó pinggel játszani.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13) rudi válasza CsendesMark (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

Pont az a Gamefuel lényege, tudsz vele garantált sávszélességet biztosítani a magasabb prioritású csomagoknak. Az Ubicon chip megnézi, hogy az adott csomag mihez tartozik, és ha VoIP vagy játék vagy egyéb magas prioritású, akkor előreengedi, ha nem az akkor szépen le lesz korlátozva.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#14) rudi válasza Male (#9) üzenetére


rudi
nagyúr

Jaja, egyik gép csak 10/100-as volt :B

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) Speed


Speed
őstag

Mmmm úgy kellet most nekemk ez a teszt mint egy harapás kenyér nagyon köszönöm :R :R

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#16) erdoke


erdoke
titán

Amennyire én meg tudom ítélni, jó a teszt, gratula!
Számomra a tanulság az, hogy tartsam meg az alaplapomhoz adott bazi nagy antennát. :D

A legjobb aláírás a héten

(#17) Peet válasza rudi (#14) üzenetére


Peet
senior tag

Ez elég nagy kár, kíváncsi lettem volna mennyit nyom egy ilyen gigabites router két gép között.

Kicsit uncsi már amikor több giga adatra várni kell mert a háló csak 9-10MB-ot bír. :(

(#18) rudi válasza Peet (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

A gigabites switchek kicsit megfogják az átvitelt, de olyan 500-600 Mbps kicsalható belőlük, ami valószínűleg már a merevlemeznek is sok lesz, ugyanis 60-75 MB/s-ot jelent. Majd össszerakunk egy gigabites tesztet valamikor, mert 5-8 portos gigás switcheket már 15-20 000 forint alatt lehet kapni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) Male válasza rudi (#18) üzenetére


Male
nagyúr

Egy ilyen tesztnek én is örülnék!
(esetleg ha létezik olcsóbb, akár Wifi nélküli gigabites router, azt is bele lehetne venni)

Amúgy engem meglepett, hogy ezekben a routerekben ott virít egy Mini-PCI-os Wifi kártya... olyan barkács hatása van. (lehet, a többi is ilyen mondjuk... szétszedve nem sokat láttam még)

(#20) Lars


Lars
őstag

D-Linkel elég kellemes tapasztalatom van.
Konkrétan a laptopomban van egy airplus dwl-g650+ kártya immár 2 éve. Tökéletesen működik. Amivel viszont nem voltam megelégedve, az az előző SMC routerem. A mai napig vitáznak a ''szakemberek'' hogy mi lehet a baja. Gondoltam míg eldöntik veszek egy linksyst. Ezzel gyorsabb is lett a hálózat, és stabilabb is. (mindegyik 54 mbit-es volt mégis )

Viszont az elgondolkoztat, hogy kb egy d-link áráért kapok egy linksyst.

[Szerkesztve]

(#21) Fercsa válasza rudi (#18) üzenetére


Fercsa
senior tag

en is tamogatnam az otletet:)

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#22) rudi válasza Male (#19) üzenetére


rudi
nagyúr

Bevett szokás, hogy mimiPCI-n van a rádiós egység, nézd meg a korábbi routertesztjeinket, midet szétszedtük. Ez egy nagyon széleskörben támogatott szabvány, fölösleges lenne valami új módszerrel megoldani az egészet, ha a routerchipek úgyis kezelik a miniPCI-t.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#23) ekrisztian


ekrisztian
senior tag

Sziasztok!

Nekem lenne 1 kérdésem.Wifi hálozaton, hogy alakulnak a sebesség kompatibilitások?

Gondolok itt arra hogy, egy 11Mbps kártya és egy 108Mbps kártya egy 54Mbps routeren mit művel?
-tud kapcsolódni mind2 kártya?
-milyen sebességgel fognak működni?
-tud-e kezelni 2 féle sebességű kártyát a router?


Azért merült fel bennem ez a kérdés mert, van egy 11Mbps wlan kártyám ami az istenért sem akar 1üt működni :O a 624 D-link routerrel,amin lóg még egy 54Mbps pci kártya is.


Köszi a segítséget, :R és gratula a cikkhez!!! :C

üdv: K

[Szerkesztve]

(#24) orbano válasza rudi (#4) üzenetére


orbano
félisten

:D alig várom

A vér nem válik VAZZE!™

(#25) rudi válasza ekrisztian (#23) üzenetére


rudi
nagyúr

Lehet, hogy a routered alapnól 54 Mbps-ra (802.11g-re) van állítva. Ilyenkor a 11 Mbps-os 802.11b eszközöket nem kelezli. Van lehetőség 802.11b/g módra és ilyenkor érdemes lehet a 108 Mbps-os turbot is kikapcsolni, hátha az zavarbe. A végső esetben lehet kizárólag 11 Mbps-os móddal próbálkozni, de 54 Mbps-os cuccok mellett ezt már sak végső esetben kompatibilitási gondok kiszűrésére érdemes használni. Kizárólag 11 Mbps-os módban illene minden routernek felismernie minden 11-es és 54 kártyát, de ugye ez csak az elmélet, a gyakorlat sokszor más. Persze még mindenek előtt érdemes firmwaret frissíteni a routeren. Nem bizotos, hogy a dlink.hu-n a legfrissebb lesz fenn, érdemes a nemzetközi és a német oldalt is megnézni ezügyben.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#26) Male válasza rudi (#22) üzenetére


Male
nagyúr

Akkor eddig nem figyeltem eléggé :B

Biztos megéri nekik, de akkor is kultúráltabban nézne ki, ha arra az egy NYÁK-ra rátennék a rádiós chipet is, és nem egy miniPCI slot + a saját miniPCI-os Wifi kártya megoldást használnák. (mondjuk a vevőket többnyire úgyse az érdekli, mi van a dobozban, hanem hogy működik e rendesen)

(#27) klambi


klambi
addikt

van illetve volt de még van is 1 olyan problémám hogy 1 régi házba (hosszú a ház egymás után több fallal)szerettek volna internetet osztani nem kábelesen. a ház kb 25 méter de volt 1 gond hogy nem ért el odáig a jel, nem tudaj valaki hogy hogy lehetne felerősíteni a jelet vag yesetleg erősebb router beszerezni és antennát hozzá(beltérre szigorú kikötés volt)?
nem tud valaki valamiféle gyógyírt..? :U

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#28) rudi válasza klambi (#27) üzenetére


rudi
nagyúr

Szinte minden routergyártó kínál külön, erősebb antennát 5-15 dBi között. Én panelben próbálkoztam, és az alap D-Link antennácska úgy 15 métert bírt amikor sok-sok falat kellett átvinnie. A Gaming Router 5 dBi-s antennájának ez a távolság meg sem kottyant, még 2 emelettel feljebb, kitudja hány falon keresztül, jó 25 méter távolságból is volt jelem, bár ott már nem túl erős. Vannak irányított antennák, ezek 30-90 fokos szögben szoktak suározni és vannak körsugárzók is. A vízszintes irány mellett a függőlegest is meg szokták adni az irányítottaknál, az általában szintén 30-90 fokos tartomány szokott lenni.

Abban nem vagyok biztos, hogy az egyik gyártó antennája megy-e másik routerével, de mivel ezek egyentcsatlakozósok, és az antenna csak egy ''izmosabb drót'', nem szabadna kompatibilitási gondnak lennie. A D-Link hazai kínálatában ezek az olcsóbb, beltériek vannak:

DWL-M60AT [link] - kb. 8500 Ft
DWL-R60AT [link] - kb. 5700 Ft
ANT24-0501C [link] - kb. 5200 Ft
ANT24-0600 [link] - kb. 9000 Ft

Persze a D-Link egy aránylag drága gyártó.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.