Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) doc


doc
nagyúr

jol latom hogy erre a 3baratos szolgaltatasra csak feltoltessel egyutt lehet regisztralni? :F

(#2) ESP23


ESP23
senior tag

Nekem a Vodafone ajánlata jobban tetszik.

Ők például 4000Ft-os feltöltés után már 1GB adatforgalmat adnak, míg a Telenor ezt 15.000Ft-os feltöltés után adja.

(#3) Tigerclaw válasza doc (#1) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ráadásul ha jól látom, nem csak a net-re van időkorlát hanem a 20Ft-os percdíjra is. Ha csak 1500Ft-os feltöltésnél csak 7 napig jár. Ha 3000-et fizetnék havonta telefonra, már biztos nem feltöltőkártyás lennék. Nálam havonta átlagosan kevesebb fogy, mint 1000Ft, szóval nekem ez az új megoldás semmit se jelent.

A Vodafonos tényleg jobb, de ott is van azért korlát, hiszen csak másik maxos felé érvényes a 0Ft, meg ott van a 2-3-4000Ft-os havidíj

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) doc válasza Tigerclaw (#3) üzenetére


doc
nagyúr

igy tenyleg nem nagy szam
mondjuk nekem kb mindegy, havonta atlag 1 percet telefonalok, nalam csak a netre megy el a penz :D

(#5) #79335424


#79335424
törölt tag

Ha feltöltöm 10 ropival és a feltöltésből vásárolok 1GB adatcsomagot, akkor másfél giga netem lesz?
Egyébként ha beregisztrálok egy Dellmont klónra (mondjuk Browsercall), akkor bármilyen Magyar mobil VOIP hívása kb. 3Ft percenként. De ilyet nem csak neten lehet hívni. Van egy Local Access opció is. Ekkor a Browsercall budapesti számán keresztül kérem az összekapcsolást. Ez egy vezetékes szám, amit a Telenor ingyenes, vezetékes hívó szolgáltatásával 7Ft/perc + 5Ft kapcs díjért hívok. Ehhez jön a BC VOIP tarifája, vagyis 10Ft/perc +5Ft kapcs díjért hívok bármilyen Magyar mobilt, net nélkül, GSM -ről. Kenjék a hajukra a 20Ft -os baráti tarifájukat!

[ Szerkesztve ]

(#6) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Az előfizetéses Hipernethez is szívesen fogadunk ám bármilyen ajándékot. :K :D

(#7) doc válasza #79335424 (#5) üzenetére


doc
nagyúr

eloszor a feltoltesbol szarmazo adatkeretet hasznalja el, utana a maradekot (mobilnet elofizetes, stb)

(#8) #79335424 válasza doc (#7) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! A sorrend mindegy, ha a végeredmény másfél giga egy hónapra.

(#9) vimes


vimes
senior tag

Gratulálok nekik, jól eladják a semmit. Praktikum+Net mellé már eddig is járt internet, ha feltöltöttél.

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#10) perge666 válasza doc (#4) üzenetére


perge666
veterán

Én a T-nél vagyok,és 1GB net 2160ft kártyásan.

(#11) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az az 50MB ma egy vicc. Az index címlapja perpill majdnem 12MB és akkor még egy cikket se olvastam el. Pár perc alatt egyszerű netezéssel elfogy 50MB.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12) Stauffenberg válasza Tigerclaw (#11) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ezt a 12 MB-ot gondolom a mobilra optimalizált verzióval mérted, miközben be van kapcsolva az Opera vagy Chrome adatforgalom csökkentő módja.

(#13) nfsu17


nfsu17
veterán

Akkor ha jól értem:

Ha feltöltök 5000 Ft-ot, akkor:
a) kapok az egyenlegre 5000 Ft-ot,
b) meglévő adatmennyiség mellé 80MB netet (mely nem vész el 30 nap után),
c) +300MB netet, mely a hó végig érvényes, ha az elvész, akkor marad az a mennyiség, ami a b) pontban van,
d) 3 számot olcsóbban hívhatok hó végig, legközelebb meg akkor, ha újra feltöltök pénzt

Most nálam a feltöltésből adódó adatmennyiség görgetődik tovább, tehát nem jár le 30 nap után, de még 90 nap után se. Most vagyok 140MB-nál, mert inkább csak gyarapszik, nem fogy.
De ez az új extra nekem semmit nem fog hozni, mert nem fogom elfogyasztani a havi alapot sem, nem hogy az extrát, hó végén meg elveszik az extra.

#10
az melyik csomag?

[ Szerkesztve ]

(#14) #79335424


#79335424
törölt tag

Érdekes az árképzésük. 2GB net, az 2990Ft. A próbahónapra 490Ft. A próbalehetőség hívószámhoz kötött. Egy SIM ára, 600Ft lebeszélhetőséggel, 1590Ft. Vagyis, ha minden hónapban veszek egy új SIM -et, akkor 2080Ft -ba kerül az, ami havi rendszeres megrendeléssel 3590Ft -ba.

(#15) nfsu17 válasza perge666 (#10) üzenetére


nfsu17
veterán

közben megtaláltam, az a telenornál 2490 hűség nélkül.
1990 egy év hűséggel

(#16) perge666 válasza nfsu17 (#15) üzenetére


perge666
veterán

Akkor majdnem egyforma az árazás. :)
T-nél elvileg a sebesség 60Mbps

(#17) Kari1


Kari1
aktív tag

És még van a Vodafone perc&net, pl 3000 Ft-os feltöltésnél 500 MB net és 50 perc hálózaton belüli beszélgetés az ajándék (30 nap érvényességgel). Bár szeptember elsejétől már nem lehet erre a "csomagra" váltani.

(#18) ollie


ollie
MODERÁTOR

A számlás előfizetők nem kapnak ajándék adatforgalmat? Jobban járok, ha áttérek feltöltőkártyásra?

***

(#19) BomiBoogie válasza ollie (#18) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Én is pont ezt kérdeztem. :K

(#20) nfsu17


nfsu17
veterán

amúgy jól láttam, hogy - a cikkben nincs benne - ez az extra csak akkor érvényes, ha bankkártyával történik a fizetés?
lehet ez másnak evidens, hogy azzal fizet, de én pl mindig újságosnál.
mintha azokra akkor nem lenne érvényes ez

(#21) asdf_


asdf_
veterán

Emlekezzunk meg azert errol is, mert nem csak adnak, hanem el is vesznek ;)

A fenti dátummal (szept. 9.) a Telenor az elektronikus feltöltőkártyák értékesítését lezárja, míg a 10.000 Ft-os és 15.000 Ft-os fizikai feltöltőkártyákhoz tartozó Ft-ban meghatározott kedvezményt a továbbiakban nem biztosítja.

(a legujabb aszf valtozos kozlemenybol)

(#22) Apollyon válasza asdf_ (#21) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az elektronikus feltöltőkártya most akkor mi, az újságosnál lévő fizetés?

Elég gyökérség lenne ezt megszüntetni a plasztik kártyákat meg megtartani. Környezetvédelem vagy mi. :U

A kedvezmény törlése meg azért nem semmi. Végülis csak a kezdetek óta volt...

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#23) Fecogame


Fecogame
veterán

Jobb, mint a semmi, de maradok a jóféle VoIP-nál :D

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#24) halkow


halkow
őstag

" 3000
forintos feltöltés esetén pedig fél évig havi
500 MB adatot ad a cég."

Ha jól értem akkor 1x-i feltöltés esetén kártyás telefon vásárláskor 6 hónapig 6x500mb ott ad :) az égész baráti

Alcatel onetouch idol2s the king

(#25) nfsu17 válasza Apollyon (#22) üzenetére


nfsu17
veterán

hol lehet plasztikkártyát venni?
egy ideig volt mind2 az újságosnál, akkor mindig kártyát vettem, mert idegenkedtem a másiktól, de aztán már sehol nem adtak plasztikot, maradt az elektronikus, ami működik is, és akkor most ezt veszik el?
az tényleg gyökérség lenne.
most ha nem akarok bankkártyával fizetni, akkor fel kell túrnom a környéket, hogy hol van plasztik? és ha sehol?
telenornál egyáltalán van?

(#26) #79335424 válasza halkow (#24) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kicsit átgondolatlan a project. ITT pl. a csomag tartalmánál (vagyis amit alapból tartalmaz a vételár) egyértelműen 30 napot ír, egy sorral alatta viszont csak 7 -et. Lehet találgatni, hogy ez csupán baki, vagy a fogyasztó szándékos megtévesztése.

nfsu17:
Nem értem a problémádat. Én havonta vásárolom a 2GB netet (vagyis töltök 3 ropit a kártyára). Bemegyek egy benzinkútra és kifizetem. Ennyi. Benzinkutat is találni pár helyen.

[ Szerkesztve ]

(#27) asdf_ válasza #79335424 (#26) üzenetére


asdf_
veterán

Az ugye megvan, hogy nincs az orszag minden telepulesen benzinkut? :U (pl. ahol lakom, ott sem, pedig nem mucsarocsoge also, hanem pest megye)

(#28) nfsu17 válasza #79335424 (#26) üzenetére


nfsu17
veterán

a benzinkúton is elektronikus a feltöltés, nem?
ami meg fog szűnni, nem?

(#29) asdf_ válasza #79335424 (#26) üzenetére


asdf_
veterán

Vagy nem tudsz olvasni, es csak sim kartya (ahol 30 nap net van bennefoglalva) vs. sim+telefon (ahol csak 7 nap net a kezdoegyenleg). :)

Ugyanakkor ez is egy lenyeges pont:

A királyságok, jutalmakhoz tartozó extra net igénybevételéhez szükséges az egyszeri regisztráció, mely legalább egy baráti szám megadásával történik.

(#30) #79335424 válasza asdf_ (#29) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem neked kéne alaposabban elolvasni! Tehát a csomag tartalma az, amit megvásárláskor a csomag tartalmaz. Már ebbe is bele lehetne kötni, hiszen regisztráció is kell hozzá, amit viszont nem tartalmaz a csomag. De ne legyünk szőrszálhasogatók, lépjünk túl ezen! A táblázat két, különböző kifejezést használ. Jutalmak és királyságok. Ebből az utóbbi az új akció lehetőségeire utal. A táblázat "miért jó" részében egyértelműen a királyságok felhasználási idejét említi:
"Mert teljes 30 napig
használhatod a királyságokat!
"
Az alatta levő mondat egyértelműen írja, hogy a táblázatban szereplő adatok a SIM és a SIM + telefon opciókra is érvényesek. A "csomagban foglalt királyságok" sztem egyértelműen definiálja, hogy milyen kedvezményekről van szó. Na, itt már csak 7 napot ír:
"SIM kártya csomag és hagyományos telefon csomag vásárlás esetén a csomagban foglalt királyságok: 3baráti 20-as + 50MB extra net melyek felhasználhatósága 7 nap"
Szerinted ez kerek? Mert sztem enyhén szólva nem az.

nfsu17:
Bocs, az nekem nem volt meg, hogy meg fog szűnni! Az télleg gáz!

[ Szerkesztve ]

(#31) nfsu17 válasza asdf_ (#21) üzenetére


nfsu17
veterán

szerintem nézzük át az ÁSZF-et mégegyszer, mert én nem találok benne elektronikus feltöltés teljes megszüntetéséről semmit, és ne híreszteljünk rémhíreket, mert még a fejünkre koppintanak.

tehát erről az ÁSZF-ről van szó:
[link]

az 5. pdf oldalon kezdődik, ami minket érdekel.

1.7. A Szolgáltató a Kártyás Előfizetés használatához különböző árú, értékű és formájú (pl. elektronikus, fizikai, stb.) feltöltőkártyákat forgalmaz:

és akkor itt leírja a fizikait, aztán leírja az elektronikusat, amiben szerintem elírás van:

2014. augusztus 14-étől a Szolgáltató az alábbi fizikai (elektronikus?) feltöltőkártyákat („Telenor-feltöltőkártya”) értékesíti:
Elektronikus feltöltőkártya bruttó ára*.....

aztán később

2014. szeptember 9-étől a Szolgáltató egyes Értékesítési Pontokon és a MyTelenor felületen az alábbi elektronikus feltöltőkártyák értékesítését lezárja:

azt amit Te írtál, szó szerint én sehol nem találom

(#32) zoli62


zoli62
addikt

Mi történne, ha Telenor az "ajándék 20 Ft-os percdíj" felhasználhatóságát például elsőként Magyarországon nem korlátozná le 30 napra? Ja tudom, mert nincs versenyre kényszerítve. :)

(#33) BandiHUN válasza zoli62 (#32) üzenetére


BandiHUN
veterán

A legjobb,hogy igazából rejthet is buktatókat ez az x napos dolog...
Például valaki gondolja,hogy szólnak,mikor visszakerül a tarifacsomagjának megfelelőbe a percdíj?
Vagy mondjak durvábbat,szólni fognak,hogy ha az ember a horror Start csomagot hagyja netre,mert pl.elég neki havi 100 mega,és mi van,ha hopp,elfogy?

A tájékoztatás nem erős oldaluk,egyenlegre sem.Fordulónapkor jön x db sms,miket hosszabbítanak,DE azt persze egyikbe se írják,hogy ezértx,ezért y ft minusz,és ennyi maradt.
Ez akkor szép,amikor pl.az ember épp egy fontos hívás közepén szembesül azzal,hogy ugrott a pl.3500ft-os egyenlege,hívás megszakad...

A múltkor a Deezerrel szívtam meg.Aktiváltam a próbahónapot,1 héttel a fordulóm előtt,mondom nyaralásra kell is a több net,de nem is költenék rá,van jobb helye is a pénznek..
Erre mi van?Fordulónapkor a tetű bagázs egyenleghiányra hivatkozva,mert nem sikerült mindent levonni(én marha nem is izéltem,hisz a szolgáltatások nem is kellettek,gondoltam spórolás,hisz alig telefonálok,és ott a net),fogták magukat,kilőtték a 2gigás Deezeremet is,amiből volt másfél giga,és 1 hete indult,szépen átraktak a Start-ba szó nélkül,mert én tettem arra,hogy a 80sms csomag nem aktív,ha nem kell,csak elkezdett csipogni a telefon net közben,hogy egyenleg 600,mi a bráner.

Kénytelen voltam a tetves Start csomaggal még 300alá letolni az egyenlegem,hogy FELTÖLTHESSEM,mert olyan szolgáltatást lőttek ki,amit kifizettem!!!Csak mert az ember lazán kezeli,hogy majd töltök holnap...

Lesz ebből még majd kavar.
Többet fog majd hozni sok bepalizott ember,akinek fingja se lesz,mikor jár le az ajándék nete,a jobb percdíja,és például a 30.napon hány órakor?Biztos sokan beleszaladnak a tutiba,hogy majd utólag jön az 1órás telefonbeszélgetés mellé,hogy hopp,mi úgy gondoltuk,hogy itt off,és 50percet a tarifásoddal toltál...

Lenne értelmes az app,már az is érne valamit.a 2013! Szeptemberi egyenlegem mutatja,nem frissül,Deezer áll 2 gigán...most frissült a napokban,de minek?
Össze vannak zavarodva...ezt a "kampányt" fel kellett volna vezetni,az app-al megtámogatn,aminél szerintem alapfunkció kéne,hogy kapjon az ember jelzést,amikor ez-az-amaz lejár,pl.előtte 1 nappal,1 órával.

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#34) asdf_ válasza nfsu17 (#31) üzenetére


asdf_
veterán

http://www.telenor.hu/upload/letoltes/kozl/kozlemeny-20140806.pdf 21-es pont.
(megj: nem ez lenne az első eset, hogy a közlemeny, az ászf és a valóság eltérő ;) )

(#35) halkow válasza #79335424 (#30) üzenetére


halkow
őstag

jó van ne veszekedjetek xarul van megfogalmazva én se nagyon értem mi van :DDD

Alcatel onetouch idol2s the king

(#36) mentoloshypo válasza ESP23 (#2) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Valóban jobb ajánlat, de a Telenor fizetett ezért a hírért, nem ők.

(#37) nfsu17 válasza ESP23 (#2) üzenetére


nfsu17
veterán

igen, ez is egy szempont, de a 2000-es max mellé nem kapsz netet, míg a telenor 1500-as mellé kapsz, a 3000-es mellé meg kaphatsz ebből a királyságból 150MB-ot is.

mellesleg a vodafone-os 4000-es csomagot itt is meg lehet oldani, 1500-ért feltöltök, 2500-ért meg veszek 1GB netet.
2000-ért meg 1 év hűséggel még olcsóbban is kijön.

(#38) Fritz Teufel válasza nfsu17 (#37) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ettől nem fognak az emberek többet befizetni a kasszába. A kártyások nem véletlenül választották azt az opciót. Ezen ezek az ajándékok sem segítenek. Ráadásul ha havi 6000Huf-ot biztosan rá tudok szánni, akkor előfizetéses opciót választanék, nem bajlódnék a kártyavásárlással 7 naponta.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#39) Littoral


Littoral
aktív tag

Ezek ilyen népmesei "hoztam is ajándékot, meg nem is" jellegű PV-k.
Vajon mikor fog eszükbe jutni egy "double and triple day"-jellegű akció a Telenornál? Valószínűleg időjárási anomália esetén (--> majd ha piros hó esik), a hazai szolgáltatóknál inkább feltételezem az ötlet megfontolását Vodafone-ról, nem a piros hó miatt.
Pedig nem hülyeség, sem szolgáltatói, sem felhasználói oldalról. Adott napokon, feltöltési összegtől függően dupla, illetve tripla összegű felhasználhatóságot biztosít a szolgáltató a feltöltési értékre - és kész.

Promotion Details:
For TopUps between $10.00-$49.99 get Double Bonus
For TopUps over $50.00 get Triple Bonus

Flyer >>

Nem úgy tűnik, hogy errefelé halad a Telenor, hiszen most törölték el a nagyobb feltöltésekhez járó bónuszt. Helyette lett ez a "három barát, plusz egy kis net" valami.

Hmm.

(#40) #79335424 válasza Littoral (#39) üzenetére


#79335424
törölt tag

Érzik ám, hogy gáz van. Minél jobban szorítják a markukat, annál kevesebb(en) marad(nak) benne. Nekem már tök mindegy, hogy mennyi a percdíjuk és a baráti szám akcióik is hidegen hagynak, mivel kb. egy éve meguntam a gusztustalankodásaikat és átmentem üzletiből, privát kártyásba. Azóta nem indítottam egyetlen GSM hívást sem. Csak netet veszek és azt használom telefonálásra. A Telenor még engedi, de a másik kettő ott tesz keresztbe a VOIP -nak, ahol csak tud. Pl. a T. -nek egyetlen kártyás netcsomagja sincs, amiben ne lenne tiltott. Persze csak vergődnek, mert a tiltás több módon is egyszerűen megkerülhető. A T. a virtuálisan küldött hívószámot sem engedi kijelezni. De így sem tudják megállítani a változást. A GSM -kasza egyre életlenebb. Komoly szintű leépítésre kényszerültek. A pirosak meg azzal reklámoztak, hogy ha vkinek nem tetszik a Telenor júliusi áremelése, akkor az válassza őket, mert ők nem változtattak. Akkor nem is, csak egy hónappal később. Mellesleg a VOIP náluk is ördögtől származó kommunikációs csatorna. Aztán eljön majd 2015 decembere és a kartellezésnek is bealkonyul.

[ Szerkesztve ]

(#41) Zola007 válasza Fritz Teufel (#38) üzenetére


Zola007
veterán

én flottás vagyok, így 4000-ből pofázok úgy 4-500 percet havonta + sms + net
anyám kártyáson van, mert mi hívjuk, most emelet (!) neki percdíjat a vodafone, valami 46 ft/ perc
marad így is kártyás, de nézek neki valami másikat majd, mert nekem meg mindegy mit hívok, de azért 2014-ben ilyen percdíj az pofátlanság

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#42) Fecogame válasza Zola007 (#41) üzenetére


Fecogame
veterán

Ha kártyás akar maradni, akkor ott van pl. a Blue Mobile ;)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.