Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kiszl


kiszl
csendes tag

Hangzatos kifejezés a "kiterjesztett valóság", de a bemutatott videó is a mindenre ráerőltetés tipikus példája. Hol is van itt a valóság, amit kiterjesztett? Valóban annyira nehéz elképzelni ugyanezt a videót úgy, hogy miközben a srác játszik, nincs előtte egy asztal?

Ahogy én látom, itt is inkább azt demózzák, hogy hogyan lehet egy giroszkópot kiváltani egy erős GPU-val és egy asztallappal...

(#2) #90996736


#90996736
törölt tag

azért ugyan a játék maga ... nem ragadott meg, de az ötlet felhasználhatóságán gondolkodva szerintem például igen népszerű lehet paintball kiváltására/feljavítására, ahol mondjuk nem "fájdalmas" lövéseket kap az ember fia/lánya, hanem csakúgy mint egy Quake, UT nál, pontokat , életerőt veszít stb. sokkal szabadabban lehetne terepet választani, nem kell védőfelszerlés ... esetleg még össszekötöd egy fejlett MRI készülékkel és megvan a 3D-s műtéti beavatkozás ... a harctéren (ha már mobil eszköz)

(#3) kiszl válasza #90996736 (#2) üzenetére


kiszl
csendes tag

Ami a lövöldözést illeti, oda megint csak fölösleges a kijelzős mobil eszköz. Lásd pl.: http://www.laserforcetag.com/ . Ha mindenképpen bele akarkuj keverni a kiterjesztett valóságot, akkor a health pack-ek, töltények, zászlók, stb. megoldhatóak úgy, hogy csak a mobil eszközzel nézelődve látod hol vannak. Mondjuk akkor már jobb lenne egy kijelzős szemüveg. Bár lehet, hogy egy telefonnal bal kézben rohangálva nagyobb a retro-sci-fi hatás.

(#4) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Remélem a Symbianos mobilok is használni fogják ezt a platformot.

valami

(#5) copin válasza Quasi_modo (#4) üzenetére


copin
őstag

A Tegra nem támogatja a symbiant. Több mint valószínű hogy WM kerül rá, bár a droid sem kizárt.

(#6) Karma válasza copin (#5) üzenetére


Karma
félisten

Nem fordítva, a Symbian nem támogatja a Tegrát? :U

Egyébként alapfunkciókkal azért el kéne futnia rajta (base porting után, nyilván) - végülis csak egy ARM11 processzor az alapja. Az ilyenek, mint OpenGL ES 2.0, USB OTG, nem fájnak a usernek amíg nem tud róla :P

“All nothings are not equal.”

(#7) copin válasza Karma (#6) üzenetére


copin
őstag

Felőlem mindegy

(#8) Quasi_modo válasza copin (#5) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

A Tegra nem támogatja a symbiant.
Igen, mármint fordítva. De én arra gondoltam, hogy majd a jövőben. Ha egy jó platform, akkor a Symbi sem hagyhatja ki.
Szerintem.

valami

(#9) copin válasza Quasi_modo (#8) üzenetére


copin
őstag

A jövőben talán már felesleges is lesz. :))

(#10) Quasi_modo válasza copin (#9) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Mármint mi lesz felesleges?

valami

(#11) copin válasza Quasi_modo (#10) üzenetére


copin
őstag

A Tegra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.