Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) passatgt


passatgt
aktív tag

Mióta macbook pro-t használok, úgy hozzászoktam a touchpadhoz, hogy egérrel képtelen vagyok bármit is csinálni gépen. Ez meg kb négyszer akkora, szóval én tuti ezzel használnám az imac-et vagy macminit vagy macprot:)

Amúgy van egy program, a BetterTouchTool, amivel erre, macbook trackapdre és magicmouse-ra lehet különféle gesztusokat kreálni és hozzá viskelkedést társítani, de sajnos csak alapból beépített gesztusok vannak, sajátot nem lehet csinálni. Erre van másik program, neve nem jut eszembe, de gondolom az még nem működik a magictrackpaddal, illetve nem ingyenes

(#2) moonman válasza passatgt (#1) üzenetére


moonman
titán

"Mióta macbook pro-t használok, úgy hozzászoktam a touchpadhoz, hogy egérrel képtelen vagyok bármit is csinálni gépen."

OMG ROTFL, ekkora süket dumát, istenem... :C :DDD :)) gondolom a ráncaid is 37%-kal csökkentek. nektek tényleg mindent el lehet adni.

(#3) Alex91 válasza moonman (#2) üzenetére


Alex91
félisten

Hat, azert lehet, hogy a Windows-t megse sikerul neki eladni! :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4) Mr.Csizmás válasza Alex91 (#3) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:DDD :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5) bolondember válasza passatgt (#1) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

ez aranyos volt!

feldobtad a napom, köszi! :))

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#6) <NewL> válasza Alex91 (#3) üzenetére


<NewL>
addikt

:))

jo kis cucc

a debreceni iStyle kapott mar,iStyle?:D

egyebkent miert nem lehetne igaza passatgt-nek? erdekes amikor ugyanezt forditva irja le valaki (touchpad-trackpoint-eger) a kutyat nem erdekli...

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#7) joey04 válasza moonman (#2) üzenetére


joey04
titán

én is sokszor kényelmesebbnek találtam a macbook pro féle touchpadet, mint az egeret. amikor megvettem, elkezdtem hozzá egeret nézni, mert hát ugye az biztos kelleni fog. Aztán ahogy használtam, rájöttem, hogy mi a fenének, ez sokkal jobb.
Asztali mellé játék miatt nem venném, meg ez akkor jó igazán, ha öledben van a gép, már a magasságra gondolok, úgy kényelmes. nekem. ezért csak hordozható gépen szeretem.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#8) moonman válasza joey04 (#7) üzenetére


moonman
titán

"mi a fenének, ez sokkal jobb."

na ez az, amit soha a büdös életben nem fogtok tudni elhitetni velem.

(#9) Karma válasza moonman (#8) üzenetére


Karma
félisten

A laptop kijelzője előtt egérrel görnyedni tényleg nem jó, abban az esetben sokkal praktikusabb a touchpad. És igen, ez a touchpad bőven szarrá ver minden mást a piacon. Esetleg egyszer kipróbálhatnád magad is, nem kell hitegetni egyik oldalról se.

Viszont amint külső kijelző jön a képbe, változik a helyzet.
Főleg nagyobb monitornál.
Egy jó kis Logitech patkány csodákra képes :)

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#10) joey04 válasza moonman (#8) üzenetére


joey04
titán

és ki a franc akarja elhitetni veled? arra volt egy gyenge kísérlet, hogy felfogd azt, hogy nekem vagy másnak ez a véleménye.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#11) besk23 válasza moonman (#8) üzenetére


besk23
tag

Nem is akarta senki elhitetni veled.

@ Nokia Lumia 1520 Black @

(#12) EczkE


EczkE
addikt

Érdekes kütyü, de én használat nélkül nem tudom elképzelni, hogy nem is kell egeret használni. :) (munkahelyen nem tudom megnézni a videót :()

Asszem mindenféleképpen!

(#13) iSTYLE válasza <NewL> (#6) üzenetére


iSTYLE
csendes tag

egyenlőre egy szállítmányt kaptunk ami elkelt az előrendelők között, úgyhogy sajnos még kipróbálni is csak az Andrássy úti üzletben lehet az új terméket

www.istyle.hu

(#14) Liudvikas válasza passatgt (#1) üzenetére


Liudvikas
tag

"Mióta macbook pro-t használok, úgy hozzászoktam a touchpadhoz, hogy egérrel képtelen vagyok bármit is csinálni gépen."

ez elég szomorú, tekintve hogy többi 500 millió embernek valahogy sikerül ;] :D

(#15) Taybore


Taybore
aktív tag

TOTAL OFF: Szorri és suldigung, de ez mitől mobil hír?

(#16) Karma válasza Taybore (#15) üzenetére


Karma
félisten

Ez blog, nem hír.

“All nothings are not equal.”

(#17) Taybore válasza Karma (#16) üzenetére


Taybore
aktív tag

Oké, akkor blog. A hangsúly a 'mobil' szócskán volt (nyilván nem érezhetően).

(#18) #71321344


#71321344
törölt tag

majd ha keyboard-dal egybeépítik, akkor HTPC-khez elég jó alternatíva lehetne, bár most se rossz, ha nem akarsz sokat pötyögni (gy.k.:virtualkeyboard).
számomra sose tudná kiváltani az egeret egy touchpad - CAD-ezek-, de Macbook-ok tapipadja tényleg elég eltalált valami

(#19) joey04 válasza Taybore (#17) üzenetére


joey04
titán

Ez egy Apple blog. Hírben, tesztben értelemszerűen csak telefonok legyenek egy telefonos oldalon, 1-2 kivétellel. De azért szerintem nem kell minden az oldalhoz köthető blognak mobillal foglalkoznia.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#20) rOwLeY válasza moonman (#2) üzenetére


rOwLeY
őstag

tudod a kezdetek óta rajta van ez a win-es laptopokon is, csak azokon olyan szinten használhatatlan szar, hogy rá vagy szorítva, hogy rádugj egy egeret.

(#21) joey04 válasza rOwLeY (#20) üzenetére


joey04
titán

+1 :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#22) zsolidodd


zsolidodd
senior tag

Biztos, de a Magic Mouse szerintem jobban használható, mert az kettő az egyben, ugyanazokat a gesztusokat ismeri, mint a touch pad, sőt kicsit többet is. Amúgy MBP touch pad tényleg nagyon jó, én még nem használtam ilyen kényelmeset, de az egér azért kell.

(#23) rOwLeY válasza zsolidodd (#22) üzenetére


rOwLeY
őstag

persze, én is használok a MB-hoz egeret, de tényleg csak akkor, ha muszáj, mert alapvetően sokkal kényelmesebb és gyorsabb a trackpaddel. Ez csak ilyen wines betegség, hogy egér nélkül létezni sem lehet.

(#24) Integra válasza passatgt (#1) üzenetére


Integra
titán

te igazi bohóc vagy. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25) Integra válasza rOwLeY (#23) üzenetére


Integra
titán

dehogynem.
trackpoint-nak hívják a tutit.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#26) Karma válasza Integra (#25) üzenetére


Karma
félisten

Én is TrackPoint-fanatikus voltam sokáig, de az Apple-féle touchpad jobb szerintem. Főleg az IBM-esekhez képest :((( Nem csoda, hogy rászokik a nép a pöcökre.

Mondjuk az X szérián nincs touchpad, és nem is hiányzik különösebben.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#27) evone válasza Integra (#25) üzenetére


evone
őstag

;) jól mondod :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#28) evone válasza Karma (#26) üzenetére


evone
őstag

Teljesen egyetértek, abban hogy szar a ThinkPadeken a touchpad. Sajnos lassan kezd megszunni a nincs az X szerian touchpad dolog, az X201en már opcionalis. Gondolhatod hogy X202-n már nem opcionalis lesz, hanem kotelezo. :(

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#29) Blaise


Blaise
veterán

Biztosan "twice as much amazing" meg minden, de

69 USD -> 14 553 Ft
69 EUR -> 19.186 Ft
Magyar ár -> 22.790 Ft

:C

(#30) moonman válasza rOwLeY (#20) üzenetére


moonman
titán

"rajta van ez a win-es laptopokon is, csak azokon olyan szinten használhatatlan szar, hogy rá vagy szorítva, hogy rádugj egy egeret."

(#31) Karma válasza moonman (#30) üzenetére


Karma
félisten

Pedig ez a (szomorú) tényállás.

“All nothings are not equal.”

(#32) <NewL> válasza moonman (#30) üzenetére


<NewL>
addikt

beöltöztél?:D

There's an app for that

(#33) moonman válasza Karma (#31) üzenetére


moonman
titán

te, én kész örömmel használom a hp-m touchpad-jét, amikor úton vagyok, vagy ölben használom és nincs egér, van rajta kétirányú scroll, három gomb, tap-click, amit akarsz. teljesen jó. de azt sosem fogom mondani, hogy "jobb, mint a Logitech MX Revolution-t tologatni".

[ Szerkesztve ]

(#34) Integra válasza Karma (#26) üzenetére


Integra
titán

ha szeretsz sifitelni ezerrel, meg mindent lassabban csinálni, akkor elhiszem hogy jó a tapipad, lelked rajta:)
fura, mert a thinkpadek trackpointja a legjobb, a dell nyomába sem ér.
már alig várom, hogy kijöjjön a cordless thinkpad+trackpoint klavi, egy az egyben T szériás bill az ölbe a nappaliba. nincse vetélytársa.

x201-re megkapod nulla fontért az ultranav kiszerelést is ha kell, de én se azzal rendelem, csak trackpoint-tal. ha meg nagyon több kell, akkor egy méretes egeret dugok be hozzá. de semmi képpen sem sifitelek. :N

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35) Integra válasza Karma (#26) üzenetére


Integra
titán

2x

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36) majom2


majom2
senior tag

Én tuti h azonnal veszek egyet ha kapható lesz, mert baromira érdekel h milyen lehet ez egy desktop géppel. Aztán egy hét után kiderül, h megtartom vagy eladom :)

(#37) majom2 válasza zsolidodd (#22) üzenetére


majom2
senior tag

A MM tapifelülete viszont sokkal kisebb, ezért bonyolultabb gesztusokra sajnos alkalmatlan.

Moonman: nekem van Logitech mx revo-m is. Majd kiderül melyik az ügyesebb :) btw jó kép lett, de legközelebb inkább mosolyogj :P

[ Szerkesztve ]

(#38) Liudvikas válasza majom2 (#37) üzenetére


Liudvikas
tag

G5 a legjobb :))

(#39) rOwLeY válasza Integra (#25) üzenetére


rOwLeY
őstag

az is okosság!

(#40) rOwLeY válasza moonman (#30) üzenetére


rOwLeY
őstag

ember én még mindig nem értem minek írsz te ide egyáltalán?!

(#41) moonman válasza rOwLeY (#40) üzenetére


moonman
titán

nem kell mindent érteni.

(#42) zsolidodd válasza moonman (#41) üzenetére


zsolidodd
senior tag

Elég érdekes a stílusod.....

(#43) rOwLeY válasza moonman (#41) üzenetére


rOwLeY
őstag

de te sem érted...

(#44) moonman válasza zsolidodd (#42) üzenetére


moonman
titán

én egy ilyen érdekes ember vagyok.

(#45) BloodyEddie válasza moonman (#30) üzenetére


BloodyEddie
őstag

Ez tetszik :D

Btw, beperelhetem az Apple-t, ha a touchpad miatti folyamatos súrlódástól lekopnak az ujjaim?

(#46) <NewL> válasza BloodyEddie (#45) üzenetére


<NewL>
addikt

persze, meg a napot is mert azmeg rakositja a bort

There's an app for that

(#47) passatgt


passatgt
aktív tag

Picit túlozatam, de nálam így van. 13-as pro-t 19-es külső monitorral használom, és tökéletes touchpaddal:)
Visztont azt egy szóval nem mondtam, hogy nincs nála jobb egér, egyszerűen annyira hozzászoktam itt a macbookon, hogy nekem jelenleg ez kényelmesebb, mint egy egeret használni. Játszani nem ezen játszok, mert nem lehet vele rendesen(de pl COD4-et próbáltam, és simán ment:))

Pl egy egérrel nemtudom hogyan hoznám be az exposé-t, vagy hogyan scrolloznék ilyen kényelmesen...
És tényleg, aki még nem próbált macbook touchpadot, az egy próbát tegyen vele, mert gyakorlatilag bármelyik laptopon lévőnek köze nincs hozzá:)

Amúgy van ez a jagermaisteres játék, touchpaddal 58 másodperc alatt megcsináltam, lehet utánozni:)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#48) evone válasza passatgt (#47) üzenetére


evone
őstag

59 masodperc egerrel. és?

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#49) passatgt válasza evone (#48) üzenetére


passatgt
aktív tag

egy átlag notebook touchpaddal mennyi lett volna?:)

(#50) Karma válasza passatgt (#47) üzenetére


Karma
félisten

A Logitech VX Revómon egy gombnyomás volt az Exposé.

“All nothings are not equal.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.