Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A fogyasztással nem lesz gondod.

Amúgy melyik Windowszal használod?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2) t72killer válasza Hieronymus (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyelőre 10es, azon minden-minden driver okés. Linux hamarabb lesz rajta szvsz, mint w11

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) Hieronymus válasza t72killer (#2) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A 11-s nem nagyon lesz rajta.
Állítólag a Microsoft kizárja az okos megoldásokat, amik a nem támogatott processzorok problémáját hidalja át.
Mondjuk előnye sem származna a Windows frissítésből a gépnek. Nincs hardvertámogatása a Windows extra képességeinek.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#4) t72killer válasza Hieronymus (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyelőre még megy a mókolás és nagyon remélem a nyakukra lépnek, hogy menjen tovább. Miért? Biztonság.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) y@g4n válasza Hieronymus (#1) üzenetére


y@g4n
tag

Ejj a mindenit a kinezete lattan elfogott a birtoklasi vagy!

हरि बोल | हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे ह रे

(#6) t72killer válasza y@g4n (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha beéred a szerény (de azért hétköznapi dolgokra simán okés!) hardverrel, akkor konkrétan ez a példány megvan kb 250-300 fontból, ha jársz mifelénk/ismerősöd jár errefelé. Az előd CF-19 már túlságosan is tégla nekem és ugye nem lehet tabletként üzemeltetni. Az utódok meg ugye minél fiatalbbak, annál inkább exponenciálisan száll el az áruk. Szívfájdalmam, hogy nem sikerült 16gigásat szerezni, de az rögtön dupla áron megy :Y. Utód CF-33 meg 700 font felett. Én már rákattantam, ha bármikor is eljön a csere ideje, akkor alkatilag azonos, pár generációval fiatalabb utódot fogok venni, ha azok is belepottynnak ebbe a kényelmes 2-300 €/£ közötti árkategóriába :R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) Hieronymus válasza t72killer (#2) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

dupláztam illet nem én, a FF

[ Szerkesztve ]

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#8) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gyors fogyasztásmérés, nem egészen fair módon: a Lati E7450-nek van egy dedikált nvidia grafikája, így az elég sokszor beledumál olyasmibe is, ahol nincs rá szükség.

Alap IDLE, legsötétebb képernyőbeállítás mellett (a cf20-on ez beltérben, lámpafénynél még tök jól olvasható! 5W (vs E7450: 9W) - ugyebár a gépezet minden nem dolgozós másodpercét itt tölti, azaz hosszú üzemnél sokat számít.
1080p filmnézés youtube-on: 13W (vs E7450: 27W!)

Stellarium, idle működés alap égbolt-forgási sebességgel: 11W (vs E7450: 19-22W)

Szóval szeretni fogom én ezt a kis gépecskét, főleg terepen, ahol pl kempingezésnél egy béna hajtogatós napelem az energiaforrás :R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jóféle, elfogadnék egy ilyet :R

Mutogatni való hater díszpinty

(#10) t72killer válasza hcl (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Érzésre jó barátok leszünk :R. A netbook kategória a fix 10W alatti fogyasztásával kihalt, felfalták a tabletek - ebből még lehet valami, így használtan még az ára is emészthető. Az alacsony fogyi azt is jelenti, hogy a pici, 30Wh-ás akksikat egy hátizsákos összehajtogatható napelem pár óra alatt feltölti/napközbeni energiaigényt fedezheti.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) hcl válasza t72killer (#10) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen, nekem is hiányzik ilyen Psion 5MX->eeePC körüli, billentyűzetes kis izé.
Cyberdeck címén szokás ilyeneket építeni, de az meg azért kevesebb funkcionalitás.
Én most Pi-ből építek (remélem) fejleszthető tabletet, bár inkább azért, mert elég vót a nem létező Android supportból csilliókért :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#12) t72killer válasza hcl (#11) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem meg a droidról egyszerűen sokminden nem megy, konkrétan asztrofotós cumó telóról üzemeltetésére kéne még egy spéci/überspéci semmi másra nem jó dobozka annyiért, amennyiért ezt a lapost vettem (ASIair). Win alatt meg pörög minden driver, fut minden 20éve asztalira fejlesztett progi, javarészük ingyenes. Droidon még egy raw képfájl megnézésével/alap vágásával is csak a szenvedés van.

Ja, és még egy apróság: ez a kicsike bizony saját soros porttal rendelkezik, ami számos bütykörésznek szimpatikus, de én is közvetlen rá tudom kötni a távcsőmechanikát :R

Éppenséggel el lettem volna a szuper"balta-özönvízálló" kivitel nélkül, 8éven át(!!) dolgozott a kezem alatt egy eeepc 1001p, de ez ma már sajnos mindenre is kevés :(.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) hcl válasza t72killer (#12) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az kemény... Mondjuk elég speciális igény is. (Nekem elég a Sky Map, sajnos túl ritkán tudok kimenni csillagos képekre :) )
És nem mellesleg billentyűzettel azért kicsit hatékonyabbak is a dolgok.

A sörös port meg nagy előny tud lenni, bár az USB-RS232-k is használhatóak már régóta (2010 körül még meredek dolgok történtek :D )

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#14) t72killer válasza hcl (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én hálistennek már használható USB-sörössel dolgoztam úgy 12éve, de az egy kényelmes laborban volt ahol nem számított, hogy merre mennyi tyúkbél lóg. Az erdőszél azért más, minden extra kábeldarab megspórolása ajándék.

A kicsike billentyűzete szuper, annyi megkötéssel, hogy magyar kiosztásban nincs rajta 0 gomb, aktiválni kell a numerikust hozzá :DDD . Ennél több baja ne legyen :R. A tapipad egy katasztrófa, de átnevelem magam a touchscreen használatára. Amit még megléphettek volna, egy 2.5"-os SSD vagy winyó hely a billentyűzetben. Bár értem a problematikát, ha az mountolva van, akkor a hot swap tabletlecsatolás necces.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) hcl válasza t72killer (#14) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"magyar kiosztásban nincs rajta 0 gomb, aktiválni kell a numerikust hozzá"
Windowson a Powertoys a barátod, Linuxon az xinput :)

De mondjuk ha ez convertible cucc, akkor aztán a francot érdekelné, minek mi baja :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#16) t72killer válasza hcl (#15) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Váá, hülyevok, megtaláltam a 0 gombot. Egy pici billentyű az ESC mellett :DDD :C

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) hcl válasza t72killer (#16) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

WTF én nem látok semmit ott... fotózd má' le :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#18) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

A képen látható baltával is le lett tesztelve mennyire "tough"? :)

(#19) t72killer válasza hcl (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Most épp nincs nálam a gép, balra fönt az ESC és az F1 közötti p.csánrúgott aposztrof adja ki a 0-át magyar kiosztás mellett :R:

#18: :)), csak mellette csapódott be, bár fogtam már lapost, ami már a becsapódás előtti minimál légmozgástól széthullott volna :DDD

Tegnap éjjel amúgy "újrakalibráltam" az akksikat - amennyire tudtam legalábbis, ami a netes források szerint annyi, hogy 0-ra meríti őket az ember, aztán feltölt. Kíváncsi leszek, a 0-ra merítés sajna elég könnyen megvolt, sima chrome-os netezgetés alatt már csak 4.5 órát bír a kicsike. Az új akksi téma bonyibb, mint gondoltam: amit utángyártottnak néztem amazonon, az igazából másik használt példány, 59 fontért.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) hcl válasza t72killer (#19) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"sima chrome-os netezgetés alatt már csak 4.5 órát bír a kicsike. "
:D
Nekem a céges, viszonylag új gépeim se bírnak többet... :D

Az a 0 amúgy nem meglepő, csak a helye... Nem igaz, hogy nem fért volna el normálisan :D

Az akkukalibálás általában nem csinál semmit, beméri max., hogy mi a teletöltött állapotban a feszültség, esetleg a terhelésre feszültségesést :(
Ha a tlp ismeri a gépet (miért ne ismerné), akkor még az ezred volt pontos feszt is megtudhatod.

Mutogatni való hater díszpinty

(#21) t72killer válasza hcl (#20) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mondjuk ebben 2 akksi van. Az E7450 ilyesmit kb 8óráig tolt újkorában.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) hcl válasza t72killer (#21) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Lenovo T440-T480 is tudott duplával jönni :D
8 óra már szép, de ennek az újkori árát vesd össze... én elégedett lennék a 4-gyel.

Mutogatni való hater díszpinty

(#23) t72killer válasza hcl (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Noigen, ebből a csodabogárból a patika állapotúak még ma is sokszáz fontért mennek :)). Újonnan valami 3000+ rémlik :R. Viszont egy akksifelújítás neki (mindjárt megyek nyafizni az elektro-topikba, hogy is megy ez :DDD) és újra virít.

Marketplace-en találtam 100 fontért billentyűzet+régiakksi kombót, sokkalinkább ilyet veszek, mint használt akksit önmagában 60ért.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24) hcl válasza t72killer (#23) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk az akku felújítása nem feltétlen annyi, hogy kicseréled a cellákat :( Ha vezérlőt is fel kell programozni, az már macera.

Mutogatni való hater díszpinty

(#25) t72killer válasza hcl (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Legrosszabb esetben megkérdezem a Liion kájeftét, tudnak-e egy kis csomagkedvezményt adni 3darabra...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) hcl válasza t72killer (#25) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Wow :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#27) tlac válasza t72killer (#12) üzenetére


tlac
nagyúr

Nekem meg a droidról egyszerűen sokminden nem megy, konkrétan asztrofotós cumó telóról üzemeltetésére kéne még egy spéci/überspéci semmi másra nem jó dobozka annyiért, amennyiért ezt a lapost vettem (ASIair)

pont beszéltem ismerőssel tegnap, ő egy pi5-ről futtatja az asztrofotós cuccát (korábban laptopot használt erre)

(#28) t72killer válasza tlac (#27) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azt lehet persze. Csak számomra plusz kütyü, amit semmi másra nem használok.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#29) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Súlyos szívfájdalommal, de lehet mégis kihátrálok a gépecskéből: képtelenség bele normális áron akksit szerezni :W . Ugyebár 2 akksija van, mindkettő zakatol a tropa/OK/halott irányba a 60%-os életével, a piacon pedig vagy eleve használt akksi van darabja 60 fontért vagy új, 170ért, utángyártottat senki se csinál :((( . Ápr 4-ig még visszaküldhetem, addig lesz válasz akksifelújító cégtől, hogy egyáltalán hozzányúlnak-e, máskülönben ez így bukta, a gép áránál drágábban nem veszünk akksit...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30) tlac válasza t72killer (#29) üzenetére


tlac
nagyúr

sajnos ezekkel a gépekkel mindig ez a helyzet
bármi elromlik, nagyon drága bele az alkatrész

a pi-ben legalább nem kellene döglődő akkutól tartani :)

[ Szerkesztve ]

(#31) hcl válasza t72killer (#29) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Új 170-ért, az miért nem?

Mutogatni való hater díszpinty

(#32) t72killer válasza hcl (#31) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mert 2db kell a gépbe (=340), a komplett gépezet meg 250be került :DDD . Az akksit benéztem, felületesen olvasva az 50-60£-os darabokról azt hittem, hogy utángyártott ÚJ, de végigbogarászva kiderült, hogy ismeretlen állapotú+korú HASZNÁLT cucc :Y . Egyéb, hasonló kategóriás akksikat kb 30 fontnak megfelelő összegért újítanak fel, ez még okés lenne nekem, a többszöröse simán nem gazdaságos.

#30: Igazából a legkritikusabb az akksi: abból mindenképp ÚJ állapotú kell. Egyébként ennél a gépnél a legtöbb letörő, sérülő, kopó dolog a billentyűzet-részben van: pont egy komplett ilyet készülök tartalékként megvenni a benne lévő használt akksival kb 100 fontért. Ha működik a felújítás-biznisz, akkor teljes siker, ha viszont nem, akkor innen pucolni kell :(.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33) tlac válasza t72killer (#32) üzenetére


tlac
nagyúr

egyáltalán egyformák az akkuk a gépben?

amúgy túl sokat fogsz így már rá költeni, tényleg jobban járnál egy pi5-tel
azt beépíted a rendszerbe és kész

(#34) t72killer válasza tlac (#33) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

igen, mindkettő CF-VZSU0QW, csereszabatosak. Kell a házhoz is egy laptop, mert a mostanimat a nagyfiam megörökli a Pi-re szigszalagozott TV-vel meg macerás átülni a konyhába, ha úgy hozza a szitu :DDD .

Egy készlet utángyártott akksi vagy egy kör felújítósdi még pont beleférne az értelmes ktgvetésbe, de afölött már konkrétan drágább lesz, mint egy sokkal jobb 11-12.gen hardverrel szerelt üzleti lapos, ami azért elgondolkodtató.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35) hcl válasza t72killer (#34) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

RPi-hez van csomó féle érintős LCD, 3D nyomtatsz neki házat (vagy veszel) és Linux tablet, powerbankról megy :)
BTW monduk ezzel az nem jó, hogy az asztrofotós cuccaid meg Windowsosak, azzal nincs mit kezdeni.
Esetleg Lattepanda, vagy hasonló SBC.

A használt üzleti laposnak nem lesz ilyen jó akkuideje, és terepen hamar meg fog halni, ami meg ugye azt jelenti, hogy még egyet...

NIncs jó megoldás, na :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#36) totron válasza hcl (#35) üzenetére


totron
addikt

van csomó féle érintős
Te vagy jobban benne, nem az van, hogy ezek az érintők árban mindenkor felette vannak egy készegész használt teljes tablet árának, és még kisebbek is, és még a kendács partiból kihozható koherencia-hiány sem vonzóbb mint egy készdizájné, ahol pedig eleve van ilyen?

(#37) Hieronymus válasza hcl (#35) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A német Amazonon
ALLDOCUBE 2 in 1 Tablet PC, Tablet PC mit Tastatur Windows 11,Tablet Laptop 10.5 Zoll,Celeron N4120,8GB RAM,128GB SSD, FHD IPS Display1920x1280,2.4G+5G WiFi,Bluetooth,Type C,HDMI, QWERTY
280 és fél euró ez a gép. Billentyűzettel, garanciával.

Nyilván ez sem sebesség bajnok, de nem is ez az elvárás.

Kicsit olcsóbban már Microsoft Surface Go - 8GB RAM, 128GB SSD is kapható. Régebbi generáció. De billentyűzetet venni kell mellé. Átlagosan kilenc órát üzemel akkuról. Igaz ez csak Windows 10.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#38) t72killer válasza hcl (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nna, pánik sztornó, Li-ion kft vállalja az akksikat darabja 22k. Ennyi még belefér, hogy baltás gépem legyen :DDD

#37: háát, én a mostani alá már nem mennék teljesítményben, ilyen kacatot már kár gyártani :W

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#39) tlac válasza t72killer (#38) üzenetére


tlac
nagyúr

abban sokkal modernebb proci van, mint a tiedben, így gyakorlatilag nem lenne lassabb
[link]

[ Szerkesztve ]

(#40) hcl válasza t72killer (#38) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Fasza :)
Mi ennek a cégnek a címe? Lehet jó lenne másnak is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#41) t72killer válasza hcl (#40) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ők azok :R

#39: wow, nem gondoltam volna. Bár a 128as háttértár kuka míg a 256os legalább rendszer+progiknak elég. Arról nem is beszélve, hogy a toughbookban ha akarom, cserélhetem egy 2terás m.2 modulra, a kínai tabokban meg gondolom forrasztva van.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#42) hcl válasza t72killer (#41) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Wow, köszi :) :R

Mutogatni való hater díszpinty

(#43) Hieronymus válasza t72killer (#38) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Annyira nem kacat.
Azon kívül, hogy egy hajszállal izmosabb a gépednél, Windows 11 a kompatibilis processzor.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#44) t72killer válasza Hieronymus (#43) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bővíthető a 128giga ssd-je? Máskülönben halott ügy...

Neked van amúgy ilyen? Kíváncsi lennék Aida alatt miket dob.

A gyakorlatban az enyém is win11 kompatibilis, pikpakk felheggeszted ha akarod, csak 99%, hogy a ráaggatott asztrokacat meg nem. Sőt, horribile dictu van egy ebayszülte vagcom-kábelem, ahhoz még win7 kell🤦‍♂️ Kész akrobatabutatvány volt a ködlámpákat átprogramozni vele amikor ideköltöztünk :DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45) hcl válasza t72killer (#44) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

" Sőt, horribile dictu van egy ebayszülte vagcom-kábelem, ahhoz még win7 kell🤦‍♂️"
Virtuális gép a szó, amit keresel.

Mutogatni való hater díszpinty

(#46) Hieronymus válasza t72killer (#44) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Jelenleg nincs ilyen gépem.
Korábban volt egy 10"-os Windows10, Atom x5-Z8300 processzorral szerelt táblagépem.
(2015-ös fejlesztés.) FullHD, IPS kijelzővel. 3G modemmel. Billentyűzetes kijelzőfedővel. Érintés és toll támogatással.
Nagyon szerettem. A végén sikerült összetörni. Betonra esett a fém burkolat nem tudta megvédeni.

Azóta alapkövetelmény nálam a toll támogatás.

A korábbi notim egy második generációs I3 processzoros gép volt. Ezt váltotta le hurcolásra, a Windowsos táblagép. Mivel a táblagép processzora fejlettebb volt, hardveresen támogatta a HTTPS kapcsolatot, pörgősebb volt a net, mint az í3 processzorral. A 4K lejátszása FullHD felbontásban probléma mentes volt.
Szóval nem az integer számítás gyorsasága számít egyedül, hanem a processzor összes hardveres gyorsítási képessége.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#47) t72killer válasza Hieronymus (#46) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A toughbook is elég jól tollazik (állítólag, én nemigen használom), és 4G modem+gps is van ;) . Ezek valóban pluszok egy mezei laposhoz képest, én mindkét utóbbi funkciót jól fog jönni ÉS kifejezetten pozitív, ha nem kell hozzájuk plusz usb vagy egyéb elveszik/beleesik a sárba, különtöltenikell kütyü.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#48) t72killer válasza t72killer (#41) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nadejó, li-ion a képeket meglátva kifarolt az ajánlatból😅🤬, azzal az indokkal, hogy "ők ilyen vékony cellákkal nem foglalkoznak. Banyeg, LEÍRTAM az első emailemben, hogy 7,6mm vastag + mellé a pontos típusszámot 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️. pedig nem rizsáztam oldalakat, a második mondat alá kb max 5 szóban kigyűjtöttem a méret-súly kapacitás adatokat, ezt nem sikerült megemészteni.
Megy sajnos vissza így a kicsike :(((

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#49) hcl válasza t72killer (#48) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:O :W

Mutogatni való hater díszpinty

(#50) t72killer válasza hcl (#49) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Holnap jön az utód, egy Thinkpad x13, 2.gen. Nem tabletesíthető változat sajnos, de remélem beváltja a hozzá fűzött reményeket...

65 fonttal drágább, mint ez a kicsike, de ha egy nyomorult pana akksi 160 és ez egyenesen kettőt eszik, akkor sajna nincs miről beszélni :(.
(a lenovo-ba való utángyártottakkal dunát lehet rekeszteni, a fentihez képest negyedáron mennek, sőt, 2kapacitásarányosan még annál is olcsóbban)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.