Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tixem


tixem
addikt

444-nek az sem szabad elhinni amit kérdez.

Mindemellett az ilyen esetek mindig kényesek, mert miután megtörtént az eset nyilvánvalóan mindkét fél úgy kerekíti a sztorit, hogy az neki legyen kedvező, így hát még a jóisten sem tudja, hogy valójában hogy történt.

Egy biztos, hogy kutyát csak úgy nem engedünk szabadon szaladgálni, mert ilyen simán megtörténhet. A törvény ismeretének hiánya pedig nem mentesít a felelősség alól. Ha eleve így indultak neki a túrának, hogy a kutyák végig mellettük futkorásznak akkor illett volna az erre vonatkozó törvényi szabályozásnak utána olvasni.

Na most ha úgy történt, ahogy a vadász mondja akkor annak a rendőrségnél nyoma lesz és akkor a franciák mehetnek a búsba, jogos volt a kilövés, end of story.

A franciák esetében az 444 által közölt 30 méter a facebook poszt szerint inkább 70 volt.

"Meanwhile, I count the distance between our tent and the traces of blood: 70 meters"

Nem tudom... Nekem a turisták verziója jobban bűzlik. Megnéztem az eurovelo erre a szakaszra eső útvonalát, ha azon tekertek akkor az Szalk alatt elmegy az 51-es úttól és településtől elhaladva a gát felé folytatódik és ha tényleg arra mentek akkor a vadásznak még igaza is lehet.
Ha a gáttól a mentett oldal irányába volt 70 méter akkor valóban a túloldalon voltak és a vadász nem is láthatta, hogy ők ott vannak, csak annyit, hogy egy rohadt nagy fekete kutya fut a semmi közepén.
Nem tudom. Térképen megnéztem az ominózus helyszínt, legalábbis gyanítom hol történhetett és ha jól tippelem a helyet akkor ezek a méterek sehogy nem jönnek ki, amiket a franciák állítanak.

Tegyük hozzá, hogy a vadász verziója is sántít, hiszen az általam feltételezett helyszínnek még csak közelében sincs Natura 2000 terület. A legközelebbi a Rácalmási-szigetek TT, de az a Duna túloldalán van. És a kilövés sem úgy működik - illetve nem úgy kéne neki -, hogy kutyát látok puff. Megnézem előbb hajt e valamit, ember van e a közelben, ráordibálok, leadok egy figyelmeztető lövést teszem azt a levegőbe stb stb. Vagyis csak tisztán olyan helyzetben lövök ki kóbor(nak vélt) kutyát ha tényleg vadat űz és a kilövését mások testi épségének veszélyeztetése nélkül véghez tudom vinni.
Az sem mellékes, hogy ha egy ápolt kinézetű, jó kiállású kutyát látunk a távcsőben - pláne még ha nyakörv is van rajta - akkor valószínűleg tartozik valakihez és a gazda a közelben van, vagy a kutya nemrég szökött meg a környékről valahonnan.
Az biztos, hogy ilyen esetben én előbb megpróbálnám magamhoz csalni a kutyát, ha tényleg jól nevelt és barátságos akkor nem lehet gond és úgy körülnézni a környéken hátha ott a gazdája. Ha nem akkor meg hazavinni és elhinteni a környéken fűnek fának, hogy ekkor találtam itt és itt, akinek hiányzik itt és ekkor elviheti. Ez lenne az elsődleges. Sok vadász sajnos gondolkodás nélkül ereszti a golyót. Nyilván ha ez az út nem megy, akkor is megpróbálom elhajtani, aztán ha rátámad az emberre akkor még mindig ott a puska, vagy a vadásztőr. Mondjuk a monitor mögül könnyű okosnak lenni, én még sosem kerültem ilyen helyzetbe területen, igaz nem is vagyok hivatásos vadász aki a 7 minden napján a területet járja, nyilván ők nagyobb valószínűséggel futnak össze kutyával, kutyás turistával miegymás.

Na de mindegy nem így történt, mindenesetre itt mindkét fél hibázott a rá vonatkozó szabályok, előírások betartásában szvsz és egyiknek sincs semmi joga a másikra mutogatni.

Egy biztos. Kutyának a szabadban pórázon a helye. Lehet itt arra hivatkozni, hogy juhászkutya, jól nevelt mittudomén? És? Kit érdekel? Juhászkutyaként volt velük és nyájat terelt vagy mi? Annyira szeretem az ilyen kifogásokat. Póráz minimum és bár a szájkosár is kötelező azt inkább hagyjuk, én sem szeretem.

DE!: póráz kell. Kész. Ha meg szabadon akarja futtatni akarja a kutyáját és nincs erre külön kijelölt hely, tegye az jól látható helyen, az állat közelében és úgy, hogy ő is jól látható legyen. Az sem árt ha hangosan kommunikál a kutyával. Akkor nem történik ilyen baj. Igaz még így is totál szabálytalan, de legalább láthatóak és hallhatóak és még mindig jobb egy mérges vadász és egy esetleges csekk, mint egy döglött kutya.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.