Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Most már az új fejlesztéseknél igazán figyelembe vehetnék a PlayStation 5-öt, és ennek megfelelő hűtőbordával is szerelhetnék ezeket az SSD-ket.

<-ƘƘ->

(#2) #72042496


#72042496
törölt tag

Váhh, mintha valami Cronenberg-filmből jött volna elő. :)

(#3) Frozen


Frozen
őstag

Kérdés ezeket a tempokat tudja e az ssd vagy csak slogen marketingképpen

Vastagsága miatt csak asztali pcben használhható...

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#4) Dragon3000 válasza Kendek (#1) üzenetére


Dragon3000
veterán

A ps5-t kellett volna úgy tervezni, hogy az SSD érintkezzen a nagy bordával, akkor nem lenne gond, hogy melyik SSD, hogy fér bele és milyen a hűtése.

(#5) Kendek válasza Dragon3000 (#4) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hogy mi? Mármint ezt mégis hogyan képzelnéd el a gyakorlatban megvalósítva? Mert én nem tudom értelmezni amit írtál... Ami lehetett volna az az, hogy a Sony mellékel egy gyári hűtőbordát, ami megfelelő méretű és bármire rá lehetett volna szerelni (amin már van - mint itt is -, arról nyilván előtte el kellett volna távolítani).

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#6) Dragon3000 válasza Kendek (#5) üzenetére


Dragon3000
veterán

A panel ki lenne vágva a csatlakozó megfordítva lenne és termalpad a konzol hűtő bordáján, amire ráfekszik az SSD. Meg is lenne oldva a külön SSD hűtése.

(#7) Kendek válasza Dragon3000 (#6) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

És mi van a kétoldalas SSD-kkel? Csak a fele oldaluk lenne hűtve, vagy az miként lenne megoldva?

<-ƘƘ->

(#8) Dragon3000 válasza Kendek (#7) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ebben a formában az SSD-nél nagyobb lenne a hely, így arra a felére meg mehetne egy kisebb borda, ezt meg lehetne külön árulni a konzolhoz. Tárhely méretileg van limitálva a bővíthetőség?

[ Szerkesztve ]

(#9) Kendek válasza Dragon3000 (#8) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Van, 4 TB a limit.
Amúgy nem olyan rossz elképzelés, de nem így oldotta meg a Sony. Ergo most az SSD gyártókon múlik, hogy mennyire mennek rá az új felhasználóbázisra.

<-ƘƘ->

(#10) Dragon3000 válasza Kendek (#9) üzenetére


Dragon3000
veterán

Csak így meg lényegtelen, hogy mit hogyan oldanak meg az ssd gyártók, mert szerintem nem lehet értelmes hőmérsékleten tartani abban a kis rekeszben az ssd-t és hűtőbordából is nagyon alacsony fér csak el, így értelmetlen a gyors, de a melegedés miatt belassuló ssd, mint követelmény.

(#11) Kendek válasza Dragon3000 (#10) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Van hűtés abban a kis rekeszben, ahogyan fogalmaztak, a negatív nyomás elvén működik. Ezért fontos, hogy rá legyen csavarozva a kis fém fedele is. A mérések pedig igazolják, hogy sokat jelent a megfelelő hűtőborda megléte.

<-ƘƘ->

(#12) bteebi


bteebi
veterán

7 GB/sec mellett az 1 terás 2,5 perc alatt teleírható, a 700 TBW mellett pedig - névlegesen - 30 óra alatt kinyírható. Nice.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#13) Kendek válasza bteebi (#12) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, persze... nagyon nem.

<-ƘƘ->

(#14) Dragon3000 válasza bteebi (#12) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha még végig is tartaná a sebességet, ami nem igaz, akkor is maximum a garancia járna le.

(#15) E.Kaufmann válasza #72042496 (#2) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nekem róla inkább a széttrancsírozott állak jutnak az eszembe, az öreg arra nagyon rá van szexualizálva, de szerintem a Légy-re gondoltál.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#16) #72042496 válasza E.Kaufmann (#15) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem gondoltam konkrét filmre, de ha mondani kell egyet, akkor inkább a Naked Lunch rovarjai.

[ Szerkesztve ]

(#17) bteebi válasza Kendek (#13) üzenetére


bteebi
veterán

Tehát a tizedéig tart az SLC cache. Igazán bele lehetne írni ezt a specifikációkba (még ha nem is érdekük), mert finoman szólva is megtévesztő. Az átlagos átviteli tempó a 7 GB/s sequential write-nak ("up to") valójában csak nagyjából a 14%-a... :U Tegyük hozzá, a legtöbb esetben nem ír az ember 100 GB-nál többet, szóval nem olyan drámai a helyzet.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.