Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Remélem azért olyan komoly dolog nem lesz.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#2) westcoastog


westcoastog
veterán

Le a kib@szott atomenergiával.
Napelemet meg propellert ahová csak lehet, a fűtőanyagot meg dugják fel.
Utálatosan hülye az emberiség.

(#3) Sztbeni válasza westcoastog (#2) üzenetére


Sztbeni
őstag

Nincs baj az atommal, ha normálisan használják. De ha ez igaz, ami történt, akkor 100%-ban emberi hiba, mint Csernobil is volt.

Ami még aggasztó, hogy ez Európa legnagyobb erőműve, és még van három ezen kívül Ukrajnában

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#4) westcoastog válasza Sztbeni (#3) üzenetére


westcoastog
veterán

Nincs baj az atomerőművel, addig amíg nincs baj. Hibalehetőségek szerintem előjöhetnek bármikor.

Ez az eset meg szimpla trehányság és nemtörődömség.
Persze amerikának ebben is benne van a keze.

Naperőmű mezőket kellene telepíteni, csókolom, az nem tud felrobbanni meg sugározni.
Csak nincsen összefogás az emberiségben, mert ez sok pénzbe kerül, pedig ha a pénzt kizárnánk az egyenletből bármi megoldható lenne a világon, de a világ már csak ilyen sötét, és értelmetlen hely.
Háborúzzunk helyette nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

(#5) Sztbeni válasza westcoastog (#4) üzenetére


Sztbeni
őstag

Istenem, ennyi eszük van, hogy más fűtőanyagot tesznek bele :W . Oroszoktól nem kapnak anyagot, és le meg nem akarják állítani, hát tegyük bele az amerikai cuccot. Gratulálok nekik. Ami még kérdés, hogy mit tudnak kezdeni az erőművel ha baj van? Szovjet erőmű, az amerikaiak nem nagyon értenek hozzá.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#6) westcoastog válasza Sztbeni (#5) üzenetére


westcoastog
veterán

Fene sem tudja mihez fognak kezdeni, de azért elég ijesztő belegondolni mekkora katasztrófa szélére sodródhat európa.

Nehogy már a jövőnket tudjuk építeni.
Teljesen kretén módon működik a világ, a két nagyhatalom háborúzna szíve szerint, a maradék 7 milliárd ember meg le van tojva magasról.
1 föld bolygónk van, szétcseszhetjük az egészet, de nincs hová mennünk innen. És ezt a nagyokosok úgy látszik nem tudják.

Itt látszik hogy nem vagyunk különbek az állatoknál, azok is marják egymást, mi is ezt tesszük.

Amerikai fűtőanyag helyett megpróbálhattak volna valami egyezséget kötni az oroszokkal, bár tudom ez nem ilyen egyszerű...

[ Szerkesztve ]

(#7) Sztbeni válasza westcoastog (#6) üzenetére


Sztbeni
őstag

De azok az állatok nem rendelkeznek a világ elpusztítására alkalmas eszközökkel, ezek az állatok pedig igen.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#8) westcoastog válasza Sztbeni (#7) üzenetére


westcoastog
veterán

Ők nem rendelkeznek, de a lényegen nem változtat, mi is vadállatok vagyunk.

(#9) Rive


Rive
veterán

Csodálkoztam volna, ha pont ezt nem kezdi ferdíteni valaki.

Jelen ismert (ellenőrzött) híranyag szerint a reaktort a hálózattal összekötő transzformátor hibásodott meg.

Bár a hiba magát a reaktort nem érinti, az a hiba jelentkezésekor automatikusan leállt.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#10) lezso6 válasza Rive (#9) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Rémhírek mindenek felett. Aztán csodálkozunk, hogy egy csomóan ellene vannak, pl a mostani esetnél az atomerőműveknek.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11) westcoastog


westcoastog
veterán

Mindenfelől mindenfélét olvasni/hallani, bármivel is legyen kapcsolatos.

(#12) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Pár nap múlva úgyis kiderül, mi volt. Ha nem a reaktor, akkor úgyse lesz semmi. Ha meg igen, akkor egyértelmű, hogy valamelyik szomszédos ország jelezni fog.

Szerintem viszont nem a reaktorral van a gond. Már csak azért sem, mert arról még ennyit sem tudnánk.

Így zárógondolatnak pedig: "Csak emberek követnek el hibákat, reaktorok nem."

Nyugodj békében Integra!

(#14) Sztbeni válasza Rive (#9) üzenetére


Sztbeni
őstag

Csernobilt is tagadták amíg lehetett...

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#15) D1Rect válasza westcoastog (#2) üzenetére


D1Rect
félisten

Jelenleg még szükség van az atomra, de remélhetőleg hamarosan elkezdhetjük lekapcsolgatni őket.

(#16) westcoastog válasza D1Rect (#15) üzenetére


westcoastog
veterán

Nem bánnám.
Voltam a paksi erőműben, gépészetileg lenyűgözött a látvány ami ott fogadott, de ezen kívül nem szeretem a dolgot.

(#17) bmwsan


bmwsan
senior tag

Azért 86 óta sokat változott a technológia, mindegy hogy honnan származik a fűtőanyag annak működnie kell. Nem gondolnám , hogy a reaktorban van a hiba.

Jelenleg az alternatív energiaforrások nem elég kiforrottak, egyedül a vízenergia amivel stabilan lehet megfelelő mennyiségű áramot előállítani, de ez ugye nagy mértékben függ egy ország földrajzi adottságaitól. A többi, az ingadozó áram termelés miatt csak kiegeszítő megoldás az atom- és víz energia mellett.
Az egyedüli tartós és gazdaságos tiszta energiaforrás a fúziósenergia lenne, de technika jelenlegi állása szerint még túl drága, illetve nagyon instabil a fúziós folyamat.
Ùgy tudom jelenleg egy darab kísérleti reaktor üzemel, a Lockheed próbálkozik még valamivel, szvsz az elkövetkezendő 100 évben be kell érnünk az atomenergiával és az azt kiegészitő nap-, szélenergia stb.-vel.

(#18) 8th válasza Rive (#9) üzenetére


8th
addikt

Az nem számít. Világvége!!!4!4

(#19) lezso6 válasza westcoastog (#16) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én ugyan sosem voltam még ott, de egyik egyetemi ismerősöm ott dolgozik, beszélt róla, engem nagyon nem nyűgözött le, hogy mi történik ott. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#20) ctvagyok válasza bmwsan (#17) üzenetére


ctvagyok
őstag

+1

[ Szerkesztve ]

(#21) ABee


ABee
tag

"Az okot illetően az látszik a legvalószínűbbnek, hogy az egyébként orosz típusú reaktorba amerikai fűtőanyagot raktak, ami pedig nem igazán kompatibilis."

Ugyan nem vagyok szakértő de az orosz és az amerikai uránium között mi lehet az a durva különbség ami bajt okozhat? Még ha azt írták volna hogy nem urán oxid esetleg más tömegszámú anyag stb. akkor elhiszem, de ez így már elsőre is hantaszagú.

(Az amcsi urán megérezte hogy a mocskos ruszkikhoz került és felrobbantotta magát LEL...)

[ Szerkesztve ]

(#22) Sztbeni válasza ABee (#21) üzenetére


Sztbeni
őstag

Lehet, hogy van különbség. Pl. mintha benzines kocsiba dízelt tankolnál, az se szerencsés.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#23) Воланд válasza ABee (#21) üzenetére


Воланд
titán

nezd meg a forrast. ez csak a szokasos hangulatkeltes a nyugat ellen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24) Sztbeni válasza Воланд (#23) üzenetére


Sztbeni
őstag

A greenpeace-es csávó is biztos a nyugat ellen keltette a hangulatot :W

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#25) Воланд válasza Sztbeni (#24) üzenetére


Воланд
titán

"greenpeace szakertoje"

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#26) ctvagyok válasza Sztbeni (#24) üzenetére


ctvagyok
őstag

A greenpeace az folyton kelti a hangulatot. Bár az ukrán erőművekről és helyzetükről sajnos nemtudok semmit.

(#27) westcoastog válasza lezso6 (#19) üzenetére


westcoastog
veterán

Nem egy bonyolult működésű dolog (fűtőanyag vizet melegít, vízgőz meghajtja a turbinát, turbina áramot termel)
Nem ez a nagy kaland, hanem a méretek, a hatalmas csarnokok, a sok kilométernyi csőrendszer, benézni a reaktorcsarnokba, látni a több száz tonnás fedelet ami rá van csukva a fűtőanyagra. Na hát egy élménynek nagyon jó volt. :K
Legalább is én ámultam. :D

(#28) ABee válasza Воланд (#23) üzenetére


ABee
tag

Azért nem vettem nagyon komolyan a dolgot...

A forrást amúgy nem vettem észre de igazad van, megérte rákattintani. :DDD Már az oldal kivitelezése is példátlanul profi.

(#29) Sztbeni válasza ABee (#28) üzenetére


Sztbeni
őstag

Nem a dizájn számít. Amúgy kívánom, hogy legyen igazatok, és ne legyen semmi komoly baj. De a jelenlegi ukrán helyzet simán hozhat egy atomkatasztrófát. A hőerőművek sorra állnak le szénhiány miatt. Szóval már csak az atom van, de ahhoz sincs orosz utánpótlás. Alkatrészeket se tudnak már onnan beszerezni ha valami elromlik. Ebből még lehetnek bajok.

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#30) buherton válasza westcoastog (#2) üzenetére


buherton
őstag

Akkor kapcsold ki magadnál az áramot!

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#31) kemotox válasza westcoastog (#2) üzenetére


kemotox
addikt

És ha nem süt a nap és nem fúj a szél? Az atomenergia elég tiszta energiaforrás, csak tudni kell használni. Persze lehet mondani, hogy jaj csernobil, jaj fukushima. De egy kicsivel több atomerőmű van a világon és semmi baj nincs velük.

(#32) Hieronymus válasza Sztbeni (#29) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Amúgy kívánom, hogy legyen igazatok, és ne legyen semmi komoly baj..."

Ha az lesz, akkor az oroszokon kérd számon. Mivel Csernobil után nem korszerűsítették az atomerőműveiket.
Ha korszerűsítették, akkor nem lehet csermobilhoz hasonló vagy annál nagyobb katasztrófa.
Ez esetben rémhír keltés folyik a logouton.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#33) buherton válasza Hieronymus (#32) üzenetére


buherton
őstag

Látom te is értesz a témához...

MOD: Zaporizzsjai (wikiről másoltam :DDD ) erőműben, nem olyan blokkok vannak, mint Csernobilban.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#34) Sztbeni válasza Hieronymus (#32) üzenetére


Sztbeni
őstag

Az ukránoknak kéne rendben tartani, és nem amcsi cuccot rakni bele. Csak abban a viccországban ilyenekre nem figyelnek. És ez más erőmű mint a Csernobili. Kurvára nem az oroszok hibája.

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#35) Szatyor95 válasza Sztbeni (#29) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Nem hiszem, hogy lenne mitől félnünk. Igaz, Csernobil már bizonyított, viszont ott ki voltak kapcsolva a biztonsági rendszerek, mivel egy tesztet akartak végrehajtani, ráadásul még ezen felül is volt nem egy szabálytalanság. Arról nem is beszélve, hogy azóta már jobban félnek az atomtól világszerte. Ez alól Ukrajna sem kivétel, sőt.

Nyugodj békében Integra!

(#36) buherton válasza Szatyor95 (#35) üzenetére


buherton
őstag

[link]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#37) Szatyor95 válasza buherton (#36) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Tudok róla, hogy itt nem RBMK 1000, hanem VVER 1000 reaktorok vannak. Azért hasonlítgatok a csernobili balesethez, mivel ez a téma.

Nyugodj békében Integra!

(#38) Sztbeni válasza Szatyor95 (#37) üzenetére


Sztbeni
őstag

Amúgy az RBMK erőművekkel simcs baj. Ott is emberi hiba volt az ok

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#39) buherton válasza Szatyor95 (#37) üzenetére


buherton
őstag

Oké :) , akkor nem szóltam. Csak mert ugye hatalmas különbség van a kettő között, ugyanis az előbbi már önmagában hordozza a veszélyt, az utóbbinál pedig szimplán idiótának kell lenni, hogy a komoly baleset legyen.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#40) buherton válasza Sztbeni (#38) üzenetére


buherton
őstag

A túrót nincs!!! Amikor a grafit rudakat leereszted az aktív zónába, akkor a grafit rúd mentén gőz buborékok keletkeznek, amik nem fogják meg a neutronokat, mint a nehézvíz. Így átmenetileg megemelkedik a reaktor hőteljesítménye, és ekkor volt az első robbanás Csernobilban. Nagyon röviden. Egy ilyet nem tudnál megcsinálni Pakson...

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#41) Vladi


Vladi
nagyúr

Najó pánikkelteni azért nem kéne. Anno mikor Csernobil volt, a nyugati tudósok már észlelték, hogy nagy gáz van amikor mi még békésen szundikáltunk. Ez majdnem 30 éve. Szóval feltűnne szerintem. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#42) Szatyor95 válasza Sztbeni (#38) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Ez leginkább a biztonsági rendszereknek köszönhető. Viszont mint buherton is írta, például a pozitív üregtényezőn ez nem segít. Lehet őket biztonságosan üzemeltetni, de mint írtam, az a teszt minden volt, csak szabályos nem ami következtében anno felrobbant a 4-es reaktor.

Nyugodj békében Integra!

(#43) Sztbeni válasza buherton (#40) üzenetére


Sztbeni
őstag

Oroszországban a mai napig vannak RBMK erőművek és jól működnek. Litvániában is volt, csak az eu bezáratta

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#44) 8th válasza Sztbeni (#24) üzenetére


8th
addikt

Greenpeace... a nagyon sötétzöldek vallási gyülekezete kb.
Ha nekiszegeznéd egy grínpísz aktivistának, hogy oké tegyük fel holnap ledózeroljuk a 'getzybe' összes atomerőművet a földön és mi lesz majd holnap után, hogy kívánják megoldani a sárgolyó folyamatosan növekvő energiaéhségét akkor csak pislogna mind mint hal a szatyorban meg zavarában reflexből mantrázni kezdené az unalomig ismételgetett ostobaságokat. Szélerőmű kell ide meg vízi erőmű mert az jó! Bázzeg osszák már el, hogy a paksi erőmű termelési kapacitását hány darab szélerőmű tudná fedezni és mennyibe kerülne mindezt felépíteni üzemebe állítani kezdve a szántóföldek kisajátításával a gazdák kártalanításán át minden járulékos költséggel. Meg vízerőmű? Hova bammeg? Két folyónk van össze vissza. Az se terem oda varázs ütésre folyóelterelés stb...
mod: Lehet álmodozni szép új zöld világról meg a füves réten legelő boci felett repkedő pillangókról csak nem ez a realitás.

[ Szerkesztve ]

(#45) proof88 válasza Vladi (#41) üzenetére


proof88
addikt

A csernobili esetre már a svédek is rájöttek még mielőtt a felelősök közhírré tették volna. Egy ilyen dolgot szerencsére nem lehet eltussolni.

(#46) Vladi válasza proof88 (#45) üzenetére


Vladi
nagyúr

HÁt ez az. Ha tényleg lenne valami húzósabb gixer, akkor valaki már leközölte volna.

off: Csernobilról az a legérdekesebb emlékem, hogy anno iskolásként olyan '95 tájékán jártam fizika szakkörrre a helyi főiskolára. Akkor a fizika tanár mondta, hogy még akkor is lehetett mérni egy kis mértékű emelkedett sugárzást. Szóval még akkor is nagyobb volt a sugárzás átlagos szintje Mo-on, mint Csernobil előtt. :Y

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#47) proof88 válasza bmwsan (#17) üzenetére


proof88
addikt

Ráadásul már 86-ban is elavultnak számított a "csernobilban" használt reaktortípus.
Sőt, már akkor elavultnak számított mikor még el sem kezdték építeni az erőművet.
És ehhez jön még a sok szabálytalanság amit hozzátettek 86-ban.

(#48) Sztbeni válasza 8th (#44) üzenetére


Sztbeni
őstag

Alapbol rühellem a grinpiszt, hidd el

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#49) Dany007 válasza Rive (#9) üzenetére


Dany007
veterán

Ez nekem is feltűnt... Kissé el van ez túlozva.. Csernobil 2? lol...
De még ha 2-3 is lenne, akkor sincs jobb, életképesebb alternatív jelenleg az atomenergiánál.

(#50) Sztbeni válasza Dany007 (#49) üzenetére


Sztbeni
őstag

Ez tény

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.