Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) mexicanraven válasza DeFranco (#47) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

1.4-et ne vegyél, ezt biztos kézből mondom. Kevés az az erő hozzá, télen bekap 9 litert is.

when the sun shines, we'll shine together

(#52) anjani182 válasza mexicanraven (#51) üzenetére


anjani182
őstag

A legtöbb autóra ez igaz, 1.8-2.0 is megeszik 7-9L-t, korszerűségtől függően, de az 1.4 is ha nem nagypapa tempóban hajtják....

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#53) k. válasza mexicanraven (#51) üzenetére


k.
őstag

Ilyen 1.4-es Astrank van, és a 9 litert maximum -25 fokban, párátlanítás miatt bekapcsolt klímával eszi.
8 liter körül szokott enni, 0 olajjal.
Az pedig, hogy gyenge, amig 50-60 lovas kis városi autók is vannak a forgalomban nincs vele baj.
Olyan nagypapis egyébként, de ha pörgeti az ember szedi a lábát.

(#54) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Bátyámnak van ilyen kocsija, a fogyasztás lehet amiatt van, hogy jogsija nem régóta van, de egyébként meg városba szerintem is sokat eszik.
Akkor már talán valamilyen dízel. (tdi golfok 5-6 körül esznek)

when the sun shines, we'll shine together

(#55) Kephamos válasza k. (#53) üzenetére


Kephamos
addikt

Légkondi helyett jobban jársz, ha meleg levegőt fuvatsz a szélvédőre. Felmelegszik az üveg és nem csapódik ki rajta a pára. Persze nem olyan instant megoldás, mint a légkondizás, cserébe viszont jópár sört vehetsz a megspórolt benzin árából. :)

(#56) ESP válasza mexicanraven (#51) üzenetére


ESP
senior tag

Az 1.8 ugyan úgy bekapja a 9 lityit, nyáron is.

Mod.:
Dízel az :U
10éves TDI gófriban átlagban van 300-400e km ha nem több.
Turbó 100.000
Kettőstömegű 200.000
Futómű 150.000 (soklengőkaros csoda)
Vezérlés 100.000
Porlasztócsúcs darabja 50.000 (4db)

Soroljam még? Vagy még így is annyira királyság az a 6liter?

[ Szerkesztve ]

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#57) k. válasza Kephamos (#55) üzenetére


k.
őstag

Normális autók esetén ez így működik, de mire a G astra elkezd fűteni, addigra elérek az uticélomra.

Egy nagy hibája van szerencsétlen autónak, hogy lassan fűt. A klíma viszont azonnal megy :)

(#58) mexicanraven válasza ESP (#56) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Nem mindegyikben van 300 ezer km, nem a magyar használt autó piacot és a neppereket kell alapul venni.
És tényleg örök érvényű, hogy aminek van előnye, annak hátránya is. Amennyiben nem vagy hozzá értő és használt kocsit veszel ismeretlen forrásból, nagy lutriba nyúlsz bele.

when the sun shines, we'll shine together

(#59) ESP válasza mexicanraven (#58) üzenetére


ESP
senior tag

Nem mi?

Szerinted aki dízel golfot vett anno, az miért vette? Azért, hogy évi ötezret rakjon bele?

Jó, akkor ne a magyar piacot nézzük. Nézzük a németet. Hányszor akkora mint MO? Mennyivel mennek vele többet az emberek? Ja de sorry. Ha te attól nyugodt vagy, hogy amikor magad elé nézel a 10éves dízel autódban (amit mindenki azért vesz mert sokat megy és keveset egyen) és látod magad előtt a 180ezres km óra állást akkor nem szóltam. Mellesleg ezeket akkor szokták eladni amikor minden nyűgje kezd előjönni visszapörgetve, mert ugye a magyar embernek 200e km felett nem kell autó. Az már nem számít hogy szarrá van kopva a kormány meg a váltó :DD

Az 5éves pd octiban amit hajtok 312e km van... :U

Gyere nézzél be a VW topikba. Kolléga A6 allroadot vett, márkaszervízben átnézette. Most tart ráköltésben olyan 1M ft-nál.

k.
Octi előtt G astra-k voltak a céges verdák. Mire az utca végén kikanyarodtam ~800M már tolta a meleget.

[ Szerkesztve ]

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#60) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Gratulálok, használd óvatosan :) Nagy mázlista vagy! :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#61) k. válasza ESP (#59) üzenetére


k.
őstag

Szerintem motor függő, az 1.4-es 2003-as még nem TwinPort-os Sedan nekünk nem így cselekszik. Van ismerősnek ilyen, az sem.

(#62) ESP válasza k. (#61) üzenetére


ESP
senior tag

Ez 2002-es Ecotec 1.4 volt.

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#63) k. válasza ESP (#62) üzenetére


k.
őstag

De úgy, hogy aznap elsőnek indítottad be? Úgy nekem is tolja, ha már 5. alkalommal megyek ide-oda és még nem hült ki teljesen.
De pl reggel, hidegben-főleg most télen- egy 3-4 km-es út után még gyakorlatilag alig jön valami meleg.

Mondjuk engem nem zavar, amúgy is fázós vagyok, pl most télen, kesztyű, sapka,sál,vastag pulcsi+kabát kombóban ültem autóban, szóval egész jól elvoltam, ha van fűtés ha nem :D

(#64) ESP válasza k. (#63) üzenetére


ESP
senior tag

Úgy-úgy :K

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#65) anjani182


anjani182
őstag

szombatitomi: egyik barátom, aki tanár abba a suliba ahová jársz, mondta hogy találkozott veled :) gondolom akkor híres vagy most a suliban :DDD

Forever and ever, let's make this last forever.

(#66) szombatitomi válasza anjani182 (#65) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Á igen, ma reggel találkoztunk, először kicsit meg is lepődtem, aztán mondta, hogy logouton olvasta. :)
Igazából annyira nem, csak a közeli barátaim tudják. :) (Mondjuk már a logout-olvasók is. :D )

(#67) anjani182 válasza szombatitomi (#66) üzenetére


anjani182
őstag

Mondjuk jah, arról nem esett szó hány éves vagy, de ha még középiskolás, akkor bőven csak örültem volna ilyen kocsinak, akkor!!!!... ;]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#68) 8th válasza anjani182 (#67) üzenetére


8th
addikt

Nem rossz ám ez a Panda. Szerkezetileg és mechanikusan is teljesen kiforrott típus. 10 éve van piacon ebben a formában, már régen orvosolták minden hibáját.

(#69) Eastman válasza anjani182 (#67) üzenetére


Eastman
őstag

Látod, látod. ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#70) anjani182 válasza Eastman (#69) üzenetére


anjani182
őstag

De akkor is eladtam volna, ha akkor nyerem.. érted :DDD Mert akkoriban meg egy F Astra volt az álmom :))

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#71) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Grat :) Én is most készülök nyerni egyet ;]

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#72) Eastman válasza Des1gnR (#71) üzenetére


Eastman
őstag

:D :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.