Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HuMarc


HuMarc
addikt

És a tied a kocsi, vagy csak egy évig használhatod? Mert egy csomószor csak egy évig adják oda, aztán visszakérik.

Egyébként gratulálok hozzá! :)

(#2) szombatitomi válasza HuMarc (#1) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Igen, ez teljesen végleges. Köszönöm szépen! :)

(#3) Eastman


Eastman
őstag

Gratulálok! Legyen benne és vele sok örömöd, vigyázz rá!

GRAT!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4) Mr X


Mr X
veterán

Gratula!

A nyereményadóval mi a helyzet?

(#5) Thunderzolee

Nahát, ez jó!

Irigység van. :D

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#6) stangli


stangli
senior tag

gratula, aztán óvatosan... :)

(#7) oriic válasza Thunderzolee (#5) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Van, nem is kevés. Hatalmas grat. :C

Live-Die-Respawn

(#8) szombatitomi válasza Mr X (#4) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Köszönöm szépen mindenkinek! :B

(#4) Mr X: Nem tartozik annak a hatálya alá.

(#9) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Szívből gratulálok hozzá :) Használd egészséggel, és vigyázzatok nagyon egymásra.

Épp most marom magam autóvásárlás ügyben, nem egyszerű, úgy hogy átérzem az örömödet. :)

[ Szerkesztve ]

(#10) Mr X válasza szombatitomi (#8) üzenetére


Mr X
veterán

Ezesetben tényleg szerencsés vagy, használd örömmel sokáig. :)

(#11) HuMarc válasza szombatitomi (#8) üzenetére


HuMarc
addikt

Ja és ami az előbb lemaradt: Sok-sok-sok ezer balesetmentes vezetést! :)

(#12) EczkE


EczkE
addikt

Itt is gratulálok! :D

Aztán csapass! ;]

Asszem mindenféleképpen!

(#13) D1Rect


D1Rect
félisten

Gratula!

(#14) szombatitomi


szombatitomi
aktív tag

Nektek is köszönöm szépen! :)

DeFranco: Hát igen... pontosan tudom, milyen nehéz a választás. :)

(#15) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Óriási gratula, használd egészséggel. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16) DeFranco válasza szombatitomi (#14) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ja, és persze hogynézelkicsúnyavagy :(( :P

(#17) vans?


vans?
őstag

Faterod nagyon lelkes. ;]

hábm bábm

(#18) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Az van, hogy én látásból ismerlek ám téged és most kibszottul utállak. :((( ;]

Gratula egyébként, sok hibamentes kilométered legyen benne! :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#19) anjani182


anjani182
őstag

Kicsit ünneprontó leszek...valószínűleg itt sokan többre értékeltek egy autót, mint esetleg az akinek van, főleg sokkal szebb és jobb.

Én nem tudom mit kezdenék vele, egyből a hasznot látnám a szemem előtt, hogy elpasszolok egy ilyen legalja kocsit a fenébe. Bocsi, de ez a véleményem :))

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#20) DeFranco válasza anjani182 (#19) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Még szerencse, hogy most nem neked lett ilyen problémád. :K Csak van valami ebben a karma dologban. ;)

Kívánnám neked, hogy soha ne legyen ilyen gondod, de szerintem félreértenéd, így nem kívánom.

(#21) Bjørgersson válasza anjani182 (#19) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Jó neked, én két kezem összetenném már egy régi autóért is.

Csak ne francia legyen. :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22) Kephamos


Kephamos
addikt

Gratula. Jó kis verda.

(#23) szombatitomi


szombatitomi
aktív tag

(#15) Vakegérke: Köszönöm szépen! :)

(#16) DeFranco: Sajnos van, amit nem lehet nyerni... :( ;]

(#17) vans?: Igen, kicsit vicces ;] Ő mindig ilyen. :D

(#18) kovy29: Áh igen, Mechwart... :D Köszönöm szépen!

(#19) anjani182: Semmi gond, mindenkinek más a véleménye. :) Most éppen nem volt szükség másra, úgyhogy maradt. Kipróbáltam, megszerettem, úgyhogy én nagyon örülök neki. :)

(#22) Kephamos: Neked is köszönöm! :)

(#24) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Gratulálok Tomikám!
Leld benne örömöd, és balesetmentes vezetést! :)

when the sun shines, we'll shine together

(#25) beefjeez


beefjeez
senior tag

Gratula!
Eddigi legnagyobb tombola nyereményem egy matchbox ferrari volt alsóban farsangkor :D

(#26) anjani182 válasza DeFranco (#20) üzenetére


anjani182
őstag

Én sem értem, miért kerül jó helyre mindig a nyeremény!

Talán mert aki nem szűkölködik, nem játszik semmi felé játékot, nem telefonálgat be műsorokba, nem tombolázik, hiszen nincs rá ideje se energiája..lásd ClassFM tipikus nyereményjátékai, hogy hogy nem mindig a legszegényebb nyer.... :U (most is hirdetnek vmi Ford Fiestát)

Én máshogy szemlélem a dolgokat, a Ford "vett" 3M-ért 1 hónap 1-2 óránkénti reklámidőt...(értitek ugye?)

Energiát, időt és pénzt abba kell(ene) fektetni amit pénzt hoz...sok ember utolsó elkeseredettségébe játszik már, ezért nem nyer soha olyan aki az átlagnál jobban él.

Szvsz nem karma, hanem valószínűség...

Forever and ever, let's make this last forever.

(#27) DeFranco válasza anjani182 (#26) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez halandzsa. Azt írtad, hogy neked sokkal szebb és jobb van, és ezt a szart azt sem tudnád, hogy add el úgy, hogy közben nem piszkolod be vele a kezedet.

Örülök neki, hogy ilyen Fontos Ember vagy nagy F-el és nagy E-vel, és te megteheted, csak akkor ne gyere ide levegőt rontani. Biztos van Fontosabb Dolgod is (nagy F-el és nagy D-vel)

Jogod van hozzá hogy ne tetsszen a gépjármű, jogod van ahhoz is, hogy beírogasd, hogy bezzegahonda, de hogy erre mi szükség van, azt szerintem te sem tudod.

Te örülnél, ha leszaroznám a lakásodat, hogy én egy ilyen putriba be nem tenném a lábam, esetleg csak addig amíg magamra gyújtom és a szerencsétlen sorsom felett ejtett könnyeimmel oltom el? Örülnél?

Hihetetlen.

(#28) anjani182 válasza DeFranco (#27) üzenetére


anjani182
őstag

Na mi az, megtaláltad a Honda topikban a gépsárkányt? :DDD

Azt írtam, ha nyernék kocsit, biztos hogy csak az anyagi hasznot látnám benne...ennyi. Egy ilyen 2M-s kocsi, azon kívül hogy elsőnek Te f*ngasz bele, semmi racionalitást nem mutat, ezt bárki tudja, aki kicsit is ért a kocsikhoz. Se nem biztonságos, se nem erős, se nem felszerelt, se nem kényelmes. Ezzel újdonságot nem mondtam, legfeljebb az olyan szemellenzősök, mint te kicsit felháborodnak ezen....lehetne ez Dacia Logan, vagy a Skoda új kisautója, teljesen mind1, nem a Fiat ellen szól!

Egyébként nem vagyok fontos ember...

Forever and ever, let's make this last forever.

(#29) Eastman válasza anjani182 (#28) üzenetére


Eastman
őstag

Elsőnek jó, ne mondd azt, hogy nem!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#30) szombatitomi válasza anjani182 (#28) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Pontosan. 2 milliót ér. Nincsenek most olyan kiadásaim, amit fedezni kellene, nincs most különösebben semmire szükségem, ami miatt pénzzé kellett volna tennem az autót. Új, klímás, olcsó fenntartani, keveset fogyaszt. És Saját, amit 18 évesen nem sokan mondhatnak el, ráadásul úgy, hogy az egész nem került többe 40 ezer forintnál (átírási költség). Nekem a legfontosabb, hogy én szeretni fogom, amire használom arra tökéletesen megfelel, hisz nem elsődleges családi autónak lesz használva.

:)

(#31) DeFranco válasza anjani182 (#28) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Teljesen össze vissza beszélsz a személyeskedést meg tartsd meg magadnak.

Kutyát nem érdekli, hogy ez milyen autó, semmiképp nem szép dolog idejönni és leszarozni. Ha egy Alto, akkor sem. Ha kicsi is, egyszerű is, meg lehet becsülni, és van akinek örömet okoz.

Amit te csinálsz, az színtiszta sznobéria. Részemről ebben a történetben ennyi volt, nem etetlek tovább, és további biztonságos balesetmentes vezetést kívánok.

(#32) 8th


8th
addikt

Mázlista. Grat. :)

(#33) anjani182 válasza Eastman (#29) üzenetére


anjani182
őstag

Természetesen jó, annyi előnye van hogy nem lesz hamar komoly szervizigénye, és viszonylag olcsón üzemeltethető.

DeFranco: Lehet benne valami, de ugye mindenki azt vesz amit akar, mindenkinek más a "jó" fogalom. Ezt tényleg kár tovább ragozni, mindenkinek más-más...

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#34) DJ WOKKY


DJ WOKKY
addikt

Gratulálok, használjátok egészséggel ! :)

(#35) Kephamos válasza anjani182 (#28) üzenetére


Kephamos
addikt

"azon kívül hogy elsőnek Te f*ngasz bele, semmi racionalitást nem mutat, ezt bárki tudja, aki kicsit is ért a kocsikhoz. Se nem biztonságos, se nem erős, se nem felszerelt, se nem kényelmes."

A teljesség igénye nélkül néhány dolog, ami mégiscsak mellette szól. Keveset fogyaszt, olcsó fenntartani, mivel új, ezért várhatóan egy darabig nem kell hozzányúlni.
A rizsrakétád sem erős, Carrera GT erősebb. Nem biztonságos, IFA ellen nincs esélye. Nem kényelmes, S merga után egy fapados szemétre való szar. Ugye milyen jól hangzik, hogy az autód egy rettenetes fos? Kérem hagyjuk már ezt a kognitív disszonancia redukciót / japán autó fasizmust. Ez egy "olcsó" kisautó. Se több, se kevesebb.

(#36) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Gratula, használd egészséggel és megelégedéssel! :)

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#37) D1Rect válasza Kephamos (#35) üzenetére


D1Rect
félisten

+ parkolni is lehet vele, akár belvárosban/plázában is.

(#38) Apika


Apika
Közösségépítő

Gratulálok az autóhoz! :C Használd egészséggel! :K

(#39) anjani182 válasza Kephamos (#35) üzenetére


anjani182
őstag

Mire válaszolsz? #33-at olvasd már, minek írod be ugyanazokat? :DDD

A többi provokáló példa...

És ki mondta el, hogy milyen kocsim van? Nem én, akkor mit japánfanatikusozol? Ha Golf lenne, akkor meg VW fanatikus lennék? :DDD

D1Rect: aki pesti annak talán számít, nem tapasztaltam, hogy egy 4,3M-es autóval ne lehetne parkolni, pedig hetente járok fel...

Forever and ever, let's make this last forever.

(#40) Kephamos válasza anjani182 (#39) üzenetére


Kephamos
addikt

"A többi provokáló példa..."
Pedagógiai jellegű provokáló példa.
És igen, nem te mondtad el, hogy milyen autód van, te csak annyit mondtál el, hogy a tiéd bizony jobb. És hát hogy, hogy nem megtudtuk hol kell keresni.
Btw. ár-érték arányban a Fiat nyertese biztosan jobban járt, mint te. :P

(#41) k.


k.
őstag

Gratula :)

Amúgy, én is szeretem a komolyabb használt autókat stb, de Henry Ford is megmondta, hogy az új autó a jó autó :)

Lett egy autód kb 10 évre, amivel nem kell foglalkozni, spórolhatsz másra, ez azért nagy szó. :)

(#42) Lenry


Lenry
félisten

vao! :Y

hatalmas szerencse kell hozzá, és neked megvolt. gratulálok :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#43) Kephamos válasza k. (#41) üzenetére


Kephamos
addikt

Mondjuk valószínűsítem, hogy Henry Ford ezt azért is mondta, mert a használtautó piacból neki egy peták sem landolt a zsebében. :)

(#44) k. válasza Kephamos (#43) üzenetére


k.
őstag

Nyilván :)

De alapvetően ezzel egyetértek. Nemrég ismerősi körökben komolyabb autóvásárlások történtek, és a használt autók nagy része katasztrófa....

(#45) DeFranco válasza k. (#44) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ne is mondd... most próbálnék valami használtat beszerezni, de katasztrófa a köbön, ami a használtpiacon van. Aki benzingőzben nőtt fel, az eligazodik úgy-ahogy biztos kézzel, de aki eddig nem foglalkozott vele, annak nincs esélye.

(#46) Kephamos válasza DeFranco (#45) üzenetére


Kephamos
addikt

A hozzáértők azt szokták tanácsolni, hogy ilyen esetben keresni kell egy hozzáértőt. :)

(#47) DeFranco válasza Kephamos (#46) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Keresek. Nincs. (Astra G, Classic 2 5ajtós vagy kombi 1,4-1,6 benzines) Budapest. Mondj egyet. Hozzáértőt. :)

Egyébként komolyan ez van, bárkit kérdezek autóvásárlásról, a következő tanácsokat kapom:

a) jól meg kelleszteszlesz nézni (don't you say! mit? hol? hátööö...)
b) vinni kelleszteszlesz hozzáértőt (don't you say! név? cím? hátööö...)
c) hát az úgy volt, hogy
c1) apósom autószerelő, ő jött le Nyiregyről és nézte meg
c2) apósom lecserélte a családi autót, azt vettem meg

Rizsrakétára volna, áldja meg az isten a tenger türelméért irányomban, de 12 éveset meg nem akarok.

[ Szerkesztve ]

(#48) Kephamos válasza DeFranco (#47) üzenetére


Kephamos
addikt

A hozzáértés azon szintjén vagyok, hogy csak tanácsot tudok adni: keress egy hozzáértőt. :)
Annyit tudok hozzászólni, hogy a G Astra hajlamos enni az olajat. A miénk pl előszeretettel fogyasztja. Ezen kívül más nagy baja nincs.

[ Szerkesztve ]

(#49) DeFranco válasza Kephamos (#48) üzenetére


DeFranco
nagyúr

És a kör bezárult :D

(#50) DeFranco válasza Kephamos (#48) üzenetére


DeFranco
nagyúr

re:szerk: mondom classic 2, az már elvileg XEP motorkódú és elvileg nem eszi az olajat.
ha jól tudom...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.