Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Skynet258


Skynet258
veterán

Hát ez beteg... :D Minden tiszteletem azoké, akik ilyen komplex dolgokat képesek összehozni ebben a modern kori legóban... :R

https://geekpulse.hu

(#2) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Azt. A. Rohadt. :Y

Én annak örülnék, ha az ilyesmiket le tudnák menteni egy importálható file-ba, hogy a saját volágomba helyezhessem. Aztán felépítek egy metropoliszt, hogy lerombolhassam.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#3) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

He? :F :D

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#4) karburátor


karburátor
tag

Hi.

Laikusként kérdezném, ha nem akadt el a lélegzetem, akkor baj van? Nekem valami háromdés tetrisznek tűnt...

(#5) saelin válasza karburátor (#4) üzenetére


saelin
veterán

Ez csak azért lehet, mert nem tudod mennyi időt öltek bele. Egyébként a meglátásod nem rossz, mert mindig eltolják a blokkokat és úgy halad előre... Még megtervezni is durva, nem hogy felépíteni! Én maximum házakat építek mc-ben vízeséssel, kerttel stb, amit itt látok az már űrtechnológia! :DDD

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#6) Szabikaa20 válasza karburátor (#4) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Szerintem nincs ott baj! :N :DDD

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#7) Sirandrish válasza karburátor (#4) üzenetére


Sirandrish
legenda

Semmi gond, csak nem ismered az MC-t.
Annyit azért elárulok hogy hihetetlen teljesítmény egy ilyet összerakni :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#8) boost válasza karburátor (#4) üzenetére


boost
addikt

Laikusként azért nem áll el a lélegzeted, mert nem ismered a játékot. Itt nem csak arról van szó, hogy addig játsszák, míg profik nem lesznek, hanem szó szerint komoly mérnöki teljesítmény egy ilyet, ahogy a cikk is fogalmazott nagyrészt statikus elemekbo"l megtervezni, elkészíteni.

Ezt leginkább azok értékelik, akik dolgoztak már a minecrafttel, és legtöbbször egy automata "vasútban" kimerült a mérnöki teljesítmény.

(#9) Mister_X válasza boost (#8) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ti össze tudtatok rakni automata vasutat?! :Y

:DDD

Én hatalmas bányarendszerekben, mesterséges karsztokban és felszíni városokban éltem ki magam. Hegyre vár, partra kikötő, főtérre templom, stb.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#10) boost válasza Mister_X (#9) üzenetére


boost
addikt

Engem az épületek sosem érdekeltek. Én mindenhova vasútat építettem. :D Amikor még nem volt redstone ( ero"sen alpha), akkor manuálisat (, azaz út közben szakaszonkénti mellékcsillék gyorsították fel a kocsit ), utána meg gombra mu"ködo"t. :) De itt kimerült a tehetségem. Igazi áramkörök építéséhez mindig kevés voltam.

magamnak építettem egy 4x4x4-es kunyhót, az alján pincével, ahonnan indult a vasút a haverok épületeihez. Csak sokat kellett bányászni az ércért.

Most, hogy nézem a profilomat, hidat, és folyószabályozást kellett volna készítenem még. :D

[ Szerkesztve ]

(#11) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Ki? Hogy? Mennyi idő alatt?
Legfőképpen, Miért?! :DDD

Gyanítom valami kici szárga van a dologban :U

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#12) X3B6O0X válasza Mister_X (#2) üzenetére


X3B6O0X
aktív tag

A videó leírásában van egy link, ott le lehet tölteni, MCedittel pedig bármelyik világba átmásolhatod.

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#13) föccer válasza boost (#10) üzenetére


föccer
nagyúr

A cikkben szereplő videóhoz maxi respect. :R:R:R Nem kicist volt elmeháborodott aki kitalálta és megtervezte. :R

Épületek engemet sem mozgattak meg igazán, bár volt jó néhány egészen pofás alkotásunk is cimborákkal. Viszont a tekkit modpack telepítés után elpattant valami. Össze raktunk egy teljesen automata HV solar (az ott elérhető egyik legmagasabb szintű, legdrágább energiaforrás) gyárat, ami az alapanyagok megtermelésétől kezdve az összeszerelésen keresztül mindent meg tudott csinálni. Muszáj volt a térképen szanaszét szórva elhelyezni az egyes üzemegységeket, hogy kliens oldalon játszható maradjon a map. Így is volt olyan rész, ahol 1 ember bement bekapcsolta a gépet és kilépett, mert kisétálni már nem tudott volna, akkor laggot okozott a tickeként mozgó sok száz item. :)

Egyébként nem sikerült 100%-ra befejezni. Folyamatos üzemben nem tudott önfenntartóan menni. Le kellett gyártani és raktározni egy adag alapanyagot, mert egyszerűen a szerver nem bírta a terhelést, pedig nem volt rossz vas alatta.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14) laiser


laiser
csendes tag

Én egyszer összeraktam egy számológépet igaz hogy csak egy számjegyű számokat kezelt. Csak összeadni és kivonni tudott, de mivell saját kútfőből épitettem elég büszke voltam rá.

[ Szerkesztve ]

42 az életem értelme

(#15) #56573440


#56573440
törölt tag

najólvammmmmmmáááááá ;] tuti hogy ferde szemmel néznek a világra, más ilyet nem fog csinálni ever...

(#16) janos1988


janos1988
addikt

"Az építkezős őrületben mindazok, akik házat építgetnek, felszerelést gyűjtögetnek és nagyjából túlélnek, még a lehetőségek egy százalékát sem karcolgatják" - Azért ez egy kicsit túlzás.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#17) tdk.112


tdk.112
aktív tag

Az évszázad találmánya! Ja, nem.

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#18) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Eléggé beteg cucc. :D Valakik nagyon ráértek.

Live-Die-Respawn

(#19) Sirandrish válasza oriic (#18) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ha figyelembe vesszük hogy mióta megy az MC akkor simán elképzelhető szerintem napi max 1 óra ráfordítással is.
Persze lehet hogy hónapokig nem aludtak, de nem kell feltétlenül "sárga nolife-er" kockának lenni egy ilyenhez :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20) oriic válasza Sirandrish (#19) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Persze tudom. Csak amíg olyanokat látok hogy valaki napokat tököl egy nagyobb épület felhúzásával, addig itt ők azért komolyabb cuccot csináltak meg. :D

Live-Die-Respawn

(#21) #56573440 válasza Sirandrish (#19) üzenetére


#56573440
törölt tag

jah. csak ez a mechanika amit itt látsz az nem olyan régen jött ki, úgyhogy egészen friss cucc:)

(#22) Sirandrish válasza #56573440 (#21) üzenetére


Sirandrish
legenda

Messze vagyok én a működő robottol, de ez nem redstone meg ilyen olyan piston? Mert azok már elég "ócskák" :K
Vagy milyen mechanikát látunk itt?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#23) Xelloss


Xelloss
aktív tag

Nem rossz, itt aztán ki lehet élni a kreativitást,mint egy nagy játszótér felnőtteknek. :D

[ Szerkesztve ]

"Sometimes to achieve the world one desires, one must take regrettable measures."- Solas

(#24) #56573440 válasza Sirandrish (#22) üzenetére


#56573440
törölt tag

slimeballból lehet csinálni blokkot és a hozzá érő további blokkokat egy pistonnal tudod mozgatni. azt látod a videón is, tele van azzal a zöld kockával, az a slimbe blokk, és ahogy a piston mozgatja a blokkoz tartozó többi blokkot is tolja egyúttal:)

eddig ilyet nem igazán lehetett építeni, ezt mostanában hozták be:)

(#25) föccer válasza #56573440 (#24) üzenetére


föccer
nagyúr

A redstone block sem olyan régi, max fél éves, ha jól emlékszem.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#26) Snoxhill


Snoxhill
csendes tag

Az lemaradt a cikkből, hogy ez majd az 1.8-as verzió lesz és a slime block teszi lehetővé. Jelenleg 1.7.10-nél tartunk.

100% survivor 24/7 MC szerver: http://lavstud.enjin.com/

(#27) Sirandrish válasza #56573440 (#24) üzenetére


Sirandrish
legenda

Köszike a felvilágosítást :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#28) batai15


batai15
félisten

Durva! Énmeg inkább épületeket csináltam.

(#29) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Beteg emberek, minden tiszteletem! :C :R :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.