Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zzola


zzola
félisten

Mint egy falat kenyér... :W

(#2) Lacok


Lacok
őstag

"Szintet lépnek a GeIL Super Luce RGB Sync memóriák"

Már azt hittem sebességben de nem. ;]

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#3) Rayyy


Rayyy
senior tag

...de vávává!
A RAM villogása szinkronizálható az alaplappal? :C Ez tényleg kemény. És én még azt hittem, hogy naprakész vagyok (úgy általában) hardverügyileg.

Minden a legnagyobb render!

(#4) Chaser


Chaser
titán

ha kiviné helyettem a szemetet, tényleg lene egy kis szint lépés ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5) ViZion


ViZion
félisten

hmmm... drága a led, azért vannak fent a ram árak. :o

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6) Baryka007


Baryka007
őstag

RGB :Y :Y :Y :Y

Valljátok be, hogy mindannyian vágytok az RGB re belül, valahol mélyen ! ;] ;] ;] Csak hogy színesebbé tegye a napotokat ;] ;] ;]

(#7) Chaser válasza Baryka007 (#6) üzenetére


Chaser
titán

nekem tetszik, megfelelő formában és körítéssel, mondjuk megdesteni egy mennyezet részt dreamcolor szalaggal az igen ( : így ha akarom színes afal és olyan amilyennek épp akarom, egyébként meg fehér...hihi:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8) Baryka007 válasza Chaser (#7) üzenetére


Baryka007
őstag

Szép, az igaz... De tényleg az RGB-t tényleg megéri belerakni ha a RAM rovására megy ?

Ismerősömtől hallottam, hogy tuningnál ugyan azzal a chippel rendelkező de nem RGB ledes RAM stabilabban és tovább tuningolható...

Ami érthető, hisz feszültség kell a lednek is, valamint ha Aura sync-os akkor még vezérlő is rá...

(#9) Chaser válasza Baryka007 (#8) üzenetére


Chaser
titán

rgb über alles:) anno volt pár ledes ramom, 10 éve talán, tetszett, de azt kinőttem :d nem rossz ez az optikai tuning, csak már kicsit túlzásba viszik, valamivel kompenzálni kell, h érdemi teljesítmény növekedés nincs, az árak meg egekbe szöktek mert valamire mindig tudják fogni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10) CPT.Pirk válasza Baryka007 (#8) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem. A lednél egy állandó áram van, amit a tápfeszültség ismeretében egy soros ellenállás korlátoz. Ez az áramérték ilyen eszköznél maximum pár 10mA. A p=u*i szorzatból meg ha utánaszámolsz, baromi kis teljesítmény szám jön ki. Ez akkor is igaz, ha beleszámolod az rgb vezérlés által felvett teljesítményt is.

Az ismerősöd amit mondott az nem fedi a valóságot, esetleg annyi lehet benne az igazság, hogy a ledes szériára gyengébb minőségű ram IC-k jutottak, de pusztán a ledek ottléte abszolút semmilyen hatással nincs a tuningra.
És ne felejtsük el azt sem, hogy a tuningra soha nincs garancia, két azonos feliratú IC-nek sem kell tudni ugyanazt hoznia tuningban, ha ezek az értékek a gyári paraméterek felett vannak...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#11) Baryka007 válasza CPT.Pirk (#10) üzenetére


Baryka007
őstag

Akkor ezesetben, egy rossz alaplapon lehetett tesztelve a két azonos RAM ahol kevés fázis jutott a RAM-oknak és megérezték azt a kis feszültség illetve áramerősség ingadozást. Vagy! Neked van igazad, és az egyik Chip ami ezesetben pont a LED-es ramban foglalt helyet. Pont gyengébb minőségűre sikeredett. :(

(#12) CPT.Pirk válasza Baryka007 (#11) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A számítógépben két dolog van ami érdemben tudja "rángatni" a tápot, az a cpu és a gpu, mert azoknak van jelentős fogyasztása is 10..200W nagyságrendben ami ráadásul még impulzus jellegű is, de ezek sem okoznak gondot, különben nem is lehetne használni a gépet. Az említett fázisoknál van mindenféle visszacsatolás (pl. LLC) és hasonló megoldás arra, hogy stabil maradjon a feszültség.

Egyszerűen nem tudsz annyi RGB ledet betenni bárhová a gépben, hogy az problémát okozzon bárminek.

*szerk:
2 ram modulból vagy modul párból nem lehet levonni messzemenő következtetéseket a tuning képességekről. Egyszerűen csak úgy adta a sors, hogy az rgb-s példány kevésbé bírta a tuningot, azt a tuningot amire semmilyen garancia nincs. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13) ZnVjaw0K válasza CPT.Pirk (#10) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Teljesen logikus amit írsz, mégis valós jelenség lehet:
http://prohardver.hu/hir/g_skill_trident_z_ddr4_4_6_ghz_orajel.html
"Ennek jó oka van, ugyanis az aktív LED-ek általában csökkentik egy memória tuningpotenciálját."

Itt sincs magyarázat. Engem is érdekelne, hogy miért van, de nem egyedi.

[ Szerkesztve ]

(#14) Chaser válasza CPT.Pirk (#12) üzenetére


Chaser
titán

pár db led nem sokat eszik, 1m/60 led 5050 szalag 60w-ot, és van ennél durvább is fogyasztásban, de ahogy mondod stabil terhelés, viszont sok kicsi sokra megy
a nyamvadt vrm hűtések és kondik okozzák a legtöbb instabilitást, azt hogy alkatrész táp csaőpolással mennyire befolyásolja pl a tuningot, azt ki kellene méregetni, éppen köze is lehet hozzá

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15) scope2007 válasza Rayyy (#3) üzenetére


scope2007
addikt

Pedig ez nem új technológiák xD már jelen van sok sok hónapja sztem :)

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#16) #16939776 válasza CPT.Pirk (#12) üzenetére


#16939776
törölt tag

Teljesen nevetséges, de a tápágba bevitt bármilyen jellegű zaj ronthatja a memóriából kinyerhető jel tisztaságát.

Mivel egy DC-DC konverterrel indul, van mi belerondítson a tápvonalba, akár milyen kicsi áramot vesz fel onnan.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#17) Tidus


Tidus
addikt

Ramoknál biztos nem fizetnék felárat az RGB miatt.
Amúgy meg GEIL-t sem vennék.

(#18) Duree


Duree
veterán

Továbbra sem értem ez a világító mizériát. Minek? Mi az értelme? Csak felesleges fogyasztás, azonkívűl engem idegesít a világítás és még többe is kerül.

duree54

(#19) Graphics válasza Baryka007 (#6) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) ted_tris


ted_tris
tag

Jo kis pride ramok...

"learatjuk a pálmát.."

(#21) figoa válasza Graphics (#19) üzenetére


figoa
tag

Level up "yeah".......

"My chosen torture makes me stronger .In a life that craves the hunger .A Freedom and a quest for life Until the end the judgment night ...."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.