Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Olyan nincs, hogy még nem kapta meg. Ha neked visszajelzett a PP, hogy sikeres volt a tranzakció, és a bank levonta, akkor annak ott kell lennie nála.

(#2) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Van PayPal topik. Ha elküldöd a pénzt, azt azonnal megkapja az eladó. A PayPal-től kellett kapnod egy visszajelző e-mailt. A jobb felső részén ott van a tranzakció száma, azt küldd el az eladónak.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3) sziku69 válasza Winner_hun (#2) üzenetére


sziku69
senior tag

Pedig azt állítja, hogy nem ment át. Nem tudom mekkora lehet az internetes áruforgalma. Lehet hogy valami azonosítót nem talál? Már e-mailezünk lassan 2 és fél hete.

Már küldtem neki azonosítót.

Furcsa. Az a baj, hogy nem az ebayen keresztül intéztem, az egészet? Mert ugye ott nem tudtam végigmenni a szállítási cím hiánya miatt. De viszont azóta a hirdetés már inaktív.

[ Szerkesztve ]

(#4) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Tanulság, ne legyél lusta, a munka nem árt. :D
Amúgy tényleg meg kellett volna kapni ha tőled levonták.

(#5) greenity válasza sziku69 (#3) üzenetére


greenity
aktív tag

Attól, hogy nem ebay-en keresztül küldted, ha a PayPal levonta a suskát, meg kellett kapja. Nem tudom túl vagy-e rajta, de szerintem küldd el a PayPal-os számlát amit kaptál neki. (nyilván már megtörtént...) ha meg nem, akkor próbáld visszaszedni a PayPaltól a pénzed.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#6) sziku69 válasza greenity (#5) üzenetére


sziku69
senior tag

Szia. Igen, elküldtem már neki. Én nem akarok gereblyézni :W nem a pénz kéne, hanem a kosár. :)

(#7) sziku69 válasza sziku69 (#6) üzenetére


sziku69
senior tag

Nos úgy néz ki megoldódott. Rossz mailre ment a pénz. Miután átküldtem az azonosítót, rögtön megtalálták. :)

Németországból mennyi idő alatt érhet át a csomag? Tudja valaki?

(#8) Winner_hun válasza sziku69 (#7) üzenetére


Winner_hun
félisten

Max. 1 hét.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9) sziku69 válasza Winner_hun (#8) üzenetére


sziku69
senior tag

Ez jó hír! Köszi a segítséget Neked, és mindenkinek! :)

(#10) lapa


lapa
veterán

szerintem nem jön ki 14 eurból a posta, inkább 50 felé attól függően mekkora az a kosár (gondolom nagy) és mennyire lehet szétkapni. a 14 eur az majdnem a magyar belföldi ár egy ilyen terjedelmesre szerintem.

mivel nem az ebayen bonyoliitottad (sőt), szerintem elfelejtheted a pénzt, ha ő nem akarja "megtalálni".

[ Szerkesztve ]

(#11) sziku69 válasza lapa (#10) üzenetére


sziku69
senior tag

Már megvan. :)
Az eladó ajánlotta fel a 14 eurós szállítási költséget. Németországon belül ingyen szállítanak.
Ma adja fel a csomagot, és küldi a nyomkövetőt is.

(#12) Shibuya


Shibuya
újonc

Sziasztok,

Én is most nyitottam paypalt teljesen kezdő vagyok ez ügyben. A vevőm kért meg rá, hogy nyissak egyet mert azon keresztül fizetne...
Az megbeszélt eladási összeget megfejelte - a megkérdezésem nélkül - az ő által leszervezett aircargo cégnek az agent fee - jével ami jelen esetben 600 USD. Most azt az üzenetet kaptam a Paypaltol hogy csak abban az esetben lesz rajta az elutalt teljes összeg ha én Western Unionon keresztül elküldöm a 600 dollárt az agentnek és bebizonyítom, hogy elküldtem. (utalási számot kell megadnom meg még valamit).
Ilyenkor mi a teendő? Lehet, hogy csak én vagyok bizalmatlan de az normális, hogy előre küldjek pénzt a saját zsebemből, hogy utána megkaphassam azt amit elküldtem és a termékem árát???
A vevőm visszavonhatja valahogy ezt az elküldött összeget?
Köszi a válaszokat !! :R

Kriszti

(#13) kraftxld válasza Shibuya (#12) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ez lehúzás, ne küldj sehová semmit :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14) Shibuya válasza kraftxld (#13) üzenetére


Shibuya
újonc

Oké ez nekem is megfordult a fejembe... De, hogy lehet az, hogy a PayPal belemegy ilyesmibe? Ha ez egy komoly cég és a vevő ilyen kérdéssel fordul hozzá hogy addig nem elérhető az összeg amig én nem bizonyitom az utalást és van lehetősége után engem kijátszani akkor én akár a PayPallal is belebonyolodhatok egy vitába hiszen ő bevállalt valamit és úgymond "közrejátszott" egy csalásban...
Teszem azt elküldöm - persze nem - és bizonyítom a PayPalnak hogy itt van elküldtem. Akkor elvileg neki mindenképp rá kéne küldeni a számlára a pénzt, nem???
Vagy ez visszavonható?

Kriszti

(#15) kraftxld válasza Shibuya (#14) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kamu bizonylatot küldenek, és azt mondják, hogy jóváhagyásra vár a pénz amíg te nem nyomod tovább WU-n keresztül. Aztán persze miután elküldted WU-n, a másik nem érkezik meg. Tényleges paypal tranzakció nem történik.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#16) Hintalow válasza Shibuya (#14) üzenetére


Hintalow
senior tag

Ahogy írták, nem a paypaltól kaptad a leveleket (valószínűleg a csalónak egy darap paypal regisztrációja sincs :N )
Az egész arra megy ki, hogy lenyomazhatatlan és visszafordíthatatlan módon pénzt küldjél neki (Western Union) utána eltűnne, mint szürke szamár a ködben.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#17) Shibuya válasza Hintalow (#16) üzenetére


Shibuya
újonc

Ezt nem mondjátok !!! Na akkor most fogom a levelet és elküldöm a PayPalnak és rákérdezek, hogy valóban tölük jött -e a levél...
Nagyon köszönöm rengeteget segítettetek !!! :C
Már agyon gondolkoztam magam, hogy ezt hogy tudják kijátszani de nem jöttem rá.. :W
Hát ez aztán nem semmi, most is ülök és hápogok, hogy milyen rohadékok vannak.. Gondoltam, hogy kamu csak nem jöttem rá a turpisságra !!!

Kriszti

(#18) Hintalow válasza Shibuya (#17) üzenetére


Hintalow
senior tag

Az a turpisság, hogy botegyszerű az egész, levelek küldözgetésén kívül semmi mást nem csinál, csak rávesz, hogy te küldj neki pénzt. (ún "nigériai csalás" a neve, már vagy 20 éves fogalom)
Bár nem írtad le a körülményeket, de gondolom nem nemzetközileg hírdetted.
Ilyenkor érdemes elgondolkozni azon, hogy hogyan kerülhet egy külföldi egy tökismeretlen/jelentéktelen közép-kelet európai ország hírdetési felületére (aminek nyelvét nem beszéli) és miért akarna megvenni valamit, ilyen bonyolúlt módon magas szállítási költséggel, amit otthon is megkapna jelentősen olcsóbban?
(bár nem írtad le azt sem, hogy mit árulsz, de szintén lefogadnám, hogy nem valami olyan kuriózum értékű, ami miatt külfdöli vevők repülnének rá)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#19) Shibuya válasza Hintalow (#18) üzenetére


Shibuya
újonc

Igen ezekről az afrikai csalásokról én is hallottam. De ezt már azért sokkal magasabb szintre emelték mint ahogy régen csinálták. (rokon rádhagyott vmit de elöbb fizess, vigyél ki a menekült táborból stb..)
Amerikai volt a vevőm de ezek után lehet hogy afro-amerikai..... :).Nemzetközi felületen hirdetek naponta irnak kintről, de hát a nagy számok törvénye alapján már ideje volt beleszaladnom egy csalóba. :O
Na mindegy is most már viszont ha már megvan ez a PayPalom akkor lehet majd egyszer hasznát veszem.
Van rá valamilyen mód amivel kiszürhető az igazi és a hamis Paypal információs email?

[ Szerkesztve ]

Kriszti

(#20) Hintalow válasza Shibuya (#19) üzenetére


Hintalow
senior tag

persze. cím alapján, megszólítás alapján (a paypal, mivel tudja az adataid, a rendes neveden fog hívni, a csalók, meg valszeg dear user/customer stb. ha elötte te nem adtad meg az adataidat)
de a legfontosabb: ha valami történik, akkor nem kapott levelek alapján tájékozódsz, hanem belépsz a paypal fiókodba (még véletlenül sem levélben kapott linkről) és ott látni fogod, mi a helyzet, ha pénzt kapsz, az ott azonnal látszik (még az is ha valami miatt függőben van) és amíg nem látod ott, a fején is pöröghet a partner.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#21) Shibuya válasza Hintalow (#20) üzenetére


Shibuya
újonc

Értem. Ez nekem nem volt tiszta hogy miért nem látok semmit de azt mondta a vevő azért mert függőben van..Most már ezt is tudom többet nem fognak bepalizni.
Köszi még egyszer a segítségeteket... :R

Kriszti

(#22) rinsz


rinsz
tag

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni nekem abban hogy steamre nem tudok feltölteni pénzt a paypalomról! Eddig rendben ment mindig de a mai napon nem tudom rátenni a pénzt a steam pénztárcámba.

Ezt írja az összeg hozzáadása után: Váratlan hiba lépett fel. A vásárlás nem fejeződött be.
Fordulj a Steam Támogatáshoz.

Pls Help! :R

Ha privátot írsz, akkor azt is írd oda mi után érdeklődsz!

(#23) suki20


suki20
újonc

Sziasztok!
Kérlek segítsetek paypalról történő EUR utalás ügyben.
Mit és hogyan és hol állítsak be rajta, hogy Eur-t utaljak át Eur bankszámlára?
Eur-ban van a paypal balance, Eur primary és az Eur bankszámla van hozzárendelve.
Sajnos az utalást követően rögtön forintra váltja, azt igazolja vissza e-mailben is és
utána pár napon belül visszajön a ft összeg a paypal számlámra. Segítségeteket előre is köszi.

(#24) Hintalow válasza suki20 (#23) üzenetére


Hintalow
senior tag

Van külön paypal topik, ezt inkább oda kéne, azt nézi is valaki :)
Amúgy a válasz az, hogy sehogy, magyar paypal regisztrációval csak forintot lehet kiutalni (lévén az unicreditnál vezetett forint számlájáról intézi a kifizetést a paypal)
Azt hogy miért jön vissza nem tudom, lehet, hogy a bankod nem teljesít forint utalást arra az eur számlára (ami fura, mert többnyire simán átváltják)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#25) suki20 válasza Hintalow (#24) üzenetére


suki20
újonc

Köszi szépen a válaszodat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.