Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sziku69


sziku69
senior tag

......csak bátran :)

(#2) daenerys


daenerys
tag

A sihuhus-sziszegős dolgot hagyjátok ki (vagy max úgy csináljátok, hogy "a sirály melyikhez hasonlít? Sihuhu? Sziszeg? Mondjad ki."). Elvont a gyakorlat, jól érzed, hogy bonyolult. Amikor gyerekekkel kezdtem foglalkozni, én is próbáltam ügyes lenni, de túl bonyolult lett a végeredmény. Nem baj, ha kimondod újra a példaszavakat. A gyermekek nem töltik ki a hiányzó információval a hézagokat, jobb, ha adsz választási lehetőséget neki, hiszen nem gondolkodnia kell, hanem a hangot felismernie.

Első dolog, hogy hozd meg a kedvét a feladathoz. Rajzoljatok le pár szót, amit szeretnétek, hogy kimondjon. Lehet a rajzokból színező, összekötő, karikázós lap, és beszélgetve dolgoztok rajta. Pl. Van egy vonat a rajzon és megkérdezed, mit mond a vonat - sihuhu. Vagy melyik madár él a tenger mellett - sirály. Mit csinál, aki halkan beszél - suttog. Bekarikazza először a képet, amit mondtál. A s lehet sárga, a sz meg mondjuk rózsaszín. A karikázós rész után kösse össze a sárgákat és a rózsaszíneket, és mondja ki a szavakat, miket húz össze.

Ha izeg-mozog, akkor lehet olyan is, hogy egymásnak dobjátok a labdát és sz-es vagy s-es szavakat kell mondani. Mérhetitek az időt vagy hogy kinek hány ötlete volt. Persze tudod, hogy kinek kell győznie ;)

Logopédia blog: http://logopedia.postr.hu/

(#3) sziku69 válasza daenerys (#2) üzenetére


sziku69
senior tag

Szia, :)
Köszi a segítséget! Ez a labda dobálós dolog jól hangzik. Délután kipróbáljuk. :)

Igen, neki nagy szüksége van a mozgásra. Rengeteg energia van benne, valamint céltudatos akarat.

Ha valamire figyelni akar, akkor tud. Csak sajnos nem mindenre. Például mostanában azzal szórakozik, hogy leutánozza a beszélgetésünket. :) Pl. Ülünk az asztalnál, beszélgetúnk. Amit mondok a páromnak, visszamondja, ha köhintek, ő is köhint, és ha ránézek ilyenkor "gonoszul" vigyorog :).Persze ilyenkor a szórakozás kedvéért beleviszek nehezen kimondható szavakat. :) Ezeken elakad. Ilyenkor jókat nevetünk együtt. :)

(#4) daenerys válasza sziku69 (#3) üzenetére


daenerys
tag

Ha ennyire szeret utánozni, szóláncozhattok is, szintén labdázva. ;) Mondasz például egy állatnevet, és dobod a labdát, hogy ő is mondjon, és bővítitek a listát egyenként. Ehhez jól jöhet valami képes enciklopédia, amiben megnézitek, megtanuljátok az állatok neveit, és akkor lehet puskázni, hogy milyen állatot tud még mondani, ami kimaradt játék közben. :)

(#5) sziku69 válasza daenerys (#4) üzenetére


sziku69
senior tag

Jó ötleteid vannak, köszi :)
Nem volt hiába való dolog itt segítséget kérni :)

(#6) daenerys válasza sziku69 (#5) üzenetére


daenerys
tag

Nem hiába ám! De eredetileg gyerekek fejlesztéséről kezdtem írni a blogomat, csak hát kicsit off dolgok jöttek közbe :)

Blogom első bejegyzéseit itt találod.

(#7) Vladi


Vladi
nagyúr

Ha van már logopédusa, akkor ez idővel megoldódik. Csak ami házit kaptok, mindig csináljátok meg! Nem viccből adják.
Meg a logopédusok utálják, ha a gyerek otthon nem gyakorol. :D

Pöszeségről a logopédust kérdezd, ehhez keveset étek. Inkább ilyen élettani, gyakorlási dolog. Kijavítható.
Hallását nézték? Mandulája megvan?

A figyelem fejlesztésének is megvannak a módszerei. Szintén a logopédus tud segíteni. Vagy ha van elérhető fejlesztőpedagógus ő is foglalkozhat vele.

Még ami jót tehet, az a sok mozgásos játék. Sport, úszás, labdajáték, bármi, ami elérhető.

Ha nyáron tölti be a 6-ot, akkor nyugodtan vissza lehet tartani. :K Keressétek fel a helyi pedagógiai szakszolgálatot és kérjetek iskolaérettségi vizsgálatot. A törvény szerint jogotok van hozzá.

majd ott erőteljesen sugallani kell, hogy nem szeretnétek iskolába adni még. Meg fogják hallgatni. :D Merre laktok? Az óvodában tudni kell, hogy hová forduljatok.

De ezt egyébként az óvodavezetővel is meg lehet beszélni, most már ő is visszatarthatja.

Egyébként nem árt sietni ezzel, mert február folyamán ezt le kell bonyolítani. Tehát 1-2 héten belül indítsátok meg a folyamatot!

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#8) sziku69 válasza daenerys (#6) üzenetére


sziku69
senior tag

Beleolvastam. Nagyon érdekes írás. Vannak jó ötleteid :)

Vladi: Örülök, hogy ismét "látlak" erre :)
Szóval a fülével semmi gond. Erre én is gondoltam. Ugyanis az egyik gyerekkori barátom kisfiával volt ilyen probléma. A Balatonon nyaraltak, és valamilyen oknál fogva gyulladás keletkezett a fülébe, talán attól hogy víz folyhatott bele. A gyulladás miatt (persze ezt csak gyanítják) valami dugóféle alakult ki a fülébe, amit nem vettek észre. A kisfiú nagyon nehezen tanult beszélni, illetve néha furcsán viselkedett. Amikor eltávolították a füléből ezt a micsodát, utána hamarosan minden megoldódott.

Mindent el fogunk követni, hogy egy évvel később menjen iskolába.

(#9) Vladi válasza sziku69 (#8) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az óvodások 90%-a át esik ezen. Általában valamelyik mandula dagad meg. Ilyenkor a gyereknek olyan, mintha víz alól hallana mindent. Nyilván így a beszédtanulás is késik. Meg később az olvasástanulás is nehézkes.

Ha végképp nem megy a visszatartás írj január végén privátot!

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#10) sziku69 válasza Vladi (#9) üzenetére


sziku69
senior tag

Rendben Vladi, Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.