Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Essentials válasza #88470784 (#25) üzenetére


Essentials
aktív tag

Jelenleg a TSMC az egyedüli, aki 5nm-es csíkszélességen képes chipet gyártani a Huaweinek, ami az őszi Mate sorozat alapja lesz. Ha nincs rendelés, az azt jelenti hogy a Huawei már bekészletezett belőle. De a készletek egyszer elfogynak, újabb chipeket pedig nem kapnak a belépő, középkategóriában sem, jelenleg pedig nincs olyan alternatíva, ami minőségben ki tudnà szolgálni őket.

(#52) Essentials válasza pusszycat (#8) üzenetére


Essentials
aktív tag

És mit fognak ott gyártani? :)

(#53) Ezekiell válasza Essentials (#50) üzenetére


Ezekiell
veterán

És ha véletlen sikerül a Huaweinek egy teljesen saját chipet megtervezni/gyártani, akkor az USA majd kivet egy új szankciót valami másra.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#54) Essentials


Essentials
aktív tag

A "hogyan foltozza be a kieső Huawei megrendelést a TSMC" kérdéskörre az első számú válasz az Apple Silicon! Az Apple már idén piacra dob két olyan Macbookot, amiben saját tervezésű chip van, jövőre az Intel kitúrása tovább fokozódik, ami sok millió plusz chipet jelent. Amellett pedig hogy az Apple maradéktalanul megkapja az eddig szűkös keretek közé szorított A szériás chipjeit az érkező tabletekbe, telefonokba is, az eddig kapacitás gondok miatt "hoppon maradt" ügyfelek is talán kaphatnak egy kis szeletet a TSMC gyártósorain.

(#55) Essentials válasza Ezekiell (#53) üzenetére


Essentials
aktív tag

Biztos vagyok benne, hogy 101%-kal azon dolgoznak jelenleg is ( főleg kormányzati nyomásra, és segítséggel ) hogy milyen utakon induljanak el a saját szabadalmakkal bíró chip irányába, és az addigi köztes megoldásokért, de ez az egész dolog annyira komplikált, hogy a világon abba a szűk keresztmetszetű kategóriába tartozik amit pikk-pakkra nem lehet előteremteni végtelen pénzen sem. Minden másra ott a mastercard, vagy a kínai rezsim határok nélküli vagyona.

[ Szerkesztve ]

(#56) Sinesol válasza Ezekiell (#53) üzenetére


Sinesol
veterán

Hát, ha sikerülne is sajat teljesen uj chip, akkor is ott a kerdes, hogy mi futna rajta? Az Android biztos nem, mivel az Arm-ra készül, olyat meg nem fejleszthet a Huawei...plusz ha lenne is valami uj rendszerük, ki fejlesztene rá bármit is?

[ Szerkesztve ]

(#57) #95462144 válasza Essentials (#49) üzenetére


#95462144
törölt tag

Igaz. De egyre több Huawei jelenik meg MTK soc-al, más út számukra jelenleg nem igazán van.
Bár még az is kérdéses, mivel az ARM angol cég nagyrészt és láthattuk, hogy az 5G-ből is kigyomlálták őket, amint megfenyegették őket Hongkong miatt. Így eleve akár a droid eldobása is benne lehet a pakliban, de az tuti mindennek a végét jelentené.
(#56) Sinesol: Na igen.

(#58) Essentials


Essentials
aktív tag

Igazából ez az USA oldaláról legalább annyira tűnik időleges nyomásgyakorlási eszköznek, mint hosszú eveken át fenntartott szankciónak. Szerinrem elképzelhetetlen, hogy Kína hagyja bedőlni a chip szabadalmakkal a Huawei lakossági üzletágát országon belül is, szóval még idén várhatóak új fejlemények az ügyben, amik talán már el is vannak döntve, csak nekünk nincs rálátásunk. Vagy van egy olyan megoldása a Huaweinek, amivel legalább a kínai piacon tovább szárnyalhatnak, és azzal sem számolunk. Bárhogy is van, amíg az USA szankció életben van, addig se Qualcomm, se MédiaTek, se Kirin chip nincs ősztől kezdődően. Sokan számolnak azzal, hogy ha Trump bukik, 180fokos fordulatot vesz majd a demokrata adminisztráció alatt az USA Kína politikája. Szerintem erre nem sok esély látszik jelenleg. Az USA-ban egyébként elég Kína ellenes a közhangulat, sokan megértik, mi forog kockán, ahogy a kínai rezsim is Huawei-hazafi üzemmódba "kapcsolta" a lakosságot. Bár nekik nem kell felhatalmazás semmire a lakosságtól, nincs tétje a szavazatoknak, hiszen egypártrendszer van, nem tudják leváltani a kormányt, azt van amit fentről mondanak.

(#59) Essentials válasza #95462144 (#57) üzenetére


Essentials
aktív tag

Azért jelennek meg azzal, mert még lehetőségük van felhasználni, ősz után már MTK-t sem vehetnek. Egyébként az is árnyalja a képet, hogy a saját szabadságharcát vívó Tajvan éppen a hónapokban bukta el pld a WHO-s felvételét is, mert Kína kigáncoslta őket a testületben. Nem hajlandóak elismerni őket önálló államként, és mindent megtesznek Hong-kongi-hoz nagyon hasonló mintára hogy ez ne is változhasson, és hogy teljesen "beolvasszák" őket idővel a rezsimbe.Azt üzente nekik az állampárt, hogy nem restek emberáldozatok árán sem katonailag lerohanni őket, ha úgy látja a kínai vezetés, hogy nem maradt más megoldás. Szóval ha nem is lenne érvényes az MTK-ra a korlátozás, kérdés hogy csinálna-e ebből politikai ügyet a tajvani vezetés a kínai magánvállalat Huawei miatt, amit egyébként a kínaiak Szent Grálként kezelnek a nyugati világ meghódítására. Összetett dolog ez nagyon. Az h dobják az androidot egy lehetséges opció a távlati terveik között, de ahhoz a saját bevallásuk szerint is évek kellenek, hogy egy életképes alternatívát hozzanak össze, mármint belföldön... De az az életképes alternativa majd vélhetően nem Huawei-exclusive lesz, hanem az összes hazai telefongyártót átterelnék oda, és úgy indulnának meg a nyugati világ meghódításáért ( újra. )

[ Szerkesztve ]

(#60) Ezekiell válasza Essentials (#55) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nyilván, muszáj nekik valamit kitalálni, de azért a hallgatásuk elég beszédes. Amikor a GMSről letiltották őket, akkor azonnal jött a "HMS lesz a legjobb dolog a világon" duma, és ezerrel tolták a HMS szekerét. Most pedig semmi (legalábbis én semmit se láttam tőlük)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#61) Ezekiell válasza Sinesol (#56) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nyilván az lenne a megoldás, hogy saját rendszer + vmi virtualizált Android shell ami futtatja az Android appokat a saját cuccukon. Mondjuk ez se triviális...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#62) LGG555 válasza #95462144 (#57) üzenetére


LGG555
aktív tag

Az ARM már Japán cég, úgy tudom hogy megvették az ARM -ot.

Friss hír, hogy a többek közt a Sprintet, az Alibaba 28%-át, és a Yahoo, valamint a Vodafone japán szárnyát tulajdonló SoftBank 32 milliárd dollárért megvásárolja a processzortervező ARM-et.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#63) Essentials válasza Ezekiell (#60) üzenetére


Essentials
aktív tag

Röviden két szó: "Panda diplomácia"

Hosszabban:

Kína, és az Egyesült Államok közötti legnagyobb különbség amellett hogy mindegyiknek a "világ ura" pozíció megtartása/elérese a célja az az, hogy az amerikaiak rövidtávú célokban gondolkodnak, amiken még torzít a 4 évenkénti elnökválasztás is a 8 évenként kötelezően lecserélendő vezetés mellett, addig Kína a változatlan kormányzattal és annak terveivel a szőnyeg alatt, csendben, hangtalanul mozogva kebelezi/vásárolja fel a világot. Nekik az hogy az USA felhorkant csipkerózsika álmából az utóbbi két évben, felfedezte a kínai veszélyt, és elkezdtek kapkodni a hálózati elemekkel helyileg, és Európában is, hatalmas gyomros volt! A kínai vezetésnek évtizedes világuralmi tervei vannak, amiket eddig pontról pontra haladva csendben valósítottak meg az elmúlt 20 évben is, sikeresen. Aztán Amerika felkapta a fejét, és most szerintem hatalmas a dilemma mindkét oldalról, hogy mi legyen. Mindegyik szuperhatalom fájdalmasan meg tudja sebezni a másikat, és ezt mindkettő elkerülné, de mindegyik a saját módszere szerint játszik jelenleg. Az amerikaiak erővel támadnak, a kínaiak pedig a sunyi politikát folytatva a szőnyeg alól intézkednek, amíg lehetséges. Az nem szabad elfelejteni, hogy a kínai rezsim az eddig gondosan épített imázsát pillanat alatt el tudja veszteni ha USA mintájára erővel válaszol, és felveszi a kesztyűt, lehet hogy ez is közrejátszik a jelenlegi kínai válaszok hiányában, látszólagos töketlenkedésükben. ( Éppen azon dolgoznak, hogy tudnak válaszcsapásokat mérni az USA-ra úgy, hogy ne inogjon meg a renoméjuk a nyugati világban. ) Ha erővel válaszolnak USA mintára, azzal akár szembe is fordíthatják magukat az Európai Unióval, de még az európai emberekkel is. Ez nem az ő asztaluk, ők a szőnyeg alatt, észrevétlenül szeretnek eredményeket elérni, és azt is tudják hogy 10 év múlva hol akarnak tartani, milyen szerepet akarnak magukénak tudni a nyugati világban... Érdekes lesz látni, mi történik a Huawei-jel a két szuperhatalom párharcában. Van egy olyan érzésem hogy hamarosan a legsötétebb hidegháborús időkön is túltevő események következhetnek a világban.

[ Szerkesztve ]

(#64) this is life válasza Essentials (#58) üzenetére


this is life
Ármester

A kínai smic képes talán legyártani a kirineket, igaz nagyobb csíkszélességgel , már ameddig az arm-től licencelhetnek arm magokat, ha az a kapu is bezárul akkor csak a riscV marad , ott persze az lehet a kérdés hogy teljesítményben hozza e nagyjából az arm magok számítási kapacitását, illetve a kompatibilitás mennyire zökkenő ,probléma mentes . De ha marad az embargó lényegében az egyetlen járható út, a mobil üzletág leválasztása és akár vegyes vállalatként a piacra lépni , kínai kisebbségi tulajdonlással vagy kockáztatni és riscV soc-t tervezni ,gyártani.

Nem kellene a topik témájától elkanyarodni mert megint törlés lesz a vége, ne adjunk munkát Kalandornak .

Ezekiell

A gms-t viszonylag könnyen lehet pótolni khmm hms-el , de cpu/soc architekturát ,neccesebb főleg hogy nem sok mindenhez/be kapaszkodhatnak riscV vagy mips , még a cisc(intel is bukó) . Eléggé behatároltak a lehetőségeik. Nulláról kifejleszteni valamit meg alapból felejtős.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#65) doooo válasza kakuk.tamas (#5) üzenetére


doooo
veterán

Miért veszed biztosra? Egy tajvani és egy szárazföldi cégről van szó. Egy dolog a bérgyártás meg hasonlók, és egy teljesen másik a szellemi tulajdon megosztása, cégek összeolvadása, stb. Ezt nem tehetik csak úgy meg a két ország közötti cégek. Tekintve, hogy így a Mediatek is szankciók elé nézhetne, amellett, hogy valószínűleg szembemenne a tajvani törvényekkel is, úgy meg pláne nem.

(#66) Smithy87 válasza Essentials (#63) üzenetére


Smithy87
senior tag

Az igen kolléga van még a cuccból? :)

(#67) Essentials válasza this is life (#64) üzenetére


Essentials
aktív tag

Igen, a SMIC lehetne egy lehetséges út, de legutóbb szt olvasfam hogy ők is amerikai szabadalmakkal dolgoznak, és a csúcskategóriás termekekbe kerülő hardverekhez harmat gyengék. 14nm-es csíkszélességgel képesek mennyiségben és minőségben előállítani. Aztán ki tudja, majd elválik! A leválasztás szerintem nem oldaná meg a problémát, ha a nyugatiak úgy akarják, a feldarabolt cég mobilos divízioját is ugyanúgy tovább korlátozhatják olyan kifogásokkal, hogy a darabolás ténye nem változtatta meg a kínai állam belenyúlását a cégekbe, és mondjuk a készülekeken keresztül is tovább kémkednének.

(#68) Essentials válasza Smithy87 (#66) üzenetére


Essentials
aktív tag

Nincs itt semmi cucc. :N Ha valaki úgy értékeli a helyzetet hogy Kína a maga 1,5 mrd-os lakosságával, technológiai felkészültségével, és vagyonával nem dédelget terveket az amerikai dollár, -mint náluk is érvényes világvaluta ellen-, és az amerikai befolyás ellen a nyugati világban, az hatalmas tévedésbe ringatja magát szerintem. Csak be kell nézni a "szőnyeg alá", a kínaiak már mindenhol/mindenben ott vannak Európában is, és ez tovább fog fokozódni a következő évtizedekben. Már ha hagyják nekik folytatni, és nem köp bele a levesükbe senki úgy, ahogy most az 5G hálózatokkal az USA.

[ Szerkesztve ]

(#69) this is life válasza Essentials (#67) üzenetére


this is life
Ármester

Ha nyugati norma szerint lenne a leválasztás , piacra lépés , piacon maradás , akkor eléggé cigány munka lenne belekötni a mobil üzletágba. Az már a nyuszika és a farkas esete .
Aztán hogy hazai piacra milyen okosságokat építenek a szoftverbe az más tészta (mást nem is tehetnek/nének) . Nem csodálkoznék , ha arra fele az iphone-on is rejtek ajtó lenne Peking irányába.

Essentials(68)
Már bő egy évtizede nyilvánvalóvá vált hogy Kína meghatározó , egyik pólussá fog válni a nagyhatalmak közt. Van még elmaradásuk , de lassú víz partot mos . Nem most kellett volna fellépni ellenük , bő 2.5 évtized alatt sokat tettek a nyugati cégek azért ,hogy felgyorsítsák a kinai gazdaság fejlődését a profit maximalizálása érdekében . Ez a szellem már nem megy vissza a palackba .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#70) Ezekiell válasza this is life (#64) üzenetére


Ezekiell
veterán

Igen, egyetértek. És ez csak a mobil üzletág...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#71) this is life válasza Ezekiell (#70) üzenetére


this is life
Ármester

A tsmc kihullásával nem tudom mennyire lesz hátráltatva a hálózati eszközök gyártása, gondolom ott nem a legalacsonyabb csíkszélesség a a fő szempont , ott az arm is könnyebben ignorálható (mindegy a linux alapú rendszernek hogy min fut) .
Valahol a mai napig nem értem miért büntetik a mobil üzletágat.
A kettő nem ugyanaz .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#72) Essentials válasza this is life (#69) üzenetére


Essentials
aktív tag

Nehezen tudom elképzelni hogy egy pénzpiac, és a nyugati világ számára átvilágíthatatlan céget szétszedne a kínai kormányzat. Jelenlegi státuszánál fogva a Huawei egy MAGÁNvállalat, amit üzletileg úgy kell ertelmezni hogy ha ők állítanak valamit a működésükkel kapcsolatban, azt te vagy elhiszed, vagy nem, senkit sem érdekel. Semmit sem kötelesek alátámasztani! A cégtulajdonos egyébként egy ex pártkatona, a Népköztársaság kötelékében tevékenykedett az úriember magas állami pozíciókban. Ezen a ponton mi már tényleg csak találgathatunk hogy milyen érdekek húzódnak a háttérben, és azok milyen lépéseket indikálhatnak.

(#73) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A huawei-nek pereskedni kellene, rágalmazás és különösen nagymértékű károkozás miatt egy független bíróságon. De úgy látszik nincs olyan.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#74) Essentials válasza this is life (#69) üzenetére


Essentials
aktív tag

Pontosan így van! A nyugati orszàgok kínai-politikája, és az illetekes döntéshozók egyetlen célja az ezredforduló óta a rövidtávú pénzszerzésből állt. Mindenki a saját zsebeid tömte, amíg a pozíciójában tett szolgálatot, Kína pedig boldogan csengetett, hiszen minden egyes ilyen lépés a hosszútávú terveik gránit szilárdságú alapját képezi jelenleg is. Mindennek megvan az ára!

(#75) #88470784


#88470784
törölt tag

Az SMIC jelenleg 14nm chipeket tud gyártani Kirin710 chipekhez ami max középkategóriába eleg.
A 7nm gyártási folyamatot ez év végére jövő év elejére igérték.
A kínaiaknak már van prototipusa 7nm folyamatra de még nem sorozatgyártásra.
Ami azért nagy szó mert az amerikaiaknak nincs ilyen önerőből. Max a TSMC gyárt nekik.

(#76) Pingüino válasza pusszycat (#73) üzenetére


Pingüino
senior tag

Független bíróság eleve nem létezik sajnos, nem hogy nemzetközi színtéren. Mindenhol vannak olyan emberek, akiket a saját érdekeik kötik valahova.

(#77) duracell89 válasza pusszycat (#73) üzenetére


duracell89
senior tag

Egy kommunista diktatúra fél/rejtett állami/privát áttétű vállalata, ami bizonyítottan nemzetbiztonsági backdoorokat okoz szerte a világban politikai zavarkeltés és befolyás céljával, álljon ki a jogokért és kapjon azonos elbírálást egy független bíróságon?
Kína fejezze be szuverén országok bekebelezését, a dél-kínai tenger mesterséges szigetekkel való agresszióját, ártatlan milliók faji alapú munkatáborba deportálását, egy még brutálisabb páriaállam (ÉKorea) fenntartását és majd akkor lehet szó egyenlő feltételekről. A huaweit védeni színtiszta szűklátókörűség és a számunkra (Mo. és jelenlegi nyugat központú világrend) elleni propaganda...

edit: előre elnézést nem rad értem h véded a huaweit, hanem sokan mások itt

[ Szerkesztve ]

(#78) this is life válasza Essentials (#72) üzenetére


this is life
Ármester

Tudom hogy scifi kategória szétszedni a huawei mobil és hálózati üzletágát , de teljesen nem tartom ördögtől valónak , ha valóban működőképes a huawei mobil részlege önállóan (pénzügyileg ,R&D ..stb) annyira tartom őket önállónak mint annak idején a mgtsz-ket .
Az hogy ex pár/katona vezeti a céget nem ad csodálkozásra okot, anno nálunk is mentek a dolgok a 90-es évekig ,megfelelő ember a megfelelő helyen :U .

pusszycat

Valamiért nem mennek perre , talán van vaj a fülük mögött még ha nem is kimondottan a mobil telefonokhoz köthető . Ez már X akták kategória . Ha konteó gyártó lennék azt mondanám , amiatt van ez a hajcihő , mert a huawei nem volt hajlandó backdoort létesíteni az nsa számára ;] :P .

Kíváncsi vagyok hogy milyen irányba lép tovább a huawei gyártás , alkatrészek terén.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#79) this is life válasza duracell89 (#77) üzenetére


this is life
Ármester

Nem a mobiltelefonokkal biztosították a hátsó bejáratot , hálózati eszközöket emlegetnek .
A politikai zavarkeltést inkább nem hoznám fel példának ,mert a két nagyhatalom egyformán kutyaütő benne. Az usanak csak amiatt hosszabb ez a lista mert közel 80 éves gyakorlata van ebben .
Amúgy megint távolodunk a topik témájától , jön Kalandor (mert nem hagyjuk pihenni) és ritkítani fogja a sorainkat .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#80) pusszycat válasza duracell89 (#77) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem túl liheged. Semmilyen konkrét bizonyítékot nem tudtak felmutatni a kémkedéssel kapcsolatban. Ez b@sza a csőröm. Ha csak annyit mersz leírni, h durr a google már mint potenciális fenyegetőként rögzít rólad minden adatott. O bakker ezt most nem kellett volna... ;)

this is life a hálózati eszközöket tiltsák be ha akarják az engem annyira nem érint. De a telefonokat ne buze. mert azért haragszom.

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#81) Sdi válasza duracell89 (#77) üzenetére


Sdi
addikt

Hiába moralizáltok, ez az egész semmi másról nem szól, mint a gazdasági világelsőségről és az ezzel együtt járó hatalmas pízekről. Amerika ezt érezte kicsúszni a kezéből és ezért kezdett ebbe a harcba, nem az elnyomott nemzetek miatt és nem a ti két szép szemetekért.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#82) Sinesol válasza pusszycat (#80) üzenetére


Sinesol
veterán

Ha jól csinálják, akkor nem is lesz bizonyíték. Amugyis elég nehéz belelátni egy olyan rendszerbe, amihez totál nincs hozzáférésed, de ettől még a szakértők tudnak következtetni dolgokra. Plusz az is ott van, hogy az amerikai titkosszolgálatok által szerzett adatokat nem igazán szerencsés kikürtölni, mivel valószínűleg nem szépen, törvényesen, a vállalatok vezetőivel folytatott csevejek alatt jutnak hozzájuk. :D

[ Szerkesztve ]

(#83) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Hát,hogy EZ mennyire hihető cikk,nem tudom.De ha így van mint a cikkben írják,akkor szívás.

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#84) doooo válasza duracell89 (#77) üzenetére


doooo
veterán

Pontosan. Milyen jogon kapjon független elbírálást valaki, aki csak kihasználná annak előnyeit, és közben tovább folytatná amit eddig is csinált? Mert hát ha kapna, akkor sajnos sok mindenért kellene a másik oldalon is felelni független bíróságok előtt. És elég nyilvánvaló, hogy az nem lenne jó Kínának. Arról nem is beszélve, hogy Kínában milyen jogi lehetőségi vannak külföldi cégeknek, vagy személyeknek... Lehet, hogy nagy piac, de egyre kevésbé ér annyit, mint régebben.

(#85) LGG555 válasza duracell89 (#77) üzenetére


LGG555
aktív tag

Semmilyen bizonyíték nincs a Huawei kémkedésre, viszont arra van bizonyíték hogy az USA lehallgatta egész Európát, még Merkelt is.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#86) this is life válasza pusszycat (#80) üzenetére


this is life
Ármester

Én sem értem ezt a részét a tiltásnak , a hálózati eszközöket kellett volna unblock tiltani (a világ demokratikusabb felén) , a mobil részleget pedig hagyni élni .
De a nálunk nagyobb hatalommal bírok másképp döntöttek.

Gubu0101
Ha igaz a hír , akkor csak az mentheti meg a huawei mobil részlegét , ha Trump-al történik valami , mondjuk nem hosszabbítanak még egy ciklust neki :) ;]

doooo
A nagyhatalmak játszmáiban, mikor kellett bármit is bizonyítani? Az hogy hiteles bizonyíték legyen meg sem említem.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#87) doooo válasza LGG555 (#85) üzenetére


doooo
veterán

"Semmilyen bizonyíték nincs a Huawei kémkedésre"
Tényleg? Olyan nehéz beírni ezt a Google keresőbe? Lesz jó pár találat, és attól, hogy Kína értelemszerűen mindet tagadja, igenis egyértelmű a kémkedésük. A kettő egyébként is összefügg, ha Kína kémkedik valahol, az garantált, hogy a Huawei nyakig benne van. Hisz a legfontosabb állami techcégként nyilván csak ők tudnak feltételeket teremteni, és amúgy is kötelességük. Itt szépen össze vannak szedve a dolgok: [link]

(#88) LGG555 válasza this is life (#86) üzenetére


LGG555
aktív tag

A másik vénember sem tudjuk hogy milyen lesz.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#89) LGG555 válasza doooo (#87) üzenetére


LGG555
aktív tag

Az USA kémkedésére valahogy több bizonyíték van, a google pedig szintén az USA kezében van tehát azt írnak amit az USA hallani szeretne, ez ilyen egyszerű, a nyugat szemétkedése semmivel sem különb mint amikor Kína teszi ugyanezt!

[ Szerkesztve ]

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#90) Ezekiell válasza this is life (#86) üzenetére


Ezekiell
veterán

A teljes vállalatra vonatkoznak a szankciók, nem csak a mobilos üzletágra.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#91) doooo válasza this is life (#86) üzenetére


doooo
veterán

"Ha igaz a hír , akkor csak az mentheti meg a huawei mobil részlegét , ha Trump-al történik valami , mondjuk nem hosszabbítanak még egy ciklust neki :) ;]"

Nagyon, nagyon sokszor el lett mondva már az evidens dolog itt a fórumon: Trump nélkül is ugyanilyen, sőt, valószínűleg még sokkal összeszedettebb és irányítottabb szankciók és korlátozások lennének érvényben, lévén pártfüggetlen és egységes a meglátás Amerikában a dologról. Trump inkább csak elront mindent a kiszámíthatatlan hülyéskedéseivel, ami így jobb is Kínának, hisz csak nehezen tud egységes, világszintű ellenállást összehozni az USA. Ha leváltják végre (ami egyre valószínűbb) akkor sokkal összeszedettebb erővel fognak folytatódni ezek a civódások (és tekintve hány országgal mérgesedtek el a kínai kapcsolatok mostanában, garantált, hogy több szövetségese is lesz az amerikaiaknak).

(#92) Ezekiell válasza doooo (#91) üzenetére


Ezekiell
veterán

Pontosan. A demek ha lehet még jobban "utaljak" Kínát, szóval egy kormanyvaltastol nem fog semmi változni.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#93) duracell89


duracell89
senior tag

Huh micsoda forró topik lett ez. :D Látom egyeseknél bullseye betalált a sok m1 híradó.

(#94) this is life válasza LGG555 (#88) üzenetére


this is life
Ármester

Trump-nál csak jobb lesz ,nem oly magas az a mérce. ;]

doooo
Upsz erre nem gondoltam . Most főhet a kinai vezetők feje , hogy miként tegyenek el láb alól egy jövendőbeli ex ,és a következő elnököt . :O
Ne vedd komolyan a fentieket , egy ut marad a huawei elött , svarcban kell soc gyártatni , azt is legfeljebb a honi piacra .

Ezekiell
Tisztában vagyok vele, hogy a komplett cég tiltó listára lett téve, csak a megengedő galamb lelkem a mobil részleget hagyná tovább létezni .
30 éve még mi is a cocom listát bújhattuk , hogy mit nem fognak eladni nekünk .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#95) andor80 válasza doooo (#87) üzenetére


andor80
senior tag

Ó te jó ég......Egy wikipedia oldal a bizonyíték amit akár a hörcsögöm is szerkeszthet.Linkelj nemzetközi bíróságot vagy valamit....
Szakmaitlan és súlyosan nevetséges is volt ezt linkelni ne haragudj.Nem védem kínát mocskok de annyira amennyire amerika német ,magyar,stb...Semmi köze ennek a kémkedéshez vélt vagy valós ügyekhez.Amerika remeg mert technológiailag iszonyat lépnek el tőlük a kínai elvtársak..Most egy iylen szánni való aljas zsarolással pénzzel igyekeznek megakadáylozni a helyett,hogy a piac döntene vagy ők fejlődnének...

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#96) doooo válasza andor80 (#95) üzenetére


doooo
veterán

Jaj de vártam ezt. Minden dolog le van hivatkozva az oldalon (ahogy a legtöbb angol nyelvű, bőven dokumentált, és főleg aktuális témáknál), csak azok jönnek a "wikipédiaugyanmárazténisodaírhatom" süket dumával, akiknek ez az utolsó mentsváruk. Neked köztudottan ez az, és sajnos ez is abszolút rossz, szóval ennél többre lesz szükséged a Huawei vagy Kína védelméhez.

(#97) duracell89 válasza andor80 (#95) üzenetére


duracell89
senior tag

Magyarországon valahogy nagyon teret hódított, hogy Kína micsoda csoda lett, pedig ha higgattan, függetlenül szemléled a valóság jóval árnyaltabb.
Sokan szeretik azt gondolni, hogy gazdasági teljesítményben Kína túllépett az USA, pedig közel sem így van (ha csak GDP nézzük, 20.7B$ USA vs 13.7B$ Kína), valamint strukturálisan az USA sokkal stabilabb és összetettebb gazdasággal rendelkezik, túlnyomórészt szolgáltatóipari, információs társadalmi alapokon, míg Kína egy színtiszta exportgazdaság, maximálisan másoktól és erőforrásaiktól függő, társadalmilag és szociálisan fejletlen félfeudális állam, amiben látványos tech cégeik ellenére is a GDP kis százaléka származik információs társadalom alapú forrásokból,, és ami mind társadalmilag, mind gazdaságilag (iszonyat ingatlanbuborék, alulról érkező bérnyomás, ami miatt a külföldi befektetések csökkennek) repedezik.

Persze kitermelt égy 2-300 milliós középosztályt (az ö szintjükön középosztály, valójában magyar bevételi viszonyok alatti emberekrol beszélünk), ami egy látványos történet, de azt sem felejtsük el, hogy ami erényeket épp villogtat Kína, azt a nyomorban élő maradék 1-1.2milliárd ember nyakán teszi, brutális, marxista módszerekkel, a többség számára a mélyszegénységből való kilátástalansággal. Egyáltalán nem egy követendő modell. A növekedésük lendülete a fenti okok miatt derékba tört, számos elemző szerint hamarosan elérhetünk egy "peak china" szituációt, amiben nagyon is megtorpannak és évtizedes stagnálás várhat rájuk.

Aki Kínát politikailag támogató hangot üt meg, arra nincs mentség. Az ütőkártya mindig az hogy, az "USA sem szent". Ez így is van, de ettől függetlenül az elvitathatatlan, hogy USA ténykedése és "világrendörség" viselkedése az egész nyugati világ leghosszabb békés és prosperáló időszakát hozta el, amiben mi magyarok is szépen kivesszük a jussunk. Ha Kína erősödik, a mi (értem ez alatt a nyugati gazdasági, kulturális és társadalmi mintát) kárunkra is teszi.

[ Szerkesztve ]

(#98) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Hoppá!

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#99) Bazi.Joe


Bazi.Joe
tag

"Az amerikai erődiplomácia újabb „győzelme”: szoros partnerségre készül Irán és Kína"

"Az atomalku betartását komoly garanciák és ellenérzési mechanizmusok szavatolták.
Ezt a megállapodást rúgta fel Trump 2018-ban, a republikánus nemzetbiztonsági szakértői gárda fanatikusan Irán-ellenes tagjainak érveire támaszkodva!"

"Ez alapján a Donald Trump és külügyminisztere, Mike Pompeo által kidolgozott „maximális nyomás” stratégia az ő szempontjukból még sikeresnek is lehetne mondható, csakhogy a geopolitika 2020-ban bonyolultabb, mint bármikor a Szovjetunió bukása óta."

"Egy kiszivárgott szerződéstervezet szerint Kína egy 400 milliárd dolláros befektetési csomaggal aknázza alá az Irán elleni amerikai szankciókat."

Csak egy-két mondat kiollózva cikkekből!
Haladunk újra a kétpólusú világ felé!
Ezért az amcsi elnökök között sok különbség van!
Nyomást gyakorolni sokféleképpen lehet!

(#100) hallador válasza LGG555 (#32) üzenetére


hallador
addikt

Csak a technológia az USA-hoz köthető, akkor lenne ennek a mondatnak létjogosultsága, ha Kínának lenne bármilyen szellemi tőkéje az elmúlt 70 évből a chipgyártásra, mert hogy USA-nak van.

Szerintem ez így van jól.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.