Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Saccco


Saccco
nagyúr

A kényelem nagy úr! Pár kattintás és a küszöbig hozzák a megvásárolt terméket.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#2) e=mc²


e=mc²
őstag

Valamit nem ertek:

"...Magyarországon 2010 utolsó negyedévében a 14 évesnél idősebb lakosság 58%-a (4,9 millió fő) rendelkezett internet-hozzáféréssel, melyen belül 53%-ot tett ki a naponta internetezők aránya, és 10% alá csökkent az internetet egyáltalán nem használók aránya..."

4,9 millio internet elofizetes van (minden kapcsolattipust beleertve) osszesen Magyarorszagon vagy csak ennyien interneteznek (legalabb egyszer beutotte, hogy www....)?
Es a tobbi 42% lenne az internetet egyaltalan nem hasznalok aranya? De akkor a 10% pedig olyan elofizeto lenne, aki nem internetezik?

Ambulimax Provider

(#3) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Végre valami ami itt is szárnyal :U

Romani ite domum.

(#4) dfdfdf válasza e=mc² (#2) üzenetére


dfdfdf
őstag

hehe jó meglátás :D

(#5) Alexios válasza ZCoyote (#3) üzenetére


Alexios
veterán

főleg, ha netről sokszor jóval olcsóbban megkapom az adott cuccot mint boltból, és még kényelmesebb is.

(#6) luciferc


luciferc
őstag

A növekedésben szerintem az is szerepet játszik, hogy egyre több esetben szembesül azzal az ember az off-line boltban, hogy rendelni kel a cuccot, és pár napot, vagy 1-2 hete várni kell rá. Ha pedig ez így van, és úgyis rendelni kell és várni, akkor sokkal egyszerűbb rögvest rendelni, és házhoz hozatni. Ha nem fognak az off-line boltok normális árukészletet tartani, akkor jelentősen csökkenni fog létjogosultságuk, hiszen csak egy fölösleges láncszem lesznek.

(#7) devast


devast
addikt

Leírták előttem is, hogy mi a helyzet. Szégyen. Vidéken offline boltok szinte nem is tartanak semmit készleten, rendelésre meghozzák neked 1-2 hét átfutási idővel és 20-50%-al drágábban, mint az online boltok. Nem mellesleg azt 1-2 napon belül a kezedbe kapod.
És ezekkel így akarnak versenyezni?
Media Markt is vicc, de ott legalább minden van, azonnal.

(#8) Cathfaern válasza e=mc² (#2) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"14 évesnél idősebb lakosság 58%-a (4,9 millió fő) rendelkezett internet-hozzáféréssel"
Ez a következőt jelenti: van X lakossági internetelőfizetés Magyarországon. Háztartásonként átlagosan Y 14 évesnél idősebb ember él. Tehát X*Y = 4,9 millió fő rendelkezik internethozzáféréssel (már szóval: ennyi embernek van lehetősége internetezni). Illetve valószínűleg ide belevették még a munkahelyi, illetve iskolai internethozzáférési lehetőségeket is (nyilván ezt is valamilyen közelítéssel, pl. munkahelyek Z%-án elérhető internet a dolgozóknak, és K db dolgozó van Mo-n, stb).

(#9) dabadab válasza e=mc² (#2) üzenetére


dabadab
titán

58% az, akinek "rendes" internethozzaferese van (ahol a "rendest" a kerdoiv osszeallitoi definialjak, de kb. az, hogy otthon, munkahelyen vagy iskolaban hozzafer), 32% az, akinek nincs ilyen hozzaferese, de hebe-hoba itt-ott internetezget, a maradek 10% meg egyaltalan nem internetezik.

DRM is theft

(#10) olbaidhun


olbaidhun
őstag

A lényeg, hogy fejlődik a dolog és többen is belátják, kis figyelemmel korrekt árút lehet találni!

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#11) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

Szerintem azért is növekedett ilyen nagy ütemben az online vásárlás, mert sokan megnézték hogy mi mennyibe kerül a neten, hátha olcsóbban tudnak hozzájutni, és láss csodát majdnem mindent meglehet venni olcsóbban, és ezekben a szűkös esztendőkben egy-két ezer forint is sokat számít... Már csak azt várom mikor kezdik el az élelmiszerboltok az online rendelést :DDD

[ Szerkesztve ]

essexboy

(#12) hunmyke


hunmyke
aktív tag

Online rendelésben nem a kényelmet látom, egy időben csak helyi boltokból vettem számtech alkatrészt meg miegymást. Még nyár elején akartam beszerezni egy 2 kötetes könyvet, lementem az Alexandra-ba, ami nincs is közel hozzánk. Mondták 12k-ért tudják beszerezni 2 heten belül. Na mondom tök jó, ránéztem netre mindenhol 8k-ért hozták meg +1,5k a futár, ami 2 napon belül meg is hozta.

Számtech üzletekben is sokat csalódtam, volt mikor csak egy ventilátor szabályzót rendeltem, meg is hozták drágábban és rajta volt az Ipon matrica (vonalkóddal).

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.