Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lambda5


lambda5
tag

Hiába na, a német humor és a precizitás világhírű... szoktam volt mondani a kollégáknak (itt Bayern-ben)...
illetve, hogy az utóbbiban már nem vagyok teljesen biztos ! :D

...Szürkék vagyunk. Félúton állunk a fény és az árnyék között!

(#2) Mister_X


Mister_X
nagyúr

26 perc?! :Y

Anyád, én kértem volna vissza a pénzem max 10 perc után... de mivel nyomorult sajtburgerekről van szó, 5 perc is sok.

Mi a bánat, negyedennyit se kell várni a hazai mekikben csúcsidő kellős közepén sem... hiába no, Mo. jobban teljesít.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#3) hNp88


hNp88
aktív tag

schneller :DDD

*summons Csizmáskandúr

[ Szerkesztve ]

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#4) Laraxior


Laraxior
titán

Már van a mekiben házhozszállítás is. Próbáld azzal. ;]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#5) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Egyszerűen el van tervezve dizájn.
A konyhába annyi embert lehet bezsúfolni, hogy egymást akadályozzák. A megrendelések dupláját is ki tudnák szolgálni.
Az vásárlótérbe benyomnak 3-5 konzolt, ahol önállóan lehet rendelni és kártyával fizetni. Van még két rendelőhely. Itt lehet az akciós kombinációkat is lehet megrendelni. (Mielőtt rendelsz érdemes megnézni a https://www.mcdonalds.de/produkte/gutscheine lapot. Szeptemberben volt, most éppen nincs ajánlat. Egyszerűen bemondod a számot. Nem kell nyomtatni.)

Ehhez a felálláshoz kialakítanak 2 darab rendelés összerakó helyet. Ha nagyobb a forgalom, ketten nem győzik a munkát. Ráadásul ide kerülnek a kezdők, akik lassabbak a stressz alatt többet hibáznak. A régiek tudják melyik a bot rosszabb vége és messzire kerülik azt.
Az új felállásban már nem szórják ki a vásárlók elő a sót, cukrot és kávétejszínt. Rendeléskor hiába mondom, hogy a kávéhoz nem kérek cukrot, viszont kettő tejszínt szeretnék. Utána elmondom a rendelés összerakónak, erre gondolkodás nélkül teszi rá a tálcára a cukrot és az egy adag kávétejszínt.
A régi rendszerben elvettem a tejszíneket és boldogan kávéztam.
Az üdítők önkiszolgálása és újra töltésének lehetősége is megszűnt. Én ritkán szoktam inni, akkor viszont kettő egység kóla mellé három egység narancs üdítőt (Speci) akarok. A legjobb esetben feles keveréket kapok.

Van még egy hátránya ennek a dizájnnak. Ha feltorlódik a rendelés, feltorlódik az étel. A konyha gyorsan legyártja és lassan de biztosan kihűl, mire megkapom tálcán vagy csomagban.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#6) #56573440


#56573440
törölt tag

Németországban Mekizni? Minek? Amikor üzemszerűen minden sarkon a nemzeti értékek felülvizsgáló és szabályozó bizottsága alkotmányban foglalt döntése alapján található egy nemzeti dőnerező, rendes kétfejű hollóval billogozott pitákkal... Rómában mint a rómaiak ugye. Usákoknál is kérhetsz fish and chips-et, csak lehet repülsz a mólóról a tea mellé. ;]

(#7) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

A "kolompár" helyett nyugodtan írd, hogy kolompér (vagy rendes nevén krumpli), mert amíg az elsőnek fekete a talpa és szőrös, a másik ehető. De ízlések és pofonok. ;] ;)

Pesten a Keleti mellett volt szerencsém enni a Mekiben párszor, mindig a fotocellás ajtóban volt a sor vége, de jött a tabletes rendelésfelvevő és megpörgette a dolgokat. Kábé 10 perc sorban állás (mert a mandulaszemű hölgy az elején törte az inglist, a pultos meg sehogy), de aztán 20 perc alatt mindig hozzájutottam a tálcához rajta a kajával.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#8) Stanlee


Stanlee
őstag

Ezzel a tipusu elbaltazott kiszolgalasi moddal iden tavasszal talalkoztam eloszor. Kb. 5 ember koszalt a mekiben, erre jutott 2 rendeleskiszolgalo, persze naluk nem kerhettem a kajat, legalabb 4 erintokepernyo, amin elsore nem talaltam meg a nyivedt sajtburgert, aztan a fizetesnel nem fogadta el a kartyat. Utana erzesre legalabb 5 perc varakozas.

Gondolom az lenne az elsodleges erdeme ennek a fajta rendszernek, hogy lemasolja a drive-in rendszert. Szerintem egy nagy szar, de mindegy. Akkor mar inkabb megyek burgerkinbe vagy a blackrulz hsz-ben leveo nemzeti dönereshez.

[ Szerkesztve ]

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#9) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Hollandiában hasonló rendszer van pár éve. Akkor lepődtem meg, mikor rendelés után egy dekoratív hölgy jött oda hozzám, és megkérdezte, hogy kihozza e nekünk a rendelésünket. Nyilván igent mondtam, de nem gondoltam volna, hogy 5 perc múlva már ott is lesz a két teli tálcával. Kétszintes meki legtávolabbi sarka... Szóval nekem tetszett ez a megoldás.

(#10) Mister_X válasza #56573440 (#6) üzenetére


Mister_X
nagyúr

"Usákoknál is kérhetsz fish and chips-et, csak lehet repülsz a mólóról a tea mellé. "

Pont ugyanezt tanácsoltam a Bostonba látogató ismerősnek :C

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#11) alcsa


alcsa
senior tag

Barcelonában próbáltuk először ezt az új Mekit, és ott kb úgy volt ahogy te elgondoltad belépés előtt. Talán németbe még nem szoktak hozza ehhez.

(#12) bkercso


bkercso
nagyúr

LEAN forever!! :DD

Glasgow-ban is van egy ilyen meki a belváros sétálóutcáján. Működik. Viszonylag gyors, és mindig azt adják, amit rendeltem. Kicsit kijjebb ellenben 5-ből 4x panírozott csirkés wrapot adtak grillezett helyett, de pechükre lisztérzékeny vagyok, így kicseréltettem. Egyszer mondjuk hoztak mellé egy 2. adag friss krumplit is, de valahogy sanszos, hogy nem lesz egyhamar 6. próbálkozásom náluk. Jó pont még náluk ettől függetlenü a klasszikus zene, megfelelő élvezhető minőségben.
Szóval csapatfüggő a dolog. Hiába franchise, nincs két egyforma meki szerintem.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#13) Lenry


Lenry
félisten

ez a sztori viccesebb lett volna 90%-al kevesebb cirádás körmondattal

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14) UHHH


UHHH
senior tag

Mekizni minek? Németországban mi inkább a frankó lammkebabot toltuk, authentic turkish helyen.

A hosszú ő betűid hiánya csak engem zavar?

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#15) #57527808 válasza UHHH (#14) üzenetére


#57527808
törölt tag

német kiosztású klavin nincs hosszú "ő", viszont emlékeim szerintem meg kell nyomni a backspace melletti gombot a rövid "ö" előtt, és akkor hosszú lesz belőle. vagyis valami ilyesmi dereng régebbről, amikor osztrák rokon gépét csináltam.

(#16) dugø
az tiszta sor. de ha régóta kint élsz, és azóta csak DE kiosztású klavit használtál, akkor azért nem olyan egyszerű a helyzet. nekem svéd kiosztású klavim van (halhatatlan lenono/ibm), amit magyar beállítással használok. nincs időm nézegetni a gombokra szitázott feliratot.
azért megnézem, hogy varázsolsz szoftveresen hosszú "í' gombot (alt+161 és altgr+j nélkül) olyan klavira, ahol hosszabb a bal oldali shift :)

szóval azért jeleztem a dolgot, hátha segít a blog gazdájának.

[ Szerkesztve ]

(#16) dugo_ válasza #57527808 (#15) üzenetére


dugo_
veterán

A kiosztás csak szoftveres beállítás kérdése.

(#17) #56573440 válasza #57527808 (#15) üzenetére


#56573440
törölt tag

Német billen is minden ugyan ott van ahol a magyar csak más a felirat. Még az í is. Nem nézni kell, hanem gépelni :P

[ Szerkesztve ]

(#18) #57527808 válasza #56573440 (#17) üzenetére


#57527808
törölt tag

a hosszú "í" dolgot nem a német kiosztás miatt vetettem fel, hanem a kolléga hsz-ára reagáltam, mert szerinte a kiosztás csak szoftveres beállítás kérdése. ezt próbáltam megcáfolni. ha nincs is olyan gomb a klavin, akkor bökheti a szoftveres dolgot.
volt "szerencsém" használni razer csillivilli mirror klaviját, ahol a linkelt képnek megfelelő kiosztás volt, és nem rajongtam érte.

[ Szerkesztve ]

(#19) #56573440 válasza #57527808 (#18) üzenetére


#56573440
törölt tag

Jah persze. En-US az ilyen, azzal nincs is mit tenni, í nem lesz natívan de ő azért található.

Németben viszont minden van :D Én mondjuk ezért nem is veszek soha en billeket. Volt, agyfaszt kaptam, soha többet :D

[ Szerkesztve ]

(#20) dugo_ válasza #57527808 (#18) üzenetére


dugo_
veterán

Találtál 1 db ilyen betűt. :D Oké. Attól még pikk-pakk le lehet írni azt is.

Sent from my US ANSI keyboard

(#21) Hieronymus válasza #57527808 (#18) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A német billentyűzet gombjainak kiosztása teljesen azonos a magyaréval.
A Windowsban magyarra állítva a kiosztást, lehet gépelni. Ha valakit zavar a német jelölés, akkor matricázhatja a billentyűket.
Ráadásul a német, az angollal is kompatibilis, csak billentyű többlet van az angolhoz képest.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#22) Szada85


Szada85
aktív tag

Huhh, köszönöm a sok visszajelzést.

Igazából pillanatnyi döntés volt a Meki, a tősgyökeres, tradícionális német sarki Yirsil kebabos már bizonyított többször, most jól esett volna valami más. :) ( gyarló emberként hibáztunk, tudom. )

Az ö betü valóban a német billentyűzetből fakad, megnéztem most magyar kiosztással is, kell egy kis idő mire visszaszokok, de igyekezni fogok. :) :R

(#23) Petyyyyy válasza Lenry (#13) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Are you sure 'bout dat bud?

Fene tudja, én adott esetben ezen fetrengek (többek közt).

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#24) #72042496


#72042496
törölt tag

Haha, tetszett az írás, köszi! :)

Itthon a Nyugatinál találkoztam olyannal, hogy jött a mekis ember a kis kézi kütyüjével, és már sorbanállás közben felvette a rendelést. Ott és akkor ez nagyon gördülékenyen ment, hamar ki is szolgáltak, pedig brutál tömeg volt.

Ilyen 26 perc még egy Burger Kingben is durva lenne (volt rá példa), pedig ha van lassú gyorsétterem, akkor az én budapesti tapasztalataim alapján a Burger King az az. :)

[ Szerkesztve ]

(#25) Mister_X válasza #72042496 (#24) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Melyik Burger volt az? Mint (volt) belsős, erre tudnék nagyarázatot adni :N

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#26) #72042496 válasza Mister_X (#25) üzenetére


#72042496
törölt tag

West-End, Ecseri út, Fővám tér, Etele út - ezekre emlékszem hirtelen. De 90%-ban mindenhol lassan kaptam meg a kaját, különösen ha Angust rendeltem vagy valami extrábbat

Szerintem egyfajta policy is lehet benne. Úgy emlékszem, a krumplit például nem rakják ki amíg készül a szendvics, mindig csak utána. Lehet, rosszul emlékszem vagy akár változhatott is ez, idén alig voltam gyorsétteremben.

A 26+ perces az Ecserin volt, egy dupla Angus menünél. Ott alighanem férement valami a konyhán, adtak is egy extra King Fusiont kárpótlásul.

[ Szerkesztve ]

(#27) Mister_X válasza #72042496 (#26) üzenetére


Mister_X
nagyúr

West-Endben nem jártam, a többi étterem viszont "szenved" (kevés munkaerő, túlhajszolt managerek, stb.), mert nem is kiemelt éttermek forgalom szempontjából. Azaz van forgalom, csak becsődülnek az emberek egyszerre pár óránként, aztán vegzálás van a köztes időben.

Egyébként igen, van kihordási sorrend, ami valahogy így néz ki: üdítő - saláta - szendvics - krumpli, snack - desszert. Nincs is értelme kirakni a krumplit elsőnek, ha a nagy szendvicsek (promóciósok, Chicken Whopprt és Angus) sokáig készülnek, utóbbi kettő meg öt percig sül és nem tartanak belőle szinten mindig, mert az Angus kifejezetten prémium cucc és hülyén venné ki magát, ha nem lenne friss. Sőt, kell adniuk speckó Angusos tálcapapírt is, ha az nincs, bukó :P

Én gyűlöltem kasszában lenni a 80%-ban barom vendégek miatt, de a célidőt (2:30 rendelés leadásától kezdve) mindig sikerült tartani, ha nem, felajánlottam valamit, ami legyen fagyi, szósz vagy hasonló apróság.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#28) erkxt


erkxt
tag

Tegnap reggeliztem a Westend Mekijében. Csak kimondtam mit szeretnék már ott is volt a tálcámon. :D
Észre se vettem és már az arcomba volt a mctojásos izé.

[ Szerkesztve ]

(#29) DigitXT válasza #57527808 (#18) üzenetére


DigitXT
félisten

ha nincs is olyan gomb a klavin, akkor bökheti a szoftveres dolgot.
Hogy a viharba ne volna? Gondolom magyarban rengetegszer gépelsz be
aposztrófot, szóval nálad egész véletlenül sem lesz ott a hosszú í betű...

(#30) Ringman válasza DigitXT (#29) üzenetére


Ringman
nagyúr

az a régi 101-es layout, nem sokan használják már, abban az y/z is fel van cserélve.

altgr+j; és algr+i a hosszú í / Í. ez működik - és jobban kézre is esik, mint a bal shift melletti í

[ Szerkesztve ]

(#31) DigitXT válasza Ringman (#30) üzenetére


DigitXT
félisten

Fel van cserélve, nyehehe: QWERTY

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.