Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Ez egy jó irány, tetszenek ezeknek a tényleg full kijelzővel várható készülékeknek a tervei.

Kíváncsi leszek, hogy a nemrég kiszivárgott infók szerint az A széria is ultrahangos, képernyőbe épített ujjlenyomat-olvasót kap-e, vagy első körben a csúcskategória kiváltsága marad ez a fícsör.

[ Szerkesztve ]

(#2) Kasya


Kasya
nagyúr

Amig csak szabadalom, addig nem zavar. Utana se fog, csak nem en leszek a vevo :D
Ha csak ezen mulna, szivesen latnek elolapi kamera nelkuli telefont.

[ Szerkesztve ]

(#3) mackoman


mackoman
tag

Inkább a Magyarországi garanciális ügyintézést reformálja meg ,mert az botrányos.

(#4) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Ismerőseim a rangatózó, félrenyomható, magától ezt-azt csináló hajlított kijelzős modelljei után ez egy rettenet.

Szerintem igenis kell a keret! :R

Én nemmel szavazok.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#5) zolomon17 válasza Polarstar (#4) üzenetére


zolomon17
senior tag

Használati hátrányát nem tapasztaltam még, nem volt edge típusú kijelzővel szerelt telefonom, viszont elégg biztos vagyok benne, hogy a keret minél jelentősebb vékonyítása egyben a sérülékenységet is rendesen meg fogja dobni: a mostani kávák egy sarkosan leejtett készüléknél az ütközésből érkező erő jó részét szétosztják, elvezetik, míg így elég valószínű, hogy egy kisebb koppanás is instant pókhálósodáshoz vezet majd :(

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#6) Mr.Silkó válasza Polarstar (#4) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Érdekes, gyakorlatilag sosem tapasztaltam ilyet, pedig volt S6 edge-m, S8+-om, S9-em és most S9+-om. Mindig beírja egy-két ember, hogy valamelyik ismerőse folyton önállósodó hajlított kijelzőre panaszkodik, de gyanítom, csak bénáznak ezek a felhasználók, különben csak ezzel a észrevétellel lenne tele a szakmai fórum, plusz senki nem venne ilyen kijelzővel telefont (és most mindegy, hogy Samsung, Huawei, stb.).

Az megint más kérdés, hogy van-e az esztétikai látványosságon kívül más haszna a hajlított kijelzőnek (a Samsung ugye edge paneleket vet be például), de ezt a véletlen érintés pánikot sosem értettem. Nekem az évek alatt kábé ha kétszer fordult elő ilyen, na bumm.

[ Szerkesztve ]

(#7) MikeWazowski válasza Polarstar (#4) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Én is nemmel szavaznék. Kell a kis keret.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#8) Somatom válasza MikeWazowski (#7) üzenetére


Somatom
veterán

Milyen keretre gondolsz? Anyagi? Mert abból nem is kicsi kell majd hozzá. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#9) Fred23


Fred23
nagyúr

Durva, ha ezeket a hatalmas "szellemi termékeket" le lehet védetni!

(#10) Iustitianus válasza Mr.Silkó (#6) üzenetére


Iustitianus
csendes tag

Az én S7 Edge-m viszont konkrétan használhatatlan lenne tok nélkül. Kinek milyen a keze, lehet ezen is múlik...

(#11) Polarstar válasza Fred23 (#9) üzenetére


Polarstar
nagyúr

És ha tudnád, milyen sokba kerül egy minden országban beadott, elfogadott szabadalom.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#12) Drakk válasza Polarstar (#4) üzenetére


Drakk
tag

Érdekes S6 edge, S8 készüléknél ilyet nem tapasztaltam, pedig sokat használom/használtam őket.

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#13) Eugene Roe válasza Iustitianus (#10) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Lehet, hogy csak elővigyázatosság az APPLE miatt, egyszer már volt velük probléma a telefon formájú telefon levédetése miatt.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#14) daniel909 válasza Eugene Roe (#13) üzenetére


daniel909
addikt

Persze. Aztan SJ elhunyt es Tim szart a perekre es megegyeztek.
Ha SJ elne azota eleg sok gyartot vegig perelhetett volna a notch miatt is.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#15) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ezt az évet vártam én már nagyon régóta úgy érzem! :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#16) janeszgol válasza Iustitianus (#10) üzenetére


janeszgol
félisten

Én is tettem az S8-ra egy jó minőségű, recézett TPU tokot. Sokkal jobb lett a telefon fogása és kezelhetősége.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#17) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Azért én a galériát is végignézném srácok .. Utolsó oldalon vannak a noccsos szabadalmak. Nagyon látszik hogy ez még csak bitang nagy teória.

Üdv. Johnny

(#18) Reverend válasza Eugene Roe (#13) üzenetére


Reverend
tag

Látom, nem hagyod, hogy a tények összezavarják az éleslátásodat :D . Javaslok egy Google keresést, aztán dönts magad: "samsung phone before and after iphone". Jó sokan összeszedték nekünk és vizualizálták, hogy mindenki számára befogadható legyen a történet.

(#19) ORCA58


ORCA58
addikt

Tökre elszállnak a szabadalmazgatásaikkal, ráadásul nem biztos hogy ezek hasznosak is.
Ha most fedeznék fel az autót, a kormányt féket gázpedált szélvédőt ülést stb. stb. is szabadalmaztatnák, hogy más ne csinálhasson olyant.
Inkább azon törnék a fejüket, hogy biztonságosabbá tegyék a telefonokat.
A házból kilógó lekerekített vagy hajlít szélű kijelző csak arra jó, hogy ne lehessen megvédeni és hamar törjön.
Az agyin dizájnolt minél csúszósabb törékeny háznak szinté az a szerepe.
Az egy mm-er vékonyabb házak miatt kilóg a kamera, az is hadd sérüljön.

Pazarlás környezet védelem? Magasról lesz...ják. Amíg ők élnek talán még van élet a földön. A gyerekeik pedig dögöljenek meg, ha már egyszer voltak olyan pofátlanok és megszülettek.
Mellékesen ez személyes tapasztalat is. Egy családos rokonnak mondtam, a jövő generációra nem gondolsz? A válasza lesz...m egyszer élek azt jól akarom kihasználni, a többi nem számít.

(#20) #66267136 válasza ORCA58 (#19) üzenetére


#66267136
törölt tag

Respect a Volvonak... V biztonsagi ov.
A hasznontalan dolgokat vedetik le, igy jelezve hogy ez mennyire jo, aztan megse. :)

(#21) pusszycat válasza Kasya (#2) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

"Ha csak ezen mulna, szivesen latnek elolapi kamera nelkuli telefont."- huuu basszus most kapcsolok te mégsem vagy csajszi. :))

Ezen a képen nem tetszik, de láttam egy képet 4-5 kivágással az jobban nézet ki,hiába mit tesz a szimmetria. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#22) Mr.Silkó válasza Iustitianus (#10) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Biztos ilyen is előfordul, mondjuk az S7 edge nálam pont kimaradt, így arról nem tudok nyilatkozni, de a nagyobb mértékben hajlított S6 edge nálam ilyen szempontból rendben volt, igaz, ott vágott a keret, de ez más tészta.

(#23) 7Heads Drago válasza zolomon17 (#5) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Láttam 50 cm ről leejtett s7 edgét betonra. Marha szépen nézett ki. Ellenben évek óta használok szilikon tokot üveggel, ahol a tok kintebb van mint az üveg és így 20-30 ejtés után is nulla a törés.
Persze az edgére is fel lehet valamit gányolni de 3-4 szer annyiba kerül. Habár ahogy olvasom amit írtál te inkább panelt cseréltetsz a szervízben.
Azoknak is meg kell élniük valamiből.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#24) #24536576 válasza Polarstar (#4) üzenetére


#24536576
törölt tag

Főleg, hogy a lekerekítésnél nem is érzékel. User error.

(#25) #24536576 válasza daniel909 (#14) üzenetére


#24536576
törölt tag

Ha SJ élne, a noccs meg se jelent volna, az apple pedig nem kullogna a komkurencia után.

[ Szerkesztve ]

(#26) joey04 válasza Polarstar (#4) üzenetére


joey04
titán

fura ismerőseid lehetnek.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#27) #24536576 válasza Reverend (#18) üzenetére


#24536576
törölt tag

Jaj, a Samsungnak is lekerekített kijelzős telefonja lett, kerekített ikonokkal. 🤦🏻‍♂️ Apple fanoknak sajnos már csak a múlt felidézése maradt.

(#28) #06658560 válasza daniel909 (#14) üzenetére


#06658560
törölt tag

Szerintem azok a perek elbuknának, mert nem design okai vannak a notchnak, hanem műszaki.

(#29) zolomon17 válasza 7Heads Drago (#23) üzenetére


zolomon17
senior tag

Eddig szerencsém volt, csak az előző telefonomat, az OP5-öt ejtettem el úgy, hogy sérült az üveg, konkrétan két helyen kipattant belőle a Gorilla Glass, bár el nem repedt. A napi használatban zavaró volt, úgyhogy vettem egy másik panelt és kicseréltem otthon, így csak az alkatrészgyártó járt jól, a szerviz nem ;]

Egyébként én is tokban hordom a telefonjaimat, a Samsung Galaxy S2 óta - miután azt egyszer eldobtam a Blahán a mozgólépcsőn :B A túllógó peremet én is mindig keresem/figyelem a tok vásárlásnál, de pl. a murvás mutatványnál az sem mentett meg :O

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#30) wwenigma válasza ORCA58 (#19) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Muszáj mert kulonben az apple kitalalja hogy ők találták ki/fel...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#31) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Én a normális méretű kávára szavazok. Fektetett módban - pl fotózás -, pont a káván szoktam a hüvelyk ujjammal stabilizálni a tartást.
Számomra nagyon rossz irányba mennek a mai telefon trendek. Egyáltalán nem jönnek be ezek a formai újdonságok.

(#32) pusszycat válasza SkyLine3000 (#31) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

én meg akkor protestálok...

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#33) erer1000 válasza Polarstar (#4) üzenetére


erer1000
őstag

:F :F
tok nélkül hansználom az én mobilomat pontosítok, belecsúsztatós bőrtok van, és ott a hajlított, edge-s széle, de még soha nem volt emiatt félrenyomás, rángatózás, magától ezt azt csinálás :F

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#34) ZavaBalazs válasza zolomon17 (#5) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

lehet 1 mm kávád, lehet 1 cm kávád, teljesen mindegy, mert a kijelző, ami pókhálósodik, ettől függetlenül faltól falig fog érni. :U

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#35) Griff55


Griff55
senior tag

Már csak azt nem értek, hogy miért jó, hogy a szélére teszik ezt a kivágást ? Ha raknak is ilyen kivágást a kijelzőre, még mindig az a legesztétikusabb ha középen van ,és szimmetrikus a telefon megjelenése.

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#36) kutyek válasza 7Heads Drago (#23) üzenetére


kutyek
senior tag

S7 edge-re is van olyan tok, ami sík felületre esve megvédi a kijelzőt (ráadásul Slim, alig látszik, hogy fent van). Én is havonta 1-2 alkalommal eldobom a telefont, eddig megvédte. Semmilyen üveget nem használok. Az üveg a karcok ellen véd, az összetörés ellen a tok való...

(#37) Juhaszatti válasza 7Heads Drago (#23) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A mai telefonoknál abszolút szerencse kérdése hogy összetörik-e vagy sem. Ejtettem már le az S7 Edget kád szélére, ahonnét továbpattant a fürdőszoba kőre. Tok nélkül. A hangerőgomb sérült, de az üveg sem elöl, sem hátul, sem a lekerekítésnél. Kihordtam lábon egy infarktust, de megúszta.
Minden telefon előlapja teljesen üveg, a hátlapja is legtöbb esetben. Szinte csak a szerencsén múlik hogy leejtve sérül-e.

(#38) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Nem értem, miért kell ezt ennyire erőltetni mindenféle noccsokkal.
S8, S9 pár milliméteres kereteivel mi a gond? Oké, kell valami marketing bullshit, de azért...

(#39) Soleco


Soleco
tag

Mi értelme a szabadalmaknak? :F, szép a design, de ebbe semmi "kreativítás" nincs, ilyet bármikor rajzol bárki.

(#40) borand


borand
aktív tag

A legérdekesebb, hogy van olyan edge panel a szabadalmak között, ami fent és lent rendelkezik lekerekített élekkel. Na annak aztán tényleg semmi értelme nem lenne.

(#41) Victoryus94 válasza Soleco (#39) üzenetére


Victoryus94
őstag

Általában nem festők szabadalmaztatnak termékeket, hanem feltalálók. :)
Nem kell hozzá kreativitás, hogy valamit levédethess. Elég, ha eddig más nem tette.
Samsung azért tette, hogy megelőzze hogy más levédesse, illetve hogy a konkurencia (az engedélyük nélkül) készíthessen adott esetben ilyen designal telefont. Vagyis: ha valaki kitalál valamit, amit nagy eséllyel más is szeretne használni, jó buli levédetni, mert így vagy hátráltatja a konkurenciát, vagy pénzbevétele származhat belőle.

(#42) ZavaBalazs


ZavaBalazs
őstag

igazából én már egy ideje tesztelem az infinity-O kijelzőt (itt a szabadalmak közül a C verziót), már teljesen megszoktam.

ha ilyen lesz az S10, nekem lesz a világon a legkönnyebb a váltás. ;]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#43) #06658560 válasza Victoryus94 (#41) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ez nem teljesen igaz, Európában ha valamit már megvalósítottak, azt nem tudod levédetni.

(#44) MaUser válasza ORCA58 (#19) üzenetére


MaUser
addikt

Ezek nem szabadalmak, csak sima formatervezései mintaoltalmak, azaz leírják, hogy milyen formára szeretnének oltalmat kérni, semmi közük a hagyományos szabadalmakhoz.

Az egész kavar onnan jön,hogy angolul mind a kettő szabadalom. Utility patent (vagy simán patent) a szabadalom és design patent a formatervezési mintaoltalom, azaz a kinézetet/formát védetik le. Pl. egy új autó alakjára/típusjelére tipikusan bead a gyártó design patent-et, hiszen a formával és a típusjellel azonosít egy vevő egy kocsit, így értelemszerűen nem szeretnék hogy ne másolják le pont ugyanúgy.

A gond onnan jön, hogy valami miatt a sima mintaoltalmat egyfolytában szabadalomnak fordítják az magyar újságírók, miközben nagyon más a kettő. Egy design patent sokszor csak pár rajz, elég olcsó és főleg nulla innovációnak benne lennie (az egyedi kinézeten kívül). Amikor telefongyártók közötti szabadalmi vitákról van szó, sokszor csak ezeken a design patent-eken megy a vita. Mintha két ruhagyártó összeveszne a legújabb kollekción, hogy ki használhat hupililát. Tessék ezeket ennyire komolyan venni és ne azon rugózni, hogy a telefon kerekítését szabadalmaztatta a gyártó, mert ilyet nyilván nem tud tenni. ;)

A formaoltalmaknál az a trükk, hogy egy-egy részeltet egyesével védetsz le, így nagyobb esélyed van hogy más ne másolja. Egyéb esetben elég lenne egy-egy részletet változtatnia a másolónak. Ezért van sokezer "szabadalma" az Apple-nek vagy a Samsung telefonos részlegének. A valóságban meg ezek 90%-a sima mintaoltalom, csak újságírók nem értik a különbséget.

Kopi31415: Mivel itt csak sima formaoltalom van, egy Makita nyugodtan kérhet formaoltalmat egy új fúróra, ha az makita teal-ben pompázik a saját betűtípusával, akkor is ha Kis István korábban már csinált olyat. Btw, normál szabadalomnál nyilván ilyet nem tud tenni, ahogy írod. Sőt, még megvalósítani sem kell, hogy más ne tudja szabadalmaztatni, elég ha tudod bizonyítani, hogy akár korábban már a feleségednek te elmondtad az ötletet.:)

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#45) MaUser válasza MaUser (#44) üzenetére


MaUser
addikt

Btw, az egészen nem segít a céges marketing bullshithenger sem, hiszen az Apple pl. ezerrel szereti hirdetni, hogy milyen sok "patent"-et adtak be, csak direkt nem közlik, hogy ezek 80-90%-a sima design patent. Ennek persze az amerikai újságírók sem kérdeznek utána, s jönnek az olyan cikkek, hogy milyen innovatív az Apple vagy bármely más random telefongyártó, mert hetente 100 szabadalma van, közben meg csak 100 különböző rajtot készítettek különböző sugarú körökről (nyilván túlzok, de sokszor ez van kb.) és azt adták be mint design patent.:D

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#46) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

A Samsung lassan mindent levédet. Már nem merek egy egyenest húzni egy papírlakpon, mert hátha fizetni kell érte...

(#47) pusszycat válasza SkyLine3000 (#46) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ráadásul a ferde is egy egyenes, csak más szögből. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#48) icp1970 válasza mackoman (#3) üzenetére


icp1970
senior tag

+1.Jobban járnánk vele.

(#49) -Skylake- válasza daniel909 (#14) üzenetére


-Skylake-
addikt

Az biztos tok jo lenne. Amondo vagyok, hogy inkabb a fejlesztesekbe oljek bele azt a kurvara vegtelen eroforrast amit a kamuszabadalom pereskedesekbe beletudnak.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#50) Victoryus94 válasza -Skylake- (#49) üzenetére


Victoryus94
őstag

Azért az is érthető, hogy nem tetszik nekik, hogy valamibe sok pénzt ölnek, más pedig lekopizza 1:1-ben (és még előbb a piacra is kerül a felére árazott "klón").

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.