Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) balazsrev


balazsrev
csendes tag

Lehet, hogy csak én vagyok vak, de egy plakátot nem láttam erről az egyetemen. Így nem túl hatásos a népszerűsítés.

(#2) Valed


Valed
tag

Az a vicces hogy holnap lesz a GameShow Budapest ahol minden egyetemista ingyen kézhez kaphat egy win7-et. Nem hiszem hogy sokan választják majd a Szabad Szoftver Konferenciát

(#3) sgergi válasza Valed (#2) üzenetére


sgergi
veterán

Ez a "minden egyetemista ingyen kézhez kaphat egy win7-et" hogy is lesz holnap? Én kimegyek, de erről nem hallottam. Van valami infód (vagy valaki másnak)?

Mod: Közben találtam ilyen hírt én is, nagyon kíváncsi leszek rá.

[ Szerkesztve ]

(#4) julius666 válasza Valed (#2) üzenetére


julius666
addikt

Mivan? Elméletileg minden egyetemista leszedhet ingyen legálisan oprendszert, meg egyéb microsoft szoftvereket (csak office-t nem :U )
http://msdn.microsoft.com/hu-hu/academic/default(en-us).aspx

Itt most akkor lényegében ua-zt kapjuk, csak DVD-re kiírva, vagy külön kapunk egy teljesértékű OEM rendszert (szal nem az RC-t)?

(#5) moonman válasza julius666 (#4) üzenetére


moonman
titán

na itt elég nagy fogalmi zavar van.

MSDNAA: volume licences programok, de kell hozzá frissítési alap, tehát oem vagy dobozos korábbi verzió.
OEM: géphez/alkatrészhez/előtelepítve vagy onepack formájában önállóan kapható, bolti supporttal.
RC: release candidate, még nem végleges, fejlesztés alatt álló változat.

az sem igaz, hogy minden egyetemista leszedheti legálisan, egyrészt a már említett frissítési alap kell hozzá, és az intézménynek MSDNAA-tagnak kell lennie. (bár itthon azt hiszem, minden fősuli az.)

[ Szerkesztve ]

(#6) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Na, én már be is izzítottam ezt a mozilla-mplayer csomagot. Kíváncsi vok, hogy fog-e menni normálisan vele. Itt már meg csak az zavar, hogy Firefox kell hozzá.
Illetve nem biztos, kísérletképpen bemásoltam a plugin fájlokat az Opera plugin könyvtárába is, hátogyha menni fog mégis.
Kéne valami próbaadás. :)

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#7) Vladi válasza Kendek (#6) üzenetére


Vladi
nagyúr

Menni fog. Nyugodtság.

"Itt már meg csak az zavar, hogy Firefox kell hozzá."
Nem igaz má. A foss huszároknak nem lehet a kedvére tenni. :O :DDD

Egyébként ha fenn van az mplayer plugin, ugyan úgy fog menni Operával, vagy Chromiummal.

Ja és köszönet a szervezőknek meg közvetítőknek és előadóknak , alig várjuk. :R

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#8) Kendek válasza Vladi (#7) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jah, én eddig nem elégedetlenkedtem, Windows alatt néztem a műsorokat. De ha már lehet Linux alatt is, akkor most megnézem az alatt.
Egyébként az nem igaz, hogy ha elvégzem a szóban forgó csomag feltevését, akkor megy máris más böngészőben is. A flash sem megy, csak ha a plugin-t bemásolom az Opera plugin könyvtárába.

<-ƘƘ->

(#9) Vladi válasza Kendek (#8) üzenetére


Vladi
nagyúr

:F Akkor az Operában mutasd meg a mozilla plugin könyvtárat. De ez inkább ilyen linux abszolút kezdős kérdés.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#10) Kendek válasza Vladi (#9) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem kérdeztem, hanem mondtam. A lényeg, hogy ki kéne azért próbálni, de majd holnap kiderül. :)

<-ƘƘ->

(#11) julius666 válasza moonman (#5) üzenetére


julius666
addikt

de kell hozzá frissítési alap, tehát oem vagy dobozos korábbi verzió.

Erről nem tudok, nálam nem kért, simán kaptam kulcsot Win7-hez. De mind1, mert van legális XP-m is, szóval lenne ha kérne. (De annó amikor felvettek egyetemre, volt egy "előadás" erről, és ott szó sem volt frissítési alapról, addig amíg egyetemre járok, addig ingyen járnak a Microsoftos oprendszerek/programok. Persze csak amit le lehet szedni a megfelelő portálról. Sőt még ha majd végzek is használhatom őket tovább, de már újratelepíteni nem lehet őket).

Az RC meg úgy jött ide, hogy a holnapi cukorkaosztogatáson milyen verzióhoz lehet jutni, mert osztogathatnának RC-t is, jövő májusig vagy meddig érvényes.

(#12) fairi válasza julius666 (#11) üzenetére


fairi
addikt

mérnök informatikusoknak(BME) vagy infromatikus(ELTE) vagy?
ott adnak teljes értékű win7-et,de mintha a többi egyetemi karnál frissítése alap esetén..
mondjuk kérdés itt hogy működik,laptopon legális vista van(ő lehet frissítési alap),így vettem,addig a PC-n nem legális xp van..
gondolom PC-re nem oldható meg win7 vhogy legálisan,ingyen,de okosan:)

(#13) Kendek válasza fairi (#12) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

De igen, RC-t még használhatod ingyen pár hónapig gond nélkül. :U

<-ƘƘ->

(#14) fairi válasza Kendek (#13) üzenetére


fairi
addikt

nem RC-ről beszélek..
telepítés csak majd új gépre lesz,vagyis elég rövid idő lenne ez az RC mükődése míg belaknám,le is üti a mikroszoft...
új gép meg december-január...

(#15) moonman válasza julius666 (#11) üzenetére


moonman
titán

mivel az MSDNAA volume licenc, annak pedig elemi feltétele egy jogtiszta frissítési alap, szerintem ez áll a tanulókra is. rendelkezned kell egy oem vagy dobozos korábbi kiadással. persze ezt senki nem ellenőrzi.

RC-t meg nem gondoljátok, hogy a hivatalos magyar megjelenés után egy héttel még osztogatnának? :))

(#16) Vladi válasza moonman (#15) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jólvan köszönjük, mostmár mindent tudunk arról hol osztogatnak ingyen vindózt. Lassan elég lesz.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#17) ABE válasza moonman (#5) üzenetére


ABE
őstag

"az sem igaz, hogy minden egyetemista leszedheti legálisan, egyrészt a már említett frissítési alap kell hozzá, és az intézménynek MSDNAA-tagnak kell lennie. (bár itthon azt hiszem, minden fősuli az.)"

Például a BME-n a villanykarnak van MSDNAA hozzáférése, és ezt csak azok a diákok használhatják ki, akiknek legalább egy, a villanykarhoz tartozó tanszék által tartott tárgya van. A letöltéshez regisztrálni kell, amit egyesével ellenőriznek, majd a BME-s e-mail címre küldik a belépéshez szükséges adatokat.

(#18) julius666 válasza fairi (#12) üzenetére


julius666
addikt

BME :))

A többi felsőfokú oktatási intézményről nem tudok semmi infót ilyen téren, de valszeg igazad lehet.

(#19) julius666 válasza moonman (#15) üzenetére


julius666
addikt

"RC-t meg nem gondoljátok, hogy a hivatalos magyar megjelenés után egy héttel még osztogatnának?"

Akkor ingyé fognak fullos win7-et osztogatni? Esetleg vmi infót erről nem tudnál véletlenül, hogy milyet (pro-t, v vmi nagyon lebutítottat)?

(#20) fairi válasza julius666 (#18) üzenetére


fairi
addikt

kipróbáltam az azonosítómat elte TTK-t nem ismeri fel,vagyis csak IK-soknak van a lehetőség valszeg..
lehet bme-n máshogy van és ott nem informatikusok is kapnak lehetőséget.

(#21) KilgoreTrout válasza fairi (#20) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

BME-n is csak infósok tudnak regisztrálni az msdna-ra, viszont a tisztaszoftver.hu-n bárki, aki felsőoktatásan tanul igényelhet windows 7-et (meg pár más microsoft programot), szóval ez nem egy egyedi akció lesz ma, ez folyamatosan van.
Annyi az extra, hogy a honlapról megrendelős mókáért fizetni kell valamennyit (postaköltség), ez meg gondolom teljesen ingyen lesz.

[ Szerkesztve ]

(#22) Geby


Geby
tag

Nem látok még streamet, pedig már vagy 10 perce menni kéne a műsornak.

(#23) Vladi válasza Geby (#22) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jó a kérdés. Hol a sztrím? :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#24) Geby válasza Vladi (#23) üzenetére


Geby
tag

eddig sehol sincs

(#25) Vladi válasza Vladi (#23) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ja hát itt. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#26) Vladi


Vladi
nagyúr

Egész érdekes ez az első téma is, nem is gondoltam. :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#27) Geby válasza Vladi (#26) üzenetére


Geby
tag

naja, csak most ne döglött volna le a stream :(

(#28) Vladi válasza Geby (#27) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nekem megy. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#29) Kendek válasza Vladi (#28) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nekem is megy, de nem a böngészőben, ott feketeség van, hanem VLC lejátszóval. De legalább megy Linuxon is. :)

<-ƘƘ->

(#30) daninet válasza Kendek (#29) üzenetére


daninet
veterán

csúnya lenne, ha pont egy FSF előadás lenne windows only :DDD

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#31) Karma válasza moonman (#15) üzenetére


Karma
félisten

[CITATION NEEDED], kéretik linkkel alátámasztani az elméletet :N.

Az MSDNAA oldala alapján van külön Volume Licenc és külön egyszemélyes, amit aktiválni kell. Ez utóbbit kapja az átlaghallgató.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#32) Kendek válasza daninet (#30) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én inkább arra céloztam, hogy éppen Ubuntu-ban nézem, de a böngészőben nem megy, pedig kellene neki, viszont az asf fájllal azért megy itt a VLC lejátszóban is. :)

<-ƘƘ->

(#33) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Azért cseles, új adás, és máris nem jó a cím. Firefox -> A feketeségnél jobb alsó sarokban felfele nyíl -> Másolás. Majd VLC player, Média -> Hálózati műsor megnyitása...
Így megy csak nálam.

<-ƘƘ->

(#34) paramedic


paramedic
aktív tag

toros előadására kiváncsi vagyok, kettőkor kezdi
az otthonautomatizálás előadás sem lehet rossz

(#35) ABE válasza KilgoreTrout (#21) üzenetére


ABE
őstag

Gépészként is tudtam regisztrálni MSDNAA-ra. :U A lényeg, hogy a villanykarhoz tartozó tanszék által tartott tárgyat hallgassál...

(#36) paramedic


paramedic
aktív tag

idő van, adás nincs :(

(#37) Dromie


Dromie
csendes tag

csak nekem nem indult el még a közvetités?

szerk: akkor nem :)

elindult

[ Szerkesztve ]

(#38) .tnm


.tnm
addikt

szofver :)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#39) Dromie


Dromie
csendes tag

Az előadások felvételei vajon elérhetőek lesznek majd?

(#40) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Megakadt, elment az adás, pedig ez a legizgalmasabb előadás. :(

<-ƘƘ->

(#41) Geby válasza Dromie (#39) üzenetére


Geby
tag

én felveszem amit lehet, csak ugye nem ártana ha ehhez lenne stream :))

(#42) paramedic válasza paramedic (#36) üzenetére


paramedic
aktív tag

két és fél percig volt adás :(
ezt az előadást vártam
mindegy, majd felvételről

(#43) Erasmus válasza Dromie (#39) üzenetére


Erasmus
őstag

az általunk rögzített előadások itt is megnézhetők lesznek, de néhány más teremben is rögzítettek a szervezők egyes előadásokat.

most éppen technikai hiba miatt áll a közvetítés, de a felvétel forog. egy kis türelmet kérünk...

(#44) Erasmus válasza Erasmus (#43) üzenetére


Erasmus
őstag

megy...

(#45) paramedic válasza Erasmus (#44) üzenetére


paramedic
aktív tag

:F :(

(#46) moonman válasza Karma (#31) üzenetére


moonman
titán

az MSDNAA egy speciális MSDN előfizetés, az MSDN (és a TechNet) pedig volume licences, illetve "végtelenített" retail trial licences szoftvereket kínál. lehet, hogy nem közvetlenül a tanulóknak kell biztosítaniuk a frissítési alapot, hanem az intézmény "adja", de volume-nál ez alapfeltétel. pl. cégek sem vehetnek volume-ot, ha nincs legalább egy oem/dobozosuk, az más kérdés, hogy utána persze lehet bővíteni többszáz/ezer példányra is, nálunk is így volt, a régi oem Win2000-eket számították be.

ez az információ, amit linkeltél, amúgy is elévült, Vista óta még a volume-os telepítéseket is egyenként aktiválni kell.

a másik, hogy sokszor összekeverik az MSDNAA-t a tisztaszoftver (campus) programmal, ami megint más, abban például van Office is és csak addig vagy jogosult használni, amíg tanuló vagy, az MSDNAA-s cuccokat pedig megtarthatod, miután végeztél.

(#47) Erasmus válasza Dromie (#39) üzenetére


Erasmus
őstag

update: a myshowroom.tv oldalán (itt) már most elérhetőek a felvett anyagok, de egyelőre csak silverlightos felületen. más platformról a felvételeket később a cafén lehet majd megnézni.

(#48) .tnm válasza .tnm (#38) üzenetére


.tnm
addikt

az adott cikknek a topikja lezárva az egyetlen hsz ideterel.
itt meg hiába írom, hogy a címlapon öles betűkkel van elgépelve a szoftver szó egy IT lapon

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#49) 8nemesis8 válasza moonman (#46) üzenetére


8nemesis8
veterán

MSDNAA-s cuccokat pedig megtarthatod, miután végeztél.

Én ezt nem így tudom. Miután végezni fogok elvileg le kellene törölnöm mindent és megsemmisíteni amit használtam MSDNAAról, mivel ha végzek nem lesz jogviszonyom és utána nincs hozzá jogom, hogy használjam a szoftvert sem.

(#50) anulu válasza moonman (#46) üzenetére


anulu
félisten

gyakorlatban ez úgy néz ki, h 1x aktiválható kulcsot kap a hallgató letöltéskor, 2-nál már csipog az aktivátor, h lejárt a volume license kulcs. valamint nem upgrade, hanem full OS-ek vannak "kipublikálva". nem kell semmilyen frissítési alap.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.