Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kolondrum

Nyitás!

Eddig szépen fűt dual töltés közben. Teló + Li-Pi 500mAh akku.

(#2) kurtuzov válasza Kolondrum (#1) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Izgalmas cucc. Olvasom a kálváriádat a Xiaomi 10400-as powerbankokkal. És ha jól sejtem most érkeznek panasonic 3100-as 18650-es akkuk. Ebbe fogod őket rakni?

Én is pont egy ilyesmin gondolkodtam el, újabb SGS3 akku vétele helyett. Jó lenne, ha megyünk valahova és mind a telefonok, mind a tablet is ehetne, ha kell.

A lényeg a cserélhető akku a power bank-ban.

Én egy ilyen kombóra gondoltam:

- Ehhez a TOMO-hoz hasonló bank (jó az egy akkus is, de pl érdekelne egy 26650-es verzió is)
- mellé egy jó akkutöltő pl Nitecore D2
- és egy jó akku pl Nitecore NL189

Amint látod, az utóbbi kettőre vannak ötleteim, és inkább vagyok hajlandó kifizetni a magasabb árat, de az legyen a tartalom ami ami a feliratokon szerepel. (remélem nincs sok Nitecore hamisítvány...)

Nem feltétlen Nitecore kell, jó nekem a Pana, stb is, csak az is legyen :)

(#3) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Na sikerült belefutnom valami zavarosba TOMO kapcsán:
ez ami neked is van
ennek más a logója

a másik kamu? vagy egy régebbi modell?

(#4) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Ehh már nem enged szerkeszteni...
Az ebay-es eladó akitől vetted, ott is másfajta kép van fent, mit amit végül kaptál.
Esetleg meg tudod kérdezni, hogy mi a logó változás oka?

(#5) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Nos engem is felcsigázott a téma, de még több gyanús dolgot találtam.
Itt zöld az előlapi megvilágítás. Vajon melyik a jó? Melyik hamisítvány? Vagy csak verzióváltás? Melyik az újabb?
Bár ez a V8-4.

[ Szerkesztve ]

(#6) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Itt van zöld kettes. Nem micro USB a bemenet sem....
Most írtam rá az eladóra, mit tud erre mondani.

(#7) Kolondrum válasza kurtuzov (#2) üzenetére

Xiaomi 10400? Nekem? Közöm sincs hozzá. :)

A panasonicok nem jönnek. Lassan 1 hónapja. Le is mondtam róla. Már úton van németből a Sanyo 2600-as 3.7V-os nem védettek. Mert mára kiderült az a legjobb a bankba.

A TOMO 4.1V-ig tölti a cellákat, esetleg 4.13-ig. Az meg azért nem oké, mert 4.2-ről tudja azt ami rá van írva. Ennek a másik fele a cut-off feszkó. A bank 3V-nál kb lekapcsol, pontosabban vibrál az OLED és hol tölt hol nem a teló. Érdemes rá figyelni a végén. Namármost itt is az van, hogy nem 3V-nál kell érteni a kapacitást. Hanem pl 2.75-nél. Ergo kevés olyan cella van amiből ki lehet venni a maxot külső töltő nélkül. Ez az elmélet, mert tesztelni nem tudom. A trustfire cellák már nincsenek meg. 1650-et tudtak /db a 3000 helyett.
Most használt laptop akkukkal kísérletezek, van itt amit elvben 4.35-re kéne tölteni stb. Majd ha megjöttek az új sanyok akkor kiderül mit tudnak a TOMO-ban és ha nem megy, akkor odaadom havernak aki feltölti nekem 4.2-re. Úgy is megnézem.

A két link ugyan az, röviden tömören, sőt más néven is fut 7 ezer forintos ár magasságában. Ezzel ne foglalkozz. Az OLED kijelző színével se. Ami meg nem micro USB-s az régebbi modell. Több ilyen banknál láttam, hogy régen nem micro USB portos volt.
Attól akitől rendeltem azt küldi amit láttál.

[ Szerkesztve ]

(#8) Kolondrum

Kisebb harcot vívok egy Imax B6-éert ha olcsón összejön lesz, ha nem marad így minden.

(#9) Kolondrum

Én a részeltekben elvesző fajta vagyok és figyelemmel kísérem az akkuk töltését. Még nem teljesen körvonalazódott, de akkunként 590mA árammal toltja őket ha nulláról indul. Együtt a kettőt szerintem a töltőm kis kraftja miatt 1A-al tölti. Masszívan 990mA-t mutat. Az áramfelvétel a cellák közel 4.1V-os feszültségénél kezd csökkenni. Bekapcsolt világítással hallani az impulzusokat amiket a celláknak ad. HA közben mérem is akkor látható, hogy a feszültség század értéke ugrál annak megfelelően ahogy kapja az impulzusokat. Ha lekapcsoljuk a töltést akkor szinttől függetlenül az elején nagy árammal megnyomja majd beáll az akku töltöttségi szintjének megfelelő értékre.
Ugye milyen szép? :DD

[ Szerkesztve ]

(#10) kurtuzov válasza Kolondrum (#9) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Volt egy olyan sejtésem, hogy a TOMO töltésre kevésbé lesz jó, mint visszatöltésre.
Ezért is szeretnék egy jó töltőt. Az Imax B6 úgy látom egy kicsit túl van spécizve egy multiméterre lés társaival felszerelt hobbiszobába képzelem inkább el, nem hétköznapi használatra. (PL hogy az asszony is tudja használni)

Emiatt is néztem egy Nitecore D2 töltőt. Jók ezek?

Lelkesen bólogatok a különböző V és mA adatokra, de be kell valljam ez még teljesen új. Nem vagyok mérnök, a fizika órák rég voltak, amit tudok az az alap, hogy a NiMH akku 1,2V-on ad le és minél jobb az Ah kapacitása annál tovább. A Li-*** akkuk lelkivilágát nem ismerem, ebbe fogom magam beleásni. Persze érdeklődő laikus mélységig.

(#11) tvamos válasza kurtuzov (#10) üzenetére


tvamos
nagyúr

Faja cucc, nagyon sok a piacon a szutyok sajnos...

"Egyebek: A cellák töltése közben a bank ciripel, kis impulzusokat hallani, ahogy változik a bemeneti áram annak megfelelően változik a "dallam"."

Igy lesz a hibabol feature... :))

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#12) kurtuzov válasza tvamos (#11) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Jó tudni, köszi a z infót. Akkor alaposan utána kell járnom honnan szerzem be.
Kérdés, hogy alkalmas-e power bank-ként feltölteni az akkukat?

(#13) Kolondrum

Várjátok meg az új sanyo cellákat, feltöltöm párszor, lemérem az új cuccal ami mutatja mennyi ment bele ill jött ki belőle mint bank és kiderül. Félhalott laptop cellákkal legalább 1x és még kb félig tölti a telefonomat ami már azért használható kategória. Új cellával jobbra számítok. más mAh stb.

(#14) Kolondrum

Töltenek a Sanyo-k.

(#15) kurtuzov válasza Kolondrum (#14) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Eddig jól hangzik. Azóta hogy muzsikálnak?

Találtam egy Soshine márkát is. Elég sok mindent gyártanak, töltőt, akkut.
Van saját weboldaluk is.

Lehet a TOMO-t is ők gyártják? Vagy van különbség?

Annyit légy szíves magyarázz el nekem, hogy milyen volt (V) értékekre kell figyeljek. Erre még nem találtam leírást.
Pl ha egy 18650-es akkut egy elemlámpába akarok beletenni, akkor 3,7V kell. Gondolom egy okos töltő erre is tölti fel mindet, a megfelelő mAh kapacitásuknak megfelelően.

Ha power bank-be akarok egy 18650-es akkut, és azt szeretném, hogy pl egy Galaxy S3-ast töltsön ami a 3,8V-ot szereti, vagy egy Xiaomi MiPad-et, ami 4,35V-ot kér, akkor mi a teendő?

(#16) Kolondrum válasza kurtuzov (#15) üzenetére

Ha hiszed ha nem folyamatosan mennek a tesztek, sőt 1-2 hét és jön egy Imax B6 (megnyertem olcsóért).
DE eddig sajnos azt kell mondanom, hogy szép meg jó, meg okos meg igényes, de rossz a hatásfoka, főleg amikor már merülnek a cellák, akkor kezd el fűteni és hát a "fűtést" a cellák rovására csinálja.
Azért várom az Imaxot, hogy megtudjam a valódi nyers kapacitásokat a celláknak.

A Soshine ugyan az mint a TOMO. A többire kis türelmet kérek, írni fogok! :R PÜ-t

[ Szerkesztve ]

(#17) Merlini


Merlini
tag

2012 februárban Elemlámpa, zseblámpa fórumot olvasgatva szereztem be zseblámpát és 18650-es cellákat.
XTAR MP1 CC/CV állandó áram, állandó feszültséget használó töltővel töltöttem a cellákat a hosszabb élettartam érdekében. Ez a legegyszerűbb töltőjük és még mindig lehet kapni :Y

#10
Az Xtar töltők nekem profibbnak, kiforrottabbnak tűnek, (nem követem mostanában, de elvileg) csak lítium-okat töltenek. Nitecore tölt NIMH-edet is, de előtte ki tudja sütni, tud regenerálni?
NIMH-et használat után, a memória effektus miatt kialakuló kapacitás csökkenés megelőzésének érdekben (0,9)-1 voltig ki kell sütni.

Lítiumot viszont tilos kisütni, pont az károsítaná. Használat után csak rá kell tölteni, ezért egyszerűbb olcsóbb töltők is elegendőek hozzájuk.

[ Szerkesztve ]

(#18) Merlini


Merlini
tag

Idővel beszereztem Turnigy Accucel-6 töltőt is, nagyjából olyan mint az Imax B6. Szerintem sem asszonynak való :) , autó, repülő modellezők használják leginkább (gyors) töltésre. De alkalmas bármilyen ólomsavas, pl. moped, motor és kicsit lassan, de autó akkumulátor töltésére is. Ezért vettem meg, ne kelljen legközelebb autó akkumulátor töltőért szaladgálni.
Na meg a kapacitásmérés is tetszik benne. :D

2012 februárjában vettem 2db Sanyo 18650 2600mA protected akkumulátort. Az egyiket zseblámpában hurcoltam magammal néha. Kapott hideget meleget, használtam is, ez kicsit megviselte a külsejét már. A másik lakásban volt, néha rátöltöttem.
Idén augusztus végén, 2,5 év után mindkét akkumulátort feltöltöttem XTAR MP1-el, majd kisütöttem 1A terheléssel 3 voltig a Turnigy Accucel-6 -al. Ilyen terheléssel a használtból 148 perc alatt 2456mA, a másikból 153perc alatt 2518mA kapacitást lehetett kivenni. A mostohább körülmény, ilyen kis mértékbe csökkentette a kapacitást 2,5 év alatt.

Két, a kollégáim által bontott (elvileg LG), ismeretlen időben gyártott noti akksiból szintén 1A terhelésnél ~1600mA körüli kapacitást lehetett kinyerni.

[ Szerkesztve ]

(#19) kurtuzov válasza Merlini (#17) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Ugyan konkrétan nem írja, az előzetes kisütés menetét, de remélem egy intelligens töltő ezt megoldja magától.
A termék weblapján azt írják, hogy háromféle töltési módot ismer remélem ebből összehozza a megfelelőt a NiMH akkuknak is.

Amit láttam, hogy a BT-C3100 akku töltő annyival tud többet, hogy van discharge funkciója, nekem az egyelőre nem kell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.