Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) IgnisFatuus


IgnisFatuus
aktív tag

Jó kis teszt, annyi talán, hogy a grafikonokra egy érték szerinti sorba rendezés ráfért volna. :)

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#2) Raggie


Raggie
őstag

A SATA-s SSD-knél az "Ajánlott" és "Tetszett" kategória fordítva van feltüntetve szerintem!
Feltéve, ha az "Ajánlott" az első helyezett és a "Tetszett" a második a cikk szövege szerint.

Clint Eastwood FTW

(#3) #92006144 válasza IgnisFatuus (#1) üzenetére


#92006144
törölt tag

Az összegző grafikonokba én is belekötnék, ha már értek hozzá (nem a grafikon készítéshez ;) ).
Ha esetleg közkívánatra lenne módosítva a grafikon, akkor pár pixellel szellősebbre csinálnám, hogy ne érjenek egymásba a szövegek.

[ Szerkesztve ]

(#4) paprobert


paprobert
senior tag

Köszönjük a tesztet. Én még kuriózumként egy 3D XPoint-os (Optane) eszközt is lemértem volna, elvégre a prémium prémiuma az lenne.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#5) Geller72


Geller72
veterán

Egyre jobban látom, hogy 480 Gb-os, WD Green 14k huf-ért jó vétel volt. :D. És hogy bőven elég nekem arra, amire én használom. Köszi a tesztet, a 970 Pro-ra a nagy vasam miatt is kíváncsi voltam. :R

(#6) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

Én nem értem, hogy a SATA SSD-közül miért nem az ADATA győzött, az összefoglaló grafikonokon ő teljesített a legjobban.
Valamit nem jól látok?

(#7) Carline


Carline
őstag

Nagyon nem vagyok otthon mostanság az MLC, TLC témában de ~4-5 éve mikor vettem SSD (Crucial M4) a gépbe óva intettek a TLC-től, most meg szinte az teljes mezőny olyanból áll. Ennyire megbízhatók lettek, hogy most már ezek is megelégedéssel használhatók?

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#8) Reggie0 válasza Carline (#7) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem, csak tulbecsultek a hetkoznapi hasznalat okozta terhelest es ezert gyors halalt vizionaltak.

(#9) Carline válasza Reggie0 (#8) üzenetére


Carline
őstag

Azért ha most cserélnék egy MLC-vel jobban járok?

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#10) body007


body007
addikt

Valaki tudna ajánlani 240-250-es pcie M.2-t 2242 vagy 2260 méretben? Köszi :R

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#11) ledgeri


ledgeri
nagyúr

HDS-nél milyen módon volt írva a háttértárak sora? Mert ha sekvenciálisan, akkor azért megnéztem volna egy random töltést, vagy pillangósat... legalább azoknál amiknél a hő miatti teljesítményesés jelentkezett...

Megnéznék egy thumnail fehér samu ssd-t :Y

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#12) Duck663


Duck663
őstag

A "480 GB Kingston A1000 (M.2 NVMe)" mi a sz.rt keres az ajánlott kategóriában? A teszt készítője nem tudja értelmezni az eredményeket? Sokkal inkább a NEM AJÁNLOTT kategóriában a helye, ellentétben a meg sem említett "480 GB ADATA XPG GAMMIX S11"-vel aminek viszont épp nagyon ajánlottban a helye, a 970 Pro mögött be is futott és a 26e-rel alacsonyabb ára miatt NVMe-s fronton lényegében a teszt legjobb ár/érték arányú győztesének ki is kiálthatjuk.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#13) a2d2 válasza Duck663 (#12) üzenetére


a2d2
addikt

Mert "nem nyűgözte le őket" :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#14) Ringman válasza Duck663 (#12) üzenetére


Ringman
nagyúr

mert mondjuk az egyik 40k, a másik meg 32k?
a laptopok egy (jó?) részében is csak x2-es pcie foglalat van

(#15) Duck663 válasza a2d2 (#13) üzenetére


Duck663
őstag

Hát engem meg a teszt konklúziója nem nyűgözött le! Teljesen hiteltelenné teszi a tesztet.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#16) Reggie0 válasza Carline (#9) üzenetére


Reggie0
félisten

Attol fugg mennyit hasznalod. Ha a wear level alig ment le a mostanin, akkor nincs ertelme MLC-t venned.

(#17) Duck663 válasza Ringman (#14) üzenetére


Duck663
őstag

De az 50k-ért a 970 EVO ajánlott lett ugye? Vagy 66k-ért a 970 Pro tetszett. Teljesen komolytalan.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#18) Erdei88 válasza Duck663 (#12) üzenetére


Erdei88
veterán

Örülök, hogy ez nem csak nekem tűnt fel. A grafikonok alapján azt hittem az Adata lesz ajánlott

(#19) Synthwave válasza Duck663 (#15) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Attól függ, milyen szempontok alapján értékelsz. Ha nem csak a mindenféle átlagokat nézzük, én mondjuk nem estem exsztázisba pl. ettől.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#20) Duck663 válasza Synthwave (#19) üzenetére


Duck663
őstag

Ha csak egy dolgot akarunk kiemelni akkor én meg ettől. Egy tesztnél az összképet kellene nézni egy 1-1 eredményt, és az összkép alapján NVMe-s fronton a leggyengébb a Kingston volt, ez pedig teljesen egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#21) Synthwave válasza Duck663 (#20) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mivel fele akkora sávszélt használ. Ez nem is volt kérdés, jópárszor le is van írva a cikkben. Viszont uszkve egy tizessel olcsóbb, nem melegszik, olvasásban határozottan jobb, mint a SATA, és ugyanúgy 5 év gari. Nem sokkal többért, mint az ADATA meg akkor már inkább egy 970 EVO.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#22) dhcodoki


dhcodoki
senior tag

A Samsung (MZ-76E250) 860 EVO nem MLC-s véletlen??

[Specifikáció]

(#23) Duck663 válasza Synthwave (#21) üzenetére


Duck663
őstag

Ami meg egy 10-essel drágább... pfff. Na hagyjuk. Én egészen biztos, hogy ha ez alapján a teszt alapján kellene döntenem NVMe-s SSD vásárlásáról, akkor az ADATA mellett tenném le a voksom, a Kingston-ra meg kb rá se néznék. Mondom ezt úgy, hogy amúgy egy HyperX van az asztali gépemben.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#24) #92006144 válasza dhcodoki (#22) üzenetére


#92006144
törölt tag

3 bit MLC ezen írás alapján TLC-t jelent.

[ Szerkesztve ]

(#25) =Thor= válasza dhcodoki (#22) üzenetére


=Thor=
tag

TLC, csak a Samsung trükkösen fogalmaz...

Szerk.: vásárlow megelőzött...

[ Szerkesztve ]

(#26) dhcodoki válasza #92006144 (#24) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Köszi! Ezt nem tudtam.

(#27) Nunder


Nunder
őstag

Köszönet az alapos tesztért, de mivel senki nem írta még előttem így nem tudok elmenni szó nélkül az anime hősnők mellett :) Ez direkt ilyen edisön, vagy valami mod van rajta? Kicsit "ront" az összképen számomra, de ez valószínűleg azért van így mert nem nézem ezeket a sorozatokat és a cikk értékéből semmit sem von le.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#28) Synthwave válasza Duck663 (#23) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Valamivel kevesebbel drágább, mint amennyivel az ADATA az a Kingstonnál. Jelentős százalékok a különbségek az árakhoz viszonyítva. tl;dr: kb. 30-ig Kingstont vennék, afölött meg már rááldoznám a pluszt, hogy EVO legyen.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#29) Synthwave válasza Nunder (#27) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Teljesen ugyanaz, mint a fapados CDM, csak a GUI más. Kicsit feldobja a vizuális ingereket, hogy nem mindenhol tökegyforma táblázatok meg grafikonok vannak.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#30) =Thor=


=Thor=
tag

A cikkhez hozzászólva nekem is érthetetlen a konklúzió...

Kingston M.2 ajánlott ??

Simán az Adata M.2 a legjobb ár/érték arányú M.2 SSD, ahogyan ezt minden online meg offline (Ch*p, P*World) lap folyamatosan írja is.
Ha nem kell a csicsás piros borda, akkor meg tök ugyanaz az Adata 8200 37e-ért.

Akinek csak a teljesítmény számít, annak meg a 970 PRO az ajánlott.

(#31) Fred23


Fred23
nagyúr

Köszi a tesztet, kár, hogy nem tegnap jött ki, mert olyan 2 órát olvasgattam a témában, hogy megtudjam nagyjából azokat, amiket ebből a cikkből is kiszedhettem volna magamnak 5 perc alatt! :DDD

250 GB-os 970 EVO-t fogok venni, a hőtermelése legalább elfogadható, ha a teljesítménye nem is olyan jó, mint az 500 GB-osé.

=Thor=: 970-es Samsungoknál durván jó TBW van, ADATA ilyen téren sehol sincs hozzájuk képest!

[ Szerkesztve ]

(#32) =Thor= válasza Fred23 (#31) üzenetére


=Thor=
tag

Én így tudom:

970 EVO 500GB - 5év garancia 300TBW
Adata 8200 480GB - 5 év garancia 320 TBW

(#33) Reggie0 válasza =Thor= (#25) üzenetére


Reggie0
félisten

Igazabol minden nem SLC az MLC, ha a szavak jelentesen nezzuk. Amit az MLC-n ertunk az igazabol DLC lenne, csak amikor megjelent meg nem volt TLC es QLC, ezert az egyetlen MLC a DLC volt, igy tortenelmi okokbol ez maradt meg.

Tehat a 3 bit MLC = TLC helyes.

[ Szerkesztve ]

(#34) =Thor= válasza Reggie0 (#33) üzenetére


=Thor=
tag

Igen, de amolyan íratlan szabályként mindenki úgy használta, hogy:
1=SLC; 2=MLC; 3=TLC

Aztán jött a TLC miatti félelem és jött a "trükközés" a szavakkal...
(Nyilván a multi szó bármennyi lehet 2-től, szóval ezt kihasználják.)

(#35) Th3Ac3


Th3Ac3
aktív tag

Nekem eddig egy Samsung 850-es 250 GB EVO van (ez kb ugyanúgy fut mint a tesztben a 860-as), meg egy 500-as 970 EVO. Örülök hogy jól döntöttem amikor a márkát választottam. Használatban nem nagyon látok 45 foknál melegebb értéket az m2-es SSD-n még játék közben sem, úgyhogy szerintem a forrófejűség csak az extrém esetekre értendő.

(#36) Fred23 válasza =Thor= (#32) üzenetére


Fred23
nagyúr

És igazad van, nem olvastam el az apróbetűs részt! :DD

Ennek fényében megint át fogom nézni az adatokat, és talán ADATA lesz a Samsung helyett.

[ Szerkesztve ]

(#37) snpetit


snpetit
aktív tag

NVMe fronton Adata nekem is egyértelműen jónak tűnik. meg is lepődtem a végén.
Tényleg érdekelne miért nem ajánlott? Speckóban jobb a Samsung, de ha nem hozza a tesztekben :-/

(#38) Armagedown


Armagedown
őstag

Vajon meddig bírják ezek a melegedő NVMe ssd-k, amíg a túl intenzív hőingadozástól bga-sak lesznek?
Gondolom garancia végéig csak kibírják.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#39) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Kar hogy rendes teszt nem volt :(
Tehat nem ilyen hogy 25 GB-ot masolsz (ki es mikor csinal olyat? :W )
Windows boot, word betoltes, firefox betoltes, visual studio betoltes, ps/paint.net betoltes, ilyesmi.
Feltetelezem itt mar olyan kis idok vannak, hogy lenyegtelen hogy sata vagy nvme? Mert akkor inkabb veszek nagyobb sata-t olcsobban mint kisebbb nvme-t (ami valoban gyorsabban masol 25GB-ot at...)

HOPP :D
"PCMark 8"
NA erre gondoltam, 9 vs 9.3 vagy 57.2 vs 58.7 vagy 349 vs 364 sec.
Szoval a sebesseg atlag user-nek tok ugyanaz (sata-nvme), a lenyeg akkor az ar+meret.

Ahogy a konkluzio is irja:
Ehhez bőven elegendő egy jobbféle SATA-s lemez, hiszen ezen a színtéren a sebességük több, mint kielégítő.

[ Szerkesztve ]

OK

(#40) Carline válasza Reggie0 (#16) üzenetére


Carline
őstag

Most melóban vagyok de úgy emlékszem 97% a wear level.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#41) =Thor= válasza Fred23 (#36) üzenetére


=Thor=
tag

Szerintem most az EVO nem jó vétel.

Vagy az Adata "jó áron" 37e Ft-ért, vagy a 970Pro ha nem számít a pénz és ténylegesen, valós alkalmazásokban is ki tudod használni azt a teljesítményt...

(#42) azbest


azbest
félisten

Az olcsó msata kártyáknak van még egy jópofa felhasználási területe: uasp képes usb3 tokba tenni és ezzel meg is született a relatíve kicsi és egészen strapabíró, gyors pendrive. Persze létezik ilyen m.2-re is, csak annak már kevés az usb3 sebessége.

Minden esetre jóval kisebb, mint egy 2.5"-ös külső adathordozó

(#7) Carline
4-5 éve még kisebb ssd-k voltak elterjedve. A kis kapacitásnál sokkal esélyesebb, hogy ugyanazt a cellát többször újraírja a rendszer. Nagyobb területen jobban eloszlik a "kopás".
Plusz valóban bevetnek újabb trükköket is a gyártásnál, működésnél. Az 5 évvel ezelőtti tlc-s gondolom kevésbé bírja, mint a mai tlc-k.

[ Szerkesztve ]

(#43) Reggie0 válasza =Thor= (#34) üzenetére


Reggie0
félisten

Igazabol nem neveznem kihasznalasnak. Az emberek nem hajlandoak pontosan es szepen fogalmazni ezert talcan kinaljak, hogy "atvagjak" oket. Mindennek megvan az ara. (Lasd mennyien hajlandoak itt hasznalni az IEC szabvany szerinti Ti/Gi/Mi/Ki prefixumokat a T/G/M/k helyett).

(#44) #72042496 válasza Reggie0 (#43) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én annnak is örülnék, ha nem írnák két r-rel a tera prefixumot, plusz ha a MB és Mb, illetve ezzel analóg mértékegységeket következetesen használnák. :B

[ Szerkesztve ]

(#45) Akula


Akula
őstag

Hú de régen vártam már erre! Köszi a fáradozást, szuper lett! :R
Nekem a 970-es a winner.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#46) g@bo válasza =Thor= (#25) üzenetére


g@bo
nagyúr

3 bit MLC ezen írás alapján TLC-t jelent. ;]

akkor kissé aljas a samsung.... ha valaki nem nyomoz, teljes lelki nyugalommal veszi, mert mlc vsan az arcba tolva... :(

(cégek webes oldalai)

(#47) Saccco


Saccco
nagyúr

Vicc, hogy anno a 64GB-os Samsung SSD-met vettem kicsivel 30.000Ft* felett. :Y

Más:
Nem figyeltem ki írta a cikket, de mikor megláttam a mérőszoftverek háttérképét egyből leesett. :DDD

*Szerk.:
Visszakerestem: iPon 2011.12.27; Samsung 64GB 31.858Ft. :DDD

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#48) Saccco válasza Saccco (#47) üzenetére


Saccco
nagyúr

Kifutottam az időből, azóta is megy az egyik gépben. :C

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#49) #21795072


#21795072
törölt tag

TLC -> 3bit MLC
és a QLC az majd 4bit MLC lesz? :C

A samu aljas, a többi gyártó pedig ostoba, hogy nem vette át ezt az átverős elnevezést. A vásárlók pedig bedőlnek az átverésnek.

[ Szerkesztve ]

(#50) #72042496 válasza #21795072 (#49) üzenetére


#72042496
törölt tag

Vagy inkább látják, hogy egy Samsung EVO terhelhetősége is akkora, aminek a közelébe nem jutnak el. Már ha valaki ezt megnézi egyáltalán, mert a többség szerintem még csak nem is tud róla, hogy ez egy paraméter.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.