Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Chrys_


Chrys_
addikt

Nem rossz, jöhetne hozzá USB3.0 olvasó és már terjedne is.

(#2) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

Kiselejtezhetnék a lassabb 256GB-os kártyákat olcsóért... bőven elég lenne zenére.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#3) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Ráadásul a nagy sebességből sem tudna mindenki profitálni" - Nem is a Marinéni a tervezett célközönség a butatelefonjával:U. Mondjuk terjedhetne végre a memóriakártyára történő raw videórögzítés (442, 444 chroma subsampling, 10-12bit)! Eddig az ilyesmihez méregdrága külső rögzítőkkel kellett szerencsétlenkedni, ami ár és kezelés miatt is a profi szegmensre hagyta a nyers videó lehetőségét.

Mondjuk az is igaz, hogy az aktuális kamerák messze nem használják ki az UHS-II sebességét sem, simán spórolnak az sd-vezérlőn:(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4) sztanozs


sztanozs
veterán

Simán lesznek ezzel a szabvánnyal is ultraslow kártyák...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#5) Z10N


Z10N
veterán

Ez az UFS letezik pendriveoknal is? Mivel mar lattam valamelyik usb3.0 variansnal.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#6) sztanozs válasza Z10N (#5) üzenetére


sztanozs
veterán

Mármint mint adapter? A fizikai réteg az USB és az UFS esetén szerintem teljesen más.

BTW ezt találtam még:

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#7) Grenki


Grenki
csendes tag

Nekem egy 64gb class 10 es microsd van a telefonba összes játék rátelepítve videók szintén és megy minden akadás nélkül..Szóval telefonnál (egyenlőre) tényeg felesleges váltani :P

(#8) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Muszáj volt megváltoztatni az érintkezést hozzá? Jobb lett volna, ha a szabvány csatalakozás maradt volna..

Finn the human

(#9) kriszpontaz válasza Matada2.3 (#8) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Talán azért mert nem kompatibilis az SD-vel, és lett volna hőbörgés hogy az R=1 sugarú user megveszi a kártyát, beteszi az SD olvasóba és marhára nem működik.

(#10) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Akkor fog elterjedni, ha kompatibilis lesz a MicroSD-vel. Ami megoldható lenne, ha akarnák...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#11) Shyciii válasza Grenki (#7) üzenetére


Shyciii
veterán

Senki nem említette az akadást. Viszont nagyon nem mindegy, hogy a programod 12mp alatt indul el, vagy 2mp alatt. Lásd Samsung egyes telefonjaiban levő UFS memóriát, amit belső memóriának használ. Köröket ver azon telefonokra, amik a "hagyományost" használja.

(#12) tibaimp válasza --HARDCORE-- (#2) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ott a pont :P

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#13) Ku'leth


Ku'leth
tag

A MicroSD csati megmaradhatott volna, a fogadó eszköz meg lekérdezi mi lészen (UFS vagy SD).

Megint lesz 5-10 év mikor mindenki néz mint a töketlen kutya. :(

[ Szerkesztve ]

A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

(#14) Z10N válasza sztanozs (#6) üzenetére


Z10N
veterán

Konkretan az egyik legujabb SanDisk usb3 pendrive-nal lattam, mint feature. Ezert kerdeztem.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#15) tibaimp válasza Shyciii (#11) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Így van, hirtelen utána kellett néznem, de a Galaxy S6 edge tesztjében olvastam ilyen jellegű vizsgálódást (először) itt az oldalon.

Azért jól látható az óriási különbség egy class 10-es memkártya és a S6 saját belső ramja között.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#16) t72killer válasza tibaimp (#15) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez vajon az SD-kari vagy az olvasó számlájára írható főleg? Najó persze sima class10-nél valszleg a kártya. De mondjuk egy UHS, U3-as kari sebességét ki tudná használni egy <2éves teló?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) orbano


orbano
félisten

de miért kell ahhoz új szabvány, hogy gyorsabb legyen? nem a kártyán lévő chipeken múlik? nem lehetett volna az SD-t tovább gyosítani? Ethernet is már ugyanazon a csatlakozón megy mióta, és mégis tudák a sebességét növelni bakker...

A vér nem válik VAZZE!™

(#18) ebegab92 válasza orbano (#17) üzenetére


ebegab92
senior tag

Jó lenne a kompatibilitás a microSD foglalattal, de már most is van az a probléma, hogy nem minden microSD(XC) kártya megy minden telefonban. Sok csak 32 GB-ost kezelnek. Így ha most jönne ez, még nagyobb káosz lenne. Valószínűleg a kártya felépítése jelentősen eltér, így a jelenlegi telefonok nem sokat tudnának vele kezdeni :( Mikor kijön ez is, lesz jó pár év, mire elterjed.

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#19) DrJános


DrJános
aktív tag

Amúgy dolgoztak már egy kicsit az eMMC típusú tárolókon is.

UHS-II vel is brutális tempó érhető el. [link]
Bár itt is módosítani kellene az olvasót mert ebbe már 2 sor érintkező van (de legalább az első sor sima elrendezést használ)

UHS-II infó [link]

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#20) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Pedig rohadt jó lenne ha elterjedne, és ilyenek lennénk mobilokban is, talán lennének alapból nagyobb tarhelyu telefonok

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#21) pusszycat válasza ebegab92 (#18) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A csúcs mobilokban ez lesz, a többibe meg jó a lassabb is. Akár már jövőre.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#22) sztanozs válasza orbano (#17) üzenetére


sztanozs
veterán

Az eMMC Párhutamos, ez meg Soros porti szabvány (kábé, mint a PATA, SATA csatlakozóknál). Egyszerűen túlságosan bonyolult lett volna olyan új eszközt csinálni, ami fizikailag visszafelé is kompatibilis egy teljesen más logikai felépítéssel.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#23) Sunnam


Sunnam
tag

Ezek a kártyák mennyire melegednek? Vagy itt nem számít annyira a keletkező hő? Gondolom a gyorsabb sebességgel nagyobb hő is társul.

(#24) Jim Tonic válasza sztanozs (#22) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

De ő az SD-t kérdezte, az meg szerintem soros interfész.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#25) --HARDCORE-- válasza Sunnam (#23) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

külön vízhűtést kell majd építeni a telefonokba, valamint kártya cserénél egy adag hőpasztát kell cserélni.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#26) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Azért nehezebb lesz kimondani "kérek egy UFS kártyát" mint egy "SD"-t. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#27) orbano válasza pusszycat (#26) üzenetére


orbano
félisten

szerintem az SD marad :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#28) zizol


zizol
aktív tag

Ezt a baromságot.
Ebből aztán lesz kavarodás, mert szinte pont úgy néz ki mint a mSD.
Jobb lett volna négyzet alakúra csinálni, vagy legalább az oldalak arányával játszani.

Üdv, zizol

(#29) --HARDCORE-- válasza zizol (#28) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Régen is volt aki azt állította hogy csomóan össze fogják téveszteni a 9800GTX-et majd a 9800XT-vel..
aztán ki is lett olyan hülye? Nem hiszem hogy tömegesen benézték volna.

Gyakorlatilag ma már ugyanolyan alapvető dolog valamilyen alkatrésznek a kompatiblitását tudni (vagy legalább azt, hogy valakit kérdezzünk meg aki ért hozzá...) mint levegőt venni. Felnövünk, velünk születik lassan hogy mit mivel lehet használni. Másrészt meg az érintkezők elhelyezése eléggé gyanús.. :U

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#30) tibaimp válasza t72killer (#16) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Látod ez jó kérdés, de legyen csak 5x ne 10x a különbség (mint ahogy a teszt is mutatja), akkor is nagy, szóval lehet jó lesz ez.

Abban viszont egyet értek itt többekkel, hogy a csatolót nem biztos, hogy cserélni kellett volna (vagy csak úgy mint a UHS-nél van, hogy max nem használja ki a csatoló a max sebességet, mert hiányzik az érzékelő).

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#31) #67656192 válasza Jim Tonic (#10) üzenetére


#67656192
törölt tag

+1.
Röviden, tömören ennyi, kár is lenne tovább ragozni..

(#32) Hallosz válasza zizol (#28) üzenetére


Hallosz
senior tag

4zet alakú. Szerintem :U

[ Szerkesztve ]

Mert lakni, muszáj.

(#33) ivana válasza Jim Tonic (#24) üzenetére


ivana
Ármester

SD==eMMC

(#34) helltp válasza Hallosz (#32) üzenetére


helltp
aktív tag

Akkor fuss neki a negyedikes mateknak újra...

Én nem feltétlen bánom hogy nem kompatibilis visszafelé, a nyert sebesség és kapacitás engem kárpótol, ráadásul ha megcsinálták volna kompatibilisnek, annak a költségeit is a vásárlókkal fizettetnék meg. Amúgy is egy lassan 20 éves technológiáról beszélünk, lehetett számítani rá.

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#35) DrJános


DrJános
aktív tag

Amúgy szerintem nem véletlenül van ez az elrendezés amit használnak.

Elöl a két nagyobb ránézésre pont ott helyezkedik el ahol az SD az áramot kapja, és valószínűleg a kommunikációért felelős érintkezők meg a 2. sorban kaptak helyet.

Én el tudom képzelni azt, hogy lesz olyan telefon amibe SD és UFS karit is lehet majd tenni és a felhasználó dönti majd el, hogy mire van pénze / milyen gyors kártyát szeretne majd a telefonjába.

Ha fel akarják futtatni ezt a szabványt akkor szerintem ez lenne a legértelmesebb módja , így se a felhasználókkal se magukkal nem csesznének ki. Ez az én meglátásom, de 1-2 év múlva majd kiderül.

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#36) jézusom


jézusom
addikt

Openelechez elég zsír lenne :)

(#37) orbano válasza Hallosz (#32) üzenetére


orbano
félisten

Négyszög lesz az, azon belül esetleg téglalap. A négyzetnek egyenlő oldalai vannak es derék szögei. Fussunk neki megegyszer annak általános iskolának mielőtt szemet forgatunk :P

A vér nem válik VAZZE!™

(#38) Jim Tonic válasza ivana (#33) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Hmmm, én ismerem az eMMC-t, de az SD tudtommal soros interfész. Ha az eMMC párhuzamos, akkor hogyan lennének egyformák e tekintetben?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#39) demagóg válasza Jim Tonic (#38) üzenetére


demagóg
aktív tag

MMC- nevezhetjük sorosnak mert csak egy adatvonal van kivezetve (bár nem igazi soros mód mert kizárólag az adatbusz 1 bites voltára vonatkozik). De opcionálisan kezelheti a natív SPI, valódi soros módot is az MMC parancsmód mellett

SD- a már elterjedt MMC alapokon indult, de belepasszíroztak további adatbiteket, így lett 4 bites az adatvonal (de tud 1 bites módot is). Jól látszik, hogy az MMC kártya érintkezők arányosak, szimmetrikus az elrendezés. Erre kókányolták rá a további érintkezőket, ezért van a nem átgondolt kinézete és kiosztása, de legalább fizikai elrendezésben kompatibilis az MMC foglalattal. SD alapból ismeri az SPI módot, ez a valódi soros kapcsolat (MMC esetében ez csak opcionális)

MMC plus- teljes 8 bites adatbusz, emiatt érintkezők két sorban. Visszafelé kompatibilis az akár 1 bites móddal is

eMMC ugyanaz mint MMC plus, csak IC kivitelben, SPI mód végleg megszüntetve.

Tehát mindenkinek igaza van, ezek tudnak valódi sorosok és párhuzamosak is lenni. (Na jó, a sima MMC határeset az 1 bitjével, de belül párhuzamosként működik az is. Nem a teljes protokoll megy egy vonalon, csak az adatvonala 1 bites. Viszont ezen az alapon az SD-nek sincs teljes 8 bites adatvonala, mégis párhuzamosnak tekintjük ezt is, meg az 1 bites MMC-t is a szeparált vezérlő vonalak miatt.)

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#40) Jim Tonic válasza demagóg (#39) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szép hozzászólás! Köszönöm a részletes infót! :R

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.