Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dany007


Dany007
veterán

Ezaz! Csúcstechnológiát az informatikába! Oh wait! :D

Amúgy komolyan hangzik a cucc. Viszont a cikkből azt vettem ki, hogy a már régóta elérhető folyadékcsapágyas megoldások azért valamivel jobbak, mint ez. Akkor viszont nem értem mért nem lehet abba az irányba haladni tovább.
Bár ha több lábon állunk az sem rossz.

Az én gépemben 2db 12 centis és 2db 8 centis CooLink Swif 2-es folyadékcsapágyas venti dolgozik (a szokásos CPU + VGA ventiken kívül) és eszméletlen jó tapasztalataim vannak. A gép halk. Halkabb, mint egy átlagos PC, pedig mindegyik ventit direkt full fordulatra állítottam. A hűtési teljesítménye pedig kiváló! A "házon" belül (htpc) gyakorlatilag 1 fokkal van melegebb, mint a szoba aktuális hőmérséklete.

(#2) Angel1981


Angel1981
veterán

Ezen az áron teljesen korrekt venti! :K

(#4) shteer válasza Dany007 (#1) üzenetére


shteer
titán

talán drága a folyadékcsapágyas.. az enyémek legalábbis nem voltak olcsók

..szerintem jónak tűnik

(#5) macilaci78


macilaci78
nagyúr

A légnyomás és légszállítás értékek minimuma jobban érdekelne 10dBa mellett.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6) Dany007 válasza shteer (#4) üzenetére


Dany007
veterán

ööö most nem emlékszem, de ha 3 ezer körül lett volna darabja, akkor az biztos nyomot hagy bennem.
Meg is nézem egy pill.
Meg is van: [link] [link]

3.000 alatt van mindegyik. És ezek a gyártó oldala szerint hidrocsapágyasak. Sz.tem nem drágák. Főleg ha úgy számol az ember, hogy évekig nem kell cserélni.

(#7) hibavissza válasza Dany007 (#1) üzenetére


hibavissza
veterán

Nekem is van pár db CooLink Swif2-es ventim. Illetve volt. Kibasztam őket a kukába. Ilyen zajos ventiket talán a Zalman gyártott....a 8 cm-es az halk sőt néma, de levegőt sem szállít. Pont úgy mint az agyonhájpolt Scythe...
Süketeknek ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#8) Ribi válasza hibavissza (#7) üzenetére


Ribi
nagyúr

Akkor én biztos cefet süket vagyok, mert az enyémek halkan üzemelnek. :U

(#9) Dany007 válasza hibavissza (#7) üzenetére


Dany007
veterán

Lol. Nekem a 4 venti nem kelt akkora hangot, mint amennyit a régi házban 2db noname 8cm-es szabályzás nélküli venti keltett. Pedig mind a 4 fullon megy. A picik 1200-on a nagy 1100-on (holott elvileg csak 800 a max).

@Ribi: Az komoly mennyiség! :R Az enyémek is halkak. Bár erősen elbújtak a képen. És a belső kivitelezése se olyan igényes, mint nálad. De célnak megfelel... : )

[ Szerkesztve ]

(#10) hibavissza válasza Dany007 (#9) üzenetére


hibavissza
veterán

sajnos elég sok a hibás széria ebből. itt a ph-n is van pár ember aki ráfaragott. tehát én semmiképp nem ajánlom ezeket megvételre senkinek.

kipróbáltam már egy rakat ventit, eddig csak a schyte vékony ventijei voltak valóban nagyon halak halkak :DDD . igaz csak leszabályozva alig valami légszállítással.

lol b+

Ribi: sajnos a halk nem valami egzakt érték... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11) Dany007 válasza hibavissza (#10) üzenetére


Dany007
veterán

Naja. Egyik az, hogy kinek mi a halk :D
Engem igazából a konyhából beszűrődő hűtőgép hangja jobban zavar. Plusz télen mikor megy a fűtés a radiátorban csordogáló víz hangja is durvább, mint a gépé.

A másik meg, hogy adott hangszinthez mekkora tornádót varázsol a venti. Ami azért nem mindegy ahogy te is írod. :) Mert nálam, ahogy a képen látszik is, igen baráti hőmérsékletet tart a gép. Igaz leszedett előlappal készült a kép.
A régi sz.gép házamban ~ 40-42 fok volt a belső (levegő) hőmérséklet! Pedig két házhűtőm volt.

(#12) F34R válasza hibavissza (#7) üzenetére


F34R
nagyúr

akkor mi a jó ? :P

(#13) Ribi válasza hibavissza (#10) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szerintem elég annyit hozzátenni, hogy a 2 winyóm gatyamadzagon csüng, mert amúgy zúgnak. Szerinted mennyire vagyok csöndmániás a körbeszivacsozott faház láttán? :)

[ Szerkesztve ]

(#14) hibavissza válasza Dany007 (#11) üzenetére


hibavissza
veterán

igen nekem a halk azt jelenti, hogy ha a géphez (ami a földön áll) teszem a fejem, akkor hallok némi duruzsolást, de az asztalhoz ülve éjjel is néma csönd van. nyilván nem ez a halk általános megítélése. pont ezért vettem meg a coolink cuccokat, mert mindenki dicsérte.

az én coolink ventijeim sajnos zajos környezetben is idegesítőek voltak. rosszabbak mint az Artic ventik. tehát ez a cég nem képes egyenletes minőséget gyártani ezek szerint. tehát ne vegye meg senki. szerintem.

szóval azért mert valakinek más tapasztalata van, és ezt leírja még nem kell LOL-ozni. a te ventijeid nem lesznek szarok, mert én belefutottam egy rossz szériába (és még páran).

F34R: leírtam. a schyte slip ventik közel némák, de csak leszabályozva, közel nulla légszállítással.

[ Szerkesztve ]

(#15) #65675776 válasza Dany007 (#9) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szegény 80mm-es SWiF2-k nem szállítanak levegőt, és még a légnyomásuk is elég gyér. Azonos zajszint mellett az AMD stock coolereken levő 70mm-es ventilátorok is sokkal jobbak náluk. Lehet halkak, de kikapcsolva majdnem ugyan annyit érnek még kisebb zajszinttel.

(#16) hibavissza válasza Ribi (#13) üzenetére


hibavissza
veterán

-->14

(#17) Ribi válasza hibavissza (#16) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nemtudom melyik verzió volt neked. Én úgy tudom a 120p nem a leghalkabb.
Másik kérdés, hogy mennyi a max fordulata. Én sem 12v-n hajtom, hanem 5-ön, de 1200-on szerintem nincs venti ami halk lenne. Milyen ventijeid vannak most ami halk?
Amúgy lehet hogy a 8-as szar. 12-es 1201-es amit vettem az szerintem jó. És mind a 8 db (9) jól végzi a dolgát. Mert tulajdonképp te most a 8-ast szídod mi meg a 12-est védjük :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18) Dany007 válasza hibavissza (#14) üzenetére


Dany007
veterán

Oh én a lol-t nem arra értettem. :) Én azt "röhögtem ki", hogy egyikünknek ez a tapasztalata a másiknak meg pont az ellenkezője! Ez elég vicces szerintem. :U
De ettől még nem mondtam hogy nem lehet igaz! Szóval ne értsd félre!

@daa-raa:

Igazából nem mértem le. Gondot nem okoz. A hűtése több, mint megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#19) V.Dave


V.Dave
senior tag

ez már ígéretes ventinek tűnik a Spire-től! Bár én sokkal többre tartom a Noiseblocker céget ha már úgyis nem hugyozom össze magamat az uv reagens váztól meg a csili vili ledektől :N

Xiaomi mi 8 6/128

(#20) #65675776 válasza Dany007 (#18) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mérni én sem mértem, csak feltűnt, hogy a stock cooler a fel nem rakott portfedő lemez helyén keresztül több levegőt nyom ki a házból, mint a felette közvetlenül elterülő 80-as SWiF2. És hangja sem volt semmivel sem több.

Aztán simán le is húztam a vérbe a lapról. Kicsivel csendesebb lett a gép. A hőmérsékletek pedig... Nos, azok semmit sem változtak. Szóval csak dísznek volt ott, de legalább zajolt és energiát fogyasztott. Feleslegesen. (ULNA adapterrel egy Noctua NF-R8 több levegőt szállít és érezhetően csökkenti a hőmérsékletet, miközben ténylegesen nincs hangja.

(#21) TaaT válasza hibavissza (#14) üzenetére


TaaT
veterán

"igen nekem a halk azt jelenti, hogy ha a géphez (ami a földön áll) teszem a fejem, akkor hallok némi duruzsolást"

hát ez tényleg csak halk lehet, a nagyon halktól elég messze van...

"tehát ne vegye meg senki. szerintem"

így jártál, eddig egy hibás darabba sem futottam bele... ;)

"schyte slip ventik közel némák, de csak leszabályozva"

ez majd minden olyan ventire igaz aminek nem kerregő vacak csapágyazása van... :U

Give them hell Ukraine!

(#22) #16939776 válasza F34R (#12) üzenetére


#16939776
törölt tag

800-as S-Flex venti, kapott 150Ohm-ot sorba a 12V-al... 580-600Rpm Más mozgó alkatrész nincs a közelben sem! Este nálunk még az egérkattogása is hangos.
Nekem ez lett a non+ultra :R

Noctua 92mm-esei közül is vannak amik 5V-on hót-kussban vannak, persze jelképes légszállítás mellet ;]

[ Szerkesztve ]

(#23) shteer válasza Dany007 (#6) üzenetére


shteer
titán

pedig az s-flexek mikor megjelentek, 4300-ba kerültek darabonként :)

..szerintem jónak tűnik

(#24) hibavissza válasza TaaT (#21) üzenetére


hibavissza
veterán

ja, mindeninek más a hallása. van aki nem hallja a számítógép duruzsolását, mikor közel hajol hozzá....no azok nehezen futnak bele hibás ventibe ;]

"ez majd minden olyan ventire igaz aminek nem kerregő vacak csapágyazása van... "

tévedsz. minden. tehát még egyszer mondom: minden ventilátornak van hangja, ha áram alá helyezed. van halk, még halkabb, majdnem néma. de hangja van mindnek. ha te ezt nem hallod, akkor kevésbé érzékeny a hallásod és örülj neki, mert szerencsés vagy...

[ Szerkesztve ]

(#25) hibavissza válasza #65675776 (#20) üzenetére


hibavissza
veterán

kösz a tippet, veszek párat és kipróbálom.....lehet nyitok egy ventilátor múzeumot pár év múlva :DDD

(#26) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Nem tűnik rossznak, bár elég érdekesen néz ki :D

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#27) TaaT válasza hibavissza (#24) üzenetére


TaaT
veterán

"kevésbé érzékeny a hallásod és örülj neki, mert szerencsés vagy..."

örülnék neki, de sajnos a monitor tápegységének a zúgását is hallom amikor le van szabályozva a gép... :U

"van aki nem hallja a számítógép duruzsolását"

a haver gépét csak onnan lehet tudni hogy megy ha látom hogy forog a pocihűtőn a venti, passzív táp, dobozolt vinyó, 0db házszellőztető venti...

ha oda hajolok sem hallok duruzsolást, és nincs semmi baja hallásomnak :N

Give them hell Ukraine!

(#28) icon válasza #65675776 (#20) üzenetére


icon
senior tag

Na megint összefutunk zajszint ügyben... még hogy nincs az SWIF2 8cm-esnek légszállítása, meg zajos...

Akkor elmondanám, ha a videókártyámon egy 80P-s teljesít szolgálatot, padlógázon teker, semmi hangja, és 72 fokig megy fel játék közben a hőfok. Volt olyan egy időben, hogy ventivezérlőről használtam, és lányom átkapcsolta véletlenül 5V-ra, no akkor felszaladt a hőfok 90-re is... szóval ha padlógázon megy, van ott légszállítás, és mint már mondtam, nem hallani ki a hangját. (Pláne megváltás volt a CuCore gyári hűtése után)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#29) #65675776 válasza icon (#28) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mit mondjak erre? Egy 108W TDP-jű kártyát 72 fokon tartani nem művészet. A stock cooler alig gyengébb ennél. Bár esetedben nyilvánvalóan a borda a szűk keresztmetszet...

Egyébként valóban szállít némi levegőt, de más hasonló zajszintű 80-asokkal összevetve nem versenyképes. (Nekem speciel egy 801-em van, na az egy nagy rakás túró, nem való semmire.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.