Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Smiro


Smiro
senior tag

Ez a szappanosdoboz forma eddig sem jött be. Váltanom kellene, de nagyon nem tudom mire. Fotó nem érdekel, mert a Qx100-at használom. Erre viszont a csónakfenék hátlap miatt fel nem tudom rakni. Pedig hardveresen nyerő lenne :(((

(#52) #65577472 válasza Smiro (#51) üzenetére


#65577472
törölt tag

Sok rossz vezetői döntés sodorta a mélybe a Sony mobilos részlegét, de számomra megdöbbentő, hogy kukázták az OmniBalance dizájnt, ami a legvonzóbb tulajdonsága volt a gyártónak a letisztult UI mellett.

(#53) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Mi az a kamera? ;] Te jó ég, ennél még szerintem a Galaxy S4 is jobb képeket csinál. De ilyeneket biztosan. Az esti képek meg szerintem összevethetőek a Galaxy S4 minivel. A hardver az tuti erős meg a rendszer is jó, de azt leszámítva egy nagy nulla, főleg hogy a jack csatlakozót is kivették belőle.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#54) alces


alces
tag

Egy hete gyűröm, z5-től váltottam. A design ízlés kérdése, nekem is jobban tetszett a szögletes formaterv, viszont ez sokkal jobban kézreáll. Az oldalsó ujjlenyomatolvasó pedig zseniális volt, ezen nem is fogom használni. Összeszerelés hibátlan, már kétszer esett ezidő alatt, egyszer betonra egy méterről, semmi baja. A kamera óriási lépés a z5-höz képest, éjszaka igaz még nem próbáltam. A füles számomra etalon, nekem ilyen prémium cucc még nem volt, de biztos akad olyan aki beleköt. A wifi érzékenysége pedig jó, nincs egy über routerem, de jobb mint az asszony p10-es hüvelyénél.
Összességében nem bántam meg a váltást. Korrekt.

[ Szerkesztve ]

(#55) HardRic


HardRic
addikt

Sonykra mennyire oldották meg a Google camerát? Úgy talán érne valamit, mert ez a gyári szoftver valami szörnyűséges.

(#56) Crafter32


Crafter32
őstag

Ez a telefon csak arra jó, hogy rájöjjön az ember mennyivel szebb és jobb a XZ1 - XZ1c.

Nekem nem jön be ez a forma, főleg hogy asztalon nem stabil.

Sony rajongóként azt mondom, hogy állandóan elcseszik. Nem értem....

[ Szerkesztve ]

(#57) DDA40X


DDA40X
aktív tag

Na rohadjak meg, de szerintem sokkal szebb az első XZ Premium.. :U

(#58) TTommi


TTommi
aktív tag

En tegnap kiprobaltam mind a ket xz2-t. Szepek, de meg mindig nem eleg jok, hogy a z2 utodai legyenek. Ha a jack ott lenne a c ben, akkor mondjuk erosen elgondolkodnek...
Mondjuk az a bt fules a c hez is jar..
Na majd meg meglatom. Mindenesetre a P20 is nagyon tetszik

SXZ2 és SXZ5c

(#59) #96302336 válasza joey04 (#45) üzenetére


#96302336
törölt tag

Az XZ2 az. A Compact minden szempontból jobban sikerült. Kezd az az érzésem lenni, hogy előbb lett meg a kisebb, és azt fújták fel nagyobbra.
Addig, amíg a fejhallgató is jár hozzájuk, nincs jobb vétel náluk. Ha meg kifut a promóciós fejhallgató, akkor lehet bármi mást találni helyettük.

[ Szerkesztve ]

(#60) artschi válasza #65577472 (#13) üzenetére


artschi
csendes tag

Párom a múlt hétvégén vette meg a kedvezményes kuponos napok alkalmával a Sony Központi Szalonból az XZ2C-t 20% kedvezménnyel. Az XZ2 is le volt akciózva, ~kb. 216.000 Ft-ba került. Gondolom, vége az akciónak és visszarakták a "normál" árat.

(#61) #96302336 válasza artschi (#60) üzenetére


#96302336
törölt tag

Izé.... Olcsóbb lett a compact, most 209, nem a Glamour akciós 216 sony központi szalon ár

[ Szerkesztve ]

(#62) janeszgol válasza artschi (#60) üzenetére


janeszgol
félisten

De a compactnak ez a rendes ára, nem? Tehát az nem akciós ár, hanem a normál ára a 210k körüli összeg? Ha igen, nagyon megéri az a teló.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#63) artschi válasza #96302336 (#61) üzenetére


artschi
csendes tag

Akkor pontosítok: A Compact 167.920 Ft volt akciósan. Az eredeti ára 209.900 Ft.
Az XZ2 pedig 216.000 Ft - szintén akciósan. Az eredeti ára 269.900 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#64) artschi válasza janeszgol (#62) üzenetére


artschi
csendes tag

Igen, a Compact eredeti ára 209.900 Ft.

(#65) janeszgol válasza artschi (#63) üzenetére


janeszgol
félisten

168 ezerért megkapta? Az igen. Az év vételét csinálta szvsz. :Y

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#66) #96302336 válasza artschi (#63) üzenetére


#96302336
törölt tag

Ja. így van. Csak már este van, és félrelátok mindent.

(#67) FistXL


FistXL
aktív tag

Fúj de ronda a hátlapja. Engem a Lumia 532-re emlékeztet ez a design, csak neki jobban állt. :W

(#68) válasza Atteszka007 (#17) üzenetére



őstag

Ez annyira hiteltelen, és nem te tehetsz róla, hanem a két látószög különbsége. Első blickre én is beugrottam.

(#69) válasza Crafter32 (#56) üzenetére



őstag

Persze hogy szebb az XZ1(C) de ma már nagyon retrós alul felül a hatalma holt tér. Elfogadhatatlan.. Pl. az XZ2C kb 2 mm-el nagyobb és cserébe +0,4" a kijelzője a jóval kisebb csíkok miatt.

[ Szerkesztve ]

(#70) Crafter32 válasza (#69) üzenetére


Crafter32
őstag

Nem zavarna annyira nagy káva, mert legalább van hol megfogni a telefont. Oldalsó ujjlenyomat, szebb forma nagyobbat nyom a lapba. Ráadásul most már egy teljesen korrekt ára van XZ1c - nek és nem hiszem annyira rossz lenne már az a HW.

(#72) soldier2 válasza Sebhelyes (#71) üzenetére


soldier2
őstag

Vágnék is a kezedre, ha bottal nyúlnál az enyémhez :)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#73) junior11 válasza soldier2 (#72) üzenetére


junior11
veterán

Ilyen és hasonló hozzászólások megszokottak a Sony telefonok esetén :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#74) Crafter32 válasza Vadi (#43) üzenetére


Crafter32
őstag

Dupla koppot tudja az always on amoled alkalmazás bármilyen telefonon.

(#75) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Egyetlen egy okot nem látok arra, hogy valaki miért pont ezt a telefont vegye meg a csúcskészülékek közül.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#76) válasza Crafter32 (#70) üzenetére



őstag

Volt XZ1C-m nagyon jó telefon, kicsi, piszok gyors, és igen oldalt az ujjlenyomat olvasó határozottan gyorsabb, kényelmesebb.

Csapoti

Méret. Ennyi. Arról nem is beszélve, hogy mind az XZ2 és Compact olyan vázra van építve, ami időtállóvá teszi. Itt nem csak alu keret van és a panel adja a telefon merevségét, ahogy sok csúcs lapát esetében, hanem belső merevítők is vannak. Nem véletlen, hogy a kis Compact is közel 170 g

[ Szerkesztve ]

(#77) chapo válasza (#69) üzenetére


chapo
tag

Az a kb 2mm pontosan 6mm (ami azért már nem olyan kevés - annyival magasabb a XZ2C, mint a XZ1C, ugyanakkora szélesség mellett)
Plusz ott van még az is, hogy persze nagyobb a képátló, de a 18/9 képarány miatt a képernyő területe azért nem lett lineárisan nagyobb.

De a kulcsmondatod: "Persze hogy szebb az XZ1(C)" - Sokunk bánata, miért nem lehetett azt a szép formát (főleg az XA vonal nagyon karaj a "széltől-szélig" kijelzővel) simán kávacsökkentésnek alávetni..

(#78) *RLaci* válasza junior11 (#73) üzenetére


*RLaci*
addikt

Ezt szinte mindenhol beböfögi,nem csak Sonyknál.

(#79) vicze válasza soldier2 (#36) üzenetére


vicze
félisten

Z3-tól Xc-ig volt, mindegyik Z és X sorozatosban. A ZX-vel került ki.

(#80) vicze válasza #65577472 (#13) üzenetére


vicze
félisten

Glamour hetek akció volt 2hetig, ez alatt 20% kedvezmény volt rá.

(#81) #65577472 válasza vicze (#80) üzenetére


#65577472
törölt tag

Akkor jelen állás szerint T-nél olcsóbb Domino csomaggal és ajándék fejhallgató is jár hozzá.

(#82) válasza chapo (#77) üzenetére



őstag

Meg mondom miért. Mert vágta a kezet kiszúrta a zsebét egyesek szerint. Ami igaz is, de akkor is maradhattak volna a forma világnál.

[ Szerkesztve ]

(#83) chapo válasza (#82) üzenetére


chapo
tag

Igen, mindenhol ezzel magyarázzák.. Nem mondanám, hogy a mostani "asztalonbillegős" egy dekával is jobb lenne :D
Ezek talán nem szúrják majd ki senki selyemnadrágjának a zsebét (ha farmert is kiszúrnak, az már csak a telefon elnyűhetetlenségét dícséri :DDD ) ellenben a majd' másfélszeres vastagságnak és a durva tömegnövekedésnek köszönhetően legalább annyira kényelmetlenek lesznek, sőt.. Nem is beszélve arról, hogy ezek a 18/9 trend által generált szafaládé alakú telefonok már nagyon nem zsebbe valók lesznek, mindegyik sokkal hosszabb az elődjénél.

(#84) Sn00k


Sn00k
veterán

Egy videot neztem meg full hd 60 fps de valami nagyon fos lett. A kepekrol nem is beszelve ez igy nagyon keves manapsag. Foleg ezert az árért.

3njoy the Lif3

(#85) Csapoati válasza (#76) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Mármint milyen méret? Egy S9 még alacsonyabb , keskenyebb és vékonyabb is ennél. A P20 ugyanekkora. A belső merevítőjól hangzik, kérdés, hogy mennyire befolyásol ez sokakat a döntésükben (szerintem csak nagyon keveseket, 1-2 év alatt azért viszonylag kevesen harcolják le a telefont).

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#86) cezarlacrone


cezarlacrone
aktív tag

Ez a párnára hajazó formavilág valahogy nekem nem jön be (lásd másodikk kép) :U

[ Szerkesztve ]

(#87) Halkow.


Halkow.
senior tag

Tetszetős nekem tetszik ez a dizájn főleg a hátlap, kamera az a szokásos gyengeségek sajnos. Jack nincs ez kicsit hüyességnek tartom. Ár tekintetében pedig 270.000Ft továbbra is horror ár.

(#88) válasza Csapoati (#85) üzenetére



őstag

Bocsi, én compaktra értettem :R

(#89)



őstag

Fotó kepésségekről csak annyit, hogy én nem úgy látom ahogy a szkeptikusok. Megnéztem pár vs videót és a legjobbakkal van pariban. Egyegy képen elvérzik, viszont van ahol szintűségben részletekben látványosan jobban teljesít. Amúgy aki jobb képekre vágyik az várja meg az XZ2 prémiumot dupla aperture-val. [link]
Egy dolgot viszont én is kifogásolok. Ok, hogy a compactba nem tették bele, de hogy a zászlóshajóból hiányzik a hardveres képstabilizálás, az nagy hiba.

[ Szerkesztve ]

(#90) MikeWazowski válasza #65577472 (#81) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Az akkor elvileg független is, ugye?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#91) #65577472 válasza MikeWazowski (#90) üzenetére


#65577472
törölt tag

Igen.

(#92) MikeWazowski válasza #65577472 (#91) üzenetére


MikeWazowski
addikt

:R :R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#93) #96302336 válasza MikeWazowski (#90) üzenetére


#96302336
törölt tag

Biztos, hogy az, kipróbáltuk. T-s vásárlás, és a Telenoros kártyával is tökéletesen ment.

(#94) #65577472 válasza #96302336 (#93) üzenetére


#65577472
törölt tag

A Telekom is feltünteti, hogy független. Sőt, mióta törvény kötelezi őket arra, hogy hűségidő lejárta után díjmentesen függetlenítsék kérés esetén, azóta szinte már a teljes paletta független.

(#95) petymeg


petymeg
addikt

Ez a zongoralakk felületű, szappantartó forma hátlap nagyon gáz. A hátlapra oldalról áthelyezett ujjlenyomat érzékelő számomra visszalpépés. Az XZ1, XZ Premium nagyon tetszett, de ez nem áll így össze nekem, még ha az előlap szép is. A tesztet el sem olvasom, mert nem ment át az esztétikai teszten, így kapásból érdektelen nálam. Sajnálom nagyon, mert szimpatizálok a brand-del.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#96) MikeWazowski válasza #96302336 (#93) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Köszi!
Neked meg Gratu a telefonhoz.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#97) soldier2 válasza petymeg (#95) üzenetére


soldier2
őstag

Esetleg fogtad is kézben, vagy fotók alapján döntöttél?

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#98) petymeg válasza soldier2 (#97) üzenetére


petymeg
addikt

Nem fogtam kézbe még.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#99) chapo válasza soldier2 (#97) üzenetére


chapo
tag

Nyilván nem ugyanaz fogni, és fotón látni, de ami fotón ultragáz, az élőben sem lesz az ellenkezője, legjobb esetben is max kevésbé ultragáz...

(#100) petymeg


petymeg
addikt

Van egyébként Sony, ami elég friss és eléggé tetszik az XA1, de az még a régi Sonys vonalat képviseli. Az Extremenél van és nem is drága. Ha nem lenne céges Galaxy S7, akkor azt venném.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.