Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) dragonfx


dragonfx
veterán

brutál sok ez a 130 annyiért már mate7 van. ami jobb.
olyan 95-100 környékén elég jó vétel lenne. egy a5/ s5 ellen mondjuk.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#52) dragonfx válasza kbyte1024 (#4) üzenetére


dragonfx
veterán

hol van ez leírva a tesztben avgy a videoban van én csaka lényeget nézzem a sallangot nem.
de bármilyne memokártyával ez megeshet, elhasal...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#53) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Sony telefonok esetén ezt az IP védettséget nem kellene hangsúlyozni, mert elég sokan megjárták már, hogy arra számítottak, amit a cég ígért. Mondhatni, akinek fontos a vízállóság az ne vegyen Sony telefont.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#54) babkukta válasza Csapoati (#43) üzenetére


babkukta
senior tag

miért lenne vészes az ára? Friss modell, felsőkategóriás tudással, 130ért a jelenlegi árakat figyelembe véve nem sok. A tavalyi modelleket meg felejtsük már el, ennyi erővel minden telefonnál oda lehetne írni, h bezzeg a tavalyi flagship is ugyanennyi. Te is tudod, h a friss modellek mindig drágábbak, mint amennyit érnek. Én erre simán mondtam volna egy 150-160 ezret. Ahoz képest korrekt az ár.

(#49) divid4 : Az oké, de hány ember van így? Ezt pont azért is írtam, mert a szobatársam az MA teszt alapján vett telefont, meg elolvasott még1 magyar tesztet, és ennyi volt. Az h mi ilyen megszállottak vagyunk, az egy dolog. Az ilyen "fanatikuson" csak egy kisebb szeletét adják a vásárló rétegnek, a legtöbben nem olvasnak végig több 100 hsz-t egy vásárlásnál. Márpedig ha egy telefon sz.r szoftveresen az elején, hiába javítják ki frissítéssel, az már ráragad. A G3ról még mindig nagyon sok embernek a lagg jut az eszébe. A G flex 2-ről szintén. Sonynál az SP a mérvadó, vhogy az mindig felhozódik, pedig az se nem mai darab, se nem flagship, azóta elég sokat változott a gyártó hozzáállása.

(#53) Tigerclaw : Lol... akkor mit vegyen? :D Akinek fontos a vízállóság, az ne vegyen vízálló telefont, vegyen olyat, ami nem vízálló. Ezt akartad mondani? Teljesen logikus :DDD Az meg h egy elvetemült belerak egy M9et, vagy egy i6-it egy pohár vízbe, és bírja x percig, ne legyen már mérvadó. Ennyi erővel a Sonynál is rengeteg készülék igenis bírja azt a 1,5 métert, és persze sok nem. Én a vízállóságot nem úgy fogom fel, h akkor megyek és megfürdetem, hanem tudom h nem porolódik, és tudom h nem ázik be eső esetén a kijelző széle, mint a nővérem telefonján :U

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel, Tibi

(#55) Csapoati válasza babkukta (#54) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ezért írtam azt is, hogy mennyire kéne leesnie az árának belátható időn belül, hogy jó vétel legyen. A jelenlegi árával nem tudnám senkinek sem ajánlani, még Sony-fanoknak sem (Z3C...).

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#56) leslien válasza Csapoati (#55) üzenetére


leslien
nagyúr

azért a kamerája szépen oda ver a Z3 nak...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#57) Csapoati válasza leslien (#56) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nekem tesztképek alapján semmivel sem tűnik rosszabbnak a Z3C kamerája.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#58) Wapmester válasza Tigerclaw (#53) üzenetére


Wapmester
senior tag

a cég nem ígért semmit csak reklámozta, hogy víz alá is lehet menni vele, nem ígérte soha, hogy egyik telefonja sem fog beázni, épp ezért a beázott telefonok garanciális cseréjét sem vállalta soha csak azt amiről megállapították,hogy nem user error miatt ázott be, ha garanciálisan cserélt volna minden beázott telefont, akkor minden ütött kopott sony telefonnal szaladtak volna a víz alá hogy újat kaphassanak, pontosan ezért a sok felháborodott rosszul értesült felhasználó miatt változtatta meg a sony az álláspontját így már a leírásban szerepel, hogy a sony nem ajánlja a vízalatti haszálatot. Ez kb. olyan mint a gorilla glass esete, a gyártó reklámozza, hogy nem karcolódik, ellenáll az ütéseknek, aztán a valóságban megy a fólia és védőtok biznisz mint az állat, mert karcolódik és könnyen pókhálósra törik.

[ Szerkesztve ]

(#59) divid4 válasza babkukta (#54) üzenetére


divid4
csendes tag

Igen ebben egyetértek, hogy egy nívós oldalnak a tesztje egy telefonról tud rossz és jó visszhangot is kelteni. Egyébként szerintem is javítva lesz ez a szoftveres dolog, többek között a formázás, ha egyáltalán tényleg ez a telefon hibája, de én nem hiszem.

(#60) Elementh


Elementh
aktív tag

Sztem jó a cucc ,venném is,de most nem aktuális.. De karácsony táján sztem jó vétel lehet.. Bár ha a szervízben lévő telefonom helyett ilyet ajánljanának fel z3c helyett,nem mondanék nemet :)

(#61) Rusi


Rusi
senior tag

Srácok, a szoftveres problémákra és a memóriakártya törlési dolgokra reagálva egy fontos dolgot kihagytatok. Ez a telefon az XXL GSM polcáról érkezett hozzánk, tehát nem prototípus, meg ilyen-olyan szoftveres darab. Ezt a konkrét darabot bármelyikőtök megvásárolhatta volna, akár már a teszt előtt. Mellesleg a beköltözésem előtt csináltam rajta egy gyári visszaállítást, de alapvetően a tesztkészülékeket mi bontjuk ki a dobozból, de legalábbis mi kapcsoljuk be elsőként. Nekem egyébként is szokásom, hogy ha nem a beállítási varázslóval indít, akkor resetelem, még mielőtt a SIM-et beletenném. A memóriakártyához meg annyit, hogy a 16-os Samsung előtt egy 4 gigás SanDisk-et használtam, az kb. 6-7 éven keresztül volt tesztkártya (kb. 200 készülékben biztos járt), a mai napig semmi baja. Továbbá a kártyáról az adatok tűntek el, de magát a kártyát bármilyen más eszköz felismeri, az M5 pedig nem (illetve hibásnak jelzi és formázni szeretné).

Ja, és amúgy tényleg jó telefon volna, a kártyás dolgon kívül a nem túl erős akkut, meg a kissé magas árat lehet felhozni ellene.

Videónál nincs 120 fps, csak sima 720p 30 fps mód.

[ Szerkesztve ]

Mobilaréna (2010-2017)

(#62) Lirion válasza Rusi (#61) üzenetére


Lirion
addikt

Ettől még a kártyás probléma lehet egyedi eset. Nem általános dolog, hogy a telefon csak úgy törli a kártya tartalmát. Nyilván ez bárkivel előfordulhat, de ezért van a garancia.

[ Szerkesztve ]

(#63) Csapoati válasza Lirion (#62) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Mondjuk a hajamra kenhetem a garit, ha a fontos adataim/képeim/akármijeim elszálltak.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#64) Tigerclaw válasza Wapmester (#58) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azzal hogy beírja a specifikációba az IP fokozatot kijelenti hogy a telefon megfelel annak a szabványnak, de ha mégis beázik a telefon, az IP limiten belül használva, akkor mossa a kezeit. Emellett mindenhol kiemelik, hogy "Waterproof".

Sony’s new policy including: “Remember not to use the device underwater” and “The IP rating of your device was achieved in laboratory conditions in standby mode, so you should not use the device underwater, such as taking pictures.”

Szóval az IP vizsgálatot csak laborban standby módban végezték el egy új készüléken...mert ugye a telefonnak a standby mód a fő használati módja. Ennyi erővel XY autónak a fogyasztása 1 liter, mert a vizsgálatot alapjáraton végezték a parkolóban állva.

Másik idézet a Sony-tól:

"Sony devices that are tested for their waterproof abilities are placed gently inside a container filled with tap water and lowered to a depth of 1.5 metres. After 30 minutes in the container, the device is gently taken out and its functions and features are tested.”

Tehát a telefont a test során gyengéden elhelyezik egy csapvizet tartalmazó tartályba és leengedik 1,5m mélyre, majd 30 perc után gyengéden kiveszik a vízből és kipróbálják.

A víz alatti fénykép készítés meg videózás persze belefért a reklámfilmekbe, csak utólag szóltak, hogy ja az csak reklám volt, otthon ne próbáld ki.

Ezen az oldalon elég jól összeszedték, hogy mi volt is mire változott a Sony álláspontja a témában: [link]

Érdemes lenne lefordítani, akár a mobilarénába egy cikknek az egészet.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#65) #16514048 válasza Tigerclaw (#64) üzenetére


#16514048
törölt tag

"Ennyi erővel XY autónak a fogyasztása 1 liter, mert a vizsgálatot alapjáraton végezték a parkolóban állva."

Sajnos pont a fogyasztásteszteken is jellemző ez a hozzáállás, nem olyan körülmények között tesztelik, mint ami a valós használatnak megfelel, jellemzően ezért is nem tudják teljesíteni a gyári adatokat az autók. Egyébként igazad van.

[ Szerkesztve ]

(#66) Roberto76


Roberto76
tag

Már bocs, de ez a teszt nem sokat ér.
Nekem nem a telefonnal van a bajom, hanem a teszttel. Nem akarom pontról pontra végig taglalni a kifogásaimat, csak megjegyeztem. Az, meg hogy a telefon törölte az SD kártyán az adatokat, és ezért a teló a hibás …. no comment.
Tisztelet a kivételnek, de a hozzászólók többsége, meg a röhej kategóriáját súrolja.

Lassan 3. éve használok Xperia V-t. Soha nem ázott be, simán használtam vizes körülmények között. (lemostam, esőben, hóban, strandon stb.) Igen, nem csúsztam le vele csúszdán, nem úsztam vele, stb. Csak úgy használtam, ahogy elvárható tőle.

[ Szerkesztve ]

(#67) Abydos86


Abydos86
újonc

Üdv,én nem mondanák le ilyen könnyen a telefonról ha nem muszály, azt szeretném kérdezni hogy a 2 gyanús hibánál( akku töltés kiirása és memória kártya törlése) meg volt győződve arról hogy ezek egyedi vagy széria hibák-e vagy sem, amennyiben nem akkor nem tartom méltányosnak a cikben való feltűntetésüket, szerintem ez a 2 hiba elég gyanús legalább is nem nézem ki a sonyból hogy ez széria hiba legyen. Meggyőződés alatt értem hogy megér egy telefont hogy a többi is ilyen-e vagy sem, esetleg egy másik példályt kérni ez helyett nem tudom mik a lehetőségek.

(#68) babkukta válasza Tigerclaw (#64) üzenetére


babkukta
senior tag

én leginkább arra lennék kíváncsi, h hol is megy be a víz? Az ajtócskákon? Mert a mostani sztenderd alapján egyre kevesebb ajtó van rajta, és átmennek a belső tömítésre, ami praktikusabb, csak a kérdés, mennyire hatékony? Ha az ajtó enged, akkor ha nem lenne ajtó, akkor nem ázna be? Vagy máshol szivárog be a víz? Azt ne felejtsük el, h azért a víz igen könnyen bejut bárhová, elég komoly összeszerelés kell ahoz, h tényleg minden készülék tökéletesen illeszkedjen. Ezt szerintem egyik gyártó se tudja garantálni, max az, akinek egy szelet alutömbből van kiesztergálva a teló.
Persze itt jön a másik probléma, h mi van ha pont az illesztés miatt ázik be? Itt lép életbe a garancia, amit vállalnak, és itt szerintem nem a magyar Cordonból kell kiindulni, mint "szerviz". Szerintem csak itt sikerült egy ilyen lúzer bandát kifogni, a legtöbb helyen normálisan megnézik, h tényleg a felhasználó hibás e, vagy a gyártó.
Kíváncsi vagyok, h a Z5 sorozat mennyire lesz beázós

Üdvözlettel, Tibi

(#69) janeszgol


janeszgol
félisten

A hírek alapján fellelkesedtem, aztán a teszt lenyugtatott. Ez a telefon nem érdemelt plecsnit. Mostanában egyre jobbak a cikkek, úgy mond igazságosabbak.
Akinek ez a kamera jó, az nem tudom mit nézett. Persze ha nem nagyítunk bele, akkor kiváló a képminőség. Csak akkor mi a f*sznak a 20 megapixel, meg a szoftveres javítások leprogramozása?
Túlságosan mos a kamera. Sosem tesztelik le Sonyék? Mert szinte mindig ez a hibájuk.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#70) Roberto76 válasza babkukta (#68) üzenetére


Roberto76
tag

+1 :)

(#71) Abydos86


Abydos86
újonc

Aki az áron ki van akadva azt nem értem, amellett hogy ez kezdő ár, ami hamarosan lejjebb megy, idővel benéz 100 alá is, arról nem is beszélve hogy ez a telefon 2 simes, és sokakat (köztük engem is) az 1 simes érdekelne, az olcsóbb lessz kicsit és elvileg az akksija is tovább kéne hogy bírja.

(#72) Roberto76 válasza janeszgol (#69) üzenetére


Roberto76
tag

Nos, szerintem előtt nézzél körbe a neten, hogy milyen képeket és videókat lehet lőni az M5-el.
Ez csak egy kiragadott példa: [link]

Továbbá ajánlom mindenkinek, hogy nézzen meg 10-15 videót a neten, mielőtt véleményt mond róla.

[ Szerkesztve ]

(#73) Paul119


Paul119
addikt

M4 aquam eléggé sűrűn melegszik, ahogy a z is tette de az sd kártyát egyik sem vágta haza, XXL gsmtől meg inkább ockodok mikor teljes árat fizettem a készülékért és csak a csupasz telefont kaptam..(hirdetés szerint minden tartozék járt hozzá) kitudja honnan kukázták ki ezt az M5 aquat is

[ Szerkesztve ]

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#74) Örni válasza Rusi (#61) üzenetére


Örni
senior tag

Ez furcsa, Sony hivatalos specifikációknál ez van:

Timeshift video
Timeshift video mode captures high-speed clips at 120 frames per second. Use the intuitive Timeshift video editor to select and slow down one or multiple sections of your clip.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#75) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Vagy M4 Aqua vagy valamelyik Z3 (Compact) is csinált nálunk ilyen memóriakártya letörlős, hibás dolgot...
Ejnye-ejnye, Sony! :(

Samsung Galaxy A54

(#76) Tidzsimon válasza Wapmester (#26) üzenetére


Tidzsimon
őstag

Akkor szerencsés, vagy én már több készüléken láttam ilyet, bár csak újabb toltofejjel.
Szvsz hardverben kb z3, kamerában ramban viazont jobb. Lehet ezt venném z3 helyett

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#77) Rusi válasza Örni (#74) üzenetére


Rusi
senior tag

Basszus, igazad van, nem a sima videóbeállítások között, hanem teljesen külön üzemmódként van benne a lassított felvétel. Elnézést, tényleg VAN benne ilyen, és tényleg 120 fps.

Egyébként nyilván nem azt írtam le, hogy feltétlen szériahiba lenne az M5-nél mondjuk a hibás akkukijelzés. Ráadásul elsősorban szoftveres hibára gyanakszom (ami viszont ugyanakkor szériahiba is lehet, mivel a szoftver nem különbözik egy másik példányon sem). Viszont mégis hogy győződtem volna meg róla, hogy csak ez az egy darab hibás? Kérjek még 5-10 darabot az XXL-től (vagy adott esetben a hazai képviselettől), aztán használgassam azokat is 1 hétig, hátha ott nincs ilyen hiba? Ezek a dolgok igenis kínosak, egyetlen darab esetén is, főleg 130 ezres ár mellett. És egy Sony-tól azért hadd várjam el, hogy képesek ilyen bakik nélkül lerakni az asztalra egy szoftvert. Mert ha egy 30 ezres noname kínai szutyok csinál ilyeneket, az szintén kínos, de a világ egyik legnagyobb szórakoztató elektronikai cége talán komolyabb ennél. Természetesen tudom, hogy a többi nagynál (Samsung, Apple stb.) szintén vannak szoftverhibák, csak ez az akkujelzéses dolog finoman szólva sem mehet(ne) át semmilyen ellenőrzésen. Ha én feltöltök csutkára egy telefont, akkor az ne 90%-kal kapcsoljon be utána, ezzel rontva az amúgy sem túl extra üzemidőt. No meg visszafele is igaz, ha lemerül 18%-ra, aztán a töltés elindulásakor már 30%-ról kezd, ne már.

Mobilaréna (2010-2017)

(#78) Örni válasza Rusi (#77) üzenetére


Örni
senior tag

Na az jó hír. Le tudnád majd tesztelni? Amiket láttam felvételeket, olyan interpoláltnak tűntek, mintha nem 720p lenne.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#79) Tidzsimon válasza Rusi (#77) üzenetére


Tidzsimon
őstag

Holnap kipróbálom. A munkahelyi töltővel csinált ilyet nekem a mostani teló is( XL) , de az itthonival soha. E4 is de az is csak bizonyos töltővel. Persze ez nem kifogás elméletileg minden töltővel mennie kéne. Az XL a sajátjával olyat is produkál, hogy a menü vibrál, ha érintem a képernyőt, itthoni töltővel nem.

[ Szerkesztve ]

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#80) babkukta válasza Rusi (#77) üzenetére


babkukta
senior tag

"Ráadásul elsősorban szoftveres hibára gyanakszom (ami viszont ugyanakkor szériahiba is lehet, mivel a szoftver nem különbözik egy másik példányon sem)" - na igen, ezt a mondatot lehetne boncolgatni. Ugyanis ugyanazon típusú készüléken ugyanaz a szoftver nem ugyanúgy fut/futhat :K Szerintem hallottál már te is olyat, h több készüléken ugyanaz a szoftver fut, mégis vkinek jó, vkinek nem. Most természetesen nem akarok arra hivatkozni, h a Sony biztos h nem cseszett el semmit, mert elcseszhetett. Viszont nem kizárt, h egy másik példány pl semmi ilyen hibát nem generál, és ugyanez a szoftver van rajta. Sőt, lehet h az általad teszteltnek hardveres baja is lehet. Ahol ilyen hibák jönnek ki, mint pl az SD kártyás akció, és több ilyen bug, szerintem érdemesebb lenne még1 készüléket tesztelni, mert ez így nem ad megfelelő képet a készülékről, sőt, olyan negatív dolgok vannak benne, ami lehet h több 100 készülékből 1et érint.
Szerintem te magad is kíváncsi lennél arra, h tényleg jelentkezik e egy másik készüléken az általad leírt hiba, vagy tényleg jellemző az összes jelenlegi M5re az aktuális sw verzióval.
Mindenesetre véleményem szerint a teszt így erősen ferdít. Próbálj ki egy másikat, és nem kell 10-20 db :K Ha annál is fellép ez a hibajelenség, akkor van mire alapozni a negatív dolgokat, de nincs kizárva az sem, h tényleg 1000ből 1 ilyen, és a többi tökéletes

Üdvözlettel, Tibi

(#81) Abydos86


Abydos86
újonc

Meggyőződés alatt legalább 1 telefonhívást a partner(ek) felé hogy a többi eladott példányt hozták-e vissza ilyen hibával, szerintem aki ilyet vesz és ilyen hibát tapasztal az biztos visszaviszi, esetleg egy cserét kérni ehelyett mert ez feltételezhetően hibás(ha van rá mód), persze ettől még gáz hogy a sony kiad ilyet a kezéből, de nem olyan kis hiba hogy tisztázatlanul hagyjuk.

(#82) Wapmester válasza Tigerclaw (#64) üzenetére


Wapmester
senior tag

Természetesen laboratóriumi körülmények között végzik a teszteket ahogyan minden gyártó, ugyanígy az akku teszteket és törés teszteket is laborban végzik ezen vagy felháborodva? Jogosan reklámozta a sony vízalatti kamerázós videóval mivel az ip védettség miatt képes rá, de sok ember mindenféle sós vagy egyéb vízbe bevitte így nem garantált hogy nem ázik be ráadásul ha mélyebbre mentek vele szintén user error, véletlenül semmi sem kap ip minősítést, annak meg kell felelni, de te adnál garanciát ilyesmire? Egy halom agyhalott bemegy vele a forró vizes medencébe vagy mélyre sós vízbe persze hogy beázhat aztán sír a szájuk és még cseréljék is garanciálisan? Ha úgy ázik be hogy betartottad az ip védettségnek megfelelő szabályokat és úgy ázik be akkor jogosan lehet vinni hogy megállapítsák a rendeltetésszerű használatot és cseréljék. Mindig el kell olvasni az ilyen vízálló dolgokról az összes információt, nem csoda, ha a sony megunta a sok beázott telefont és már nem ajánlja a víz alatti használatot, mert az emberek nem képesek elolvasni a kézikönyvet, az emberek nagy része azt sem tudja mi az ip védettség csak látták a reklámot és összevissza mentek a telefonnal a vízbe ész nélkül.

(#83) akosxyz


akosxyz
senior tag

Nem rossz, nem rossz :) bár nekem az előlapi kamera nem tetszik.

(#84) Tigerclaw válasza Wapmester (#82) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem a Labor a lényeg, hanem hogy a teszt annyiból állt, hogy standby módban óvatosan berakják a vízbe, majd óvatosan kiveszik, a reklámban meg az látszik, hogy víz alatt aktívan használják. A Sony meg utólag megtiltja, hogy víz alatt használják a telefont.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#85) Rusi válasza Abydos86 (#81) üzenetére


Rusi
senior tag

Nem nagyon hozhattak vissza, mivel szinte az összes esetben amint felbukkan egy újdonság, gyakorlatilag az első darabot mi kapjuk meg. Márpedig az iPhone és Galaxy S modelleken kívül a többi újdonságnál elég ritka, hogy sorban állnak az előrendelések, mivel sokan nem is ismerik az adott készüléket vagy legalábbis szeretnek róla valami információt olvasni, mielőtt megvennék. Főleg úgy, hogy 100 ezer feletti árszintről beszélünk, ami azért kicsit sok lenne "tanulópénznek". Amúgy ha már a szoftverhibákról diskurálunk, valahogy még senki sem emlegett azt, hogy miért teljesít ennyire gyengén a benchmark programokban. Tudom, hogy nem mindenki bukik erre és alapvetően a valós körülmények közötti teljesítményével elégedett voltam, de azért elég aggasztó a különbség, noha egy elég izmos, felső-közép szintű hardvert válogattak össze.

Mobilaréna (2010-2017)

(#86) Wapmester válasza Tigerclaw (#84) üzenetére


Wapmester
senior tag

Ugyanígy teszteli minden gyártó, mit gondolsz, hogy a fejlesztők szaladgálnak vele óránként az uszodába s amíg letesztelik a gyártósor állni fog? Ne vicceljünk már. Samsung sem vállal a vízálló telefonjaira garanciát. A sony nem tiltotta meg a vízben való használatot, hanem nem ajánlja pont azért mert a laboratóriumi körülmények teljesen másak lehetnek mint a valódi használat, csak ott cseszték el hogy hamarabb kellett volna ezt írják a kézikönyvbe, mivel sok ember tévesen ítéli meg az ip védettséget. A lényeg ha véletlenül leöntöd nem ázik be, vagy esőben is telefonozhatsz stb.

(#87) moleculez


moleculez
veterán

Na ezért szoktam írni minden szivárogtatáshoz, mikor már a specifikációs táblázatra is megy a fapfap, hogy egy telefon nem csak hardverekből áll... Ezért, mert ez egy teljesen korrekt teló lehetne, ha nem a Sony csinálja. Ilyet egy a nevenincs kínai cégek sem eresztenek ki, a Sonytól meg ez kínos nagyon.
De legalább nem nagyon tularazott, a hardvert tekintve korrekt az árazás.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#88) Kékes525


Kékes525
félisten

Tudásához képest nagyon drága. Az audio része a legjobb.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#89) FATtila78


FATtila78
tag

Na, igaz, hogy ez a 25. tökegyforma Kávaszörnyeteg Sony 130.000 ezres "középkaegóriás" telefon az elmúlt években, de legalább ennek végre nem horror-kamerája van. Lassan a Sony is fejlődik!! Pár év, és 90ezerért is hozzák a Nexus4 szintjét..

MNDNT TD PPLFN MGMNDMBR

(#90) Csapoati válasza Rusi (#85) üzenetére


Csapoati
nagyúr

S akkor még ott van az akksiszint kijelzésével kapcsolatos probléma is. A fanok mondjuk mindent ki tudnak magyarázni, de ezek így együtt a magas árral szerintem teljesen jogossá teszik, hogy nem kapott semmilyen plecsnit.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#91) leslien válasza Csapoati (#57) üzenetére


leslien
nagyúr

ezt nem tudja egyik előző Z sorozat sem... volt Z3 telom...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#92) Tigerclaw válasza Wapmester (#86) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ezzel nincs gond, csak akkor alacsonyabb IP védelmet kell rá tanúsítani. Az IP egy nagyon fontos ipari tanúsítás, amit mindenhol komolyan vesznek, mert komolyan kell venniük. Kültéri eszközöknél, vagy szennyezett, vizes, vízpárás, poros környezetben, hajókon és hasonló helyeken az IP szabvány alapján választják ki az összes berendezést, kapcsolódobozt, rengeteg dolgot. Minden eszközt úgy kell tesztelni, ahogy azt használni fogják, sőt stressz tesztnek gyorsított öregítésnek is ki kell tenni. Egy berendezésnek nem csak dobozból kivéve kell tudnia az IP védelmet pár percig, hanem 2 év múlva is a szokásos használata közben. A telefonnál nem a stadby mód amiben használják az emberek, ráadásul ha megtiltják a víz alatti használatát, akkor ne forgassanak arról reklámfilmet. Itt hibázott a Sony is és az a cég is, aki kiadta IP68-ra a tanúsítást ilyen életszerűtlen vizsgálat után.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#93) dragonfx válasza Wapmester (#58) üzenetére


dragonfx
veterán

ez elég szomoru le van írva feketén fehéren meddig mennyire lehet víz alá rakni.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#94) dragonfx válasza Rusi (#61) üzenetére


dragonfx
veterán

hát igena sandisk az sandisk... :R
a samsung már annyira nép tömeg kommersz cuccokat gyárt annyi féle fajta modellel nem csoda hibák becsúsznak én sem akarom elhinni a telo a hibás...
pc.re kötve formázva is ezt csinálta?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#95) dragonfx válasza #16514048 (#65) üzenetére


dragonfx
veterán

20 fok hüvős idő(=jobb égés) nó szél no kátyú 1 ember nuku cucc ....stb

ez a vízállóság kb gyakorlatban ugy müxik hogy ha véletlen elázik a zsebedben esőben vagy beleesik a klotyoba medencébe..stb..és kiveszed azonnal akkor nem lesz kuka mint a többi de az folyamatosan állandóan víz alatt használják határértéken azt nem bírja ki egyik se....
kollégám is 1x játszott a z3mal azota nem merte kiprobálni :DD

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#96) jonnyjoker01 válasza dragonfx (#95) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

En Z Ultraval fotoztam, hasznaltam viz alatt huzamosabb ideig is. Semmi baja nem lett, valoszinuleg szerencses voltam :) Mondjuk 6 honap utan lejott a tomitogyuru a microusb ajtorol szoval azota nem vittem vizbe.

Üdv. Johnny

(#97) Lirion válasza Tigerclaw (#92) üzenetére


Lirion
addikt

Az a baj, hogy az ajtócskák a nyitogatás miatt bekoszolódnak és egy idő után nem fognak rendesen zárni. Az egyszeri júzer nem fogja hetente alkoholos vattával törölgetni az ajtócskákat, hogy jól záródjanak, hanem csak fogja és bevágja a klóros medencébe, amiről egyébként korábban is le volt írva, hogy a klóros vízben sérülhetnek a tömítések és beázhat. Ha az autódban elkopnak a fékbetétek és nem cseréled ki, akkor a gyártó a hibás azért, mert a kétszeresére nőtt féktáv miatt balesetet szenvedsz?

(#98) Elementh


Elementh
aktív tag

1. Ún. sufnigsm ár ez,általában nem szokott mérvadó lenni,vagy újabban igen? De mondjuk lehet mérvadó,egy ilyen hw-rel szerelt telefont mennnyiért adjanak?
2. Másik sd-vel is ki lehetne próbálni sztem
3. Akku kijelzés probléma volt nem egy a fórumban,ettől független lehet,hogy maga az akksi a gáz
4. Valószínűleg hamarosan jön rá az 5.1,sztem javítani fogja az üzemidőt,ha nem az akksi a ludas

A káva és fotó témához nem írok semmit inkább,sokan itt állandóan ezen lovagolnak. Persze ilyen márkájú telefonjuk nem volt,vagy a hírhedt sp,ami felett jócskán eljárt az idő..

(#99) #09908736 válasza Lirion (#97) üzenetére


#09908736
törölt tag

Rossz hasonlat, mert az autógyártó előírja a kötelező karbantartást.

(#100) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Érdemes lett volna kipróbálni egy másik memória kártyával...

valami

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.