Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) apatyas


apatyas
Korrektor

Hatalmas méretű cucc, jócskán nagyobb, akár még duplaakkora is lehet mint a Hawaii 6*10^9 tranzisztora!
Ha arra gondolok, hogy TSMC és új node és gyártási nehézségek.. hát, hajrá!

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#2) osztraksajt válasza apatyas (#1) üzenetére


osztraksajt
őstag

Gondolom tudják mit vállaltak és mennyiért vállalják. :DDD

A szervereknél maga a proci ugyan jelentős tétel, de teljes életciklus összköltségére vetítve jelentősen többet elbír árban mint pl egy desktop proci, az Oracle kapcsolt szolgáltatásaiból származó hátszeléről nem beszélve, annyira ráoptimalizálnak hogy bármit agyonver teljesítményben és ugye tudnak is ezzel egy kicsit játszani hogy a konkurens hardverektől mennyire húzzon el. És ugye az Oracle sem egy sima adatbázis-kezelő már régen, nem olyan könnyű átnyergelni másra ha már van egy beállt rendszer és csak skálázni kell az igények növekedésével. Szerintem a legtöbb rendszergazda lázálmaiban jön elő hogy a főnök benyit egy reggel hogy akkor a teljes adatbázist átmigráljuk másra. ;]

Szóval szerintem egy komolyabb selejtarányt és árat is be tudnak vállalni ezek miatt.

(#3) Kékes525


Kékes525
félisten

Tízmilliárd tranzisztor. Hatalmas mennyiség.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#4) halkow


halkow
őstag

Kíváncsi lennék egy antutura :DDD

Alcatel onetouch idol2s the king

(#5) Peter13


Peter13
senior tag

Brutális.

Viszont tetszik, hogy végre megint egy proci, ami "csak" proci. Ma reggel pont azon morfondíroztam, hogy elnézegetve a mostani asztali, mobil és ultramobil központi egységeket, a processzormagok csak egy kis töredékét teszik ki a lapkának, a túlnyomó többségén pedig az integrált VGA terpeszkedik (ami azért vicces: lassan helyesebb lenne az "integrált VGA" helyett az "integrált CPU" kifejezés). Arra gondoltam milyen jó lenne megint egy olyan CPU, ami nem akarja magát megerőszakolni és VGA is lenni egyben, és a rendelkezésre álló helyet csak processzormagokkal töltenék ki (vagy hagynák hogy zsugorodjon a CPU, ez sem lenne éppen hártány). Erre tessék :)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#6) szabyka95 válasza halkow (#4) üzenetére


szabyka95
őstag

De elobb be kell rakni a hutobe :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.