Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Kicsit olcsóbb... :)

Én is küldtem néhány üzenetet facebookon, viszont sms-t egyet sem

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2) Sub-ZeRo válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igen, olcsóbb.

Én kb 1 sms-t küldtem el, a többi mail formájában ment el. Az sem sok, néhány darab.
Ja és fészem meg nincs. ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3) Szokenesz


Szokenesz
senior tag

De azért az nem semmi, hogy hogy meg lehet fektetni szilveszterkor bármelyik szolgáltatót. :DDD

(#4) enginev3.0 válasza Szokenesz (#3) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hát igen, emlékszem mikor próbáltunk smst írni meg telefonálni, de szolgáltató terhelt volt, és semmit nem bírt :DD
na ez lassan megszűnik azt hiszem

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5) negyedes válasza Sub-ZeRo (#2) üzenetére


negyedes
addikt

Jap nálam is mail volt a családnak. :K

enginev3.0 ja ja, a régi "szép" idők. lassan 9 éve van mobilom,még emlékszem régen újévkor csak 2 után mentek az üzeneteim el,de tavaj már azzonal,akár 00:01-kor.

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#6) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

A szilveszter az érdekes, mikor írsz sms-t éjfélkor és kb reggel 8-9-re ér oda, ezért szoktam inkább hívni, nem azzal szórakozni, hogy kinek küldjek...meg persze a fb-n mosmár egyszerűbb...

essexboy

(#7) lapa


lapa
veterán

remélem szilveszterkor túlterhelődik és soha többet nem sikerül újraindítani.

(#8) Syl válasza lapa (#7) üzenetére


Syl
nagyúr

:C

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Én kitettem egy karácsonyi zenét. És aláírtam hogy "Kellemes karácsonyi ünnepeket mindenkinek". Ezzel el is van intézve a dolog. Fent vagyok, de minek az jó kérdés. :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#10) fecg21


fecg21
aktív tag

Az sms leáldozóban van, mms-t én például még sohasem küldtem, pedig már az idejét se tudom mióta van telefonom. Az mms kb olyan elterjedt lehet mint a videotelefonálás, bukta....

(#11) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Jah nekem is fura volt hogy régebben karácsonykor folyamatosan hisztizett a telefon hogy sms jött, aztán az elmúlt 2-3 évben semmi, mindenki fészbukker lett és ott írt..
Jól tették, spóroltak az aksi élettartamával ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#12) buherton


buherton
őstag

Szégyen gyalázat :( . Így tönkre vágni a hangulatot. Én nem küldtem sem sms-t, nem írtam f@szbukon, én képeslapot küldtem.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#13) Apollyon válasza buherton (#12) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A facebookot többen használják mint az e-mailt... Vagy postai, papír alapú képeslapra gondoltál? ;p

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#14) Sub-ZeRo válasza Apollyon (#13) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem elektronikus képeslapot küldött.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#15) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Én maradtam a jó öreg e-mailnél. :)

(#16) buherton válasza Apollyon (#13) üzenetére


buherton
őstag

Postai papír alapú hagyományos bélyeges képeslapra gondoltam :) . 115 huf (80 a bélyeg, 35 a képeslap) / képeslap küldés.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#17) gerilee


gerilee
aktív tag

Hmmm. Érdekes. Aki fontos nekem annak én személyesen kívántam Boldog Karácsonyt. Aki meg nem fontos...

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#18) Keem1 válasza gerilee (#17) üzenetére


Keem1
addikt

... annak azért dobtam egy Facebook üzenetet, mégiscsak karácsony van.

Ne haragudj, de a mondandód eleje pont illett hozzám is, csak kiegészítettem a végét a saját verzióm szerint :)

(#19) elistvan


elistvan
senior tag

Nem kérdéses a létjogosultsága, több szempontból is: -A posta szerintem irreálisan drága
-azonnal célba ér - szinte ingyen van, és gyorsabb (kevésbé macerás) megírni/elküldeni

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#20) buherton válasza elistvan (#19) üzenetére


buherton
őstag

Kaptál már valaha valakitől képeslapot? Azt ne meséld be nekem, hogy nincs ~ 500 hufod a rokonaidra/ismerőseidre egyszer egy évben. Másik dolog, hogy az ilyeneknél nem az a lényeg, hogy boldog karácsonyt kívánj, hanem a tudat, hogy te vetted a fáradtságot és vettél képeslapot + bélyeget, leültél megcímezni és aztán elmentél a postára bedobni a ládába.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#21) fecg21 válasza elistvan (#19) üzenetére


fecg21
aktív tag

Még annyit hozzátennék, hogy ha elektronikus formában küldesz levelet, jókivánságot-ezekért nem kell kivágni egyetlen egy fát se....

(#22) WonderCSabo válasza fecg21 (#21) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az elektromos áram se a kisujjadból jön, meg a szgép, stb. Persze azért valszeg környezetkímélőbb az e-mail, de az se teljesen az, egyáltalán.

(#23) buherton válasza fecg21 (#21) üzenetére


buherton
őstag

A géphez való anyagokért le kell menni jó mélyre ami sok energia, illetve az egész rendszert el kell látni energiával, ami rosszabb esetben fa tüzeléssel állítódik elő. Szval inkább ne menjünk bele.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#24) Tarkov válasza buherton (#20) üzenetére


Tarkov
csendes tag

ha téged ez megnyugtat hogy megcsináltad akkor hajrá. Nekem tökéletesen megfelel az email és a fb fal is akár.

Mellesleg a facebook a telefon szolgáltatók megmentője ? :D

[ Szerkesztve ]

(#25) Egorov válasza buherton (#12) üzenetére


Egorov
aktív tag

Én is képeslapot küldtem. Kaptam is. Szeretek képeslapot kapni, személyesebbnek érzem. :K

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#26) Syl válasza buherton (#20) üzenetére


Syl
nagyúr

Facebook generáció. Mesélhetsz nekik... :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#27) Tarkov válasza Syl (#26) üzenetére


Tarkov
csendes tag

Szeretem amikor valaki generációról beszél egy olyan dolognál ami még 5 éve sincs illetve igazán népszerű még 3 éve se.

[ Szerkesztve ]

(#28) Sanya


Sanya
nagyúr

aki facebookon köszöntött, azokat töröltem.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#29) gabor85 válasza Sanya (#28) üzenetére


gabor85
őstag

mert?

(#30) buherton válasza gabor85 (#29) üzenetére


buherton
őstag

Tisztelni kellene az embereket. Hasonlóan viselkednék én is ha lenne f@szbukom, mert aki csak így odaveti hogy boldog karácsonyt az el mehet a fenébe.

Az a baj, hogy sok ember nem érti meg, hogy nem a cél a fontos, hanem az odavezető út.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#31) Tarkov válasza buherton (#30) üzenetére


Tarkov
csendes tag

nézőpont kérdése...

Nekem nem az a fontos, hogy abban a tudatban kapjak valamit hogy tudom a másik szívott csak vele és plusz felesleges dolgokat kelett csinálnia érte. Hanem az hogy a szándéka megvolt.

(#32) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a facebook jó.

látni mikor jelentkezett be az illető, tehát nincs az, hogy új száma van (tetejében az sms kézbesítés sikertelen csak napokkal később jön vissza), új emailje van, nem kapja meg. emberek általában időnként be szoktak jelentkezni.
baráti körben kettő kivételével mindenki költözött idén. kettő/négy épp folyamatban.

nagyanyám kapott képeslapot. szépet:). rokonok egy része is. mindenki más e-mail/fb/msn/skype. fene fog azon idegeskedni, hogy eltűnik-e, bírja-e a magyar posta az iramot (nemzetközi küldeményeknél amúgy is egy hét az átfutás).

nem a levél a macera. a teszt a macera, hogy a telefonszám, mail, cím él-e még. ha nem, ki tudja az újat? a facebook szokott.

smsben/képeslapon pedig macerás kapva az alkalmon megérdeklődni, hogy kivel mivan, meg mesélni egy kicsit. mert két ünnep között általában még idejük is van válaszolni. persze, jobb körbemenni sütivel, aki közel van, azzal ezt meg is csináltuk...

lehet szidni, de vannak előnyei.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#33) Sub-ZeRo válasza proci985 (#32) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha nincs facebook ezeket akkor is lehet tudni. Tudod tartani kell a kapcsolatot mail-ben vagy telefonon. Ha valamelyik meg is szűnik egy közös ismerős úgy is megadja a másik előrhetőségét ha nagyon kéri/kéred tőle. Szóval a face-t is lehet hanyagolni ilyen téren. Nekem sincs facem még is tudom ki vel mivan, meg ha szám csere van, akkor úgy is szól mailben, vagy személyesen esetleg az új számról ír,/felhív hogy ez az új számom. A mail cím meg nem változik mindenkinek hetente.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#34) enginev3.0 válasza buherton (#30) üzenetére


enginev3.0
félisten

Szerintem meg az számít, hogy ő Boldog Karácsonyt akart neked kívánni és meg is tette, és ha nem csak megszokásból tette hanem azért mert tényleg a legjobbakat szeretné neked te pedig törölted őt hááát nem is tudom kit kellene törölni

Nekem nincs pénz a kártyámon, mert nem tejjel folyik a méz, és tanuló vagyok, és nincs ösztöndíjam, sem szinte semmilyen bevételem, de még is volt akinek szerettem volna boldog karácsonyt kívánni, akkor mondtam volna hogy bocs, de nincs pénzem sms-re meg képeslapra vagy mi? Én gondoltam rájuk, írtam nekik facebookon, örültek neki, ők is vissza írtak (ott) és mindenki boldog...

Nem értem mivel jobb egy sms mint egy üzenet

Mert ha azt mondod hogy jobb egy képes lap mint egy sms vagy üzenet akkor megértem, de így fogalmam sincs mi a különbség, max annyi hogy az egyik "ingyenes"

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#35) Syl válasza enginev3.0 (#34) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha nincs pénzed képeslapra, sms-re, akkor küldesz e-mailt, virtuális képeslapot. A facebook kiírás olyan jellemtelen, mintha az ablakba tennéd ki.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#36) enginev3.0 válasza Syl (#35) üzenetére


enginev3.0
félisten

Én nem kiírásról beszéltem, hanem üzenetről.

Azt is csak ő látja, meg akinek megmutatja
6-7 embernek írtam üzenetet
a többieknek meg kiírtam üzenőfalra hogy boldog karácsonyt mindenkinek, akit érdekel az írt hozzá hozzászólást, akit meg nem az elment mellette, ennyi.

és akkor még ez is kb ugyan olyan mint egy email vagy virtuális képeslap

Szerk.: hozzátenném, hogy az én korosztályom, szerintem sokkal jobban értékeli azt hogy írok neki üzenetet mint, hogy írok emailt, mert sok ember nem is olvassa minden nap az emaileket, vagy épp nem szeret rájuk válaszolni, míg facebookot mint tudjuk, kb minden nap, minden órában, vagy minden percben (az én korosztályom!! 19... "mindjárt" 20 vagyok) - fiatalabbakról meg nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#37) BonFire válasza enginev3.0 (#34) üzenetére


BonFire
veterán

"Nekem nincs pénz a kártyámon, mert nem tejjel folyik a méz, és tanuló vagyok, és nincs ösztöndíjam, sem szinte semmilyen bevételem…"

Akkor nem te fizeted, hanem Apukád, vagy Anyukád, és mindhármótok nevében megy a lap. Aláírás: Apu, Anyu, Debilpistike

Oszt csók! Látszik, hogy életedben nem küldtél még levlapot senkinek, de még csak a családban sem volt ez szokás, különben tudnád.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#38) proci985 válasza Sub-ZeRo (#33) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

mailben nem mindig, sose tudni, hogy nem olvassa vagy már nem él. telefon... külföldi hívás azért eléggé borsos. barátok olyan 1500-2000kmre vannak, tehát a személyes találkozó létfeltétele a szervezés, és ehhez kell telefonszám (vagy egy ebuddy úgy, hogy szinte mindenki mobilnettel rohangál... sokkal gyorsabb és olcsóbb az smseknél). közös ismerőstől persze a dolgokat be lehet szerezni, de ők is 1500-2000kmre vannak. ír/felhív új számról, ld ismét a külföld. pár percben meg amúgy se lehet annyit elmondani, mint egy-másfél órában át skypeon, vagy ha az nem működik, akkor pár hosszabb levélben.

nem azt mondom, hogy ki kell írni üzenőfalra, az szerintem is picit személytelen (bár fiatalabb generációknál ez se biztos). viszont az üzenetküldést nem látja más, az emailhez képest vannak előnyei.

meg lehetne oldani fb nélkül? meg. macerásabb lenne? általában igen. aki egyébként aktív msn/skypeon, azokkal meg lehet úgy is oldani.

persze úgy, hogy az ember a barátait legalább havonta látja, úgy ez nem probléma, az FB egyszerűen kikerülhető. úgy, hogy szóródnak szét az emberek Európában, úgy már mindjárt más a dolog.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39) hemaka


hemaka
nagyúr

Én nem szoktam már küldeni senkinek sms-t ilyenkor. Max. majd kiírom FB-n a falra, hogy: búék, aztán csókolom. Aki esetleg mégis ír sms-t, annak természetesen válaszolok.

Bár vannak akik elkezdtek búékozni, lehet már alapoznak... :U

[ Szerkesztve ]

(#40) misx


misx
senior tag

Legalább nem lesz terhelt a hálózat. :D
Tavaly fél 1-től kezdett éledezni.

(#41) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Legjobb megoldás: kiírtam a Facebook üzenőfalra a kívánságomat, majd a fontos embereknek elküldtem sms-ben is (kb. 20 db). Ez így korrekt, mert akit fontosnak tartunk, annak írunk, hiszen a kívánságunk eljut a célba akárhol is van, valamint "neki" szól.

B.U.É.K!

(#42) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Nekem nincs fb fiókom maradtam a hagyományos telefonálok esetnél....

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#43) enginev3.0 válasza BonFire (#37) üzenetére


enginev3.0
félisten

Kösz a "debilpistikét" biztos kiérdemeltem

És nem, nem volt szokás képeslapot küldeni (új évkor nem), anyum is meg apum is postás (apum autóval, anyum meg OLK-ban), ettől függetlenül sms-el (ők) én meg msn-en, vagy fb-n elintézzem, szóval nem hiszem hogy csak azért küldenek majd ők családtagoknak, és HAVERJAIMNAK képeslapot, mert hogy én nem tudtam sem sms-t sem képeslapot küldeni saját pénzből

De igen, kifizették volna nekem a képeslapot, csak aztán megnéztem volna, hogy a pl 19-20 éves fiúk/férfiak/kisfiúk (ki hogy nevezi őket) mit szólnának ha másik fiútól/...debilpistikétől egy képeslapot kapnak, hogy boldog új évet, lehet kicsit furcsán néznének rám... aztán pedig jönne tőlük a szöveg, hogy elég lett volna ha írsz egy sms-t vagy üzenetet FACEBOOK-on

De jó tudni, hogy debilpistike címet kapok, csak azért mert nem azt a szokást folytatom ami nálatok van.

Viszont ha fontos lenne a dolog, megkérdezhetnénk azokat, akiknek írtam, hogy örültek neki vagy sem, illetve hogy mennyire volt nagy gond hogy nem sms-t, mms-t, képeslapot, szerelmes levelet küldtem, hanem fb-n egy üzenetet

Még egy mondat...2sms-t kaptam "Boldog új évre" a többi tizenx ember pedig neten mondott jó kívánságokat, és képzeld, örültem neki, mivel gondoltak rám. Tehát ezek után, azt hiszem ők sem sértődnek meg hogy nem küldtem táviratot

-Laci voltam

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.