Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) keIdor válasza QwErTy42 (#50) üzenetére


keIdor
titán

Azok a gepek olyanok is...
DX12 mar kihasznalja az IGP-t is, az meg azert mar durvan elhuz generaciorol-generaciora.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#52) QwErTy42 válasza keIdor (#51) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szerintem ez mindaddig bullshit, amíg nincsenek konkrét tesztek. A dx12 meg nem egy IGP-n fog nagyot dobni, hanem egy dedikált kártyával.
Tartom továbbra is magam ahhoz, hogy 90 ezerért elmebeteg az i5. Annyiba kerültek még 1-2 éve a K-s i7-ek.
Az új generáció nem ad annyival többet, mint amennyivel sokkal drágább.
Mert egy csúcskategóriás 6-8 magos procinál megértem a 250 ezres árakat, mert az tényleg a teteje az asztali vonalnak de itt nem erről van szó.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#53) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Nekem az teszi be a kiskaput így a 2015. évben, hogy 40-50 ezer forintos lapokon, amiknek a felszereltsége, amúgy bőven megfelelő lenne számomra, van összesen 4db. sata csatlakozó.

Nekem pedig legalább 6 kéne, de inkább 8. Na most ezért a plusz 2-4 sata csatiért, meg lehet nézni, hogy mennyit kell még ráfizetni.

Azt is megérteném, hogy drágább valami, na de ennyivel? Meg is lehet nézni, hogy nem nagyon kapkodták el az i5-6600K procikat.

Gyakorlatilag konkurencia nélkül a cpu árak még valahol érthetőek, hisz mondhatják, eszed nem eszed ez van.
Na de az alaplapok ára azért a pofátlanságba csap át. Itt több gyártó is van még sincs igazi ár verseny.

Meg lehet nézni mi lett az olcsóbb gyártókkal, mint az Asrock. Nem a többi "nagy" engedett kicsit, hogy az övét vigyék, hanem az Asrock lapjai lettek egyre drágábbak.

Ha összeesküvés elmélet hívő lennék, most az mondanám, hogy ez bizony gyanús.

Aztán meg megy a sírás-rívás, hogy csökken az eladás, de ilyen formában, hogy is lehet ezen csodálkozni?

És a "legszebb" az egészben, hogy nem lesz mit tennem, nekem sem és másnak sem, ha gépet akarunk venni, fejleszteni, le kell nyelnünk a békát és fizetni.

(#54) djculture válasza antikomcsi (#53) üzenetére


djculture
félisten

Nem csak az intel létezik szerencsére , amd oldalon 12 ezres lapokon is van olyan amin van 6 sata meg minden jó. Ráadásul ami nekem inkább számit a legolcsóbb alaplap is képes a raid-ra, ellentétben az intellel amely chipset szinten mondta meg azt hogy csak minimum középkategóriás chipset tudja a raid szinteket. Annyival nem jobb amennyivel szívatja a saját vásárlóit ez a cég.

[ Szerkesztve ]

(#55) QwErTy42 válasza djculture (#54) üzenetére


QwErTy42
addikt

3-4 év múlva, amikor gépet kell esetleg majd cserélnem, akkor megfogom fontolni az aktuális AMD procikat, mert ha ilyen ütemben drágul az Intel, akkor nem veszek tőlük semmit.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#56) Trava válasza FireKeeper (#16) üzenetére


Trava
tag

Mindent pontosan leírtál.
+1

(#57) bsh válasza QwErTy42 (#55) üzenetére


bsh
őstag

biztos, hogy az intel drágult? :U
6700k: $350
5775c: $366
4790k: $339
4770k: $339
3770k: $332
2700k: $332

(#58) QwErTy42 válasza bsh (#57) üzenetére


QwErTy42
addikt

Egyrészt a forint zuhant történelmi mélypontokra és onnan nem igazán akar kikászálódni.
Másrészt a dollár/euró árfolyam sem kedvez az árazásnak.

Ezekkel a korábbi árakkal nem voltam tisztában. :R

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#59) Dr. Akula válasza QwErTy42 (#50) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Egy irodai gépbe biztos nem. És ma már annak se árt, sokminden GPU-val van már gyorsítva.

(#60) QwErTy42 válasza Dr. Akula (#59) üzenetére


QwErTy42
addikt

Az irodai gépeken nem fut virtualizáció, fotoshop, renderelés, 3d tervezés és hasonlók. Az irodai gépek 90%-án MS Office, számlázó programok, jó esetben valamilyen vállalatirányítási rendszer (pl. Oracle) fut. Kevés user használ komolyabb adatbázisokat (bár azt sem gyorsítja IGP, azok is prociból futnak gyakran 1-2 szálon) amihez kellene egy combosabb i5 vagy i7.
A legtöbb irodában a költséghatékonyságon van a hangsúly. Nem vesznek feleslegesen egy erőgépet, sőt a lehető legtovább halogatják az informatikai fejlesztéseket.

Ha meg valami combosabb kell és zseton is van, akkor nem ilyen i7-tel bohóckodnak, hanem vesznek egy komolyabb brand gépet Xeonnal meg sok rammal és annyi.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#61) Alchemist válasza Dr. Akula (#59) üzenetére


Alchemist
addikt

sokminden GPU-val van már gyorsítva.

Excel..? Word..? ügyviteli- és könyvelő programok? mi az a "sokminden" egy tipikus irodai gépen?

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#62) Dr. Akula válasza QwErTy42 (#60) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Viszont fut netezés, videolejátszás, tömörítés, stb. Lassan már az Abevjava is GPU-val lesz gyorsítva.

// 3D tervezésre melyik igénytelen kft használna iGPU-t Quadro / FireGL helyett?

[ Szerkesztve ]

(#63) QwErTy42 válasza Dr. Akula (#62) üzenetére


QwErTy42
addikt

Net, videolejátszás a mostani vasakon is hibátlanul megy. A tömörítés meg nem egy túl mindennapi feladat és nem is az a jellemző, hogy sok száz gigágat kelljen napi szinten az átlag usernak tömörítgetnie.

Quadrot sem vesz minden kisvállalkozás. Beraknak egy 750Ti-t és vígan elvannak.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#64) Dr. Akula válasza QwErTy42 (#63) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"A tömörítés meg nem egy túl mindennapi feladat és nem is az a jellemző"
Mert a 3D tervezés az az...

"Quadrot sem vesz minden kisvállalkozás. Beraknak egy 750Ti-t és vígan elvannak."
Vagy kiadják bérmunkába és csak a sápot szedik. Kifogást mindenre lehet találni.

Nem véletlenül mozdul mindenki a GPGPU irányába.

[ Szerkesztve ]

(#65) Raysen623 válasza QwErTy42 (#63) üzenetére


Raysen623
addikt

Neked ez a 750Ti dolog csípőből jön? Folyamatosan úgy teszel mintha csak ez az egy VGA létezne, amit tervezésre használnak...Általában egy középkategóriás VGA-t pakolnak be, de láttam olyan helyet ahol a legolcsóbbat, az eredménye meg is lett. Utólag nekiálltak cserélni őket.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#66) QwErTy42 válasza Raysen623 (#65) üzenetére


QwErTy42
addikt

Most mi a bajod azzal, hogy 750 Ti-t írtam? :W
Írhattam volna 8800 Ultrát vagy Ati 7950-et is. Tök mindegy. Akármilyen középkategóriás VGA-t.

Példának okáért van pár teszt, hogy a 770 nem is olyan sokkal van lemaradva a Qaudro 4000 mögött, miközben árban a fele-harmada. De ez már nagyon off.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#67) Dr. Akula válasza QwErTy42 (#66) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Csak a Quadro driver nem megy fel rá. Eddig se a hardveres rész volt benne a fontos.

(#68) Raysen623 válasza QwErTy42 (#66) üzenetére


Raysen623
addikt

Akkor talán azt kellett volna írnod, hogy bármilyen középkategóriás VGA megteszi...Béke. :R

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#69) b. válasza Raysen623 (#14) üzenetére


b.
félisten

Hallod egyszer egy inteles vagy nvidiás hírnél nem böfögnéd oda állandóan az AMD fanatikus hozzászólásaidat, sokkal szebb lenne a világ. Egy intel csúcsprocesszorról van szó,ami valóban most túlárazott, de jelenleg ezek képviselik a számítástechnikában otthonra a csúcsot.kell venni egy 4690 procit 1150 be és akkor ott vagy teljesítménybe ahol kell. Biztos nem fogják elindítani 70 ezres belépő áron, ez a tendencia évek óta. Majd lesznek olcsóbbak is. játékra meg otthonra egy I-5 bőven elég és megeszi az AMD procikat. Unalmas mindig az AMD fan hozzászólásaidat olvasni vagy éppen az inteles / nvidíás lehúzásaidat, pedig már több topikban figyelmeztettek. Nem kell itt szítania feszültséget, mindennek meg van a maga vásárlóközönsége.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#70) Raysen623 válasza b. (#69) üzenetére


Raysen623
addikt

Ezt nem tudom miből sikerült így leszűrnöd, mindenesetre nem semmi fantáziád van azt meg kell hagyni. A #14-es hsz-em meg aztán végképpen nem arra vonatkozott amit te itt felhozol érvként. A feszültséget meg pont te szítod az ilyen megnyilvánulásaiddal, amit egyébként én sem vagyok köteles tűrni...Szóval ha nem tudsz vagy nincs kedved érdemben témához szólni, akkor inkább maradj nyugton úgyis meleg van :K

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#71) b. válasza Raysen623 (#70) üzenetére


b.
félisten

Miből sikerült leszűrnöm? talán abból hogy olvasd vissza az utóbbi idők hozzászólásait tőled bármilyen Nvidia/ intel/Dx 12 cikknél. Kissé unalmas.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#72) Raysen623 válasza b. (#71) üzenetére


Raysen623
addikt

Tudtommal még véleményszabadság van ebben az országban. Vagy már azt is betiltjátok? Jön az egyenvélemény? :W Ilyen alapon bárkinek a hozzászólása unalmas visszaolvasva az elmúlt 1 évre vonatkozóan. Részemről befejeztem. :P

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#73) b. válasza Raysen623 (#72) üzenetére


b.
félisten

Csak a te véleményed messze nem objektív ilyen téren sajnos. mindent vörös színben látsz.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#74) PrinceT


PrinceT
csendes tag

Sziasztok! Nekem itt nem tiszta most teljesen ez a ddr 3, fórumokon eddig azt olvastam, hogy az i5-6600K-val nem fog menni a ddr3, legalábbis a sima. De a lap amibe belerakod meg támogatja? (ASUS Z170-P D3 alaplap) Most én néztem el valamit?:) A válaszokat előre is köszi.

(#75) Acélfarkas válasza PrinceT (#74) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Ezek az új procik egyaránt támogatják a DDR3at és a DDR4et is. Persze vegyesen nem.

[ Szerkesztve ]

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#76) PrinceT válasza Acélfarkas (#75) üzenetére


PrinceT
csendes tag

Hany mhz-ig?ilyenkor eleg ha azt nezem mi van a alaplapjahoz irva? Vagy ugyanúgy tamogatja mint a haswell? Koszi a helpet:)

(#77) PrinceT válasza Acélfarkas (#75) üzenetére


PrinceT
csendes tag

ddr4-2133mhz -- ddr3l 1600, Ezeket találtam eddig amit supportol az i5. Úgy tudom az L-es jelzésű az nem is egyenértékű a simával, de javítsatok ki. És gondolom akkor följebb nem is lehet menni vele 1800+ig ddr 3-ban. Elég necces, hogy ez éri meg jobban vagy a 4690k, nálam kb a RAM a döntő, mivel a ddr4-es felárat már biztosan nem fizetném ki, illetve még nem.

(#78) Dr. Akula válasza PrinceT (#77) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az a low voltage, alacsonyfesz. Ha nincs olyanod (ha lenne nem kérdezted volna mi az :) ), már nem érdemes ezzel szarozni, inkább ddr4. Ha erre nem akarsz költeni, akkor csak vmi régebbi proci jöhet szóba.

(#79) PrinceT válasza Dr. Akula (#78) üzenetére


PrinceT
csendes tag

Köszi az infót! :)

(#80) Acélfarkas válasza PrinceT (#77) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Hivatalosan nem lehet feljebb menni, de amúgy igen. Csak az már tuningnak számít.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#81) FAR válasza QwErTy42 (#35) üzenetére


FAR
tag

igen, TP. a park másik fele Dell, természetesen.meg kell hagyni régi gépek ezek azért. kb 2009-esek.
teljesítményben szinte semmi különbséget nem veszünk észre a napi munka során a Lenovo meg a Dell között.

NagyDOBOZOS PC játékokat keresek - "Say no to online codes!"

(#82) QwErTy42 válasza FAR (#81) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ohó! 2009-ben még majd minden gyártó tudott szuper gépeket csinálni abban a szegmensben. A 2009-es TP-k letagadnák legszívesebben, hogy közük van a maiakhoz.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#83) davidsone


davidsone
addikt

Érdekesek az asus lapok kicsit asrock fíling ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#84) SASA70


SASA70
csendes tag

A Media-Tech Audience HQ hangszórója jól néz ki, nekem hasonló van GENIUS SP-HF360x, nagyon kellemesen szól. :B

"Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyet akkor is, ha hülye vagy."

(#85) icp1970 válasza QwErTy42 (#50) üzenetére


icp1970
senior tag

Igen ezek a proci árak,nagyon lehúzós kategória.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.