Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Szmeby


Szmeby
tag

A sorozatos kémkedési botrányok után még van, aki Lenovot vesz? Nem lenne értelmesebb más márkát reklámozni? Mondjuk egy olyat, ahol még nem derült ki, hogy kémkedne. :)
Ami engem illet, én azonnal lapozok tovább, ahol Lenovot látok. Ha pedig más is így tesz, értelmetlen volt megírni azt az oldalt. Végülis most belegondolva engem nem zavar, legalább hamarabb végzek és több idő jut másra.

Amúgy ez az alaplapos összehasonlítás egész jó irány. Mármint, hagy elindulunk fentről, és kiemelünk néhány kevesebbet tudó, olcsóbb, mégis értelmes változatot.
Ha alaplapot akarnék venni, biztos olyan oldalt keresnék, ahol hasonló módon sorolják fel a cuccokat. Persze sokkal nagyobb választékkal.

(#2) Raysen623


Raysen623
addikt

Szóval felkavarta az állóvizet az új Skylake? De mivel? Netán a horribilis árazásával?! :DDD A 102e fois Asus deszka meg röhögény ezen az áron. Lehet sok minden van rajta, de most őszintén: minek?

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#3) QwErTy42 válasza Szmeby (#1) üzenetére


QwErTy42
addikt

Pedig elég szép arányban vannak ám ajánlások tőlük. A piacvezető/második (kis hazánkban) Asus, második (globál) HP vagy akár a Dell csak szeretne ennyit szerepelni. ;]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#4) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Mit gondoltok az alsó kategóriába mikor lesz DDR4 olyan áron amivel kiszorítja a DDR3-at? 40-50.000-es processzorok mikorra várhatóak?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#5) 4264adam válasza $p@rr0w (#4) üzenetére


4264adam
veterán

Nem tudni, egyébként nehezen fogja kiszorítani mert aki játékra vesz annak bőven jó a DDR3 és mostani procija. Csak Ft-ban drága, USD-ben majdnem egy árban vannak.

(#6) bandras0226 válasza Szmeby (#1) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Ezekről a botrányokról a vásárlók 99%-a nem hallott. Bement az MM-ba és megvette ,,merazazoccsó".

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#7) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

Az a 24-es Acer monitor TN-nel a 135k-s árával nevetséges. Bukta lesz.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#8) Bopez válasza Raysen623 (#2) üzenetére


Bopez
tag

Fognak még esni ezek az árak, ugyan úgy mint a DDR4 esetében is, van hogy heti szinten egy ezressel olcsóbbak... ;)

[ Szerkesztve ]

Bopez felhasználónak 19 pozitív és 0 negatív értékelése van.

(#9) Zedz válasza Szmeby (#1) üzenetére


Zedz
addikt

A Superfishre gondolsz?

(#10) Franklin válasza Acélfarkas (#7) üzenetére


Franklin
addikt

Ez a TN már nem az a TN. Ez 144 Hz-et tud és G-Sync-es. Megvan a célközönsége, nem lesz bukta.

(#11) Stanbacsi


Stanbacsi
tag

Vannak érdekes árak..

(#12) wolfman


wolfman
veterán

Zalman K400G egy igen fasza billentyűnek tűnik! Semmi sallang, vagyis pont tűréshatáron belül.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#13) zed1983


zed1983
őstag

Istenem, ezek az árak az intel részéről gusztustalan, más annyiért vesz gépet. Vagy annyiért sem, remélem hamarosan megbuknak.

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#14) Raysen623 válasza zed1983 (#13) üzenetére


Raysen623
addikt

Addig nem fognak amíg a marketingel meg lehet etetni a zembereket....

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#15) Acélfarkas válasza Franklin (#10) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Lehet hogy Gsynces meg 144 Hz-es, de még így is rohadtul túl van árazva.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#16) FireKeeper válasza zed1983 (#13) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

engem inkább az csesz fel hogy amióta core i* van azóta az intel elhasznált vagy 6 foglalatot, amik teljesen inkompatibilisek egymással. nem hiszem el hogy nem lehetett volna megcsinálni úgy hogy lga1150-be, vagy akár lga1155-be belemenjen a skylake, mondjuk kis előre tervezéssel, de persze akkor nem kéne megvenni a 100ks proci mellé a 100ks deszkát.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#17) Acélfarkas válasza FireKeeper (#16) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

+1

Főleg hogy jó pár éve tényleg csak a foglalatok változnak, de az alaplapon lévő dolgok alig vagy sehogy. Elég csak összehasonlítani azonos gyártó hasonló alaplapjait, amelyek tényleg csak a pocifoglalatban különböznek.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#18) Alchemist válasza Szmeby (#1) üzenetére


Alchemist
addikt

Megfelelő malware leszedés vagy install nulláról megoldja a problémát.
Ha valaki nagyon tart a kémkedéstől, akkor talán a Windows-t is érdemes mellőzni...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#19) dannyl


dannyl
addikt

De miért írsz folyamatosan Z710-es foglalatot???

(#20) keIdor válasza FireKeeper (#16) üzenetére


keIdor
titán

1155 vagy 1156-ba nyílván meg lehetett volna, inaktív lábak mellett. De itt a DDR4 miatt mondjuk akkor is új lap kell. 1150 ami t akár ki is hagyhattak volna.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#21) Szmeby válasza Alchemist (#18) üzenetére


Szmeby
tag

Persze, megold problémákat. Tüneti kezelés.

Ezekszerint neked az teljesen rendben van, hogy aki ismeri a problémát és hajlandó tenni ellene, az ráfordított munkával javíthatja azt. Ahogy az is rendben van, hogy aki nem ismeri a problémát, ebből adódóan tenni sem tud ellene, átverés áldozata legyen. Szerintem nem így kellene működnie a világnak. De hát nem vagyunk egyformák.

(#22) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Embertelen árakon jön a 1151,de ez még csak a bevezető,remélem nemsokára lesz normál áras cucc is,mint a h81,b85....most már csak azon imádkozom hogy a "zen" tényleg üssön,ahogy elnézem a teszteket meg az árakat a 3570k-val elleszek még pár évig... :C :C :DD

Wasabi...

(#23) FireKeeper válasza keIdor (#20) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

jah tényleg, a ddr4-et aláírom, azt marha nehezen lehetett volna megcsinálni (bár halkan megjegyzem, az AMD-nek sikerült egyszerre kétféle memóriát támogatni processzor oldalról), de az 1156-1155-1150 elég indokolatlan volt. de ez inkább off :)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#24) jedis válasza $p@rr0w (#4) üzenetére


jedis
senior tag

"40-50.000-es processzorok mikorra várhatóak?"
Pár hét múlva jönnek az I3-ak ennyiért majd, két mag+HT ! :D :D :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#25) dannyl válasza jedis (#24) üzenetére


dannyl
addikt

Az új i3 is 2 mag lesz?

(#26) 4264adam válasza dannyl (#25) üzenetére


4264adam
veterán

nekem 8 ;]

(#27) Kékes525


Kékes525
félisten

A Raidmax Vortex V3 nagyon tetszik.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#28) Chiller válasza dannyl (#25) üzenetére


Chiller
őstag

Biztos lehetsz benne.

(#29) dannyl válasza Chiller (#28) üzenetére


dannyl
addikt

Csak elgondolkodtam, hogy ha 4 maggal adnák ki, akkor elég sok embernek alternatíva lehetne.

(#30) 4264adam válasza dannyl (#29) üzenetére


4264adam
veterán

"Ha 4 maggal adnák ki" =Létezik, úgy hívják hogy Core i7 (HT miatt)
A 4 magos pentium pedig Core i5 (no HT) ;]

[ Szerkesztve ]

(#31) dannyl válasza 4264adam (#30) üzenetére


dannyl
addikt

Jól van, nem vagyok foggyos, hiába trollkodsz. Csak gondoltam hátha lépünk már ennyit előre, hogy az i-széria 4 magos lesz legalább, a 2 magosnak meg meghagyják a cerkát meg a pentiumot.

(#32) 4264adam válasza dannyl (#31) üzenetére


4264adam
veterán

Sajnálom :)

De nem értem az alternatívakénti elgondolásodat. I5 elegendő játékra I7 munkára, I3 és alatta pedig irodai felhasználásra,HTPC-be. Ha 4 magos lenne az I3, nyugi árazásban ugyan ott lenne mint az I5 esetleg 1-2Mb Chance különbség. Nincs értelme a létének akkor.

[ Szerkesztve ]

(#33) FAR válasza Szmeby (#1) üzenetére


FAR
tag

a melóhelyemen legalább a noti park fele Lenovo. pedig itt lecsekkolják a beszállítókat "etikai" szempontból is.. mondjuk én úgy vagyok vele, ha jó a vas, ill. van garancia és rendes szervíz, akkor nem sokat izgat a híre.

NagyDOBOZOS PC játékokat keresek - "Say no to online codes!"

(#34) sisu2


sisu2
tag

négymagos, négyszálas, 3,5/3,9 GHz-es, szorzózármentes Core i5-6600K

Ugyanaz mint a 4690 K csak drágábban.

(#35) QwErTy42 válasza FAR (#33) üzenetére


QwErTy42
addikt

Gondolom nem Ideapad-ot, hanem Thinkpad-eket használtok. Teljesen más világ a kettő.
Bár számomra meglepő, hogy miért nem Dell vagy HP. Szerintem most lényegesen jobbak, mint a TP-k.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#36) jedis


jedis
senior tag

Szóval innentől a valós négymagos Intel procik 90-től kezdődnek :U Elég borús képet fest azoknak ,akik a jövőben megjelenő DX12-es gamékat akarják futtatni, mivel kb. borítékolható lesz, hogy a legtöbbnek, ( de az AAA-s címeknek 100%-a ), min. 4 fizikai szál kell . Nahh kérem, aki Intellel akar játszani ezentúl, annak mélyen még mélyebben zsebbe kell nyúlni. :K :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#37) djculture válasza 4264adam (#32) üzenetére


djculture
félisten

Ideje lenne már az összes két magos/szálas szrságot kukázni az az igazság.. Mai világba már kezdenek olyan lenni mint 5-6 éve az egy magos celenorok.

(#38) 4264adam válasza djculture (#37) üzenetére


4264adam
veterán

Igazság szerint nem szabad kukázni :)
Aki éppen csak egy netezős gépet akar építeni anyának, mamának? HTPC-be minek erősebb proci?

Barátnőm laptopja most kapott celeron m430 helyett T7200-as procit. Igen 2006-os, netezésre, microsoft word-re, film nézésre nem kell jobb 2,5GB ram mellett Win7-el.

Majd ha a Crome, Office igényli a több magot akkor nem lesz a piacon.

[ Szerkesztve ]

(#39) djculture válasza 4264adam (#38) üzenetére


djculture
félisten

Azért kell mert ég és föld a gép válasz ideje egy feladatnál, nem hiába már telefonokba is 4 mag van. 2 magos telefonok már a low end kategória. Nekem is van 2 magos gépezet itthon ráadásul ssd-vel de érezhetően megtud akadni gondolkozik, pedig van 4 giga ram is. Remélem legkésőbb 3 év múlva az lesz hogy eltűnnek ezek a két magos nyavaják a sülyesztőbe és alap lesz a 4 mag/szál pc vonalon is.

[ Szerkesztve ]

(#40) 4264adam válasza djculture (#39) üzenetére


4264adam
veterán

Ez mondjuk nem éppen így van, de nem akarok háborút indítani. Az LG F6-om nem éppen low-end kategória a 2 magjával :) Mert mit indítasz két magon, hogy nem elég? Sosem fog eltűnni és remélem az optimalizálás lesz előtérbe helyezve most már.

[ Szerkesztve ]

(#41) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

A három billentyűzetből az első eléggé tetszik, bár ha tippelhetnék, akkor olyan, mint az én Revoltecem, ami szintén csak 2 színben pompázik. A műanyag minőségére gondoltam, amik szerintem elég jól kopnak. Igaz, több mint 3 éve nyúzom én is, és nem sok minden kopott még le, viszont a semminél az is több. Ráadásul nem hiszem, hogy nehéz lett volna egy full RGB háttérvilágítást betenni. Többre megyek vele, mint az intenzitással. Egyedül csak a plusz gombokat hiányolom.

A következő sorokon jót kacagtam:

"Az Acer Predator XB270HU két év garanciával 252 000 forintba kerül. Létezik egyszerűbb és lényegesen olcsóbb gamer monitor is az Acer kínálatában. [...] Két év garanciával 134 990 forintért vihető haza."

:C :C :C

Az előző árhoz viszonyítva olcsóbb, bizony, de azért még mindig nem olcsó! :DDD

A merevlemezekhez meg csak annyit fűzök, hogy én inkább vennék 6 darab terrás vinyót, mint egy darab 6 terrásat. Drágább, plusz hővel jár, és több helyet foglal el a házban, de nem bíznék rá egyetlen hardverre sem annyi tárhelyet. Egyszer úgyis a kukában végzi.

gölmétcsül ©

(#42) gerii válasza jedis (#36) üzenetére


gerii
addikt

Eléggé pislogtam így este az ár láttán...

(#43) Móci


Móci
addikt

Brutális drágán indul a Skylake, remélem nem ez fog maradni innentől az irányvonal, különben egy f*s Pentium proci is meggondolandó kiadás lesz ár/teljesítmény szempontjából, az i5 meg 90-ért... eh...
Csak én nem estem hasra ezektől a lapoktól, pláne ennyiért? Vicc.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#44) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"négymagos, négyszálas, 3,5/3,9 GHz-es, szorzózármentes Core i5-6600K"
Az i5-ösök mostantól nem tudnak HT-t?

(#45) bsh válasza Dr. Akula (#44) üzenetére


bsh
őstag

a legtöbb i5-ös eddig sem tudott.

(#46) jedis válasza bsh (#45) üzenetére


jedis
senior tag

Dehogy is nem, csak azt már I7-nek hívják ! :D A mobil CPU-kban vannak olyan I5-ök, amik HT-sak. Asztali szegmensnél én nem tudok róla . :U

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#47) bsh válasza jedis (#46) üzenetére


bsh
őstag

vannak asztaliban is HT-s i5-ök, az alacsony fogyasztásúak, pl. i5 2390t, de ezek csak 2mag+HT-sek. (gyakorlatilag inkább i3 turbo boost-tal és engedélyezett vpro+vtd+egyebek.)

[ Szerkesztve ]

(#48) icp1970 válasza Raysen623 (#2) üzenetére


icp1970
senior tag

Jogos.A Skylake felkavarta a vizet,az árazásával :W )90 000FT egy I5 ös prociért nem semmi.

(#49) Fücsök007 válasza icp1970 (#48) üzenetére


Fücsök007
őstag

Dollárban keress rá az árakra, egyébként a déli híd igenis sokat fejlődött, a Kaby Lake frissítés jövőre brutál erős IGP-vel jön, amit bele lehet majd rakni a mostani alaplapokba. A szoftveres lemaradás egy másik dolog.

(#50) QwErTy42 válasza Fücsök007 (#49) üzenetére


QwErTy42
addikt

És az ilyen procikba minek a brutál erős IGP? Mármint asztaliakba.
Mert ha kell a grafikus teljesítmény, akkor mellé dobnak egy 750-et vagy egy 970-et vagy bármi combosabbat.
Ha meg nem kell, mert a felhasználónak nincs rá szüksége, akkor a mostani IGP is gyönyörűen viszi a youtube-ot, meg az 1080p-t.

Az árazás szerintem is elmebeteg. Végül is ez kell a gyengélkedő PC piacnak. Mások ennyiért komplett gépet vesznek. De hogy ne menjünk messzire kb. annyiba került az adatlapomon lévő gép 4. gen. i5-tel, mint egy új i7 proci egymagában. :F

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.