Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [sith7:] Vesekő

Hozzászólások

(#101) sith7 válasza icecave (#100) üzenetére


sith7
nagyúr

én mondjuk akkor nagyon szenvedtem, semmi mást nem csináltam csak ittam, nem is nagyon ettem, mert nem tudtam, szinte hányásig ittam magamat. :o

(#102) Tondi válasza icecave (#96) üzenetére


Tondi
tag

Esetleg valami mást, más hatóanyagú simaizomgörcs-oldót még kipróbálnék, lehet, hogy a szervezeted már hozzászokott a vegyülethez, nem vagyok gyógyszerész de biztosan van a nopsa-nak helyettesítő változata is. A korábbi vesekövemnél ami nem most volt egy öreg doki azt javasolta, hogy igyak meg 2 üveg sört és menjek trolival a Thököly úton, akkor még szinte mindehol macskakő volt, ezzel csak az volt a probléma, hogy nem Budapesten laktam :) . Amúgy milyen műtétre jegyeztek elő?

(#103) icecave válasza Tondi (#102) üzenetére


icecave
nagyúr

Amióta erről a lehetőségről szó van, úgy volt, 3 napos kórházba befekvés, első nap beöntéses "takarítás", másnap gerincbe érzéstelenítéses műtét, 24 óra fekvés, és harmadnap lehet hazamenni. Eddig nem volt szó aneszteziológusról, csak a legutóbbi konzultáción, abból gondolom,hogy mostmár altatnának is. Ja, és ki is szednék, mert kicsi, nem lenne helyi lézerezés,ha odaértek a katéterrel.

(#104) sith7 válasza icecave (#103) üzenetére


sith7
nagyúr

szvsz : délután már ne egyél, csak told magadba az alkoholmentes, citromos Gösser - t ... amíg el nem hányod magad ... nekem segített, 9 mm -es volt a kő :o

(#105) Tondi válasza icecave (#103) üzenetére


Tondi
tag

Anaszteziológia nem egyenlő az altatással az csak egy terület amivel foglalkozik, nem kell megijedni ha konzuntálni kell anaszteziológussal minden műtéti beavatkozás előtt kötelezően meg kell, hogy történjen és ez így van jól, mindenkinek neked és az orvosoknak tisztában kell lenni mik a lehetőségek és az adottságok.

(#106) Vesporigo válasza icecave (#96) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Szia!

Kb. 1 éve volt vesekövem (5mm). Nekem ESWL kezelés volt reggel, a gondok este kezdődtek. Iszonyatosan erős görcs (párom szerint még sosem néztem ki ennyire szarul...). Nospa kicsit enyhített rajta. Folyamatosan ittam valami vesetisztító teakeveréket (DM-ben vettem), plusz alkoholmentes sört. Közben fel-alá rohangáltam a lépcsőkön. Este meg is született egy kis kő, majd másnap reggel minden fájdalom nélkül egy kb 2-3mm-es újabb kő. Pár pici törmelék is jött, a fájdalom pedig elmúlt. Pár napig azért ittam a napi 4-5 liter folyadékot, gyakorlatilag negyed óránként jártam WC-re.

Én is annyi teát, alkoholmentes sört ittam, hogy már majdnem hánytam tőle, plusz az ugrálás/lépcsőzés is eléggé felkavarta a gyomrom, de megérte!

Pár hónap múlva megyek vissza ultrahangra, akkor kiderül, vannak-e újabb apróságok.

[ Szerkesztve ]

(#107) sith7 válasza Vesporigo (#106) üzenetére


sith7
nagyúr

Én is ezt csináltam :K
Inni kell sokat, és lépcsőzni, és is fel - alá mentem a lépcsőházban, nem is néztek hülyének :D

Ugrálást nekem nem javasolták, mondván elakadhat/beékelődhet :F

(#108) icecave


icecave
nagyúr

Aztak*rvaéletbe, kijött ez a kib*szott vesekő! OMFG! Csináltam képeket, viszonyításnak ott egy gyufafej és nagyon is látszik, miért keserítette meg az életem, valamint miért volt olyan kib*szott nehéz ennek végigmenni a rendszeren: Csak erős idegzetűeknek, ezt nézni is fáj, mint a képeket, ha belegondol az ember

(#109) Dluinet válasza icecave (#108) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ezt nem lehetett ultrahanggal szétzúzni?
ha csak félbe vagy három részre esik, már akkor ezerszer könnyebb lett volna

100 nap szenvedés

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#110) icecave válasza Dluinet (#109) üzenetére


icecave
nagyúr

Nagyon hamar lement az alsó harmadba, és ha már körbeveszik a medence csontok, nem lehet zúzni.

(#111) sith7 válasza icecave (#108) üzenetére


sith7
nagyúr

:C szuper, hogy kijött

na, nem véletlenül jött ki nehezen ... nekem 14 volt, de ilyen szerteágazó egyik sem volt ... inkább csak , mint egy összegömbölyödött sündisznó

szuper, most már jó lesz a karácsonyod :K

(#112) Vesporigo válasza icecave (#108) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Grat hozzá, örülök, hogy kijött! :) Nagyon durván néz ki, még nézni is fáj. Az enyém közel sem volt ekkora, főleg nem ilyen szerteágazó.

(#113) icecave


icecave
nagyúr

Még csináltatok egy vizelet tenyésztést, plusz elmegyek egy UH-ra 22-én, amire amúgy is be vagyok írva, biztos, ami biztos. Plusz viszem a követ bevizsgáltatni.

(#114) Tondi válasza icecave (#108) üzenetére


Tondi
tag

Nem semmi, így már érthető miért jött ki ilyen nehezen!

(#115) Henry1990


Henry1990
tag

Sziasztok. Nekem elvieg 1 hete kijött egy kavics a doki szerint. Ma ismét alhasi görcsökre keltem, pisi ismét véres... ez megy lassan 3 éve...

[ Szerkesztve ]

„A sikert legtöbbször azok érik el, akik nem tudják, hogy a kudarc elkerülhetetlen.”

(#116) sith7 válasza Henry1990 (#115) üzenetére


sith7
nagyúr

akkor még van ott, ahonnan ez jött :((

ultrahang mit mutat ?

(#117) Henry1990 válasza sith7 (#116) üzenetére


Henry1990
tag

Semmit. Se Ultrahang, se röntgen... CT-n látták a követ egyedül. Az sem okozott tágulatot sehol, így a legtöbb esetben elküldenek, hogy már kijött a kavics

„A sikert legtöbbször azok érik el, akik nem tudják, hogy a kudarc elkerülhetetlen.”

(#118) sith7 válasza Henry1990 (#117) üzenetére


sith7
nagyúr

szuper :((
mondjuk, amikor kijött a kő 1-2 napig még lehet véres vizelet :F

várj 1-2 napot, ha nem szűnik, akkor szvsz orvos ... addig meg igyál, amennyi beléd fér

Nekem is volt olyan, hogy kijött a kő, aztán rá 2 napra még egy

(#119) Henry1990 válasza sith7 (#118) üzenetére


Henry1990
tag

Vettem egy karton sört. A mai napot rá szánom. Mondjuk alkohol mentes. Elvileg az a kis alkohol is vizhajto hatasu.

„A sikert legtöbbször azok érik el, akik nem tudják, hogy a kudarc elkerülhetetlen.”

(#120) icecave válasza Henry1990 (#119) üzenetére


icecave
nagyúr

Mondjuk nekem a doki azt mondta, ha már sör, akkor legyen alkoholos, hogy még jobban hajtsa a vizet. Persze, annyit megittam volna alkoholosból, kb fekve h*gyoztam volna, szóval azt csináltam,hogy vettem 3 simát, meg 4-5 mentest, és felváltva toltam, ahogy tudtam.

(#121) Vesporigo válasza icecave (#120) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Nem tudtam, hogy az alkoholos sör jobban hajtja a vizet, mint a mentes társa.
Bár sajnos én is inkább a mentest preferálom, mert nem sűrűn iszok alkoholt, meg valamiért az alkoholos sör íze nem igazán jön be.
Kövezzetek meg, de a mentes-citromos söröket jobban megittam, mikor kövem volt. :D
Az már más kérdés, hogy pár doboz után konkrétan hányingerem volt tőle. :DDD Szóval felváltva toltam a vesetisztító teakeverékkel.

(#122) sith7 válasza Henry1990 (#119) üzenetére


sith7
nagyúr

Én mindig csak alkoholmentest ittam, nekem kihajtotta , pedig volt közöttük 9 mm -es is

(#123) Henry1990


Henry1990
tag

Az 5. Citromos gössert iszom, 2% alkohol van benne. Ma még tervezek 2 üveg normal sort, 5 citromosat es 5l gyogyteat. Ez ha nem hozza ki, akkor magam vegzem el a mutetet :)

„A sikert legtöbbször azok érik el, akik nem tudják, hogy a kudarc elkerülhetetlen.”

(#124) Vesporigo válasza Henry1990 (#123) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Én összesen ittam 5 liter folyadékot egy nap, már attól is hányingerem volt. :D

Szerintem menjen közben az ugrálás / lépcsőzés / rossz utakon buszozás / stb.

Drukkolok!

(#125) Henry1990 válasza Vesporigo (#124) üzenetére


Henry1990
tag

A buszozás rettenetes ötlet. Annyit kell pisilnem, hogy nem bírnám ki 2 megálló között.

„A sikert legtöbbször azok érik el, akik nem tudják, hogy a kudarc elkerülhetetlen.”

(#126) Vesporigo válasza Henry1990 (#125) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Ez mondjuk jogos. Marad a lépcsőzés és ugrálás.

(#127) sith7 válasza Vesporigo (#126) üzenetére


sith7
nagyúr

ugrálást már nem ajánlják, mert elakadhat, beágyazódhat valamelyik "kanyarba"

(#128) Vesporigo válasza sith7 (#127) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Uh, akkor elnézést! Ezt nem tudtam.

(#129) Henry1990


Henry1990
tag

Megszületett a 4 liter tea, es 6 doboz sör utan... homok volt 2 nagyobb darabkával.

„A sikert legtöbbször azok érik el, akik nem tudják, hogy a kudarc elkerülhetetlen.”

(#130) Henry1990


Henry1990
tag

Kép1
Kép2

„A sikert legtöbbször azok érik el, akik nem tudják, hogy a kudarc elkerülhetetlen.”

(#131) sith7 válasza Henry1990 (#129) üzenetére


sith7
nagyúr

Szuper !
Nagyon örülök ! :C

(#132) Henry1990


Henry1990
tag

Ma voltam kontrollon, nincs több kavics. A rowatinex+ sör kombináció hatásos volt. Ajánlom minden sorstársunknak!

„A sikert legtöbbször azok érik el, akik nem tudják, hogy a kudarc elkerülhetetlen.”

(#133) mickemoto


mickemoto
őstag

Sziasztok! Szerintetek ez milyen kő lehet? A másik felét analizáltattam és azt állapították meg hogy Ca-oxalád-dihidrát. pedig az elvileg fehér, én inkább húgysavkőnek vagy ca_oxalát-monohidrátnak mondanám. Ez egy 3 mm körüli korábban kivizelt kövem, most van egy 6 mm körüli.

(#134) plevips


plevips
tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Nektek a vesekő nem vitte fel a vérnyomást!?

(#135) sith7


sith7
nagyúr

Sziasztok

Most látom az új hsz - ket

Nekem is volt a 14 db között ilyen sötétebb színű is, majdnem fekete , de nekem azt mondták, hogy CA - oxalád :F

Nem tudom van - e köze hozzá, 3 évvel ezelőtt óta szedek vérnyomáscsökkentőt, de kövem - kopp - kopp - kopp - nem volt már vagy 8 - 9 éve

(#136) icecave válasza plevips (#134) üzenetére


icecave
nagyúr

Nekem nem.

(#137) mickemoto válasza plevips (#134) üzenetére


mickemoto
őstag

Szia. Nekem alapból magos már gyerekkorom óta, lehet a vesekő miatt, vagy amiatt ami a vesekőt is okozza.

(#138) mickemoto válasza sith7 (#135) üzenetére


mickemoto
őstag

Dihidrát vagy monohidrát volt? A dihidrát sokkal keményebb.

(#139) sith7 válasza mickemoto (#138) üzenetére


sith7
nagyúr

Ennyire pontosan nem emlékszem :B

(#140) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok!
szeretnék segítséget kérni, jogy valamelyest könnyebb legyen. Hátha tud valaki valami praktikát. Jelenleg 1 honapja van vesekovem. Kemeny kalciumos. Juni 3án tettek fel jj katétert, 8án megzúzták. Sehol semmi javulás. Tompa fájdalmam folyamat van, katéter pedig egy pokol. Pisilési inger 0-24ben, kb 1 km es séta esetén már bevérezteti a katéter a húgycsövem vagy hólyagot. 8x4mm es a kő. Nem tudom már mit kezdjek a helyzettel. Meg lehet gyogyszerre szuntetni a pisilési ingert, vagy kaparo fajdalmat? Halidort kaptam meg folyamat nospán élek. Meg ha ugy erzem vegyek be algopyrint aztan 1 honap mulva mehetek csak kontrollra. Zuzas utan semmit nem lattam a pisimben, elejetol kezdve uvegbe pisilok. Minden pisilés egy pokol. Le tud jonni ez a nyüves kő a katéter mellett? Azt tudom h mikor feltették visszanyomta a vesémbe.. Van valakinél vmilyen praktika ami könnyebbé teheti a mindennapjaim? Rowatinexet ugy szedem mintha muszaj volna de ennek ez olyan mint halottnak a csók.

(#141) sith7 válasza kkdesign (#140) üzenetére


sith7
nagyúr

Szia

Nekem katéterem nem volt, de ha az a húgycsőben van, akkor szerintem kisebb az esély , hogy még mellette kijöjjön

Én elmennék valami maszek urulógushoz, mert az 1 hónapos vesekő, az már nem normális dolog

(#142) kkdesign válasza sith7 (#141) üzenetére


kkdesign
senior tag

Szia! Próbáltam de nem nyulhatnak hozzá mert államiban kezelnek. Sajnos nekem is ez jön le puszta fizikából. Mikor elértem egy élő embert, aztmondja a nőci, hogy egyek nospát és majd nem kell pisilnem. Aztan ramrakta a telefont. 🤷‍♂️ Semmibe néznek sajnos. Csak és kizárólag akkor fogadnak ha görcsölök, amugy majd az időpontomon… elmegy az egész nyaram a 4 fal között 😩

(#143) sith7 válasza kkdesign (#142) üzenetére


sith7
nagyúr

sajnálom

Ott az államiban nincs olyan, akinek van maszek rendelője ?

(#144) kkdesign válasza sith7 (#143) üzenetére


kkdesign
senior tag

De, de ők sem vállalják mint maszek cég a kezelést. Csak konzultálni engedne ugyanahhoz a dokihoz is.

(#145) sith7 válasza kkdesign (#144) üzenetére


sith7
nagyúr

:F :(

(#146) kkdesign válasza sith7 (#145) üzenetére


kkdesign
senior tag

Én semmin nem csodálkozom. Mentő vitt be sürgire a vesegörcsrohammal. Páromat 7! Óra várakozás után a reggeles műszak elzavarta mert nem lehet hozzátartozó, mert kovid van. Holott másnap ugyanoda ment dolgozni Párom, 5 ajtóval arrébb. Elképesztő mik vannak.

(#147) sith7 válasza kkdesign (#146) üzenetére


sith7
nagyúr

ott dolgozik a kórházban, és nincs semmi protekciótok ??? :Y :o

(#148) kkdesign válasza sith7 (#147) üzenetére


kkdesign
senior tag

Ez így van. Sőt még inkább hátrány… Szemtől szembe hangosan leb@*zták, hogy ha ennyire pofatlanul elobbre akar jutni, akkor mért várjon bármi türelmet az átlagembertől.. Mindez normális kommunikációra kaptuk.
Mentő érkezésekor fetrengtem a kanapén, erre flegmán megkerdeztek, hogy ennyire faaaj?!? Fetrengtem de majdnem felrugtam őket. Lehet irogatni a mento fb oldalra és fényezni őket, de nekem nagyon negativ volt szinte az egesz eü sztori.
gyógyszer tippje noncs esetleg valakinek hogy mivel lehetnék előbbre?

(#149) sith7 válasza kkdesign (#148) üzenetére


sith7
nagyúr

csodás :o

Nekem anno azt mondták, szájon át bevehető gyógyszerek nem érnek semmit, sok folyadék, FŐLEG sör - alkoholmentes is lehet - , lépcsőzés, de ugrálás nem, mert beakadhat

Volt hogy átmentem a körzeti orvoshoz, olyan vénás koktélt adott, hogy amikor kihúzta a tűt, azt mondta: "Ez még engem is csíp"
Később kába lettem a gyógyszerektől, de a fájdalom maradt :((

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [sith7:] Vesekő
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.